Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by talicni View Post
    evo da odgovorim i na ovu tvoju opasku. vidim da me se nastavlja prozivati (ne moze se promasiti) ali vise ne citam postove tih likova (mada sam ih opazio). ovim postom cu i sa tobom da zakljucim ovu temu. povodom drugih stvari si (za razliku od njih) dobrodosla.

    elem.... sve sto si navela je pogresno!

    i sama znas da se do broja 1 ne dolazi igrom za 6 mjeseci nego u godinu dana! znaci fedova dobra igra iz 6 mjeseci 2012. kao i pobjeda na vimbliju je bila potreban eli NE i dovoljan uslov za br1. da nije tako on bi tu godinu i zavrsio kao br1!

    on jeste (zasluzeno) bio br1, igrama u 52 sedmice od vimblija unazad, ali u tih 52 sedmice nole nije bio zdrav citavu cetvrtinu a ako bas hoces i trecinu te godine! i za razliku od rodjinih dobrih igara koje nisu bile dovoljan uslov, noletovo zdravlje bi bilo (osim potreban) najvjerovatnije i sasvim dovoljan uslov da drzi feda dalje od br1 u 2012. (sto je ta godina do kraja i potvrdila)!

    rafa nije bio sav svoj na vimbliju i radi toga je i napravio poduzu pauzu nakon njega a i tu je rano ispao.

    fed je u direktnom mecu zasluzeno osvojio vimbldon ali ne i br1! jer je za to potrebno malo vise od 1 meca ili 1 turnrira (pogotovo kada je mec u fedovom dvoristu tj na njegovoj najboljoj a noletovoj najlosijoj podlozi)!

    kada smo vec kod tog meca na vimbliju (kojeg je fed zasluzeno dobio) ne znam da li su ovdje poznate neke cinjenice! kao recimo da je organizator spustio krov iako kise nije bilo u najavi! o tome i efektima istog (kondez na travi) je bilo u medijima. ne znam zasto su to uradili ali znam da kondez travu cini sliskijom. loptica ne odskace nego klizi po njoj i to odskok cini nizim sto znamo da ne odgovara noletu (a pase rodjinom slajsu)! uz to to cini i servis brzim a retern nezgodnijim sto takodjer ne pogoduje noletu! ipak, najveca smetnja po noletovu igru je to sto se ona bazira na kretanju koje nole ima najbolje na turu i koje mu je protiv rodje kao defanzivnijem igracu preko potrebno! prosto, proklizavanje po terenu onemogucuje noleta i sputava mu kretanje na kojem on bazira svoju igru i koje mu je kao defanzivnijem potrebnije.

    da dopunim.... kada smo vec kod proizvoljnih dizanja i spustanja krova. prilikom poraza noleta od rodika na oziju (nole predao) je 4 itocnoevropskih tenisera predalo zbog mucnina dok su protivno pravilima prekinuli mec da bi navukli krov dok je serena gubila protiv kuznjecove, i jos su extra napravili pauzu dok se ova nije povratila. krov je dignut i pred sam mec finala na ovogodisnjem oziju iako je kisa bila u najavi (srecom nije pala) znam samo da je bilo dobro vjetrovito taj dan sto je bio 1 od razloga sto su razni reporteri davali prednost mareju (srecom stadion je takav da se to ne osjeti jako na terenu).

