Announcement

Collapse
No announcement yet.

Ferrari

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Alonso prica o tituli

    - Ne razmišljam mnogo o tome. Znam da sam mogao da osvojim više titula, ali ne možete da napredujete ako stalno gledate unazad. Morate da razmišljate samo o sadašnjosti i o budućnosti. Ubeđen sam da ćemo osvojiti titulu ranije ili kasnije jer sam u timu koji je sposoban za to. Motivisan sam više nego ikad, potrebno je samo vreme. Nadam se da neće proći mnogo godina, jer ja imam 30 i ne znam još koliko ću voziti. Sada sam na vrhuncu karijere i vozim za najbolji tim - rekao je Alonso koji veruje da je u proteklih nekoliko godina napredovao.

    - Kompletniji sam vozač nego ranije. Možda nisam napredovao u pojedinim situacijama, ali u preticanju, na startu ili mentalnoj pripremi za trku sam mnogo bolji. Kada sam osvajao titule (2005. i 2006.) bio sam mnogo slabiji - zaključio je Alonso koji je šampion bio sa Renoom. Sa Ferarijem ima ugovor do 2016. godine.
    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

    Comment


    • #92
      Originally posted by MarkedOne8 View Post
      Najiskrenije, sa Ferarijem nema šanse.Postoji mnogo razloga.Pre svega, otpustili su glavno ljudstvo Costu i Tombacisa koji su bili glavni inženjeri a ostavili su Domenikalija.
      Sve, sve, ali nikad ne otpisuj Ferrari i McLaren... ;)

      Comment


      • #93
        Grande Fernando o Kimiju :

        - Drago mi je zbog njegovog povratka, jer je odličan vozač. Od svih vozača koji su se takmičili u Formuli, on je jedan od najtalentovanijih. On je bivši šampion, odlična osoba, biće zadovoljstvo takmičiti se sa njim. Ne želim da ga poredim sa nekim, ali neće biti isto kada u prvoj krivini pored sebe imate Kimija i nekog početnika. Borba sa šampionom stvara drugačiji osećaj
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • #94
          Krenule su price o novom Ferariju.

          http://img703.imageshack.us/img703/1408/f2012p.jpg

          In less than a month, we will be seeing a Ferrari, that has no ties with the past at the
          Maranello unveilling, expected at the beginning of February.

          Changes: There will be a number of changes starting with the external “dressing”,
          even if initially the single-seater will be camouflaged, using the same wings that the
          150' Italia ended the season with (numbers 1 and 9). Rather than predicting what
          those changes might be, we chose to create a mosaic of the expected changes,
          starting with those already simplistically applied to the 2011 single-seater, namely
          the two regulations that will impact on all the cars as compared to last year’s
          models, the height of the rear of the car, thus the height of the nose (2) and the
          banning of the blown diffuser (6).

          Diffuser: Previously banned, now subject to very strict electronic limits to avoid hot
          exhausts, even when in low acceleration, Red Bull’s strength in 2011. Of the two
          new regulations, especially the second, has influenced the rear aerodynamic
          design, basically from scratch. It’s important to remember that the primary
          objective of everyone in research is to find a solution that will not nullify the
          advantages obtained in 2011 of the hot exhaust in the diffuser. In fact, the research
          is concentrated on how to position and direct the residual effect blown, to render
          the rear wings more efficient, comprised of two levels that are distinguishable.

          Incline/heigh: The regulations restrict the exhausts in the area away from the
          diffuser and rear (6) of the car, has left a certain amount of freedom (around 30' on
          the longitudinal axis/side and 10' on the transversal) that will allow a notable
          variation on the possible solutions for the rear wings. And the rear is exactly where
          we will see different and unedited solutions.

          Intake/Aspiration: The Ferrari (like the ToroRosso) introduced, since the Belgium GP, a new
          group of diffusers which uses a sort of “lung” ventricle (5) that might guarantee a
          type of hot exhaust, even in low acceleration and without contravening the bans
          imposed by the FIA on the electronics.

