Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    Ne mozes cak ni na to da se oslonis, zato sto je bila neka analiza koliko su zaista pravi ljudi od tih followera na tviteru, a koliko su neki botovi i prazni tviter nalozi.
    Ma nije samo to u pitanju. Imas masu ljudi koji navijaju za nekog tenisera a ne prate doticnog na FB ili TW. Ne znam za druge ali mene to zanima. Mogu da procitam nesta sa TW ali da pratim nekog no way. Jel' ovde na forumu neko uopste prati nekog tenisera aktivno na TW?

    Comment


    • Boris ne vrlo lukav tip i poseduje dobru dozu harizme. Nije neko ko bi bez razmisljanja povukao bilo koji potez ili dao bilo koju izjavu. Ko smatra da njegov doprinos nije kljucan za Noletov uspeh u ove zadnje dve godine jednostavno ne zeli to da prihvati zbog nekih licnik predrasuda prema nemcu koje verovatno vucu neke korene jos od pre.
      A sto se samih izjava tice, onaj "konflikt" sa Fedom pre Wimbledona i USO je bez sumnje urodio plodom i to je bilo ocigledno. Nole je pobedio ubedljivo ali i Federer je psihicki bio uzdrman(prvi put?) od samog izlazka na teren. Zbog cega? Nervoza? Bes? Zelja da pokaze da je i dalje najbolji i da zacepi usta svima onima koji se usudjuju da ga kritikuju na bilo koji nacin?
      Sustina na kraju je ta da je Rogerov ego toliko urusen posle ove sezone da svaka mala carka, narocito ako dolazi od strane trenera glavnog rivala, dodje kao saka soli na zivu ranu.
      Nemojte nikako podceniti mister Bekera i negove promile.
      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

      https://ibb.co/cD1Xnq

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Ma nije samo to u pitanju. Imas masu ljudi koji navijaju za nekog tenisera a ne prate doticnog na FB ili TW. Ne znam za druge ali mene to zanima. Mogu da procitam nesta sa TW ali da pratim nekog no way. Jel' ovde na forumu neko uopste prati nekog tenisera aktivno na TW?
        Pratim ja dosta tenisera, pratila sam i Nadala, ali on je tezak smor na tviteru, tacno se vidi da on ne pise nego PR, tako da sam prestala.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          NI, predajes isuvise paznje jednoj izjavi koja je manje-vise kurtoazna prema Federeru. Koliko je Nadal dao takvih izjava. Secam se finala RG kada je rekao da je Ferer favorit u tom finalu. Dela vise govore od reci.
          Sto ces kad sam previse detaljista. Moras mi oprostiti. Svako ima mana.

          PS
          Moze se podj******* i kurtoazijom.
          Last edited by NI; 24-11-15, 12:15.

          Comment


          • Originally posted by Nera View Post
            Sto se tice Novakove popularnosti, nema sta da se prica. Nikad, nigde u svetu nece imati podrsku, kao Federer, ali sa moje tacke gledista to je potpuno nebito. Nek on osvaja slemove, a drugi nek sakupljaju navijace, ja nemam nista prtiv!
            Nemam ni ja, niti ijedan iskreni navijac. Ali ono protiv cega svi mi, siguran sam, itekako imamo mnogo toga protiv je seljacko i primitivno navijanje te "aristokratije" koja bi da vidi Novakovu prolivenu krv. Ono na USO je bilo nevidjeno!! Onakve stvari lagano mogu da prelome mech i samo mozemo jos vise da cijenimo Novaka sto je bio jaci od svog tog zla koje ga je okruzivalo te veceri. Ali sledeci put mozda ne bude toliko crvst, a sta onda? Novak ipak nije sa Kriptona, onakvo konstantno apludiranje na promasen prvi servis je dno dna, a sta ako zahvaljujuci takvom primitivizmu Novak poklekne u kljucnom momentu mecha i Rodzer uzme 18-i slem? Preskupa je to cijena..
            Dakle, sto se mene tice, moze i Rafa i Rodzer da imaju 100 puta vise fanova od Noleta, ali bar ona publika sto gleda mech uzivo neka navija sportski, kako treba i ja nikad necu zamjeriti.