    toliko!
    Znaci Djokovic i Nadal su bili povredjeni prvih 6 meseci 2012.?
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by talicni View Post
      kada smo vec kod tog meca na vimbliju (kojeg je fed zasluzeno dobio) ne znam da li su ovdje poznate neke cinjenice! kao recimo da je organizator spustio krov iako kise nije bilo u najavi! o tome i efektima istog (kondez na travi) je bilo u medijima. ne znam zasto su to uradili ali znam da kondez travu cini sliskijom. loptica ne odskace nego klizi po njoj i to odskok cini nizim sto znamo da ne odgovara noletu (a pase rodjinom slajsu)! uz to to cini i servis brzim a retern nezgodnijim sto takodjer ne pogoduje noletu! ipak, najveca smetnja po noletovu igru je to sto se ona bazira na kretanju koje nole ima najbolje na turu i koje mu je protiv rodje kao defanzivnijem igracu preko potrebno! prosto, proklizavanje po terenu onemogucuje noleta i sputava mu kretanje na kojem on bazira svoju igru i koje mu je kao defanzivnijem potrebnije.
      Ovo što je srećko naveo vrlo je zanimljivo. Evo još jedne teme, ovo je stvarno zlatna era opštih diskusija kako je to neko naveo ranije, mislim da je šminka.

      Comment


      • Originally posted by gokara View Post
        Ovo što je srećko naveo vrlo je zanimljivo. Evo još jedne teme, ovo je stvarno zlatna era opštih diskusija kako je to neko naveo ranije, mislim da je šminka.
        Diskutovali smo o tome pre dve godine. Dve i po tacnije nakon tog polufinalnog meca.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Diskutovali smo o tome pre dve godine. Dve i po tacnije nakon tog polufinalnog meca.
          I šta je zaključeno, jesu li zatvorili krov da bi pomogli Roletu?

          Comment


          • Originally posted by gokara View Post
            I šta je zaključeno, jesu li zatvorili krov da bi pomogli Roletu?
            Pa mi Novakovci smo osudjivali to, koliko se secam, dok su Federerovi navijaci ignorisali tu cinjenicu.
            Zakljuceno nije nista
            Mislim zakljucili smo mi svi da je sve vuklo na to da Federer pobedi i vrati se na N1 i prestigne Samprasa, svi su samo to cekali i zeleli i svrsavali na taj njegov uspeh (celnici teniskih organizacija, svetski mediji, razonorazni teniski esperti, lobisti pa cak i organizatori W - mada im je ipak bilo stalo i do Mareja).
            Ne mogu tacno svega da se setim OOO gokaro o kralju, imas u arhivi W 2012 pa idi citaj
            Last edited by Sandugp; 10-04-15, 21:41.
            sigpic

            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Pa mi Novakovci smo osudjivali to, koliko se secam, dok su Federerovi navijaci ignorisali tu cinjnicu.
              Zakljuceno nije nista
              Mislim zakljucili smo mi svi da je sve vuklo na to da Federer pobedi i vrati se na N1 i prestigne Samprasa, svi su samo to cekali i zeleli i svrsavali na taj njegov uspeh (celnici teniskih organizacija, svetski mediji, razonorazni teniski esperti, lobisti pa cak i organizatori W - mada im je ipak bilo stalo i do Mareja).
              Ne mogu tacno svega da se setim OOO gokaro o kralju, imas u arhivi W 2012 pa idi citaj
              Ok, dobro si to sažeo, hvala ti.
              Last edited by goku; 10-04-15, 23:16.

              Comment


              • Originally posted by tuta bugarin
                ada nema još koi dase umbaci uovo horsko pevanje:

