Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Što bi izmišljao sebi mono, ako kaže da je imao, imao je...ima i Kvitova pa igra

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Nije imala smijesnu sezonu, ne morate vi Serenu od mene braniti, ja sam taj koji uvijek brani kraljicu, ali to nista ne znaci sto je bila na dva meca od kalendarskog Slema, bila je, zelio sam da dodje do njega, nije uspjela i sta sad. Ali je cinjenica da je njena bolesno dobra sezona sala prema Novakovoj. To nije nista na njen racun, Novak je ipak i zvanicno najbolji sportista planete, nije tome lako pariati. Ali ako vec izaberu nekog iz tenisa da je sportista godine onda to moze biti samo Novak, jer su brojke brutalne.
      ^^ +1

      Comment


      • Originally posted by Vladan View Post
        4 godine je u tenisu dug period, ja sam i tada rekao da mislim da Novak moze bolje i da 2011. nije njegov zenit. Ali je bila prica da je tada na vrhuncu. Vise sam se bojao mentalnog pada, posebno nakon rodjenja Stefana i posvecenosti nego fizickog. A i istorija nas uci da do 27. teniseri imaju najbolji period, posle toga ide opadanje, blaze ili jace je vec od slucaja do slucaja, dok evo vec neko vrijeme vidimo da se sport promijenio, tenis onda takodje i da ne vaze pravila kao nekad i da je granica najboljih dana pomjerena.
        Možda samo prisustvujemo trenutku u kome su takve teniske veličine, koje i u tim "poznim" godinama uspešno pariraju mlađima. Ne znači da će posle njih, neko drugi uspeti da ostvari takve igre u "poznim" godinama, barem ne u skorije vreme.
        Last edited by Bulevarac; 15-12-15, 15:44.

        Comment


        • Znaci i Ferer i Berdih i Conga pa i "rob" Gaske, a o Stanislasu da ne govorim su teniske velicine tog kalibra izgleda.
          Nije to bas tako .... pogledaj samo top 10 i prosek godina, pogledaj prosek godina u top 100 izmedju ostalog. Pa ce ti biti jasno da je tenis kao sport evoluirao na visi nivo i da je sada zahvaljujuci tehnici, nauci, medicini, a pre svega mnogo profesionalnijem i posvecenijem zivotu aktivnih igraca starosna granica pomerena. I to je jednostavno tako.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • http://www.si.com/tennis/2015/11/25/...ut-spin-tennis

            Prica o razvoju zica
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by maliajnstajn View Post
              Ne kao izgovor, nego kao razlog za pad fizicke spreme i samim time pad samopouzdanja. Da nije imao mono, mozda bi ta godina bila bolje, iako je tada osvojio 5. US Open i zlato u dublu. Koga vise boli briga, jedino mi je krivo sto je izgubio Wimby, ostalo je bezveze.
              Originally posted by shminka View Post
              Što bi izmišljao sebi mono, ako kaže da je imao, imao je...ima i Kvitova pa igra
              Ja sam imao nesrecu da prelezim taj virus. U to vreme sam bio aktivni sportista i volim da kazem da mi je to upropastilo karijeru, tada sam imao 17 god. i to korisitm kao izgovor jer su me uveliko hvatale bubice. Imao sam izricitu zabranu za bilo kakve fizicke aktivnosti u periodu od najmanje 6 meseci. Koliko sam upucen Rodzeru nije izolovan virus nego je imao simptome koji lice na mononukleozu, malaksalost i slabost, pa jer to postojalo kao sumnja. Ne znam da li je dobio takvu dijagnozu ili su samo navijaci to koristili kao izgovor(kao i mi za Novaka, ili Nadalovci, valjda je to u ljudskoj prirodi) posle 4 uzastopne neverovatne sezone, za malo losije rezultate. Prosto je neverovatno da u vreme otkrivanja virusa, AO 2008., covek dodje do polufinala, jer opet ponavljam, to je bolest koja unistava karijere (Soderling, Ancic...).
              "But Pascal what are you saying?"

              Comment


              • Karte skoro rasprodate, srecom pa sam ja kupila ali razmisljaju i da prosire kapacitet centralnog terena.
                Inace, Haasu je sledeca godina oprostojna, tako da se nadam da cu i njega videti.