            Comment


            • Originally posted by Nera View Post
              Mediji su odigrali krucijalnu ulogu u stvaranju Federera i Novaka, a samim tim i stvaranju baze navijaca za jednog, odnosno drugog. Federer je uzdignut na nivo bozanstva. To se ne moze opravdati, sada vec, frazom 'on je najveci u ovom sportu, osvojio je najveci broj gs-ova', jer je bilo 'najvecih" (stavljam pod navodnike, jer se o samom terminu moze naširoko diskutovati) i u drugim sportovima, pa nisu imali ovaj nedodirljivi status. Nema toga ko bi o Federeru smeo reci ili napisati nesto lose. A nije da se nema materijala !! Samo u superlatvima se o njemu sme govori, a to toliki Edberzi i potvrdjuju. Cinjenica je. Takođe je cinjenica da živimo u doba surovog neoliberalnog kapitalizma, gde je akcenat na slobodnom kapitalu i gde važi pravilo 'vreds onoliko koliko novca imas" (da, svakako da se sa, najpre, moralnog aspekata ovo moze i mora oboriti, ali to je druga tema). Cinjenica je i da Federer donosi ogroman novac i dok je tako, njegov status se nece menjati. U prilog mu ide poreklo i ugled koji sama Svajcarska uziva u svetu.
              Propaganda, čiji su temelji postavljeni jos u nacistickoj Nemackoj, usavrsena je i dovedena do perfekcije kad je u pitanju eksploatisanje medija zarad necijih interesa (čitaj, zarad nečijeg kapitala), pa tako, onaj ko ima kapital/vlast, ima i medije i putem njih kreira javno mnjenje. Prosta matematika.
              Primenjena u ovom konkretnom slucaju ogleda se u dve prošlonedeljne situacije koje su se desile na istom mecu. Mislim na rr mec izmedj Federera i Novvka.Prva, Rodzerovo sedanje na Novakovu stolicu i druga, Novakova izjava na pres konferencij o 'predaji meca u Rodzerove ruke'. Svi pratimo manjeg-vise iste sportske sajtove i sta smo mogli da vidimo. O prvom se stidljvo pisalo u vidu konstatcije da je Federer seo na mesto namenjeno bolje rangiranom teniseru i ubrzo zavrseno Novakovom izjavom kako igrač koji prvi izadje na teren moze da bira mesto...znaci, diskusija zavrsena i o tome se vise ne polemiše. E, sad, sa druge strane, ni od cega je napravljena vest! Pišu kako je Novak uvredio Svacarca, kako daje nadobudne i prgave izjave i o tome se sad polemiše u vidu osude Djokovca. To je samo jedan primer, a bilo ih je toliko ove godine.
              Poenta je da to ima efeka i odjeka na teniske fanove. Usmeravas im paznju i umesto njih, praviš selekciju bitnog i nebitno.
              Sto se tice Novakove popularnosti, nema sta da se prica. Nikad, nigde u svetu nece imati podrsku, kao Federer, ali sa moje tacke gledista to je potpuno nebito. Nek on osvaja slemove, a drugi nek sakupljaju navijace, ja nemam nista prtiv!
              A pricati kako ce ih pridobiti vremenom je, oprostite, ali potpuno smesna. Na tu temu imam samo jedno pitanje da postavim! Bojana, hoces li poceti da navijaš za Novaka kad Federer ode u penziju?
              U svetu "neoliberalnog kapitalizma" novac nema ime, pa tako Svajcarska nema veze sa time. Spanija, nema neki poseban znacaj, ali Nadal ima popularnost problizno kao Federer. Da je novac i zarada koji donosi tenis i jos par sportova, veoma bitan parametar, jeste, ali u tu igru ulazis, samim ulazom u profesionalno sport. Sto znaci da je Djokovic deo toga, a ne iznimka. On zaradjuje sumanuto mnogo novca, i ako vec pricamo o moralnom aspektu, nista moralno nema u onolike bolesno visoke zarade top tenisera, zbog profesije kojim se bave. Svi su oni u istom krugu, ali popularnost zavisi od mnogo aspekata. Popularnost Federera, dolazi pre svega od njegovog kvaliteta i uspeha, i to se nikada ne sme zaboraviti. On zaista jeste unikatan primer, fantasticne igre, ali i neverovatne harizme. To, medijski se moze pojacati, ali ne i stvoriti kompletno.
              Djokovic sa druge strane, ima neverovatnu igru, ali vrlo malo, skoro pa nikakvu harizmu. Od njega vrlo tesko mozes napraviti dobar "proizvod", jer o tome pricamo u kontekstu marketinga i "neoliberalnog kapitalizma". Ima niz parametara (fizicki izgled, odnos prema navijacima, odnos na terenu, forsiranje nacionalnosti, preterana emotivnost, sponatnost itd.). Zaista je nebitno odakle dolazi, kada postigne uspeh kao sto je postigao, to su samo kompleksi i nista drugo.
              Dacu vam primer sa kompletno druge sfere, kulinarstvo. Jel ste culi za Rene Redzepi? On vazi za jedan od kulinarskih gurua u svetu trenutno. Rodjen je u Dansku, ali poreklom je iz Makedonije, okoline Tetova i to iz ruralne sredine Sar Planine. Mislite da neko brine o njegovom poreklu, kada ga godinama proglasavaju za najboljeg kuvara, a njegov restoran Noma, za najboljeg u svetu?