                http://en.wikipedia.org/wiki/Tortillas_pour_les_Dalton




                lutajući reporter tuta bugarin
                nežno šapće sneguljici
                dok patuljci ruju
                u rudnici
                e moj tuto... ova atmosfera, sto se tice tog horskog pjevanja, me strasno podsjeca na 2 bosanska foruma gdje sam pisao tokom 2011. jedino sto nema toliko licnog vrijedjanja (koje se tamo nije ni sakcionisalo) i nema uopste nacionalnog vrijedjanja (tamo su uvrede cijelog naroda bile aman dobrodosle). prestao sam da se javljam nakon trajnih banova ili bez obrazlozenja ili zbog trolanja (previse sam pisao o nekom tamo djokovicu na diskusiji tenis!)! elem, pocetkom te 2011. sam pisao da je nole vec u top20 (vec je bilo jasno da ce biti br1 itd) a da ce karijeru zavrsiti u top10 open ere. uz to sam pisao i da nole upravo radi jednu od najboljih sezona svih vremena i da nije samo najdominantniji teniser nego i sportista svijeta i da (ne daj boze kakve povrede) ga ocekujem u najjuzem izboru za tu nagradu. naravno uslijedilo je horsko ismijavanje i vrijedjanje. noleta nisu vidjeli ni u top50 tada a ja sam na uvrede odgovarao puno manje uvredljivo i suptilnije. parafraziram... napisu par licnih i nacionalnih uvreda i dodaju - ta ce taj glavati smrdin da bude naj sportista svijeta. tu bih odgovorio u stilu, milsim da je na dobrom putu ako ga dzumhur ne zaebe. elem... niko od njih ne bi sakcionisan ali sam ja popio bananu. oni su u to vrijeme sami postavili neke kriterije za top10 sto sam uslikao za uspomenu: http://www.bilddump.se/bilder/201504...80.250.169.JPG. naravno da su se sve moje pretpostavke ispunile. nole je napravio 1 od najjacih sezona u tenisu, ne samo da je bio u uzem izboru nego je i izabran za sportistu svijeta te godine. a vec sada je uveliko premasio njihove kriterije za top10 svih vremena. samo sto su njegovi uspjesi u medjuvremenu devalvirali a top10 je poskupilo. tako da im je sada nole u top20 ali ne i u top10 jos uvjek iako se niko naravno u medjuvremenu nije tu ugurao: http://www.bilddump.se/bilder/201504...80.250.169.JPG.

                nije mnogo razlicito od ovoga, SK foruma, bilo ni na 1 srpskom forumu gdje sam redovan, kako ranije rekoh, jos od vremena "srpskog sakramenta". tamo se islo od euforije do kenjanja po noletu i tako. 2008. nakon sto je nole uzeo OZI-majami-rim se pisalo kako ga rodja nikada vise nece pobjediti i kako nole sigurno te godine postaje br1. pisao sam da je dug put do toga i da se stane na loptu. nole je tada zastao i nije osvojio nista sve do masterskupa (WTF) na kraju godine. tada je vec pocelo da se pise kako je ono bio bljesak i kako nole nikada nece ni na br2 a kamoli br3, bar ne dok su rafa i rodja tu. tako je nastavljeno i u naredne 2 sezone. uz redovno navodjenje kako nole uskoro ispada iz top10, 20, 50 jer zaboga, dolaze razni simoni, cilici, conge, soderlinzi i naravno mareji i ko sve jos ne, koji ce ga poceti redovno dobijati, a na putu su i mlade snage. jos tada (2. polovina 2008, 2009. i 2010) sam pisao da nole mora da prelezi neke "djecje bolesti" i da psihicki i fizicki ojaca i da ocekujem da ce biti br1 (ukoliko ne bude kakvih povreda) tamo 2011. i/ili 2012. godine. naravno da je bilo opste neslaganje i ismijavanje. veterani sa tih diskusija se dobro sjecaju tih rasprava. a nije nas bilo puno koji su isli mojom linijom (ako je iko isao tako precizno kao ja, a mislim da nije). proracun sam bazirao prije svega na pretpostavci da ce nole tada dostici pun psihofizicki potencijal a onda i na pretpostavkama da bi nadal u to vrijeme zbog stila igre i problema sa koljenima mogao da pocne da pravi pauze a da ce fed sve teze (zbog godina) drzati korak. mareja nisam vidio za pretnju noletu (mozda uzme slem ali ne i br1) jer po meni nije imao konstantu za to i imao je veliku rupu na sljaci koju je tesko mogao nadoknaditi. ostali jednostavno nisu bili dorasli a mladih snaga nisam vidio na vidiku. ostaje mi sjecanje da sam godinu i po prije nego je nole izbio na br1, kada je postao br2 (mart 2010) rekao da se samo ceka nekakva inicijalna kapisla da je nole tu i treba mu neki veci uspjeh koji ce ga ukljuciti i gurnuti naprijed (poslije se desio DC). tada (godinu i po prije br1) sam napravio saljivo patentiranje sada vec cuvenog imena No1e (ne vjerujem da ga je do tada iko koristio ili imao u glavi a znao sam da ce kada nole bude br1 svi to raditi)! i uslikao to za svaki slucaj: http://www.bilddump.se/bilder/201504...80.250.169.bmp . nakon 2011. se tamo dosta smirilo mada ima jos uvjek nevjernih toma ali su mnogi pljuvaci nestali ili pripitomljeni. naravno sa svakim (sve rjedjim) porazom ispliva po par budala ali vecina je kul.

