Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • bez namjere da centrifugiram i uopste odgovaram na vase odgovore. postavio bih 2 pitanja. posto pucate od objektivnosti i sve znate. i posto je fed svojim predobrim igrama 2012 izbio na 1. mjesto dok je noletova povreda mozda malo doprinjela ako i toliko, imajuci u obzir da je prosle godine pred pariz nole imao prednost oko 100p (ostali mu pariz i WTF a fedu pariz, WTF i DC-F gdje je mogao do 225p sto znaci da je bio u prednosti pred pariz sto se tice mogucih osvojenih porena) kao i da je i 2012 fed pred zavrsni beton imao nekih 300p prednosti na rejsu. znaci opet u prednosti sto se tice poena koje moze ostvariti do kraja. i kako noletova igra na kraju nema veze, 2 pitanja:

    1- ko bi bio (zasluzeno) YE#1 na kraju 2012. da se nole povrijedio nakon USO? nole zavrsio sa ca 2700p prednosti.
    2- ko bi bio (zasluzeno) YE#1 na kraju 2014. da se nole povrijedio nakon USO? nole zavrsio sa ca 1600p prednosti.

    necu komentarisati odgovore! zanima me kako realni odgovaraju na to? obziropm da se dokazuje kako je nole trebao prelomiti u drugim djelovima sezone i kako povreda nema znacajniji uticaj! a posto bolje znate i od ITFa kome sljeduje njihova nagrada i sa ciframa ste bolji od mene koji sam studirao za profesora matematike... onda naravno da nemam sta reci povodom svega!

    vidim da se diskusije svode na pljeskanje jedno drugom na nevjerovatnoj ralnosti! al eto... posto sam glup odgovorite na pitanja?

    posto me i dalje prozivate.... ne zelim da smetam sli eto odgovorite jos na to... i poslije me ne morate spominjati, ne zasluzujem ja toliku paznju!
    Last edited by talicni; 10-04-15, 11:04.

    Comment


    • Mene raba zanima sta na kraju bi sa tom 2002.?
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by talicni View Post
        bez namjere da centrifugiram i uopste odgovaram na vase odgovore. postavio bih 2 pitanja. posto pucate od objektivnosti i sve znate. i posto je fed svojim predobrim igrama 2012 izbio na 1. mjesto dok je noletova povreda mozda malo doprinjela ako i toliko, imajuci u obzir da je prosle godine pred pariz nole imao prednost oko 100p (ostali mu pariz i WTF a fedu pariz, WTF i DC-F gdje je mogao do 225p sto znaci da je bio u prednosti pred pariz sto se tice mogucih osvojenih porena) kao i da je i 2012 fed pred zavrsni beton imao nekih 300p prednosti na rejsu. znaci opet u prednosti sto se tice poena koje moze ostvariti do kraja. i kako noletova igra na kraju nema veze, 2 pitanja:

        1- ko bi bio (zasluzeno) YE#1 na kraju 2012. da se nole povrijedio nakon USO? nole zavrsio sa ca 2700p prednosti.
        2- ko bi bio (zasluzeno) YE#1 na kraju 2014. da se nole povrijedio nakon USO? nole zavrsio sa ca 1600p prednosti.


        necu komentarisati odgovore! zanima me kako realni odgovaraju na to? obziropm da se dokazuje kako je nole trebao prelomiti u drugim djelovima sezone i kako povreda nema znacajniji uticaj! a posto bolje znate i od ITFa kome sljeduje njihova nagrada i sa ciframa ste bolji od mene koji sam studirao za profesora matematike... onda naravno da nemam sta reci povodom svega!

        vidim da se diskusije svode na pljeskanje jedno drugom na nevjerovatnoj ralnosti! al eto... posto sam glup odgovorite na pitanja?

        posto me i dalje prozivate.... ne zelim da smetam sli eto odgovorite jos na to... i poslije me ne morate spominjati, ne zasluzujem ja toliku paznju!
        Vidi Srećko ja volim Nolete više nego kevu i ćaleta, ali odgovor na oba pitanja je RF. To je ono što kažem čvrstina tela, da se povredio značilio bi da njegov paket skil, psiha, fizikalije, čvrstina tela nije najbolji da bi završio godinu kao prvi.

