Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iz linka koji je ostavio Indigo

    No matter how you rank the players, the two strands of tennis competition — in the stats tables and on the court — are well aligned: Djokovic’s strongest case for GOAT status is to beat Federer on Sunday, keep winning after that, and add longevity to his historic peak.
    Znači dok vas sve ovo kao zabavlja, a zapravo nervira, Novak raste i na putu je da još više zaludi brojke

    A piše i ovo u fusnoti, za najbolje đake

    Again we’re using Jeff Sackmann’s GitHub repository of tennis data, and looking only at the Open era, so we’re not able to properly evaluate Rod Laver and Ken Rosewall, among other earlier greats. ^
    Za Lejvera kako stvari stoje parametri ne stoje, za ove kasnije važe a to je ono što je bitno - meni je od toga da li je ubodeno mesto Lejveru bitnije koga model prepoznaje kao the best ever
    I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

    sigpic

    Comment


    • Ne mora Lejver, ali Ferer je bolji od Kuertena, a ovaj ima 3 RGa i bio no.1.
      Nije mi jasno kako branis metodu koja ima toliko rupa?
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Nz kako možete porediti igrače iz dva vremena, pritom da jednog niste nikada gledali? Ili se iz par snimaka može sve videti? Nema smisla..
        sloboda ili ništa

        Comment


        • "Branim je" zato što iza nje stoje brojke a ne intuicija. Dokle god neko ne objasni šta konkretno fali tim brojkama do toga da ih ne treba uzimati u razmatranje pre ću verovati njima nego osećaju poluvređenoj gospodi za smešno.
          I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

          sigpic

          Comment


          • Evo, imas da biras, karijeru Ferrera koji je majstor prema ovoj metodi ili karijeru Kuertena, koji je u stvarnosti osvojio samo 3 RGa i bio no.1, sta bi izabrao?
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by mark it zero View Post
              Nz kako možete porediti igrače iz dva vremena, pritom da jednog niste nikada gledali? Ili se iz par snimaka može sve videti? Nema smisla..
              Već sam napisao, ELO analizira snagu konkurencije i na osnovu njih daje poene i pokušava da proceni snagu igrača iz različitog vremena. Sigurno da nije najprecizniji instrument, ali to što se masovno koristi može da znači da stvari stavlja u "ravan".
              I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Evo, imas da biras, karijeru Ferrera koji je majstor prema ovoj metodi ili karijeru Kuertena, koji je u stvarnosti osvojio samo 3 RGa i bio no.1, sta bi izabrao?
                ELO nije usmeren na karijeru i koliko je obogaćena trofejima nego na vrhunac igre. Dakle, kad bih gledao ELO i birao čiji bi vrhunac pre izabrao onda bih birao pre Ferera.
                I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Evo, imas da biras, karijeru Ferrera koji je majstor prema ovoj metodi ili karijeru Kuertena, koji je u stvarnosti osvojio samo 3 RGa i bio no.1, sta bi izabrao?
                  Mislim da masis poentu, da li mu to garantuje da bi dobio Ferrera? Ne. Mislim nemoguće je reči ko je bolji igrač izmedju dva igrača koji nisu igrali u isto ili bar približno vreme. A poenta ovde nije čija je karijera bolja.
                  sloboda ili ništa

                  Comment


                  • Bila je skoro slična diskusija kada je neko pokušavao da objasni da je Hjuit bolji igrač od Mareja, što je teška glupost, a na osnovu rezultata Hjuitova karijera je bolja.
                    sloboda ili ništa

                    Comment


                    • Originally posted by mark it zero View Post
                      Mislim da masis poentu, da li mu to garantuje da bi dobio Ferrera? Ne. Mislim nemoguće je reči ko je bolji igrač izmedju dva igrača koji nisu igrali u isto ili bar približno vreme. A poenta ovde nije čija je karijera bolja.
                      A kako ELO moze da zna ko bi pobedio?
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Zamolio bih iskusnije clanove da se ne uvlace u ovu tuznu raspravu. Hvala
                        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          A kako ELO moze da zna ko bi pobedio?
                          Ne može. Zato mi ovo nema smisla. Nz tačno koji su njihovi parametri, ali svakako da ne mogu nikako.
                          sloboda ili ništa

                          Comment


                          • Originally posted by bojanaBG View Post
                            A kako ELO moze da zna ko bi pobedio?
                            Ne može da zna on samo računa brojeve i može da stavi procente na osnovu brojki kojima raspolaže. Pa tako Mareju na svom peaku daje šanse od 50,2% za pobedu protiv Samprasa. ELO je vodič ne daje savršeno precizne odgovore.
                            I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                            sigpic

                            Comment


                            • ELO moze samo da konstatuje da sam kupio 10 hamburgera i da sam ih sve pojeo
                              al` ne moze da izracuna da li sam prozdrao 9-i i 10-i hamburger kao da mi je prvi ili sam jeo nazor.
                              Racunanje brojevima je posledica osvjanja titula tako da... ELO mi baguje.
                              >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                              Comment


                              • Originally posted by AIRBORNE View Post
                                ELO moze samo da konstatuje da sam kupio 10 hamburgera i da sam ih sve pojeo
                                al` ne moze da izracuna da li sam prozdrao 9-i i 10-i hamburger kao da mi je prvi ili sam jeo nazor.
                                Racunanje brojevima je posledica osvjanja titula tako da... ELO mi baguje.
                                A sto bas hamburgere? I to u zemlji Srbiji! Sto ne 10 lepinja sa prsutom i kajmakom na primer? E jebem ti vise uticaj trulog zapada na ovdasnju omladinu!
                                Hm.... Zaista mozes da pojedes 10 komada?
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X