Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pratim mnoge forume i svugdje su se čak i gotovo svi fedovi navijaci slozili da će nole ukoliko osvoji WTF imati bolju sezonu od feda 2006 (mada je po meni presao rodjinu 2006. vec parizom ali ovim je to naravno cementirao). prosto to su neke cinjenice. 2 mastersa viska je ogroman kapital. ali prosto je nevjerovatno koliko se novinari trude da dokazu suprotno.

    http://ftw.usatoday.com/2015/11/roge...al-grand-slams

    i onda fedovu najvecu manu 2006, a to je sigurno nedostatak titule na sljaci i negativan h2h sa glavnim rivalom (nije dominirao cijelu sezonu niti sve igrace kao nole) pretvaraju u njegovu odlucujucu prednost. eto nole kao osvojio vise ali je fed imao za protivnika na sljaci velikog rafu (19 godina starog do duse). a kada se diskutuje slaba era za vrijeme prajmn feda onda se naravno gledaju samo rezultati a ne i protivnici u finalima itd.

    isto tako se noletu kao najveca mana u diskusijama uspjeha navodi nedostatak RGa a ovdje je nedostatak ikakvih titula na sljaci fedova odlucujuca prednost!
    Last edited by talicni; 24-11-15, 22:03.

    Comment


    • GOAT poeni by talicni

      po meni je nole sigurno najbolji igrac tenisa svih vremena (BOAT) ali nije najveci (najuspjesniji, GOAT) a to je zasigurno fed. ipak da se ne bi mjerilo ovakvim i onakvim arsinima i da bi se svi posmatrali kroz jednaku prizmu bez subjektivizma i umjetnickog dojma ja sam sam sebi postavio neko po meni objektivno bodovanje. još davno. pa da se upoređuje. tu sam bodovao najvaznije kriterije.

      kao index 1 sam uzeo slem jer svi pricaju o njima i nekako su postali mjerna jedinica.

      dakle GS = 1 poen

      po meni je YE#1 sigurno veci uspjeh i objektivno jeste daleko teze za postici i vrjedniji mi je od slema ali posto se vode debate o tome pravedno je da YE#1 nosi takodjer 1p. uz to se tu ima bonus i za sedmice na br1 tako da mislim da je to prava mjera.

      dakle YE#1 = 1p

      WTF kao najjaci i najcjenjeniji turnir nakon slema donosi 0,5 poena. dakle 2 WTFa vrijede 1 slem.

      WTF = 0,5p

      OI kao i WTF = 0,5p

      mastersi su tu ispod pa tako 4 mastersa po meni dostizu 1 slem.

      masters = 0,25p

      slem finale je veoma značajan uspjeh, vrijedan pomena. ipak finalista nije i osvajac velike titule pa finale slema po meni nema tezinu masters titule.

      GS F = 0,2p

      MM titule... mislim da je mjera 10 MM titula za 1 slem. (možda bi se moglo uzeti 10 atp500 ili 15 atp250)

      MM = 0,05 - 0,1p ??

      sedmice. po meni je prava mjera 100 sedmica - 1p. možda bi prava cijena bila oko godinu na vrhu, tj oko 50 sedmica ali YE#1 već nosi poen tako da mi se 100 sedmica čini kao najbolja mjera.

      dakle sedmica na br1 = 0,01p

      bonusi

      sva 4 slema = 1p
      svi mastersi = 0,5p
      svi mastersi i slemovi = 2p
      mastersi, slemovi i OI ili WTF = 2,5p
      mastersi, slemovi, OI i WTF = 3p

      ako se kada se sve sabere 2 igrača nadju u okviru 1p onda se može diskutovati o drugim stvarima, DC, ITF-champ nagrade, h2h, konkurencija itd...
      Last edited by talicni; 24-11-15, 22:28.

      Comment


      • daj nam BOAT poene, kad je već kod GOATa sve poznato

        Comment


        • ovo sam vise pravio radi poredjenja rafe, feda, noleta i samprasa koji su tu u blizem nekom periodu. mada nisam uzimao uopste u obzir MM titule koje su po meni izgubile znacaj u GOAT diskusiji. prije su se igrale pretjerano a sada se na njih gotovo niko ni ne osvrce. mada eto treba mozda uzeti.