        Comment


        • talicni
          Niko nije rekao da je Novakova povreda malo doprinela svi se slazemo da je doprinela i to dosta, ali to nije odlucujuca stvar.
          Sta bi bilo kad bi bilo, na to je vrlo nezahvalno odgovarati ali pokusacu da budem kratak.
          Zasluzeno bi u oba slucaja bio onaj koji bi na kraju i bio prvi, jer su povrede sastavni deo sporta i kao takve i idu uz vrhunske sportiste. Niko ne bi bio kriv Novaku sto se povredio, jednostavno da ne moze jednostavnije. Ali to je sve fiktivno, nije se desilo i ne vredi trositi vreme na to.
          Sad ovo sto si napisao da si glup, ako imas takvo misljenje o sebi onda jbg. Mogu da ti kazem moje misljenje o tebi, uopste ne mislim da si glup, stavise mislim da si inteligentan covek. Ali takodje mislim da si i izrazito tvrdoglav covek.
          Last edited by Sandugp; 10-04-15, 11:12.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • opet odgovor bez odgovora... ti koji nisi tvrdoglav i koji prodajes demagogiju bez trunke ikakve logicne potpore i bilo kakvog validnog argumenta. i ja kazem da je povreda sastavni dio sporta i odmah sam rekao da je svaki br1 pa i fedov zasluzen. ali je fed do toga dosao prvenstveno povredom noleta i to sam potkrijepio mnogim validnim i jedinim mogucim dokazima!

            zivili i pljescite i dalje jedni drugima kako ste realni i pametni! prodaja magle!

            Comment


            • Originally posted by talicni View Post
              opet odgovor bez odgovora... ti koji nisi tvrdoglav i koji prodajes demagogiju bez trunke ikakve logicne potpore i bilo kakvog validnog argumenta. i ja kazem da je povreda sastavni dio sporta i odmah sam rekao da je svaki br1 pa i fedov zasluzen. ali je fed do toga dosao prvenstveno povredom noleta i to sam potkrijepio mnogim validnim i jedinim mogucim dokazima!

              zivili i pljescite i dalje jedni drugima kako ste realni i pametni! prodaja magle!
              Pa naravno da je došao i zbog povrede Noleta, ali shvati da je to sastavni deo igre.

              Nadal bi sada imao 25 slemova da nije sklon povredama ili je njegova igra takava da se povređuje češće od drugih. Sve to ide u rok službe.
              Last edited by goku; 10-04-15, 11:25.

              Comment


              • Necu komentarisati odgovore priznaj vuklo te da napises komentar, bilo je jace od tebe
                A sta bi bilo da je Federer losije odigrao kraj 2011 i 2012 (zbog povrede na primer)? Ne bi bio N1 posle W jel tako? I onda bi po tvojoj logici Novak bio N1 tokom cele 2012 godine jer je Federer odigrao losije nego sto je mogao a ne zbog svojih odlicnih igara i rezultata.
                Daj talicni mani me
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • talicni,

                  Odgovori na tvoja pitanja su laki - Federer.

                  Sad da ja postavim par lakih pitanja.

                  Ko bi bio broj jedan u septembru 2012. da je Federer imao sezonu od januara do avgusta kao onu 2014?
                  Ko bi bio broj jedan u septembru 2012. da je Federer imao sezonu od januara do avgusta kao onu 2013?
                  Ko bi bio broj jedan u septembru 2012. da je Federer imao sezonu od januara do avgusta kao onu 2011?
                  Ko bi bio broj jedan u septembru 2012. da je Federer imao sezonu od januara do avgusta kao onu 2010?
                  Last edited by NI; 10-04-15, 13:56.

