Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by shminka View Post
    Znaci trebamo ocekivati S&V igru, kad mu ova sa osnovne vise ne ide
    Ko zna, mozda je Toni smislio neki novi pakleni plan
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post
      Bili bi jer bi ga Dzon ubio Soku vise odgovaraju malo sporiji tereni, a ni izner se bas ne buni kad ima dovoljno vremena da se namesti za udarac

      Proslo je to vreme, Amerikanci vec vise od 10 godina odrastaju na sljaci i grade all-round igru, eventualno bi recimo Tejlor Fric i Rejli Opelka mogli brzo da se transformisu i u poptunosti baziraju svoju igru samo na servisu i forhendu, od cega naravno nema nista
      Znas sto sam mislio.

      Kad se prica o takvim hipotetskim stvarim kao rezultat meca Izner-Sok na nekadasnjim podlogama, problemu se moze pristupiti na dva nacina. Prvi je da zamislis da dvojicu igraca kakvi su sada posadis na brzi teren. Ne sumnjam da je tvoja procjena tacna i da be Izner pobijedio. Izner ima izuzetne sampionske karakteristike. Drugi nacin je da pretpostavis kako bi se ta dva igraca razvijala da se igra na stvarno brzim terenima. Oni bi drukcije trenirali, ustavrsavali druge elemente igre, bili uspjesniji, samim tim imali vise samopouzdanja nego imaju danas itd. Kako bi uz te pretpostavke zavrsio mec? Ne usudjujem se da prognoziram.

      Licno, meni nije ni najmanje zao sto nove podloge cine nemogucim uspon igraca kao Sampras. No meni je jako zao sto veliki znalci i jako brzi igraci kojima nedostaje snaga imaju manje sansi na novim podlogama. (Ferero, Edberg, Mekinro) Opet, njih bi snagatori prije ili kasnije istisli.
      Last edited by NI; 26-09-15, 09:40.

      Comment


      • Nadala niko nije mogao da pobedi na sljaci 10 godina(jeste da mu se desio Soderling jedne godine), niko nije mogao da smisli taktiku da ga pobedi, da li je postojala uopste? To je neverovatno velika dominacija, ubedljivo je najbolji igrac na sljaci ikada.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by zdravkelja View Post
          Ja volim Nadala, mada iz nekih specificnih razloga. A za Samprasa sam glasao jer mislim da je ipak malcice veci igrac. Naravno, kad Nadal osvoji jos jedan GS, dileme oko toga vise nece biti.
          A sta ce se toliko smeniti ako osvoji jos jedna GS titula? Neli su no.1 nedelje i WTF-ove presudne?
          @amnesiac,
          lep ti je post i sve ti je na mesto, ali ja sve ono sto sam spomenuo za travu nisu pausalne ocene, vec samo primer da je Nadal prilagodljiviji teniser od Sampras. Poenta mi je bila da se Nadal prilagodio na travu i pored toga sto mu je najslabija podloga, dakle maknite te muabete usporena trava i slicno, ipak trava je nabrza podloga na svetu i koliko god je usporavali ne moze da bude spora kao sljaku recimo, a Sampras se nije prilagodio. Procitaj zadnji pasus Prletov post, to je to...

          I stvarno su mi glupe ove sporedbe na dva velikana iz razlicita vremena, ali zanima me kako mislite da bi Sampras dobivao Nadala na sve podloge osim sljaku? Govorim o najboljeg Nadala, dakle onaj iz 2010 i 2013 i 2008. Osim na W-a, na druge podloge kako? Niti je imao fizicka sprema kao Nadala, niti kretanje, niti ritern, niti bekend koji moze razbijati Nadala. Zato ja mislim da je bolji Nadal kad se uporedi sa Samprasa. A i zaboravio sam da spomenem da je Pit jednorucni BH, tu bi dodatno palo izivljavanje. Naravno ovo je moje mislenje, ne mora biti tacno.
          OVAKO

          Comment


          • Stefi tu bilo dadatno gazenje .... i tabananje. Prvo malko procacka guzu pa mu ga onda zavuce "lasom" na bh stranu, pa gazi .... Pa sve iz pocetka.
            Ubio bi ga Nadal kao majku
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              A i nervira me sto se ovde totalno zanemaruje i Nadalova odlicna igra na mrezi. Pa on je na mrezi opasno dobar igrac, istina ne ide tako cesto napred, tj ide samo kada fino izgradi poen i kada ima laganu egzekuciju, ali mu je prilazni udarac fenomenalan (bolji od Novakovog na primer - pa jedno duplo) i ume da uhvati stvarno nestvarne voleje. Ima osecaj. O fh da ne govorim, a o sampionskom mentalitetu takodje, kretanju, defanzivi, ma u svemu je odlican cak i bh je nastelovao da radi kao lud.
              Da nije imao svog nemesisa u Novaku imao bi on uspesniji ucinak od samprasa u GS finalima. To je cinjenica, bas kao sto je i cinjenica da Sampras u svoje vreme nije imao igraca koji mu izrazito nije odgovarao.
              Kapa dole Samprasu, ali Nadal je bolji.
              Meni takodje nervira sto neki ovde kao zale zbog onih vremena u 90ih i nesto pre toga, kao tada smo imali one ledene podloge i gledao se "pravi tenis", a sada kao su usporene podloge, to je smaranje itd itd. Meni se licno gledaju Djokovic i Nadal kako vode bitku za svaki poen i svaki gem, a ne da cekam 4 seta za da vidim brejk loptu. Ne osudjujem one ljude sto zale za to vreme, ali osudjujem ih sto jadu "vafle" za danasnje vreme.
              OVAKO