                PS jos jedna vazna stvar! na bosanske forume (gdje je vecinom ista ekipa na oba foruma) sam se upisao NE da bi kenjao o noletu, nego povodom netacnih navoda na koje (bas kao i ovdje) niko nije reagovao nego su svi to prihvatali zdravo za gotovo. naime, pisalo se kako je seles od*ebala srbiju cim se pocelo kuhati i iz protesta prema agresorskoj politici slobodana milosevica se odrekla srpskog drzavljanstva i uzela americko i igrala za njih. i da za srbiju nije nista osvojila. na to sam prosto morao reagovati i napisao kako je monika u vrijeme najzescih sukoba igrala upravo za (kako su je nazivali) srboslavensku zastavu. da je skoro sve sto je osvojila osvojila za tu zastavu (8 od 9 slemova). da se nikada nije odricala drzavljanstva i da ne bi ni uzimala americko da (u neku ruku) nije bila prinudjena na to (kako je i sama rekla). naime, monika je u vrijeme najvecih ratnih sukoba i sankcija srbiji (1990-1993) igrala za tu zemlju (jugoslavija tada) i prije svoje 20. osvojila 8 slemova, 3 godine bila br1. grafova je osvojila 9 slemova prije nego je seles osvojila svoj 1. i jos 11 nakon atentata na seles. tokom selesine diktature (8 slemova) je grafova osvojila samo 2 (oba vimbldona) a vazi za jednu od najboljih teniserki svih vremena. na seles je u njemackoj izvrsen atentat i tako su je makli sa teniskih terena. da bruka bude veca, na jednom sastanku, na kojem je prisustvovalo 20ak najboljih teniserki, izglasano je da se selesovoj izbrisu poeni (koji su stajali neko vrijeme) kao da se radilo o nekoj obicnoj povredi a ne o organizacionoj greski WTA. sve teniserke osim sabatini su bile za to. grafova nije prisustvovala. elem... atentat se desio u 1. polovini 1993. tokom 1994. seles uzima americko drzavljanstvo a 1995. se vraca tenisu kao amerikanka i KAO BR1! i u tome i lezi glavni razlog promjene drzavljanstva. kao srpska teniserka bi bila prinudjena da se vraca bez rejtinga a kao amerikanka se vratila kao br1! (americki lobi joj je izdejstvovao da joj se cijele te 1995. nakon povratka poeni izjednace sa grafovom). sto se tice politickog bojkota, jedini bojkot je bio bojkot americke fed kup reprezentacije u vrijeme bombardovanja srbije! svabo koji je izvrsio atentat je dobio neku uslovnju kaznu. i nikada nije krivicno osudjen (proglasen je neuracunjivim ali nije morao boti zatvoren)! seles nikada vise nije posjetila njemacku. bilo je primjedbi kako nisam naveo da je atentat bio neuspjesan sto je potpuno pogresno. atentat je bio i te kako uspjesan! cilj atentata nije bio da se ubije seles nego da je se skloni sa terena, da joj se unisti karijera i da grafova ponovo zavlada zenskim tenisom. i sve se to u potpunosti ispunilo!
                Last edited by talicni; 12-04-15, 10:27.