                  Comment


                  • posto sam direktno prozvan... ali nemojte me vise nista pitati jer ionako sve znate bolje od mene. mogu odgovarati tuti i nekim drugim nedemagoskim diskutantima ako nekoga nesto bas od mene zanima. vi me se slobodno manite. sam necu pisati osim da cestitam nasima kada nesto naprave.

                    odgovor je nole!

                    sto nicim opet ne umanjuje cinjenicu da bi uprkos dobrim rodjerovim igrama u tom dijelu ipak najvjerovatnije ostao kratak da je nole bio zdrav na kraju 2011!

                    u cemu je ovdje problem.

                    ja nikada nisam umanjivao rodjino ostvarenje niti tvrdio da je nezasluzeno bio br1. naprotiv! sam sam odmah rekao da su povrede dio sporta. da je rodja sam na terenu dosao na br1 ali to ne pobija cinjenicu da to najvjerovatnije ne bi uspio da je nole bio zdrav!

                    ja sam se ovjde i upisao da reagujem na to sto se ovdje tvrdilo da je fed dosao na br1 preko ZDRAVIH nadala i novaka! to je bio moj prvi post ovdje: http://www.sportklub.info/forum/showthread.php/1109-Opste-teniske-diskusije-vijesti/page812?p=1363354#post1363354. ja sam odreagovao jer ni 1 od njih nije bio bas zdrav a pogotovo ne nole! i dok ste svi prihvatili zdravo za gotovo da je fed preko zdravog noleta dosao do br1. bez ikakve reakcije. zbog cega sam ja i reagovao kako to nije tacno. svi ste odjednom poceli da dokazujete kako eto nije nole bas bio najzdraviji ali je to od sekundarnog znacaja.

                    neozbiljni ste i po svaku cijenu tjerate svoje. niko nije nasao razlog da reaguje na tvrdnje da je fed preko zdravog noleta u prajmu dosao na br1. ali kada ja ukazem da to nije tacno onda se iz petnjih zila trudi da se dokaze kako to ipak nije bilo presudno i nije imalo veci uticaj.

                    PS da dopunim sta je primarno a sta je sekundarno se vidi iz sljedeceg:

                    - da je nole odigrao kako inace zdrav odigra kraj sezone 2011. fedu dobre igre NE bi bile dovoljne za br1!

                    znaci neovisno o tome kako je fed odigrao, dobro ili lose ni jedno ni drugo mu ne bi bilo dovoljno za br1 da je nole odigrao kako inace zdrav odigra kraj 2011!

                    - sa druge strane da je nole odigrao kako inace odigra ni bolja igra feda (od one koju je imao 2012.) ga ne bi skinula sa br1 ni u jednom trenutku!

                    - slaba igra i povreda noleta je opet direktno doprinijela dobroj igri i 3000p feda na kraju sezone 2011. (vidjeli smo kako je ko prosao u tom djelu sljedece 3. sezone! i u medjusobnim duelima i inace!

                    pa sada svako nek procjeni sta je tu bilo primarno a sta sekundarno i sta je zavisilo od cega. i ne vidim kako moze biti primarno nesto sto uopste ne bi imalo uticaja na krajnji rezultat da je sekundarna stvar zadovoljena! i obratno kako nesto moze biti sekundarno ako bi se njenim zadovoljenjem ispunilo nesto neovisno o primarnoj stvari dok obrnuto ne vazi!

                    ispostovao sam te.... u buduce mi se nemojte obracati jer to ne vodi nikuda... tuta je dobro dosao kao i dama koja je ustvari i ponukala mene da se registrujem svojom izjavom ali je bila korektna. pecaroz takodjer. i vucko. uostalom svi sem- NI, sandokana i ovih za koje ja vicem, centrifugiram i sta znam.. zaobidjite me!! ostali, ako sta pitate ako sam u prolazu moze da caskamo...
                    Last edited by talicni; 10-04-15, 17:24.