          BOAT je jednostano najveci nivo igre u istoriji. tenis kao i sve ostalo evoluira i ovo sta nole sada radi je nevidjeno. kao i ono iz 2011. daleko najkompletniji igrac koji je drzao reket. a posto se to bazira samo na igri a ne na ostvarenim rezultatima i nemoze biti nekih mjerila ostvarenog.

          kao trkaci.. sadasnji sprinteri su brzi od onih od prije 50 godina ali su sprinteri od prije 50 godina koji su osvajali sve zivo uspjesniji od nekih danasnjih koji su mozda vremenski brzi od njih ali nisu osvojili to sto jesu njihovi prethodnici. brzi jesu ali nemaju veca dostignuca, medalje i rezultate na takmicenjima.

          ako za 20 godina neko bude jednako dominantan ili cak dominantniji od noleta sada onda ce vjerovatno taj neko igrati na vecem nivou nego to radi nole sada. to je prosto. tako je i nole trenutno dominantniji nego je to bio rodja ili sampras uz vremensku distancu (i sigurno jacu konkurenciju ako gledamo 2011 i 2015 godinu).
          Last edited by talicni; 24-11-15, 22:50.

          Comment


          • Zanimljiv osvrt na Bekerov tweet

            Becker: “2006 was Even Better than 2015”

            At first I wasn’t quite sure what to make of Becker’s tweet. I thought he was just being classy, but then I read the above post by someone on Men’s Tennis Forums and I remembered that Becker is not exactly known for his classiness. Not by Fedfans anyway.

            Becker is thoroughly under the skin of Fedfans and after reading the above post I had to admit this guy had a point. Remember Becker said after the 2014 Wimbledon final that Federer is the GOAT. I even made a post about it.

            Back then I thought Becker was just being nice. But then he began with what seemed almost like mind games. First it was his new book where he said that Federer and Djokovic don’t really like each other and that Federer could not possibly be as nice as he seems.

            And then it was the SABR thing where Becker said it is almost disrespectful from Federer and that in his day they would not have allowed it. But let’s not forget that things get sensationalized by the media and that maybe Becker did not have any intention of getting under Federer’s skin in either of those situations.
            ...

            Whether Becker was trying to get under Federer’s skin or not, after all the defeats to Djokovic in big matches, he probably has regardless. Federer’s reponses to what Becker said suggest a certain amount of irritation as well.

            So whether Becker meant it or not, I think by now he is well under Federer’s skin. So while I’m not going to say the post I quoted is a fact I wouldn’t be surprised at all if it is the case. It just seems like a plausible theory.

            If it is indeed the case then Becker must be some kind of genius. An evil genius Fedfans would argue, but a genius nonetheless. It does appear to me like Becker is playing some kind of mind game with Federer and that Federer is taking the bait.
            Bas ono sto je NI istakao kao osnovnu poruku tweeta. A za to da je genije se verujem svi manje-vise slazemo. Zli genije
            Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

            Comment


            • Originally posted by talicni View Post
              pratim mnoge forume i svugdje su se čak i gotovo svi fedovi navijaci slozili da će nole ukoliko osvoji WTF imati bolju sezonu od feda 2006 (mada je po meni presao rodjinu 2006. vec parizom ali ovim je to naravno cementirao). prosto to su neke cinjenice. 2 mastersa viska je ogroman kapital. ali prosto je nevjerovatno koliko se novinari trude da dokazu suprotno.

              http://ftw.usatoday.com/2015/11/roge...al-grand-slams

              i onda fedovu najvecu manu 2006, a to je sigurno nedostatak titule na sljaci i negativan h2h sa glavnim rivalom (nije dominirao cijelu sezonu niti sve igrace kao nole) pretvaraju u njegovu odlucujucu prednost. eto nole kao osvojio vise ali je fed imao za protivnika na sljaci velikog rafu (19 godina starog do duse). a kada se diskutuje slaba era za vrijeme prajmn feda onda se naravno gledaju samo rezultati a ne i protivnici u finalima itd.

              isto tako se noletu kao najveca mana u diskusijama uspjeha navodi nedostatak RGa a ovdje je nedostatak ikakvih titula na sljaci fedova odlucujuca prednost!
              talicni,

              Opusti se.