                Comment


                • Jedno obicno Masters 1000 finale iz slabe ere


                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Jebiga, ljudi nisu bili svjesni svoje nesvjesti. Da su imali nekoga da im kaže u kako lošoj eri igraju, ne bi se 4 sata jebavali oko "pišljivog" Hamburga.

                    Baš dobro što si postavio ovaj meč, Rios je bio genije sa reketom i bez obzira na neke velike stvari koje je postigao u svojoj karijeri, spada u grupu najprotraćenijih talenata ikada. Mečevi njega i Agassija su baš mogli biti vrhunski da je bio malo 'normalniji'. Opet, s druge strane, da nije bio tako lud, nikad ne bismo vidjeli ovako nešto

                    Spoiler


                    Dao bi mu onu AO titulu samo zbog ovoga.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • Jbg., ne mozes nesto da trazis 17 godina kasnije, a u mecu, kada je trebalo, ne pogodis ni 10 vinera.. bez obzira je li Korda bio drogiran ili ne, morao ga je dobiti na terenu. ITF je stavio tacku na to pa se valjda ni on vise nece osvrtati, glupo je

                      Nisam imao ovaj mec, skinuo sam pa cu da proverim je li kompletan, a deluje da jeste
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Ma smiješno.

                        Ne znam kakva dalabu moraš biti da onakav zahtjev pošalješ.

                        Još je hladno uoči meča rekao da ne osjeća nikakav pritisak. Rekao i uzeo 2 gejma po setu protiv igrača kojeg je mjesec-dva kasnije uništio u QF-u Indian Wellsa.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Taj trofej je mogao da mu preokrene karijeru, sa tek napunjene 22. godine. GS sampion si, saberes se, okupis opasan tim oko sebe i krenes u Pariz po jos jednu.. ali, sve bi to vazilo za nekog racionalnijeg i sa malo manje vrelom krvi, ne i za njega
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Nole je danas konacano uspeo da razdvoji Rodera i Rafu u necemu sto je bitno. Prestigao je Rafu po broju nedelja na prvom mestu. Do sada su u svim bitnim parametrima ( broj grenslemova, broj mastersa, broj atp turnira, medjusobni dueli, broj nedelja kao broj 1, broj pobeda na atp turu, zbirni broj pobeda ( GS,M,OI,1500 ) ) bili ispred njega. Jbg i ja ga gotivim nevidjeno i gledam svaki njegov mec ali i dalje je on najbolji treci igrac svih vremena. U MC ce Nole imati sansu da se izjednaci sa Rodzerom u jos jednom bitnom parametru a to je broj mastersa, a verovatno ce ako osvoji turnir i smanjiti odnos u medjusobnim pobedama sa njima. Ok tri puta spojeni IW i M ali to se zaboravlja za tri dana. Pobedom u MC bi postao prvi teniser u istoriji koji je vezao prva tri mastersa ali i to je podatak koji se nece cesto spominjati. Nole za sada od istorijskih stvari ima jedino odbranjen Paris kao jedini u istoriji i vecitu pricu da mu fali Cincinati da kompletira sve masterse. Da bi se o njemu pricalo i za sto godina prvenstveno mora uzeti Rolan Garos ali sansa za istoriju postoji na vise frontova. Ponoviti uspeh Roda Lejvera iz 1969 i vezati sva 4 grend slema ili osvojiti jos jedan MC, jedan Madrid, dva Cincinatija, dva Rolan Garosa i jedan US open ( ukupno 7 turnira nije nemoguce ) i uci u istoriji kao prvi igrac koji ima osvojena sva 4 gend slema i sve masterse po 2 puta. To je vec rekord koji ce tesko neko dostici. To je istorija. Naravno treba uzeti i OI dogodine i moci reci da je osvojeno sve sto vredi iole u tenisu. Treba i osvojiti Australia open jos dva puta i tako obici Roja Emersona i postati apsolutni vladar jednog grend slema. Bitno je ostvariti stvari koje se pamte i o kojima se prica. Bil Tilden npr ima 12 grend slem titula a niko ga i ne spominje.. Za kraj se vracam na pocetak. Treba obici Rodzera i Rafu u svim bitnim parametrima koji su moguci ( mislim da broj grand slamova i nedelja kao bro 1 ostaju jos dugo dugo ) i time razdvajati dva verovatno najbolja igraca u istoriji i samim tim sebi praviti mesto u kuci slavnih...

