Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Pa sta ce biti, bice najpopularniji Federer tamo i to je to. Kao da je to sada pa nesto novo i cudno.
    Pa normalno, ali nekim ovde je to cudno i neshvatljivo.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Ja sam ti rekla da je Srbija nebitna jer mi nemamo ni turnir, a ne veliki turnir na kojem stalno igraju najveci igraci. Mi nemamo ni celendzer...
      Pa neka je ovde i 100% publike za Djokovica, to je apsolutno nebitno.

      Vladanu sam vec odgovorila, kineski novinari su izjavili da najvecu podrsku ima Fed u njihovoj zemlji, pa tek onda Djokovic, ali razlika nije toliko velika kao u nekim drugim zemljama.
      A videli smo euforiju za Fedom kad je bio na onoj turneji po J.Americi, a i videcemo kako ce biti na OI.
      Opet mi nisi odgovorila na pitanje. Federer je igrao mec u NS i to ne tako davno. Jel' mozes da mi kazes procentualno koliko je publike navijalo za njega. Jel' 90%, jel' manje ili mozda vise? Samo me to interesuje.

      Comment


      • Originally posted by skeptik View Post
        Opet mi nisi odgovorila na pitanje. Federer je igrao mec u NS i to ne tako davno. Jel' mozes da mi kazes procentualno koliko je publike navijalo za njega. Jel' 90%, jel' manje ili mozda vise? Samo me to interesuje.
        Ne mogu da procenim, nije bio pun Spens, bilo je dosta Svajcaraca, bilo je dosta nas koji smo navijali za Feda, ali recimo da je bilo 70-30
        Da je igrao Djokovic, sigurno bi bilo mnogo vise ljudi, samim tim bi bila veca podrska, ali ne vidim sta je to cudno i neocekivano
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Federer ima najveću podršku svuda (osim u Australiji i Kini) i to je konstanta, teško da će Boris mnogo to promeniti. I nije samo da Noleta ne vole, ni Rafa, ni Endi tu ne mogu da pariraju Federeru. Objašnjenja tipa Novak je iz Srbije koja nije omiljena u zapadnom svetu ne stoje, niti su glavni razlog. Većina Amerikanaca niti tu činjenicu uzima u razmatranje, niti zna gde je Srbija. U Londonu publika navija za Rogera više nego za Endija, to bi se moglo objasniti njegovim poreklom, ali Federer manija u Engleskoj mi liči na torijevsku elitističku logiku, on im se potpuno uklapa u tu sliku koju imaju o sebi.
          Kako god, meni se čini da je Federer uspeo da postane personifikacija tenisa i da ljudi koji nisu iskreni i posvećeni teniski zaljubljenici ne idu dalje od Federera. Naravno, ne kažem da među istinskim ljubiteljima tenisa nema Federerovaca, naprotiv.
          Novak je definitivno osetljiv na "neprijateljski" nastrojenu publiku, za šta je dokaz to što je AO njegov najuspešniji slem. Borisovu ulogu u toj priči ne vidim kao lobiranje kod publike, novinara, teniskih eksperata; njegova uloga je da Novaku pomogne da postane manje osetljiv na to. I mislim da se rezultati vide.
          Originally posted by gokara
          Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Ne mogu da procenim, nije bio pun Spens, bilo je dosta Svajcaraca, bilo je dosta nas koji smo navijali za Feda, ali recimo da je bilo 70-30
            Da je igrao Djokovic, sigurno bi bilo mnogo vise ljudi, samim tim bi bila veca podrska, ali ne vidim sta je to cudno i neocekivano
            Pa nista nije cudno i neocekivano, samo da utvrdimo da nije uvek 90% za Feda.

            Originally posted by Sandugp View Post
            Pa sta ce biti, bice najpopularniji Federer tamo i to je to. Kao da je to sada pa nesto novo i cudno.
            Naravno da nece biti najpopularniji. Nadal ce imati vise fanova zasigurno.