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Necu sigurno
                Kad Role ode u penziju sigurno cu nastaviti da pratim tenis, ali sa mnogo manje emocija, jednostavno cu samo uzivati u mecevima. Nadam se da ce biti neki klinac koji ce biti vredan paznje i pracenja, ali sigurno necu gubiti san i ici kao zombi na posao zbog tenisa, niti cu planirati dan u odnosu na mec.
                Upravo tako! A o prilagodjavanju zivota tenisu da ne pričam, ne radi se to zbog svakog. Ja prosto ne mogu da zamislim da moze da se pojavi neko ko ce uspeti da zaseni Novaka. Neko zbog koga bih kampovala u dnevnoj sobi tokom AO i odlazila na posao, a da oka nisam sklopila. Neko zbog cijeg bih poraza plakala ili se svadjala sa onima koji ne uvidjaju tragediju tog poraza. Propustala neke znacajne dogadjaje meni dragih ljudi, jer Novak ima mec. Toliko ludilo je rezervisano smo za njega, a mili ljudi, na moju srecu, imaju razumevanja
                Ni ja necu nikada moci da navijam za Federera, pa makar igrao protiv Vilandera osim ako npr., ne resi da se odrekne, recimo RG-a u Novakovu korist u stvari i ne mora. Osvojice to Nole

                Comment


                • Originally posted by Niki View Post
                  U svetu "neoliberalnog kapitalizma" novac nema ime, pa tako Svajcarska nema veze sa time. Spanija, nema neki poseban znacaj, ali Nadal ima popularnost problizno kao Federer. Da je novac i zarada koji donosi tenis i jos par sportova, veoma bitan parametar, jeste, ali u tu igru ulazis, samim ulazom u profesionalno sport. Sto znaci da je Djokovic deo toga, a ne iznimka. On zaradjuje sumanuto mnogo novca, i ako vec pricamo o moralnom aspektu, nista moralno nema u onolike bolesno visoke zarade top tenisera, zbog profesije kojim se bave. Svi su oni u istom krugu, ali popularnost zavisi od mnogo aspekata. Popularnost Federera, dolazi pre svega od njegovog kvaliteta i uspeha, i to se nikada ne sme zaboraviti. On zaista jeste unikatan primer, fantasticne igre, ali i neverovatne harizme. To, medijski se moze pojacati, ali ne i stvoriti kompletno.
                  Djokovic sa druge strane, ima neverovatnu igru, ali vrlo malo, skoro pa nikakvu harizmu. Od njega vrlo tesko mozes napraviti dobar "proizvod", jer o tome pricamo u kontekstu marketinga i "neoliberalnog kapitalizma". Ima niz parametara (fizicki izgled, odnos prema navijacima, odnos na terenu, forsiranje nacionalnosti, preterana emotivnost, sponatnost itd.). Zaista je nebitno odakle dolazi, kada postigne uspeh kao sto je postigao, to su samo kompleksi i nista drugo.
                  Dacu vam primer sa kompletno druge sfere, kulinarstvo. Jel ste culi za Rene Redzepi? On vazi za jedan od kulinarskih gurua u svetu trenutno. Rodjen je u Dansku, ali poreklom je iz Makedonije, okoline Tetova i to iz ruralne sredine Sar Planine. Mislite da neko brine o njegovom poreklu, kada ga godinama proglasavaju za najboljeg kuvara, a njegov restoran Noma, za najboljeg u svetu?
                  Vidis, to je vec stvar percepcije. Novac i te kako ima ime! Zove se Rodzer Federer. On je magnet koji donosi ogroman profit svim svojim sponzorima i sebi, u prvom redu. Dok je tako i dok on bude zeleo, bice u igri! Milim na tenisu igru! On je na tom polju neprikosnoven, kao sto je neprikosnoven na polju popularnosti. Nadal je daleko popularniji od Novaka, ali ni priblizno koliko Federer!
                  Ja nisam ni rekla da je Svajcarska zaslužna za Fedrerovu popularnost, vec da mu činjenica da je iz Svajcarske ide u prilog. Nadalu takodje ide u prilog sto je iz egzoticne Spanije, sigurno vise nego da j iz Burkine Faso!
                  Obzirom na status Srbije u ocima zapadnog svet, Novak se na tu vrstu 'lake, dodatne podrske' nije mogao osloniti. To sto voli svoje zemlju, po meni je sasvim normalno i u tom ne vidim nista lose. To sto su sad spremni da mn to zamere, upravo dovodeci u vezu sa jezivom politikom koja se u ime nacionalizma vodila na ovim prostorima i zbog koje je Srbija stekla ozloglasen status je upravo zla namera i omiljena medijska manipulacija. Novak nista vise ne voli i ne istice svoju nacionalnost od prosecnog Amerikanca, koji svoje poreklo sa ponosom istice i ima zastavu svoje zemlje na kuci. I to je potpuno prirodno, sve dok neko ne resi da to zloupotrebi.
                  Kad je u pitanju gdin Redžepi,ja veujem da je on najbolji, ali stavljati njega u ovaj kontekst je po meni promasena tema!
                  Sad, sto se tice ovog kako si Novaka okarakterisala, nazvavši ga kompleksasem koji nema harizmu, ima sporan fizicki izgled, ne zna da se ponaša na terenu i prema navijačima je po meni toliko jeftino i nisko da nemam nameru da se spustam na taj nivo!