          Suspension: Untried, at least for the Reds, the rear axle will be very low and very
          wide, but most importantly will be a pull-rod rear suspension design, in line with
          what most of the other teams have been using since 2011 based on the
          revolutionary design introduced by Red Bull in 2009. Based on the McLaren,
          however, the driving position, with the driver more reclined and seated lower; a
          choice that was experimented with by the Ferrari drivers on the 150' Italia since the
          Turkish GP. The new Ferrari should therefore appear slimmer and smaller at the
          sides and at the rear axle. Finally, let’s not forget that the responsibility for the new
          project, Pat Fry, had the same role at McLaren in 2009, thus it is inevitable that there
          will be some similarities with the MP4 single-seater.
          Twitter

          - From La Gazzetta dello Sport' on the 2012 Ferrari: Pull-Rod suspension, the pilots will go lower
          - rear spoiler interim provisional front wing, xtraction of single channel internal heat, modifications of the nose, escapes defined area, storage rooms
          - F2012 in February and in Melbourne with luck, will have changed more than 60% visibly
          - the front wing will have some appendices are not reflected in the simulation, logical thing obviously
          - from La Gazzetta article The nose shows changes on the outside not inside;)
          - And nothing from the exhaust, is a simulation of something 'simplistic'. If you teach the diffuser off and let's go;)
          - The wheelbase is maybe shorter front
          - Venting heat from a single central hole
          - DRS yet not finshed
          - Stepped nose and front wing introduced in Korea will be more developed and certainly not 'simple' looking;)
          Plan Wrooma

          Wroom! this week in Madonna di Campiglio

          Wrooom! 2012

          Monday 9th

          6.30pm - piazzetta Lorenzetti
          Opening event for the Wrooom week

          Tuesday 10th

          5.30pm - Canalone Miramonti
          Ducati Incontra: Ducati Marlboro riders Nicky Hayden and Valentino Rossi meet the public
          11.00pm - Belvedere Slope
          Pilots go down with lit torches. Welcoming with mulled wine

          Wednesday 11th

          11.00pm - Belvedere slope
          Pilots go down with lit torches. Welcoming with mulled wine

          Thursday 12th

          5.30pm - Canalone Miramonti
          Ferrari Incontra: Ferrari Marlboro drivers Fernando Alonso and Felipe Massa meet the public
          11.00pm - Spinale slopes
          Pilots go down with lit torches. Welcoming with mulled wine

          Friday 13th

          4.45pm - Iced lake
          Challenge Exhibition. Ducati and Ferrari pilots race on the iced lake”

          http://www.campigliowrooom.it/lang/E...egoria/da_oggi
          Word from TruZoneF1 & Jose Louis is that the new floor Byrne recently came up with has been preliminary tested in CFD and the results have been in line with what Rory thought they would be. It seems that the new floor seems to seal the air below to the diffuser and seems quite effective. Next is more analyzing the data, further CFD testing to make sure other parts aren't being affected negatively then the tunnel.

          Also has Pat Fry has mentioned publicly they've had problems since changing how the TD does things & outside manufacturers haven't been able to keep up. Word is Montezemolo made a call and made an ultimatum; 5 days to have the new parts there or Ferrari would pull out as well as all Fiat & Chrysler needs. The parts are in Maranello already with one of the vendors using a private plane. Can't wait for the first test!!
          Citajte i uzivajte, za sada sve vrlo pozitivno.
          Na celom svetu samo Crvena zvezda

          Comment


          • #95
            Originally posted by rajs41 View Post
            Nove imformacije italijanske štampe o novom bolidu Ferrarija
            http://www.f1-serbia.com/najnovije/n...lidu-ferrarija
            Inovacije bi trebalo da budu dodatna krila na strani bolida i novo prednje vešanje.
            I mislio sam da su mu zato napravili delfinski nos... Da ne bi morali da menjaju ceo koncept prednjeg vesanja, jer vidite da je deo nosa oko vesanja gotovo identicne visine kao prosle godine, spustili su ostatak nosa kako bi ispunili nove standarde... Osecam da su ovo razvili pre polovine prosle sezone i da su sigurni da je to dobar sistem. I Rory Byrne kao tehnicka "podrska". Procitao sam njegovu biografiju na Wikipediji i nekim drugim mestima, covek je apsolutni genije...