            Comment


            • Ali skeptik, koliko je bitna Srbija u celoj prici, kad Federer vise u zivotu ovde nece igrati?
              A za Rio mozemo da se kladimo da ce Fed imati jacu podrsku nego Nadal.
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Pa normalno, ali nekim ovde je to cudno i neshvatljivo.
                I sto mu se karijera bude blizila kraju sve vecu i vecu podrsku ce imati. E kada ode u penziju, onda ce Novak i ostali docekati svojih 5 minuta.
                To je nesto sto je Normalno, logicno i nadasve realno u trenutnim teniskim okolnostima. Niko u finalu US opena ne bi imao podrsku protiv Federera i nije u pitanju Novak Djokovic, vec bilo ko drugi da je bio isto bi se proveo. Tako da nema to toliko veze sa tim da publika ne voli Novaka, vec vole Rodzera i vide da je mozda pred poslednjom prilikom da osvoji slem. Ako se desi da u 2016 bude u slicnoj situaciji, ocekujem jos vecu podrsku za Rodzera.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  A za Rio mozemo da se kladimo da ce Fed imati jacu podrsku nego Nadal.
                  Nista onda. Sacekajmo OI i da se molimo da dodje do meca Federer-Nadal pa da se prebrojimo.

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    I sto mu se karijera bude blizila kraju sve vecu i vecu podrsku ce imati. E kada ode u penziju, onda ce Novak i ostali docekati svojih 5 minuta.
                    To je nesto sto je Normalno, logicno i nadasve realno u trenutnim teniskim okolnostima. Niko u finalu US opena ne bi imao podrsku protiv Federera i nije u pitanju Novak Djokovic, vec bilo ko drugi da je bio isto bi se proveo. Tako da nema to toliko veze sa tim da publika ne voli Novaka, vec vole Rodzera i vide da je mozda pred poslednjom prilikom da osvoji slem. Ako se desi da u 2016 bude u slicnoj situaciji, ocekujem jos vecu podrsku za Rodzera.
                    Upravo tako...
                    Ja krecem od sebe, tokom cele karijere sam navijala protiv Agasija, a kako se priblizavao kraj, tako sam uhvatila sebe da mi je drago kad pobedi, pa cak i da navijam za njega.
                    A Fed je mnogo popularniji od Agasija, ne mogu da se porede.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Federer:
                      "It's not the first good year of Novak. Clearly he's going into next year with massive confidence. He's playing great. It's going to be hard for him to play a bad year, that's for sure. But this extremely good, it's always tough," the 34-year-old said. "But right now you would think it is somewhat possible, but you can't just repeat a year like this. It takes a lot of effort. You've got to be physically in shape, no injuries whatsoever. Mentally, you have to be at your peak at all times. It's not as easy as it seems sometimes."
                      Jedini komentar:

                      Becker:

                      Just a word to all the @rogerfederer fans in the world ...he is the GOAT ! 2006 was even better than 2015 but give @DjokerNole respect!!!
                      Dakle 2006. ostaje prva dok se ne pojavi neki mladji.
                      Last edited by NI; 24-11-15, 08:52.

                      Comment


                      • Itekako sve to ima veze sa tim sto je Novak iz Srbije. Odnosno, citaj: sa istoka. Tako zapadni svijet gleda na to..
                        Neko ce da mi kaze kako bi Novak bio jednako (ne)popularan da je, recimo, iz Engleske ili USA? A cega, ljudi, publika bi grmjela njegovo ime, ne moze me niko ubijediti u suprotno. Marej nije nikakav reper za tu pricu, jer on, prije svega, metiljavo djeluje, bezvoljno, nije fajter i, najvaznije, nema 10 slemova! Da Marej ima Novakov skor, vidjeli bi kakvo bi navijanje bilo kad bi se sudario u finalu bilo kog turnira sa Rodzerom. Ali Novak je "sa istoka", Novak nije ni rodjeni aristokrata, burzoazija.. Novak je momak koji je imao vrlo turbulentno djetinjstvo, neizvjesne buducnosti, ali koji se, na zalost te iste aristokratije, izborio za svoje mjesto pod suncem i sad su svi u njegovoj sjenci. Cinjenica sa kojom se zapad nerado miri.. i zato ga najvise vole i postuju kad je na koljenima (RG 2015). Licemjerje..
                        Siguran sam da necu biti prvi koji u ovom kontekstu pominje i Ivana Lendla. Covjek je dobio zasluzenu popularnost tek kad je reket okacio o klin. E hvala vam, postena aristokratska publiko, hvala vam na priganice.. Takva velicina, koji je jos i manje od Novaka davao razloga navijacima da ga ne vole (Novak je imao nekih pehova u proslosti), a opet je dobijao respekt na kasicicu. Kao mali sam navijao za Lendla (uvijek me je onim ocima i obrvama podsjecao na majmuna iz uvodne scene Odiseje u svemiru ), obozavao sam ga, ali mi je uvijek bilo nejasno zasto se poeni njegovih protivnika proslavljaju gromoglasno u poredjenju sa njegovim. Doduse, Vimbldon mi je bio omiljeni turnir, a dje on nije mogao nikad nista..
                        Sve u svemu, cinjenica je da bi Rodzer uzivao ogromnu podrsku odakle god da dolazi Novak. Ali mi, moram reci, malo glupo djeluju komentari pojedinih koji kazu da bi i Novak imao istu podrsku da nije iz Srbije. Boze sacuvaj...