              Kako mozes uzeti USA Today kao mjerodavan? Uzmi radje Kurir. Kao uzimali su sve faktore, pola od kojih su besmisleni, a nisu uzeli dva najvaznija:

              1.
              Protiv broja 2 u 2006, Federer ima 2:4 a 1:1 na GS-ovima. Dok Novak ima 5:3 i 2:0 na GS-ovima. Ovaj faktor preteze na Novakovu stranu ako se koristi metoda koju su oni koristili.

              2.
              Konacno, nisu uzeli u obzir najvaznije. Cak i Novakov sef strucnog staba, slavni Boris Becker, kaze da je Federerova 2006. bolja.

              PS

              Spoiler
              Kurir treba da objasni sirokoj populaciji u Srbiji sto je istina i uvijek mora reci nesto sto ce prodati novinu, dakle podici svojoj citalackoj publici. Isto radi USA Today u Americi. Amerikanci zele da cuju da je Federer najbolji. Nece valjda Boris da ih razuvjerava u tome.
              Last edited by NI; 25-11-15, 08:09.

              Comment


              • Zanimljiva Nadalova izjava da ove godine nije zasluzio odmor, uzece jednu nedelju slobodnu i onda krece sa pripremama za narednu sezonu.
                sigpic

                Comment


                • Spava li noću?

                  Comment


                  • Meni to bas nije najnormalnije, ali njegov izbor
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Da, izjavio je to pre par dana, u spartanskom duhu.
                      I, meni je cudno, jer iako je ovo bila najslabija sezona za njega, ipak je on non-stop trenirao pretpostavljam, bez obzira na (ne)uspeh.
                      Kako bi se to odrazilo na sledecu sezonu, zaista ne znam.

                      Comment


                      • Vjerovatno sprema neku novost u igri pa treba da je uvjezbava.

                        Comment


                        • Videcemo sledece godine da li je to bila ispravna taktika ili ne
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by Nesic View Post
                            Spava li noću?
                            Jok. Danju tenis, nocu poker. Xisca da poludi.

                            Originally posted by Niki View Post
                            Da, izjavio je to pre par dana, u spartanskom duhu.
                            I, meni je cudno, jer iako je ovo bila najslabija sezona za njega, ipak je on non-stop trenirao pretpostavljam, bez obzira na (ne)uspeh.
                            Kako bi se to odrazilo na sledecu sezonu, zaista ne znam.
                            Sledeca sezona je verovatno poslednja u kojoj moze da osvoji RG ili bar pokusa. Plus tu su OI tako da razumem njegove motive. Ne bih da rastuzim Nadalove navijace ali mislim da ako i sledeca sezone bude slaba kao i ova mozemo ocekivati 2017 kao njegovu oprostajnu.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Jok. Danju tenis, nocu poker. Xisca da poludi.



                              Sledeca sezona je verovatno poslednja u kojoj moze da osvoji RG ili bar pokusa. Plus tu su OI tako da razumem njegove motive. Ne bih da rastuzim Nadalove navijace ali mislim da ako i sledeca sezone bude slaba kao i ova mozemo ocekivati 2017 kao njegovu oprostajnu.
                              Nema sumnje da bi još jedna loša sezona značila, da je vreme za oproštaj ali ja sam među onima koji verujem, da če Rafa imati dobru sezonu 2016

                              Njemu je jedini pravi i veliki problem Nole. Sa ostalim če se on dobro nositi (pre sve na šljaci) a za Novaka mora da spremi nešto novo jer trenutačno nema rješenaj za njega. Mora puno da nauči od Rogerove defenzive (protiv Novaka)

                              Baš na nove taktičke kombinacije za defenzivu (pre sve protiv Novaka ali i protiv ostalih) mora da se fokusira u ovom pripremnom periodu. Treba da se radi na BH slice (kako samo Roger sa ovim udarcem vrato ravnotežu u poenu kad protivnik ima iniciativu u poenu) i pre sve na FH-u u defenzivi.
                              To da vrača neki spori laso v servisno polje više ne pali (i obično taj udarac ide uvijek po diagonali) tako da mu svi poentiraju na ovu kombinaciju.