                  Comment


                  • Originally posted by Nera View Post
                    Vidis, to je vec stvar percepcije. Novac i te kako ima ime! Zove se Rodzer Federer. On je magnet koji donosi ogroman profit svim svojim sponzorima i sebi, u prvom redu. Dok je tako i dok on bude zeleo, bice u igri! Milim na tenisu igru! On je na tom polju neprikosnoven, kao sto je neprikosnoven na polju popularnosti. Nadal je daleko popularniji od Novaka, ali ni priblizno koliko Federer!
                    Ja nisam ni rekla da je Svajcarska zaslužna za Fedrerovu popularnost, vec da mu činjenica da je iz Svajcarske ide u prilog. Nadalu takodje ide u prilog sto je iz egzoticne Spanije, sigurno vise nego da j iz Burkine Faso!
                    Obzirom na status Srbije u ocima zapadnog svet, Novak se na tu vrstu 'lake, dodatne podrske' nije mogao osloniti. To sto voli svoje zemlju, po meni je sasvim normalno i u tom ne vidim nista lose. To sto su sad spremni da mn to zamere, upravo dovodeci u vezu sa jezivom politikom koja se u ime nacionalizma vodila na ovim prostorima i zbog koje je Srbija stekla ozloglasen status je upravo zla namera i omiljena medijska manipulacija. Novak nista vise ne voli i ne istice svoju nacionalnost od prosecnog Amerikanca, koji svoje poreklo sa ponosom istice i ima zastavu svoje zemlje na kuci. I to je potpuno prirodno, sve dok neko ne resi da to zloupotrebi.
                    Kad je u pitanju gdin Redžepi,ja veujem da je on najbolji, ali stavljati njega u ovaj kontekst je po meni promasena tema!
                    Sad, sto se tice ovog kako si Novaka okarakterisala, nazvavši ga kompleksasem koji nema harizmu, ima sporan fizicki izgled, ne zna da se ponaša na terenu i prema navijačima je po meni toliko jeftino i nisko da nemam nameru da se spustam na taj nivo!
                    Nera,
                    Mislim da dosta toga nisi razumela u moj post, a i nema potrebe od povisenog tona.
                    -Novac nema ime, znaci nije bitno iz koje zemlje dolazi.
                    -Spanija u svetskom kontekstu (politickog znacaja) je neznacajna zemlja
                    -Rene Redzepi meni je dobar primer, je dolazi iz manje zemlje, ali zbog svoga kvaliteta je postigao svetski uspeh i pritom nikome ne smeta da ga proglasi za najboljeg vec godinama.
                    -Djokovica nisam narekla kompleksasa, nego navijaci zbog svog "kompleksa" sto dolaze iz manje zemlje, to projektiraju kao razlog zbog koga Djokovic nema popularnost.
                    Sve drugo je stvar debate i spremnost voditi istu. Kvalifikacije nisu potrebne.

