Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Lepo je rekao NI nesto ranije Novak ove 250ice i 500tice ostavlja maloj deci. Igra covek jednu 250icu godisnje i to na samom startu. Da nije dobio dobru lovu ne bi ni to igrao. I igra 2 i slovima dva 500 turnira godisnje. I opet napravi rekord po broju osvojenih poena... onako lagano iz zgloba .... jbg moze mu se ...
    Sumnjam da ne dobije lovu i za Dubai. A Peking mu je, uvjeren sam, povezan sa UNIKLO ugovorom. Pored Nishikorija, Novak ne treba UNIKLO-u nista za Japan. Vjerujem da im on probija led u Kini.

    Originally posted by skeptik View Post
    Sve je to OK, NI. Ali igrati protiv 6. i 7. igraca open ere i protiv dva najbolja tenisera open ere ikada, Federera i Nadala, ipak nije isto. Ako ostavimo po strani razlike podlogama i reketima koje su cisto tehnicke stvari ostaje cinjenica da je Novaku konkurencija ipak bila teza.
    Slazem se da ipak nije isto.

    Svejedno, svari su kompleksnije. Lendl je sigurno bolji igrac na herdu nego Rafa. Od 6 pobjeda Novaka 2011. protiv Rafe, 3 su na hardu. Novak nije lako, nego uz prilican napor pobjedjivao Rafu na slemovima. Mekinro je preagazio i Lendla i Konorsa. Dalje, Novakov rezulta protiv Federera 2011. jeste 4:1. No, Federer je bio pred pobjedom na USO.

    Konacno, kad se porede Novakova 2011. i 2015, valja imati na umu da je Federer 2015. barem jedano dobar kao 2011. Mari je definitvno bolji ove godine. Dakle sve se svodi na razliku u Rafinoj formi.
    Last edited by NI; 21-10-15, 14:00.

    Comment


    • Originally posted by NI View Post
      Sumnjam da ne dobije lovu i za Dubai. A Peking mu je, uvjeren sam, povezan sa UNIKLO ugovorom. Pored Nishikorija, Novak ne treba UNIKLO-u nista za Japan. Vjerujem da im on probija led u Kini.
      Naravno da dobija, ali sam to dobijanje para naveo samo kao glavni razlog sto je igrao Dohu. Moze on Komotno da odigra jos jedan turnir serije 500 godisnje, ali nece da se cima. Na primer moze da popuni i onako ogromu rupu u svom rasporedu izmedju AO i Dubaija tako sto ce da odigra i Roterdam. Iili da odigra jedan od dva turnira pred W. Hale ili Kvins. Ali sto bi, kada i ovako dominira lagano.
      On sa svojim timom pravi kalendar onako kako mu najvise odgovara i to se do sada (pogotovo u 2015) pokazalo kao odlican izbor turnira. Verovatno ce kada jos malo omatori (za dve godine ili tri) nesto menjati ali za sada mu je ovo idealka.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by Novak GO! View Post
        Na stranu Đoković, ove činjenice dosta obezvređuju Federerove brojke na prvi utisak. Naravno nije on kriv zbog promenjenog formata obaveznih mastersa koji je koncentrisao bolje plasirane tenisere u završnici za top igrače. Kriv je što bi ta cifra bila dosta bolja da je izlazio na kraj sa tinejdž Nadalom. Zanimljivo je pitanje kako bi se snašao na primer sa ovakvim Federerom i Marejom koji bi ga jurili cele godine, na svakom turniru, a ne kao Nadal samo na šljaci? Njegove brojke vs top5 ne deluju obećavajuće