            Comment


            • #96
              Ta krila sa strane zaista izgledaju dobro.Ovo je već tehnički poboljšan Ferari, ali videćemo šta drugi imaju.Ne znam zašto oni otkrivaju pre prvih testova detalje o bolidu.Kao da hoće da uliju nadu navijačima, a u suštini znaju da će to neko da im toliko lako kopira ili šta god.E to se ja pitam.Zašto otkrivaju ako je to toliko revolucionarno?
              ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

              "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
              I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

              sigpic

              Comment


              • #97
                Ama, bre, Italijani, od njih se nista ne moze sakriti, zato im i otkrivaju neke detalje, ono sto je bitnije cuvaju za sebe... Das malo i ponudis kao veliko... A i imaju najvise fanova, zamisli da Renault nije ostavio nijednu fotku Kimija od juce i danas, svisnuli bismo...

                Gledam ovu sliku, Ferrari je i ranije pravio ta "peraja", ali bila su dosta kraca i nisu bila povezana sa bocnim stabilizatorima, uvek me je cudilo zasto ih nisu spojili... Nego, jel se to meni cini, ili ispod vecih imaju jos po 2 manja krilca bez boje...





                Voleo bih kad bi auspuh jos vise virio iz karoserije, da podseca na one stare modele, koji su imali auspuhe kao zmije... Kako je to dobro zvucalo...

                Comment


                • #98
                  Ta krila na koja misliš su pre više bila napred i nije bilo moguće spojiti ih, što fizički što po pravilima.Služila su za usremavanje vazduha ka usisnicima.Bila su popularna 2007. i 2008. ako si mislio na ta.Ovo je nešto ipak dosta drugačije.Ovo je kao srednje krilo ili srednji spojler.Ne znam kako to niko nije primenio toliko radikalno i tokom 2011.Međutim, imam jednu primedbu.Zar ovo ne spada u ona dodatna krilca i zakrilca koja su zabranjena od 2009. godine?!
                  ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                  "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                  I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Cini mi se da se za ta dodatna krilca i zakrilca misli na ona na karoseriji iznad hladnjaka, stade mi mozak, ne mogu da se setim kako ih mi zovemo (englezi kazu side-pods). Video sam ta krilca iz 2007. i 2008. i prosle sezone (ili sam video utvare ), samo u pravu si, bila su dalje od kokpita, otprilike kod vozacevih kolena... Ovo izgleda bas dobro, jako mi se svidja.

                    Sad ja kao MO8 za Kimija pokusavam da nadjem jos koju skicu 663, ali osim vec datog i onog nosa koji je Iceman ostavio pre nedelju i kusur - nista...
                    Last edited by Vanja #66; 24-01-12, 15:59.

                    Comment


                    • http://www.formula1.com/news/technical/2012/0/930.html

                      Nisam ni primetio da sidepods izgledaju skroz drugacije, primetio sam da su uza, ali nisam video ostale modifikacije...

                      Comment


                      • Samo tako momci, nema odmora dok traje obnova!

                        http://www.formula1.com/news/headlin...2/1/12966.html

                        OOOOOOOOOOO, LEPOTE!!! Koliko su me samo smorile te crne i srebrne felne... Uf, ovo me je bas iznenadilo, mnogo volim kad se dobre stvari ponovo primenjuju!

                        http://www.f1-serbia.com/najnovije/n...felnama-u-2012

                        Par lepih fotki iz tih vremena...







                        I BBS je pravio te zlatne felne 90ih, ali posto je sad OZ aktuelan...
                        Last edited by Vanja #66; 02-02-12, 08:14.

                        Comment


                        • Kimijev Lotus već ima zlatne felne.
                          ,,MO8, nemoj da se salis sa zivotom, zna se raspored: basket, F1, Nole, pa sve ostalo... Dakle No1e>skola... Na izvrsavanje!"

                          "Cekamo sutra da se ozvanici Kimster i mogla bi da krene lagana dominacija plus kada bi i Ross dosao....ludilo :)
                          I eto nama novog paketa u Ferari: Allison + Raikkonen + Slade + MarkedOne8 :D mozda jedino da je zvucniji transfer Bejla od ovog naseg novog :biggrin:"

                          sigpic

                          Comment


                          • Ne spamuj...

                            Pricao sam o Ferrariu, smaraju te standardne felne... Volim lepe felne vise nego bilo sta na kolima i bolidima. Zlatne felne i crveni auto, uh...

                            Comment




                            • U Italiji i kada napada sneg, on to ucini umetnicki
                              Na celom svetu samo Crvena zvezda

                              Comment


                              • Dobra ti je ova Sone!

                                Sta tek reci za ove ledenice? Ha-ha, znam i ja da tvitam...

                                Comment

                                Working...
                                X