Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sonja View Post
    Andy ce nas sve iznenaditi, ima da izdominira kraj sezone
    Ma prvo nek se vrati u pravu formu... Ne moze Endi nista bez kontinuiteta, a to nema ove sezone. Neka poveze par dobrih turnira pa tada cemo ocekivati nesta od njega. Ali ja mislim da za ove sezone nema nista od njega, izgubice on od Rafa i Novaka ako su obojca u pristojnoj formi (ne odlicnoj).
    OVAKO

    Comment


    • Bilo bi lijepo vidjeti duele Rafe i Andyja u ostatku sezone...od krompira i 4 poena u Tokiju u 3. setu nisu igrali na podlogama koje nesudjenom najboljem više odgovaraju

      Comment


      • Ima Endy oruzja za Nadala, ali nema u glavi. U Rima odigrao ramnopravan mec, cak je bio i bolji, a nakon dve nedelje jedva 6 gemova uzeo na RG-u. Zato kazem, ako Rafa igra dobro i ako je spreman za zavrsni deo sezone Endy nece pobjediti njega, bar ne ove sezone koja je jako losa za Endija.
        OVAKO

        Comment


        • Originally posted by Stefan-kobe View Post
          Ima Endy oruzja za Nadala, ali nema u glavi. U Rima odigrao ramnopravan mec, cak je bio i bolji, a nakon dve nedelje jedva 6 gemova uzeo na RG-u. Zato kazem, ako Rafa igra dobro i ako je spreman za zavrsni deo sezone Endy nece pobjediti njega, bar ne ove sezone koja je jako losa za Endija.
          Andy je na Rg bio Jako umoran od prethodnih meceva a I u Rimu se igralo u nocnim uslovima Kad je odskok nizi dok se na Rgu igralo na jakom suncu I prasnjavoj sljaci koja odgovara Rafi

          Comment


          • Kad smo kod Andyja,
            igrace Hopman cup sledece godine sa Heather Watson ;)

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Nadal ima 20 GS titula i finala i samo 3 polufinala. Feder ima 25:10, Novak ima 14: 9. Bode oci Nadalov mali broj polufinala. Ili ista stvar malo drukcije. Nadal je osvoji 14 GS titula i dobio 187 GS meceva 13.35 po tituli. Kod Federera su ti brojevi 17, 274 i 16.11. Kod Novaka 7, 176 (samo 11 manje od Nadala) i 25.14.
              To bi tabelarno bilo ovako uz malu opasku da ovaj sajt nije updejtovan neko vreme ali NI je to uradio umesto njih. Po broju GS SF Nadal i Novak dele 5.mesto sa Samprasom. Svi imaju po 23.



              Iz prilozenog se vidi da je ipak jedan majstor igre ispred Nadala a to je Borg koji ima samo jedan poraz u svojih 17 GS polufinala.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                To bi tabelarno bilo ovako uz malu opasku da ovaj sajt nije updejtovan neko vreme ali NI je to uradio umesto njih. Po broju GS SF Nadal i Novak dele 5.mesto sa Samprasom. Svi imaju po 23.



                Iz prilozenog se vidi da je ipak jedan majstor igre ispred Nadala a to je Borg koji ima samo jedan poraz u svojih 17 GS polufinala.
                Po obicaju ti dajes sajne statistike. Ova mi se puno svidja. Ja sam je updejtovao i predjao ih po % pobjeda.

                Code:
                [B]Rang	Igrac		S/F	W	L	%W
                [COLOR="#008000"]1	Borg		17	16	1	94%
                2	Nadal		23	20	3	87%[/COLOR]
                [COLOR="#008080"]3	Wilander	14	11	3	79%
                4	Sampras		23	18	5	78%
                5	Federer		35	25	10	71%[/COLOR]
                [COLOR="#FFA500"]6	Lendl		28	19	9	68%
                7	Djokovic	23	14	9	61%[/COLOR]
                [COLOR="#A52A2A"]8	Edberg		19	11	8	58%
                9	McEnroe		19	11	8	58%
                10	Agassi		26	15	11	58%
                11	Becker		18	10	8	56%[/COLOR]
                [COLOR="#FF0000"]12	Connors		31	15	16	48%[/COLOR][/B]
                Moram da priznam da me je poredak iznenadio. Najvise me cudi sto je Konors zadnji. Beker je losiji od ocekivanog a Lenndl bolji.

