Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da nije "poseban" nego "jedinstven"!

    nije sija nego vrat, zavisi od prevoda!

    a izmedju redova kaze... jedino je rafa poseban (ili jedinstven isti Q) i za njega su mu trebale posebne pripreme, sa svim ostalima, pa i noletom, sve zavisi od njega i sve je na njegovom reketu. ako ne igra dobro bit ce mu pazi tesko, a ako igra svoju igru ima dobre sanse... a noleta ko sta pita i kako on igra i kakav mu je dan, forma, podloga, uslovi. covjek ne obraca paznju na njega (kao ni na koga drugog osim jedinstvenog). izadje i igra svoju igru i ako odigra dobro to je to. (i onda mjesec dana kasnije uzima covjeka sa ovih podrucja i mentaliteta a raskida sa dosdasnjim trenerom, kako se u sportu obicno i radi... ako u grupi na sampionatu imas hrvatsku, odigrat ces pripremnu sa srbijom).
    Last edited by talicni; 10-12-15, 22:36.

    Comment


    • Da li ti shvatas da je Edberg trebao da bude tu samo godinu dana? Da li znas da se jos od leta zna da on nece biti njegov trener vise? Da li znas da je bila opcija da samo Luti bude trener, ali to njemu nije odgovoralo?
      Ne, nego ti radis ono sto uvek i cinis, uzmes samo sta tebi odgovara, protumacis kako tebi odgovara i donosis zakljucke
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • logicne zakljucke koji su mnogi mnogo strucnjiji od nas oboje vec donijeli. ako mu nole trenutno nije najveci takmac onda ne znam ko je? posljednja 3 GS finala je izgubio bas od njega (i to na podlogama koje njega favorizuju, trava i USO i pred "domacom" publikom), posljednja 3 WTF finala isto (6 posljednjih najvecih finala). pa ti sada vidi koliko ga nole ne dotice i koliko eto bas ljubu uzima zbog jedinstvenog!
        Last edited by talicni; 10-12-15, 22:43.

        Comment


        • Sandu ti je lepo objasnio, a ti i dalje zivi u svojoj zabludi, tvoj problem.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • sandu je rekao da ovaj nikada nije nazvao rafu posebnim... ali eto preveli su sinonimom.

            evo sta kaze neko malo manje strucan od tebe i sandua recimo:

            ESPN tennis analyst Brad Gilbert told ESPN.com. The former coach of Andre Agassi and Andy Roddick added, "By the usual standard, Roger had a remarkable year, but what's really amazing is that this is a guy who really thinks he can still get better. He's never satisfied with the status quo, and right now he has to think about what he can do to beat Djokovic in a five-set match. A hire like this is going to make Roger believe he can do that again. He's going to look at things in a fresh way."
            ......

            http://www.tennis-x.com/xblog/2015-12-09/21328.php

            Federer knows his stuff. He’s won countless Slams without any true coach. If he needs anything it’s perspective on how to play certain players, particularly Novak Djokovic.

            Maybe Ljubicic can give Federer some new insights, new strategies for Novak Djokovic. After all, that’s the goal right now. Chasing Novak.
            Last edited by talicni; 10-12-15, 23:14.

            Comment


            • On nikada nije nazvao Rafu posebnim, vec je izjavio da se specijalno pripremao za meceve sa Rafom, a to su dve totalno razlicite stvari.
              Takodje dokle god ovo rivalstvo sa Novakom ne poprimi totalno jednodimenzionalan oblik (da Novak krene da ga trpa gde god i kad god, a ne "samo" u mnogo bitnim bolje receno "velikim" mecevima) Rodzer nece izjavljivati nista slicno za Novaka. Takav je bio i prema Rafaelu dok u ranijem periodu njihovog rivalstva. Ili dok Rodzer ne ode u penziju. Nakon toga mozemo ocekivati i izjave tog tipa sa odnosom na Novaka. Zasto? Pa zato sto su svi oni (neko malo vise, neko malo manje) egoisti. I to je sasvim normalno. I zato sto takvim izjavama indirektno nabijas dodatno samopouzdanje najvecem protivniku.
              Totalno je nebitno (barem meni, ali vidim da nekima i nije) sta ko izjavljuje. Bitno je da se vidi respekt na i van terena a to jeste slucaj u ovom konkretnom primeru: Rozder u odnosu na Novaka.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Jao .... jedinstvenim u odnosu na sebe (nikada do tada a ni od tada nije "naleteo" na takvog suparnika, cija mu igra toliko ne odgovara) i zato je morao da se prilagodjava i pravi posebne "planove" i treninge samo za meceve protiv Nadala.
                ALI to ne znaci da je Nadal bolji od Novaka, niti znaci da Rodzer misli da je Nadal bolji od Novaka, vec samo njemu licno nezgodniji.
                Nadam se da smo razjasnili ovu situaciju
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • da i onda uzima ljubu da bi se obracunao sa jedinstvenim rafom...