                            Sve u svemu svim silama na MC...
                            Last edited by MohikanacDzek; 13-04-15, 09:54.

                            Comment


                            • Originally posted by MohikanacDzek View Post
                              Nole je danas konacano uspeo da razdvoji Rodera i Rafu u necemu sto je bitno. Prestigao je Rafu po broju nedelja na prvom mestu. Do sada su u svim bitnim parametrima ( broj grenslemova, broj mastersa, broj atp turnira, medjusobni dueli, broj nedelja kao broj 1, broj pobeda na atp turu, zbirni broj pobeda ( GS,M,OI,1500 ) ) bili ispred njega. Jbg i ja ga gotivim nevidjeno i gledam svaki njegov mec ali i dalje je on najbolji treci igrac svih vremena. U MC ce Nole imati sansu da se izjednaci sa Rodzerom u jos jednom bitnom parametru a to je broj mastersa, a verovatno ce ako osvoji turnir i smanjiti odnos u medjusobnim pobedama sa njima. Ok tri puta spojeni IW i M ali to se zaboravlja za tri dana. Pobedom u MC bi postao prvi teniser u istoriji koji je vezao prva tri mastersa ali i to je podatak koji s enebi cesto spominjao. Nole za sada od istorijskih stvari ima jedino odbranjen Paris kao jedini u istoriji i vecitu pricu da mu fali Cincinati da kompletira sve masterse. Da bi se o njemu pricalo i za sto godina prvenstveno mora uzeti Rolan Garos ali sansa za istoriju postoji na vise frontova. Ponoviti uspeh Roda Lejvera iz 1969 i vezati sva 4 grend slema ili osvojiti jos jedan MC, jedan Madrid, dva Cincinatija, dva Rolan Garosa i jedan US open ( ukupno 7 turnira nije nemoguce ) i uci u istoriji kao prvi igrac koji ima osvojena sva 4 gend slema i sve masterse po 2 puta. To je vec rekord koji ce tesko neko dostici. To je istorija. Naravno treba i OI dogodine i moci reci da je osvojeno sve sto vredi iole u tenisu. Treba i osvojiti Australia open jos dva puta i tako obici emersona i postati apsolutni vladar jednog grend slema. Bitno je ostvariti stvari koje se pamte i o kojima se prica. Bil Tilden npr ima 12 grend slem titula a niko ga i ne spominje.. Za kraj se vracam na pocetak. Treba obici Rodera i Rafu u svim bitnim parametrima koji su moguci ( mislim da broj grand slamova i nedelja kao bro 1 ostaju jos dugo dugo ) i time razdvajati dva verovatno najbolja igraca u istoriji i samim tim sebi praviti mesto u kuci slavnih...