                    Comment


                    • Ja sam rekla da je Federer stigao do no.1 preko zdravih Djokovica i Nadala i stojim iza tih reci.
                      Da li je Djokovic bio povredjen u prvih 6 meseci 2012.? Nije
                      Da li je Nadal bio povredjen u prvih 6 meseci 2012.? NIje
                      Da li je Federer osvojio 5 turnira u prvih 6 meseci 2012., medju njima 2 mastersa i slem? Jeste
                      Da li je Federer u direktnom mecu za no.1 dobio zdravog Djokovica? Jeste

                      To su cinjenice, prvih 6 meseci 2012. su bili podjednako bitni kao i kraj 2011., a tada su obojica bili zdravi i pravi, a Fed je dosao do no.1
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Ja sam rekla da je Federer stigao do no.1 preko zdravih Djokovica i Nadala i stojim iza tih reci.
                        Da li je Djokovic bio povredjen u prvih 6 meseci 2012.? Nije
                        Da li je Nadal bio povredjen u prvih 6 meseci 2012.? NIje
                        Da li je Federer osvojio 5 turnira u prvih 6 meseci 2012., medju njima 2 mastersa i slem? Jeste
                        Da li je Federer u direktnom mecu za no.1 dobio zdravog Djokovica? Jeste

                        To su cinjenice, prvih 6 meseci 2012. su bili podjednako bitni kao i kraj 2011., a tada su obojica bili zdravi i pravi, a Fed je dosao do no.1
                        To je po meni njegova najveća pobeda u karijeri. Pobedio je prvog na svetu i aktuelnog šampiona W. Tom pobedom je praktično osvojio sedmi W, vratio se na prvo mesto i prestigao Samprasa. Znalo se da mu je to verovatno poslednja šansa i iskoristio je. Marej u finalu je za njega rutina.

                        Comment


                        • Originally posted by talicni View Post
                          ...
                          odgovor je nole!
                          ...
                          To je sustina cijelog posta. I time je razlika u misljenju medju nama skoro pa nestala. Nije mi jedino jasno zasto to (sto je razlika u misljenju defakto nestala) tebe toliko smeta.

                          PS

                          Veoma si osjetljiv za nekoga ko zna da bude netaktican.

                          Comment


                          • Talicni misli da je primarni razlog za uspeh jednog sportiste nesto sto je neko drugi uradio ili nije uradio. E to je nesto sa cime ja ne mogu nikako da se slozim. Sve to sto je navedeno su jednostavno sticaj povoljnih okolnosti (po igraca koji je uspeh napravio), srece, i raznorazni olaksavajuci faktori. Ali oni ne mogu biti primaran razlog. Primaran razlog je odlicna igra odredjenog sportiste koja automatski sa sobom povlaci i odredjene rezultate. I to je jednostavno tako. Sada sto je talicnom tesko da to prihvati to je vec druga stvar.
                            I da talicni ne vidim razlog zasto i dalje ne bi diskutovali na ovom pdf-u nevezano za ovu temu. U koliko se za ovo ne slazemo to ne mora da znaci da se a druge stvari necemo slagati. Uostalom za to forum i sluzi za razmenu i suprotstavljanje misljenja. Stice se utisak da ne zelis da ulazis ni u kakvu diskusiju ni sa kim ko ne misli isto kao i ti. Pa cemu onda ovaj forum?
                            SANDOKAN MC:

                            Last edited by Sandugp; 10-04-15, 18:33.
                            sigpic

                            Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                            U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                            Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              Ja sam rekla da je Federer stigao do no.1 preko zdravih Djokovica i Nadala i stojim iza tih reci.
                              Da li je Djokovic bio povredjen u prvih 6 meseci 2012.? Nije
                              Da li je Nadal bio povredjen u prvih 6 meseci 2012.? NIje
                              Da li je Federer osvojio 5 turnira u prvih 6 meseci 2012., medju njima 2 mastersa i slem? Jeste
                              Da li je Federer u direktnom mecu za no.1 dobio zdravog Djokovica? Jeste

                              To su cinjenice, prvih 6 meseci 2012. su bili podjednako bitni kao i kraj 2011., a tada su obojica bili zdravi i pravi, a Fed je dosao do no.1
                              evo da odgovorim i na ovu tvoju opasku. vidim da me se nastavlja prozivati (ne moze se promasiti) ali vise ne citam postove tih likova (mada sam ih opazio). ovim postom cu i sa tobom da zakljucim ovu temu. povodom drugih stvari si (za razliku od njih) dobrodosla.