        Ako smo 2011 nakon osvojenog UsO tu sezonu proglasili kao najbolju ikad, zašto je sada bitno da se odigraju još ta dva poslednja turnira? Malo doslednosti zaboga
        Pravo da ti kazem kolega meni te price o najboljem ovom ili onom gledano kroz prizmu brojki ne znace nista. Nekako sam vise sklon verovati svojim ocima nego brojevima.
        A ono sto sam video ove sezone jeste ponistavanje igrice uz apsolutnu dominaciju jednog igraca.
        Ne moraju brojke da mi kazu ko igra vanvremenski tenis kakav nije vidjen, jer to znam i bez njih.
        Pri tome zarad vece tezine takvog dostignuca mora se napomenuti kako je najveci broj velikih titula osvojen u direktnom dvoboju sa igracima br. 2 i br. 3.
        Naravno da je protekla sezona samo deo teniske ere koja traje evo vec petu godinu i potrajace ako bude zdravlja i srece jos prilicno.
        Vise od svih brojki mi znace ova suskanja po teniskim kuloarima na temu valja li menjati podloge ne bi li se doakalo broju 1 ili cak menjati teniska pravila kako se to vec cinilo u Pancovo vreme.
        Zato o brojkama kolega neka misle oponenti a nama ostaje da uzivamo uz zelju da uzivancija sto duze potraje
        sigpic

        Comment


        • kao sto napisah jucer na temi o noletu... ako uporedimo noletovu 2015. i fedovu 2006. je fedova jos uvjek bolja (mada nole ima najbolji period od 52 sedmice vec sada). ali ukoliko nole osvoji jos 1 od naredna 2 turnira (a pogotovo ako to bude WTF) onda ce po meni noletova 2015. biti bolja od one rodjine 2006. rodja bi imao ukupno vise titula ali bi nole imao vise velikih titula. rodjine mane su i nedostatak titula na sljaci (da potsjetim, nedostatak RGa se noletu i samprasu uzima kao ogromna mana u prici o najvecima zbog neke, bar u noletovom slucaju, toboze nekompletnosti) ali i negativnog h2h sa najvecim rivalom te godine (2-4 sa rafom). to povlaci da je nole bio najdominantniji tokom citave sezone tj. ostvario je ukupno gledajuci najbolje rezultate na svakoj od podloga (dok je rodja bio izdominiran na sljaci od rafe) kao i protiv svih najvecih protivnika (dok je rodja opet bio inferioran u odnosu na svog tadasnjeg najveceg rivala)!
          Last edited by talicni; 21-10-15, 14:39.

          Comment


          • sto se tice turnira 500 nole ima vec penal, ali nole ima svake godine penal na njima. ali to uopste ne utice na njegov saldo. on i onako igra manje turnira nego mu se moze racunati. igraci imaju pravo na 4 slema, WTF, 8 obaveznih mastersa i pored toga 6 najboljih rezultata (mora igrati 4 atp500 turnira s tim da bar 1 mora biti nakon USO, MC se racuna kao atp500). nole rjetko kada uopste ispuni tih 6 neobaveznih turnira. trenutno ima peking, dubai, DC, dohu i MC i penal - bazel. kako mu je penal 6. rezultat to ga ne tangira. drugo bi bilo da je odigrao jos neki manji turnir, neku 250icu i onda bi mu upala ta 0 od penala umjesto najlosijeg rezultata, u ovom slucaju 40p od DCa. i da... DC ulazi naravno u 6 ostalih turnira ali ne potpada u kategoriju i pravila o atp500 turnirima.

            http://www.atpworldtour.com/en/rankings/rankings-faq
            Last edited by talicni; 21-10-15, 15:09.

            Comment


            • Originally posted by talicni View Post
              sto se tice turnira 500 nole ima vec penal, ali nole ima svake godine penal na njima. ali to uopste ne utice na njegov saldo. on i onako igra manje turnira nego mu se moze racunati. igraci imaju pravo na 4 slema, WTF, 9 mastersa i pored toga 6 najboljih rezultata (mora igrati 4 atp500 turnira s tim da bar 1 mora biti nakon USO, MC se racuna kao atp500). nole rjetko kada uopste ispuni tih 6 neobaveznih turnira. trenutno ima peking, dubai, DC, dohu i MC i penal - bazel. kako mu je penal 6. rezultat to ga ne tangira. drugo bi bilo da je odigrao jos neki manji turnir, neku 250icu i onda bi mu upala ta 0 od penala umjesto najlosijeg rezultata, u ovom slucaju 40p od DCa.
              E o tome sam bas razmisljao, to me kopkalo sve vreme. Dobro je da je neko napisao.
              Talicni, jesi li siguran da kada ima penal da mu se penal oduzima od najlosijeg rezultata. Tj upada 0 umesto najlosijeg?
              Last edited by Sandugp; 21-10-15, 15:27.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • 8 mastersa a ne 9
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • ma mahinalno sam napisao 9, jer ih i ima 9 ali MC nije obavezan ali sam odmah i ispravio...

