Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Sa tim da ima 9 RGova i to mu poboljsava taj prosek

    Sent from my HTC, posto mi se moze
    Bojana,

    To ne moze objasniti 20:3. Cak ako oduzmes RG-ove to je 11:3. (na svako polufinale ima skoro 4 finala a Federer samo 2.5) Nadal je postao ozbiljan GS igrac barem dvije godine prije Novaka i osvojio je daleko vise od Novaka. Svejedno je pobijedio samo 11 meceva vise na GS-ovima nego Novak.

    Nadal jednostavno bira kad ce da se napreze. A kad se napreze ide to kraja.

    Originally posted by Srkisa View Post
    NI,Rafi hvali I Sangaj
    Ne nedostaje mu.

    Od pocetka open ere postoje 9 jakih turnira mimo GS-ova i WTF-a. Od 1990. oni su formalizovani kao mastersi. Ti turniri se sele svako malo iz grada u grad. Cak se i podloge mijenjaju.

    Zadnja promjena je bila kad je Hamburg ispao kao treci sljakaski masters, zamijenio ga je Madrid. A Shangaj je zamijenio madrid kao prvi jesenji masters. Nadal je dobio taj Madrid i to je ekvivalent Shangaju.

    No tu postoji jedno ali. Toni racuna da ce Novak osvojiti svih 9. Dakle imace 9 od 9. Ali postoji nacin da Nadal bude ipak malo bolji, tj. da osvoji Shangaj pa da ima 10 od 10 (iako je samo 9 mastersa godisnje). Novak nikada nece osvojiti Hamburgu.

    No prva stvar prvo. Ima vremena za Shangaj. On osim toga nije tako nezgodan za Rafu kao Pariz i WTF. Ako ga ove godine pride osvoji u toliko bolje, ali sumnjam da je Azija prioritet. Pariz i narocito London su prioritet.
    Last edited by NI; 12-08-14, 14:02.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Bojana,

      To ne moze objasniti 20:3. Cak ako oduzmes RG-ove to je 11:3. (na svako polufinale ima skoro 4 finala a Federer samo 2.5) Nadal je postao ozbiljan GS igrac barem dvije godine prije Novaka i osvojio je daleko vise od Novaka. Svejedno je pobijedio samo 11 meceva vise na GS-ovima nego Novak.

      Nadal jednostavno bira kad ce da se napreze. A kad se napreze ide to kraja.
      Pa ja kad kazem da Rafa u top formi ne moze niko da dobije ti mi kazes da ako Novak bude igrao kako zna dobice to.
      Salim se, nemojte sad opet ovaj muabet da otvorimo, nije nama to potrebno.
      OVAKO

      Comment


      • NI,zanima me tvoje misljenje da li Rafa moze da kompletira masterse?

        Comment


        • Originally posted by NI View Post
          Bojana,

          To ne moze objasniti 20:3. Cak ako oduzmes RG-ove to je 11:3. (na svako polufinale ima skoro 4 finala a Federer samo 2.5) Nadal je postao ozbiljan GS igrac barem dvije godine prije Novaka i osvojio je daleko vise od Novaka. Svejedno je pobijedio samo 11 meceva vise na GS-ovima nego Novak.

          Nadal jednostavno bira kad ce i kada da se napreze. A kad se napreze ide to kraja.
          ali imaju u zbiru isti broj SF i F, po 23

          trebalo bi svako GS drugacije ponderisati (u zavisnosti od toga koliko mu odgovara), pa tek onda izracunati sve parametre i brojke, ovako ne piju vodu previse ti podaci, tj. vise zavaravaju nego sto pokazuju realno stanje

          Comment


          • Znaci ima jos nade za Rafu

            Ne bi mi bio USO isti bez njega nikako.

            Comment


            • Brojke uopšte nisu potrebne da se vidi ono u šta svi gledaju...čovjek ide do kraja ili ne igra

              Comment


              • Originally posted by Sonja View Post
                Znaci ima jos nade za Rafu

                Ne bi mi bio USO isti bez njega nikako.
                Sta se ti radujes? Hoces da Novak ostane bez jos jedan Slam?
                OVAKO

                Comment


                • Originally posted by Sonja View Post
                  Znaci ima jos nade za Rafu
                  Ima, ima, al' kod brace Grima...
                  Dayman (a-a-ah...)
                  Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                  Champion of the sun (a-a-ah...)
                  You're a master of karate and friendship
                  For everyone

                  Comment


                  • Originally posted by shminka View Post
                    Brojke uopšte nisu potrebne da se vidi ono u šta svi gledaju...čovjek ide do kraja ili ne igra
                    Kao i na Wimbledon prethodne 3 godine.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Tako nekako...ove godine je pokušao igrati, al nije uspio...prethodne 2 nije igrao

                      a do sad poslije USOa nikad nije igrao...a ove godine će igrati

                      dal je to napravljeno namjerno ili će biti proizvod neželjene povrede...nije toliko ni bitno
                      Last edited by shminka; 12-08-14, 14:10.

                      Comment


                      • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                        Sta se ti radujes? Hoces da Novak ostane bez jos jedan Slam?
                        Pa ako treba da ostane neka je to zbog Rafe...to mi je najmanje zao

                        Comment


                        • Originally posted by FeliLopez View Post
                          ali imaju u zbiru isti broj SF i F, po 23

                          trebalo bi svako GS drugacije ponderisati (u zavisnosti od toga koliko mu odgovara), pa tek onda izracunati sve parametre i brojke, ovako ne piju vodu previse ti podaci, tj. vise zavaravaju nego sto pokazuju realno stanje
                          Trebao bi. I to cu napravit nekom prilikom ako mi se bude dalo i ako budem zelio da procijenim koliko je Rafa veci sampion od bilo koga druog. (Ne kazem bolji igrac.)

                          Medjutim, razlika je toliko velika da je, bar na kvalitativnom nivou, jasno da Rafa bira kada hoce da vodi bitku a kada ne, a kad izabere da je vodi onda je dobija cesce nego bilo ko drugi.
                          Last edited by NI; 12-08-14, 14:12.

                          Comment


                          • Fakt je da Rafko najdobro kalkulise od svih tenisera.
                            Ja mislim da nece igrati USO, jer nece rizikovati vecu povredu. Preskocice USO i posvetice se na zadnjem delu sezone, da odradi na najvecem mogucem nivo. Bolje priliku nece imati, Novak postaje tata u oktobru, Fed ima 33 godine i nije ono sto je bio u dvoranama ranije, za Endi necu trositi rijeci, znamo svi sta se desava, Delpo propusta celu godinu, Ferer se raspada, Berdih se raspada...
                            OVAKO

                            Comment


                            • Velika prilika za Congu da osvoji GS.

                              Dayman (a-a-ah...)
                              Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                              Champion of the sun (a-a-ah...)
                              You're a master of karate and friendship
                              For everyone

                              Comment


                              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                                Fakt je da Rafko najdobro kalkulise od svih tenisera.
                                Ja mislim da nece igrati USO, jer nece rizikovati vecu povredu. Preskocice USO i posvetice se na zadnjem delu sezone, da odradi na najvecem mogucem nivo. Bolje priliku nece imati, Novak postaje tata u oktobru, Fed ima 33 godine i nije ono sto je bio u dvoranama ranije, za Endi necu trositi rijeci, znamo svi sta se desava, Delpo propusta celu godinu, Ferer se raspada, Berdih se raspada...
                                Andy ce nas sve iznenaditi, ima da izdominira kraj sezone

                                Comment

                                Working...
                                X