                        Comment


                        • Vidim da je Beker produzio sa izjavama. . . postaje pateticno. Imas potrebu da non-stop dajes izjave, samo kada ti nesto smeta. A, smeta Djokovicu, samo sto to kaze Beker i time je situacija jos gora po Djokovica, jer treba neko umesto njega da kaze. Jednostavno, treba da nadje nacin da prevazidje tu situaciju vis-a-vis Federera, popularnosti, "publika me ne voli", (ne)priznanja i ostale nebitne stvari. Vakve izjave znaju biti kontraproduktivne, jer zapravo pokazuju slabost, umesto superiornost koje je realno stanje stvari sto se same igre tice.

                          Comment


                          • Pa i Marat Safin je sa istoka, a bio je popularan do besvesti. Ima tu delimicno istine, ali najvise popularnosti vuce harizma coveka (tenisera) o kome je konkretno rec (pod uslovom da je naravno vrhunski - vanserijski igrac koji je u stanju da konstantno osvaja velike trofeje).
                            Novak jeste harizmaticna licnost, ali je Safin (na primer) harizmaticniji. S tim sto je Novak manje lud i bolji teniser i veci sampion, pa ce u istoriji ostati zabelezen kao daleko uspesniji igrac.
                            Sada mene totalno ne tangira da li ce prosecan teniski gledalac to znati da ceni i realno vrednuje. Mene je vise bitno da se to u uskom krugu teniski strucnih ljudi gleda i vrednuje na pravi nacin (sto i jeste tako) i da, kada mu se zavrsi karijera bude vidjen i postovan kao jedan od najvecih ikada, ako ne i najveci. Videcemo jos nekoliko bitnih godina je pred nama.
                            Last edited by Sandugp; 24-11-15, 09:12.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by Niki View Post
                              Jednostavno, treba da nadje nacin da prevazidje tu situaciju vis-a-vis Federera, popularnosti, "publika me ne voli", (ne)priznanja i ostale nebitne stvari.
                              Dobro, mozda nije bas frustrirajuce za njega, ali iritantno jeste. Biti najbolji, jos ovako ubjedljivo, a svjestan si da sve sto time postizes kod publike je, zapravo, jos veca glad za tvojim porazom i krahom. Jadno..
                              Ipak, cijela ta situacija oko Novakove (ne)popularnosti je iznjedrila jedan simpatican kuriozitet: jos i u ranijim nekim mechevima, a narocito nakon USO 2015, mnogi teniski fanovi su po prvi put culi za tu rijec "inat", koja je neprevodiva na engleski.
                              Last edited by Joker; 24-11-15, 09:28.

                              Comment


                              • Originally posted by Niki View Post
                                Mislim da Beker kaze ono sto misli, nema tu mnogo skrivene poruke. Verovatno, to smeta i Djokovicu, ali je preglupo da na bilo koji nacin to izrazi. Zato za "glupost" je zaduzen Beker. Nepotrebno svakako, treba biti iznad svega i ne traziti po svaku cenu priznanje svog vremena. On je svoje odradio na terenu.

                                Comment

                                Working...
                                X