                  da... svaki penal (0) ti zamjenjuje po 1 rezultat, naravno najlosiji od tih 6 ostalih. ali nole nikada i nema 6 ostalih turnira tako da ga penali uopste ne tangiraju. prosle godine je nole recimo igrao samo dubai, peking i MC. znaci samo 3 od 6 turnira. vecina igraca igra vise od 6 turnira i onda im naravno oni najslabiji rezultati ne udju u 6.
                  Last edited by talicni; 21-10-15, 15:26.

                  Comment


                  • Mislio sam da mu ne zamenjuje mozda najbolji. Zato sam pitao, ali toliki bodovni penal bi bio lako uocljiv na listi.
                    U sustini ima penal ali kao i da ga nema.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • pa penal mu se racuna kao 6. rezultat ... samo sto nole i ima samo 5 ostalih rezultata. da ima vise rezultata onda bi mu penal opet bio 6. a ispao bi taj drugi 6. (najlosiji).

                      Comment


                      • Originally posted by talicni View Post
                        ma mahinalno sam napisao 9, jer ih i ima 9 ali MC nije obavezan ali sam odmah i ispravio...

                        da... svaki penal (0) ti zamjenjuje po 1 rezultat, naravno najlosiji od tih 6 ostalih. ali nole nikada i nema 6 ostalih turnira tako da ga penali uopste ne tangiraju. prosle godine je nole recimo igrao samo dubai, peking i MC. znaci samo 3 od 6 turnira. vecina igraca igra vise od 6 turnira i onda im naravno oni najslabiji rezultati ne udju u 6.
                        Cekaj, ako odigras npr 5 turnira 500 kategorije i 6 ATP250 racunace ti se samo 6 najboljih rezultata? Kada? Na kraju godine? Kako se rang lista ponasa tokom godine? I sta ste na kraju rekli DC se racuna kako?
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • Originally posted by prskaj View Post
                          Cekaj, ako odigras npr 5 turnira 500 kategorije i 6 ATP250 racunace ti se samo 6 najboljih rezultata? Kada? Na kraju godine? Kako se rang lista ponasa tokom godine? I sta ste na kraju rekli DC se racuna kako?
                          U svakom trenutku ti se racuna 6 najboljih rezultata, a DC spada u seriju 500 jer ako igrac odigra sve singl meceve u sv.grupi moze da osvoji potencijalnih 550 poena, ako se ne varam.

                          Sent from my D5803 using Tapatalk
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by prskaj View Post
                            Cekaj, ako odigras npr 5 turnira 500 kategorije i 6 ATP250 racunace ti se samo 6 najboljih rezultata? Kada? Na kraju godine? Kako se rang lista ponasa tokom godine? I sta ste na kraju rekli DC se racuna kako?
                            DC se racuna kao 500 rece Bojana.
                            A osvojeni turniri (bodovi na turnirima) ce ti se racunati kada ih i osvojis. S tim sto se racuna (koliko ja znam) 4 najbolja rezulatata iz serije 500 i 2 iz serije 250.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • u svakom trenutku na tekucoj listi imas samo 6 najboljih (ostalih) rezultata. prije je bilo da imas 4 najbolja atp500 i 2 najbolja niza (250 celendzeri) ali sada je samo 6 najjacih rezultata nebitno kojih (sa neobaveznih turnira). ali imas uslov da nastupis na 4 atp500 (+MC) s tim da bar 1 mora biti nakon USO. igraci koji nisu kvalifikovani za neke masterse ili slemove mogu dodati jos neobaveznih turnira naravno. ali to ne dotice ove najbolje.

                              Comment


                              • To nisam znao, za tu promenu. Znaci ne trebaju im vise 250 ice (ovim najboljima) bukvalno ni za sta.
                                Sem za zgrtanje nevidjene love naravno
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X