              Comment


              • Pa malo odluči da promijeni stranu, a FH iz trka sijevne i poen se završi

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Pa malo odluči da promijeni stranu, a FH iz trka sijevne i poen se završi
                  Pa mu onda dupecackas ogira jos bolji fh (a moze i bh) iz trka ... pa izadje na mrezu i zavrsi opasnim volejom poen ...
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • A da, i opasno se zanemaruje Nadalova igra na mrezi, a on je tu perfektan. On nije servis volej igrac ali kada izadje napred onda je to 90% njegov poen.
                    OVAKO

                    Comment


                    • Perfektan je i David Ferrer kad izadje na mrežu samo da spusti lopticu na drugu stranu

                      Comment


                      • Samo mi reci dali ti mislis da Rafa nije dobar na mrezi?
                        OVAKO

                        Comment


                        • Odličan je na mreži kada treba završiti poen. Ali ne možeš porediti njegove izlaske na mrežu sa Federerovim recimo, pa ni Novakovim. Pogotovo ne Samprasovim. On na mreži bez u potpunosti izgradjenog poena nema šta tražiti, a ovi ostali imaju.

                          Comment


                          • Poenta je da on nije serva volej igrac i da ne srlja na mrezi. Ali, i sam znas da u dosta situacija ide napred i kada nije dobar prilazni udarac i kada je nesto sasvim treto u pitanje i tu pokazuje da ima fantastican osecaj. Dakle ti zelis da kazes da on samo smesta zicere u pole, a ja se sa to ne slazem. Pogledaj samo njegov mec protiv Novaka na RG-u ove sezone, pokupio je par nevjerovatnih voleja.
                            OVAKO

                            Comment


                            • Originally posted by shminka View Post
                              Perfektan je i David Ferrer kad izadje na mrežu samo da spusti lopticu na drugu stranu
                              Tu je Sampras odradjivao posao maksimalno, ali iz vise razloga. Prvo posle 97.56% ubacenih prvih servisa je trcao napred, samim tim imas vise mogucnosti da vezbas. Nadal ide napred posle 0.32% ubacenog prvog.
                              Onda tada smo imali mnogo manje igraca sa izrazito dobrim pasingom koji bi mogli da ga "probiju" pa je tako njegova uspesnost bila jos izrazenija. Onda podloge su bile brze (to je njemu podosta odgovaralo), pa protivnici i kada odigra nesto losije ne bi mogli da dodju u poziciju da mu opasno zaprete kao sto je to slucaj danas. Onda je tehnologija reketa napredovala, sto je tada kontrolu udaraca cinilo tezim (pogotovo pasning udaraca, i pogotovo kada igrac nije bas najbolje stigao da se namesti na lopticu). Servis mu je bio mnogo dobar (Samprasu) pa mu je to takodje ostavljano mnogo vise lakih poena napred, prilazni udarac takodje (ponajbolji ikada uz jos dvojicu, trojicu po mom skromnom misljenju). ALI JE KOLIKO GOD GA JA NE VOLEO IMAO OSECAJ U TRI LEPE. Znaci kako je hvatao neke voleje, ono je bolest!
                              Kad sada pogledam Novaka kad krene napred pa po pravilu u pogresnu stranu prilazni udarac odigra pa po pravilu to bude onako na sigurno, mlako, suvise plitko, pa onda kada odigra onaj njegov "balon" volej i uporedim to sa Samprasom, posmislim neretko "Sta igra ovaj!?!?"
                              Last edited by Sandugp; 26-09-15, 11:35.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by Stefan-kobe View Post
                                Poenta je da on nije serva volej igrac i da ne srlja na mrezi. Ali, i sam znas da u dosta situacija ide napred i kada nije dobar prilazni udarac i kada je nesto sasvim treto u pitanje i tu pokazuje da ima fantastican osecaj. Dakle ti zelis da kazes da on samo smesta zicere u pole, a ja se sa to ne slazem. Pogledaj samo njegov mec protiv Novaka na RG-u ove sezone, pokupio je par nevjerovatnih voleja.
                                Stvari su ti tu vrlo proste, ako je odličan kao što pričaš da jeste na mreži...nemaš razloga da se brineš za naredne godine njegove karijere

                                Neka skraćuje poene i završava ih na mreži...uspješnost od 90% će mu donijeti još par slemova sigurno

                                Comment

                                Working...
                                X