                              Naravno sve ovo je povezano i sa tehnikom i činjenicom da li može (ili ne može) da nauči da i defenzivi udari wiper na FH strani. Isto važi za napadački dio igre - treba odigrati koji wiper sa FH-om diagonalom (na BH stranu desnorukog igrača)

                              Treba da se radi i na boljem returnu. Agresivniji pristup na returnu tjera krači zamah na FH strani a naravno treba da se to vježba treningu.
                              Kako samo Rafa očajno reternira na Novakov servis. Nema šta nego video analize i trening na puno.

                              Za kraj naravno fizička sprema. rafa je u 2015 strašno fizički patio. Nije bio pripremljen ni blizu kao u najboljim godinama. Na meču proti Šmičeka na AO ter Fogninija v RIo je totalno razpao. Protiv Novaka u Londunu je izgledao kao neki old timer.

                              Na OI u RIU fizička sprema bit če odlučujuči faktor.

                              Comment


                              • gledam ovu GOAT listu na koju se poziva B92 (ali i mnogi drugi) i vidim da je puna nelogicnosti.

                                ali najveca nelogicnost je sto u izborima za najbolje sezone veliki dio poena se odnosi na vrijeme provedeno na br1 tokom sezone. s tim da se ne gleda na rejs listu nego onu glavnu, ulaznu. i tako recimo imamo paradox da nole za vjerovatno najdominantniji period u istoriji tenisa, kada 2011 nije izgubio meca do finala RG (i imao niz od 40 pobjeda) nije dobio ni poena. dok su neki drugi koji su recimo u istom periodu bili br1 samo zbog zalihe poena iz prošle godine tu mogli da dobiju velika 2,5 boda. kakve veze ima šta si radio prošle sezone sa učinkom iduce i ocjenom iste? recimo fed je 2006. u tom periodu pretrpio 4 poraza od rafe i imao h2h 0-4 sa njim i naravno dobio je maximalni bonus. a recimo rafa koji je u 2011. usao kao br1 je periodu do kraja vimbldona pretrpio nekih 4-5 poraza od noleta na svim podlogama i bio daleko iza njega na rejsu po poenima ali je za taj period dobio pun pot za br1 dok nole nije dobio ni poen. a radi se o najdominantnijem periodu u tenisu koji je ovim sistemom sakcionisan sa 0p umjesto da dobije neki bonus.

                                mnogo bi bolje bilo da se potpuno izbaci ovo sa br1 u pogledu na sezone, prosto jer je to u velikoj mjeri uzrokovano i onim što je igrac uradio prethodne sezone. mnogo bi bolje bilo da se recimo da neki kredit za ukupan broj poena. sve se preracuna na isti bodovni sistem i recimo imaš koeficijent 10000, pa ako sakupis 10000p dobijes 1p bonusa a ako kao nole imaš ca 16600p onda imaš bonus od 1,6p. ili da se daje bonus za prednost nad najblizim rivaloim, jer je i to puno bolji pokazatelj dominacije u jednoj godini nego učinak iz prethodne sezone. noletu kao br3 na početku godine je samo bilo teze doći do onih nevjerovatnih rezultata jer je na najvecim turnirima mogao da se ukrsti i sa br1 i sa br2 na putu do titule. dok kao br1 igras sa br3 ili 4 i br2. i umjesto da se tezi put pozitivno sankcionise (ili nikako) ovdje mu se još lupaju penali.

                                https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=7&vpid=A7
                                Last edited by talicni; 25-11-15, 23:10.

                                Comment

                                Working...
                                X