                Tommy Haas spielt, Roger Federer sorgt für Run auf Tickets
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Promena kod Mareja, vise nece raditi sa Bjorkmanom

                  Russell Fuller ‏@russellcfuller
                  Amelie Mauresmo is back on the team, but Jonas Bjorkman will no longer work with Andy Murray in 2016
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Originally posted by thrillseeker View Post
                    Ja sam imao nesrecu da prelezim taj virus. U to vreme sam bio aktivni sportista i volim da kazem da mi je to upropastilo karijeru, tada sam imao 17 god. i to korisitm kao izgovor jer su me uveliko hvatale bubice. Imao sam izricitu zabranu za bilo kakve fizicke aktivnosti u periodu od najmanje 6 meseci. Koliko sam upucen Rodzeru nije izolovan virus nego je imao simptome koji lice na mononukleozu, malaksalost i slabost, pa jer to postojalo kao sumnja. Ne znam da li je dobio takvu dijagnozu ili su samo navijaci to koristili kao izgovor(kao i mi za Novaka, ili Nadalovci, valjda je to u ljudskoj prirodi) posle 4 uzastopne neverovatne sezone, za malo losije rezultate. Prosto je neverovatno da u vreme otkrivanja virusa, AO 2008., covek dodje do polufinala, jer opet ponavljam, to je bolest koja unistava karijere (Soderling, Ancic...).
                    Infektivna mononukleoza je akutno virusno oboljenje.Glavni simptomi su: povisena temperatura, angina (zapaljenje grla), limfadenopatija (uvecanje limfnih cvorova) i splenomegalija (uvecanje slezene).Klinicka slika se znatno razlikuje a zavisi (kao kod vecine infektivnih bolesti) od stadijuma kada je bolest otkrivena, opsteg stanja organizma i kompilikacija( neuroloske, hepaticke, kardioloske itd).Bolest moze da traje 3-4 nedelje a stadijum rekonvalescencije (faza poslije nestanka klinickih simptoma bolesti do potpunog ozdravljenja) 1 nedelje do 2 godine.

                    Iz ovoga se jasno vidi da je to bolest koja moze da ima razlicitu simptomatologiju (po tezini) da traje od 3 nedelje do 2 godine i vise a moze da dovede i do smrti.To je toliki simptomatski i vremenski raspon da niko sem infektologa ne moze sa sigurnoscu tvrditi nesto.Zato postoji slucaj Federera i Kvitove, tvoj slucaj i slucaj Ancica i Soderlinga.
                    Last edited by LegendaBL; 16-12-15, 10:56.
                    sigpic
                    http://www.youtube.com/watch?v=pMJ0-1GGf5k

                    Comment


                    • Kakva izjava

                      Gaske je prošle godine došao do polufinala Vimbldona, a za predstojeću sezonu ima nekoliko ciljeva.

                      “Dejvis kup, Olimpijske igre, Rolan Garos – voleo bih u Riju da igram i u dublu, ali Francuska već ima dva sjajna para Erber/Mau i Rože-Vaselan/Beneto. Motivisan sam, mislim da mogu da se poboljšam, mada nije lako biti konkurentan sa 30 godina. Biće teško probiti se u Top 5, ali voleo bih da osvojim Dejvis kup i da dođem do finala na nekom od Slemova, to očekujem od 2016. godine“, dodao je Francuz.
                      On i ako dodje nekim cudom do finala bi se time zadovoljio, on ne zeli Slem, samo finale Slema.
                      sigpic

                      Comment


                      • Ne može GS ni u izjavi da osvoji

                        Comment


                        • Originally posted by shminka View Post
                          Ne može GS ni u izjavi da osvoji
                          Jasta, a sta ce rob, realan je
                          Bi li se ti da si u njegovoj kozi usudio da izjavis da pucas na slem u narednoj sezoni. Pa ceo ti teniski i neteniski svet bi crkao od smeha.
                          Ovako iskusno opipava teren, izjavi da zeli finale .... pa da vidi sta ce ljudi reci
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Bagy je još jači, napada top 10 u naredne 2-3 godine

                            Comment


                            • Zasto covjek koji je lani igrao polufinale ne bi slijedece godine igrao finale? Top 5 nema sanse ali do finala bi mogao.

                              Comment


                              • Ni do seta ne moze protiv Djokovica i Federera, a vjerovatno ni protiv Nadala.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X