                Sampras i Vilander su po ocekivanju odlicni a Borg i Nadal iznad. Iznenadjuje i koliko je Borg bolji od Nadala. Borgovih 94% su apsoluno nevjerovatni.
                Last edited by NI; 12-08-14, 15:34.

                Comment


                • Ja volim tenis ali od tebe nema veceg zaljubljenika u ovu igru, NI. Respect. Posto volis statistiku kao i moja malenkost evo ti Sveti Gral teniske statistike. Nazalost sajt se vise ne updejtuje ali ovde mozes da nadjes neverovatne podatke po raznim oblastime. Uzivaj.
                  http://tennis28.com/slams/index.html

                  Comment


                  • Originally posted by skeptik View Post
                    Ja volim tenis ali od tebe nema veceg zaljubljenika u ovu igru, NI. Respect. Posto volis statistiku kao i moja malenkost evo ti Sveti Gral teniske statistike. Nazalost sajt se vise ne updejtuje ali ovde mozes da nadjes neverovatne podatke po raznim oblastime. Uzivaj.
                    http://tennis28.com/slams/index.html
                    Htio si reci da nema veceg zaljubljenika u tenisku satatistiku. Pretjerujes ali samo malo!


                    No kad smo vec kod polufinala, napravio sam poredjenja za finala. Slika je nesto drugacija:

                    Code:
                    [B]Rang	Igrac		F	W	L	%W
                    [COLOR="#008080"]1	Sampras		18	14	4	78%
                    2	Nadal		20	14	6	70%[/COLOR]
                    [COLOR="#FF8C00"]3	Borg		16	11	5	69%
                    4	Federer		25	17	8	68%
                    5	Wilander	11	7	4	64%
                    6	McEnroe		11	7	4	64%
                    7	Becker		10	6	4	60%[/COLOR]
                    [COLOR="#B22222"]8	Edberg		11	6	5	55%
                    9	Agassi		15	8	7	53%
                    10	Connors		15	8	7	53%
                    11	Djokovic	14	7	7	50%[/COLOR]
                    [COLOR="#FF0000"]12	Lendl		19	8	11	42%[/COLOR][/B]
                    Sampras nije u finalima imao svoga Mekinroa kao Borg ili Djokovic kao Nadal!

                    Da dodjem do objektivnije slike sabrao sam finala i polufinala:

                    Code:
                    [B]Rang	Igrac		F&S/F	W	L	%W
                    [COLOR="#008000"]1	Borg		33	27	6	82%[/COLOR]
                    [COLOR="#008080"]2	Nadal		43	34	9	79%
                    3	Sampras		41	32	9	78%
                    4	Wilander	25	18	7	72%
                    5	Federer		60	42	18	70%[/COLOR]
                    [COLOR="#FF8C00"]6	McEnroe		30	18	12	60%[/COLOR]
                    [COLOR="#B22222"]7	Lendl		47	27	20	57%
                    8	Becker		28	16	12	57%
                    9	Djokovic	37	21	16	57%
                    10	Edberg		30	17	13	57%
                    11	Agassi		41	23	18	56%
                    12	Connors		46	23	23	50%[/COLOR][/B][COLOR="#B22222"][/COLOR]
                    To je otprilike kako ih ja pamtim. Borg prvi pa Nadal i Sampras pa Vilander. I opet Konors i Beker iznenadjuju. Ocekivao sam da su bolji.
                    Last edited by NI; 12-08-14, 16:05.

                    Comment


                    • Da se ne bi femkali i zavijali ko mrmot čokoladu, ukoliko se Rafael ne pojavi na USO, jasno je da je došlo vreme za generalni servis uz generalno čišćenje. Naguralo se kilometraže preko garancije samo tako, da je sad najveća muka hoće li serviser datu novu na obavljene radove i ako da koliko će važiti.
                      sigpic

                      Comment


                      • Srećni dobitnici WC-a za USO a bez da imaju stomačnih problema
                        Bernard Tomic, Ryan Harrison, Tim Smyczek, Jared Donaldson, Marcos Giron, Wayne Odesnik, Noah Rubin, Michael Llodra.
                        sigpic

                        Comment


                        • Odesnika daju WC a na Kozlova ne Koji degeni covjece
                          OVAKO

                          Comment


                          • 16,5 leta je Kozlovu, premalo
                            sigpic

                            Comment


                            • ODesnik je 99,5 leta, previse
                              OVAKO

                              Comment


                              • Nije bilo mesta ni za Frensisa Tiefoa koji je dobio šansu u Vašingtonu, i važi za ogroman potencijal
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X