                              Sve u svemu svim silama na MC...
                              Mislim da si malo pozurio sa tom tvrdnjom,bilo bi dobro da tako bude na kraju karijere,a o najuspesnijem svih vremena možemo za sada samo da sanjamo,bar po najvaznijiem parametru(brojGs),i da zaboravio si da napomenes da su realne šanse da dostigne Feda po broju zavrsenih godina na prvom mestu,već osvojeni svi mastersi i Gsovi bi bio sam po sebi uspeh,koji u blizoj budućnosti neće niko dostici(mada kako se Fed nameracio,ne bi bilo iznenađenje),no ajmo korak po korak,a prvi je RG

                              Comment


                              • Originally posted by MohikanacDzek View Post
                                Nole je danas konacano uspeo da razdvoji Rodera i Rafu u necemu sto je bitno. Prestigao je Rafu po broju nedelja na prvom mestu. Do sada su u svim bitnim parametrima ( broj grenslemova, broj mastersa, broj atp turnira, medjusobni dueli, broj nedelja kao broj 1, broj pobeda na atp turu, zbirni broj pobeda ( GS,M,OI,1500 ) ) bili ispred njega. Jbg i ja ga gotivim nevidjeno i gledam svaki njegov mec ali i dalje je on najbolji treci igrac svih vremena. U MC ce Nole imati sansu da se izjednaci sa Rodzerom u jos jednom bitnom parametru a to je broj mastersa, a verovatno ce ako osvoji turnir i smanjiti odnos u medjusobnim pobedama sa njima. Ok tri puta spojeni IW i M ali to se zaboravlja za tri dana. Pobedom u MC bi postao prvi teniser u istoriji koji je vezao prva tri mastersa ali i to je podatak koji se nece cesto spominjati. Nole za sada od istorijskih stvari ima jedino odbranjen Paris kao jedini u istoriji i vecitu pricu da mu fali Cincinati da kompletira sve masterse. Da bi se o njemu pricalo i za sto godina prvenstveno mora uzeti Rolan Garos ali sansa za istoriju postoji na vise frontova. Ponoviti uspeh Roda Lejvera iz 1969 i vezati sva 4 grend slema ili osvojiti jos jedan MC, jedan Madrid, dva Cincinatija, dva Rolan Garosa i jedan US open ( ukupno 7 turnira nije nemoguce ) i uci u istoriji kao prvi igrac koji ima osvojena sva 4 gend slema i sve masterse po 2 puta. To je vec rekord koji ce tesko neko dostici. To je istorija. Naravno treba uzeti i OI dogodine i moci reci da je osvojeno sve sto vredi iole u tenisu. Treba i osvojiti Australia open jos dva puta i tako obici Roja Emersona i postati apsolutni vladar jednog grend slema. Bitno je ostvariti stvari koje se pamte i o kojima se prica. Bil Tilden npr ima 12 grend slem titula a niko ga i ne spominje.. Za kraj se vracam na pocetak. Treba obici Rodzera i Rafu u svim bitnim parametrima koji su moguci ( mislim da broj grand slamova i nedelja kao bro 1 ostaju jos dugo dugo ) i time razdvajati dva verovatno najbolja igraca u istoriji i samim tim sebi praviti mesto u kuci slavnih...

                                Sve u svemu svim silama na MC...
                                WTF titule su bitno vaznije od mastersa i tu je nole jos od 2008. ispred rafe. sada mu fali jos 1 do pita i lendla (5) a 2 do feda (6). rafa ima 0! tako da nisu samo nedelje na br1, od bitnih stvari, gdje se nole ugurao izmedju njih. (uz to rafa i nole imaju svoje slemove, RG i OZI, dok rodja jos uvjek djeli USO sa konorsom i samprasom a W sa samprasom, naravno govorimo o open eri). a ima jos vazne statistike po kojoj je nole jednak ili ispred nekog od njih. i nole i rafa imaju po 3 YE#1 (nole je u prednosti ove godine za 4) nole 4 a rafa 2 puta ITF sampion itd... bil tilden se pominje ali on je igrao u eri amaterskog tenisa. do 1968. su slemove igrali samo amateri! i sa razlogom se razdvaja to vrijeme od open (profi) ere tenisa.

                                pro tenis prije open ere: http://en.wikipedia.org/wiki/Major_p...e_the_Open_Era
                                Last edited by talicni; 13-04-15, 15:23.

                                Comment

                                Working...
                                X