                              elem.... sve sto si navela je pogresno!

                              i sama znas da se do broja 1 ne dolazi igrom za 6 mjeseci nego u godinu dana! znaci fedova dobra igra iz 6 mjeseci 2012. kao i pobjeda na vimbliju je bila potreban eli NE i dovoljan uslov za br1. da nije tako on bi tu godinu i zavrsio kao br1!

                              on jeste (zasluzeno) bio br1, igrama u 52 sedmice od vimblija unazad, ali u tih 52 sedmice nole nije bio zdrav citavu cetvrtinu a ako bas hoces i trecinu te godine! i za razliku od rodjinih dobrih igara koje nisu bile dovoljan uslov, noletovo zdravlje bi bilo (osim potreban) najvjerovatnije i sasvim dovoljan uslov da drzi feda dalje od br1 u 2012. (sto je ta godina do kraja i potvrdila)!

                              rafa nije bio sav svoj na vimbliju i radi toga je i napravio poduzu pauzu nakon njega a i tu je rano ispao.

                              fed je u direktnom mecu zasluzeno osvojio vimbldon ali ne i br1! jer je za to potrebno malo vise od 1 meca ili 1 turnrira (pogotovo kada je mec u fedovom dvoristu tj na njegovoj najboljoj a noletovoj najlosijoj podlozi)!

                              kada smo vec kod tog meca na vimbliju (kojeg je fed zasluzeno dobio) ne znam da li su ovdje poznate neke cinjenice! kao recimo da je organizator spustio krov iako kise nije bilo u najavi! o tome i efektima istog (kondez na travi) je bilo u medijima. ne znam zasto su to uradili ali znam da kondez travu cini sliskijom. loptica ne odskace nego klizi po njoj i to odskok cini nizim sto znamo da ne odgovara noletu (a pase rodjinom slajsu)! uz to to cini i servis brzim a retern nezgodnijim sto takodjer ne pogoduje noletu! ipak, najveca smetnja po noletovu igru je to sto se ona bazira na kretanju koje nole ima najbolje na turu i koje mu je protiv rodje kao defanzivnijem igracu preko potrebno! prosto, proklizavanje po terenu onemogucuje noleta i sputava mu kretanje na kojem on bazira svoju igru i koje mu je kao defanzivnijem potrebnije.

                              da dopunim.... kada smo vec kod proizvoljnih dizanja i spustanja krova. prilikom poraza noleta od rodika na oziju (nole predao) je 4 itocnoevropskih tenisera predalo zbog mucnina dok su protivno pravilima prekinuli mec da bi navukli krov dok je serena gubila protiv kuznjecove, i jos su extra napravili pauzu dok se ova nije povratila. krov je dignut i pred sam mec finala na ovogodisnjem oziju iako je kisa bila u najavi (srecom nije pala) znam samo da je bilo dobro vjetrovito taj dan sto je bio 1 od razloga sto su razni reporteri davali prednost mareju (srecom stadion je takav da se to ne osjeti jako na terenu).

                              toliko!
                              Last edited by talicni; 10-04-15, 20:31.

                              Comment


                              • Originally posted by tuta bugarin
                                ada nema još koi dase umbaci uovo horsko pevanje:

                                http://en.wikipedia.org/wiki/Tortillas_pour_les_Dalton

                                lutajući reporter tuta bugarin
                                nežno šapće sneguljici
                                dok patuljci ruju
                                u rudnici

                                Do danas nisam znao da je Talicnog radio Gosini kao i Asteriksa.

                                Comment

                                Working...
                                X