                    Comment


                    • Novak 2011. nije imao ni milion pratilaca na fb, Federer i Nadal su imali oko 10. Cetiri godine kasnije Novak ima 6.5 miliona, a oni su na oko 15. A Kinezi imaju svoje socijalne mreze na kojima Novak bas gazi. Itekako im parira od tada i pravi je superstar. Pa iako ima duplo, a mozda i tri puta manje navijaca generalno, opet ima 5-10 puta vise od svih ostalih. I njegova popularnost je ogromna, ali nikad nece biti nenormalna kao Federerova, pa i Nadalova. Ali Novak kad igra protiv Rafe nikad publika ne bude protiv njega, barem ne u Francuskoj, Engleskoj, Americi. Cak su i tu nedje.
                      sigpic

                      Comment


                      • Da li je neko od vas gledao prilog sa Wimbledona koju su pravili Visko i Pralica sa kineskim novinarom?
                        Tada je taj novinar izjavio da je Federer ubedljivo najpopularniji, pa tek onda svi ostali.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • To je vjerovatno tako, ali svi mozemo da vidimo koliko je Novak popularan u Kini i koliko su ludi za njim.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Vladan View Post
                            Novak 2011. nije imao ni milion pratilaca na fb, Federer i Nadal su imali oko 10. Cetiri godine kasnije Novak ima 6.5 miliona, a oni su na oko 15. A Kinezi imaju svoje socijalne mreze na kojima Novak bas gazi. Itekako im parira od tada i pravi je superstar. Pa iako ima duplo, a mozda i tri puta manje navijaca generalno, opet ima 5-10 puta vise od svih ostalih. I njegova popularnost je ogromna, ali nikad nece biti nenormalna kao Federerova, pa i Nadalova. Ali Novak kad igra protiv Rafe nikad publika ne bude protiv njega.
                            Naravno, mislim da je B92 preneo pre neko vreme, intervjue sa poznatim teniskim novinarima; jedan od njih je rekao, Djokovic ima tacno popularnost koja je odraz njegovog trenutnog uspeha, on je odmah iza Federera i Nadala, kako po uspehu sveukupno, tako sledi i ta popularnost.

                            Comment


                            • @Vladan
                              Jesu, ali ti tvrdis da je tamo najpopularniji teniser, a nije.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by Niki View Post
                                Nera,
                                Mislim da dosta toga nisi razumela u moj post, a i nema potrebe od povisenog tona.
                                -Novac nema ime, znaci nije bitno iz koje zemlje dolazi.
                                -Spanija u svetskom kontekstu (politickog znacaja) je neznacajna zemlja
                                -Rene Redzepi meni je dobar primer, je dolazi iz manje zemlje, ali zbog svoga kvaliteta je postigao svetski uspeh i pritom nikome ne smeta da ga proglasi za najboljeg vec godinama.
                                -Djokovica nisam narekla kompleksasa, nego navijaci zbog svog "kompleksa" sto dolaze iz manje zemlje, to projektiraju kao razlog zbog koga Djokovic nema popularnost.
                                Sve drugo je stvar debate i spremnost voditi istu. Kvalifikacije nisu potrebne.
                                Oprosti ako si stekla utisak da je moj ton povišen . Mozda zbog ovog znak uzvika, to koristim kada nesto zelim da naglasim, a ne da vicem.
                                Sve sto bih rekla po pitanju znacaja porekla bilo bi ponavljanje vec napisanog, tako da to necu raditi!
                                Rene je kuvar (bez ikakvog omalvazavanja), koji je proglasen najboljim i koji i pored toga ne donosi ni mrvicu novca koju donosi Federer. Nije isto da li si najbolji kuvar i najbolji teniser!
                                Slazem se da nema potrebe za kvalifikacijama, pa se otuda ispravljam i kazem da ne smatram kompleksom to sto misim da poreklo u Novakovom slucaju ima svoju ulogu, uporno naglasavajuci da ona nije presudna, narocito u pogledu navijaca. U tom pogledu uticaj porekla je indirektan

                                Comment

                                Working...
                                X