                  koji je usput jedinstven samo u odnosu na feda. sto se podrazumjeva kada neko za nekoga kaze da je jedinstven da misli u odnosu na njega. i onda nije da ga nije (kategoricno) nazvao jedinstvenim ... nego jeste ga nazvao ali nije tako mislio pa kao da ga i nije nazvao.... a ljubu ne uzima radi noleta... razni strucnjaci sirom i poprijeko nemaju pojma, ajd sto sam ja glup, al sacete vas 2 da im obasnite ocas posla.. i sta fed misli kada kaze za nekoga da je jedinstven (niposto da je poseban) i kako uzima ljubu ne zbog noleta nego bit ce vjerovatno zbog rafe, jer mu eto ne odgovara. pa se sada valjda sjetio toga.

                  u zdravlje i laku noc...
                  Last edited by talicni; 10-12-15, 23:31.

                  Comment


                  • Ne, on uzima Ljubu kao trenera, da bi napredovao, imao nov ugao gledanja posebno sto je Luti odbio da bude jedini trener, ali dzabe trosim reci kad ti to neces shvatiti.

                    Sent from my Z3 compact <3
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by talicni View Post
                      da i onda uzima ljubu da bi se obracunao sa jedinstvenim rafom...
                      Pa to sto je uzeo Ljubu bas potvrdjuje ovo sto sam malopre napisao, ali opet ja ne verujem da je Ljubicic doveden samo zbog Novaka, jer moze Rodzeru u ovoj fazi karijere precesto da se desi da uopste ne dogura do Novaka, tako da nije njemu samo Novak "problem".

                      Medjutim po tvojim prethodnim postovima covek bi stekao utisak da si se uvredio sto je Rodzer nazvao Rafaela jedinstvenim a Novaka nije. Nesto tipa: "Kako je samo smeo da nazove Rafu jedinstvenim a sada kada ga Novak dere da takvo "priznanje" ne oda i njemu."
                      Ali to naravno nije tako (nisi se uvredio), vec samo tako izgleda. I naravno neces mi zameriti sto sam stekao takav utisak, iz prostog razloga sto mi je nekako sve aludiralo na to. Jer se zaista nadam da ti to nije bila glavna namera.
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • da ja sam glup... sada jos samo da to isto objasnis raznim nazovi strucnjacima koji su eto za razliku od vas 2 trenirali neke tamo br1 i OTG agasije i rodike i tamo nekim teniskim komentatorima, analiticarima i fol strucnjacima, pojma nemaju a uzimaju silnu lovu, barabe. sram da ih bude. umjesto da navrate ovdje pa da im vi to sve objasnite u 2 recenice oni se pacenici muce i razbijaju glavu a nikako da ukapiraju tako ocigledne stvari. aman naopako...

                        Comment


                        • To si ti rekao, i ne vidim potrebu za takvim odnosom prema samom sebi, prevashodno (mislim reci za sebe pa makar i sarkasticno da si glup - nije to u redu), a onda ni prema meni, jer mnogo ti je agresivan stav.
                          Ali ako mislis da ja mislim da je on uzeo Ljubu zbog Nadala onda zaista nema potrebe da ista vise pisemo na ovu temu.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Ljuba je najbolji trener u ovom prelepom sportu. Nema boljeg ;)

                            Comment


                            • Originally posted by cacanin View Post
                              Ljuba je najbolji trener u ovom prelepom sportu. Nema boljeg ;)
                              Mozda jedino Rasid Njega je trebalo da pokupi Role i da se ne brinem vise apsolutno ni za sta
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment

                              Working...
                              X