Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • The event is the fourth evolution of a championship which began in 1970. It was originally known as the Masters Grand Prix and was part of the Grand Prix Tennis Circuit. It was organised by the International Lawn Tennis Federation (ILTF) ITF. It ran alongside the competing WCT Finals the other season ending championships for the rival World Championship Tennis Tour. The Masters was a year-end showpiece event between the best players on the men's tour, but did not count for any world ranking points.
    In 1990, the Association of Tennis Professionals (ATP) took over the running of the men's tour and replaced the Masters with the ATP Tour World Championship. World ranking points were now at stake, with an undefeated champion earning the same number of points they would for winning one of the four Grand Slam events. The ITF, who continued to run the Grand Slam tournaments, created a rival year-end event known as the Grand Slam Cup, which was contested by the 16 players with the best records in Grand Slam competitions that year. In December 1999, the ATP and ITF agreed to discontinue the two separate events and create a new jointly-owned event called the Tennis Masters Cup. As with the Masters Grand Prix and the ATP Tour World Championships, the Tennis Masters Cup was contested by eight players. However, under the rules of the Tennis Masters Cup, the player who is ranked number eight in the ATP Champion's Race world rankings does not have a guaranteed spot. If a player who wins one of the year's Grand Slam events finishes the year ranked outside the top eight but still within the top 20, he would have been included in the Tennis Masters Cup instead of the eighth-ranked player. If two players outside the top eight won Grand Slam events, the higher placed player in the world rankings would take the final spot in the Tennis Masters Cup.


    evo oko organizacije... bilo je zezancija izmedju ITFa i ATPa ali sada izgleda da samo ATP organizuje WTF. znacida sam malko slagao u onoj jednoj analizi ali ne mjenja puno.. i naglasio sam da nisam bio siguran za to.

    Comment


    • Koje su stvari dokazane?

      Comment


      • Originally posted by bojanaBG View Post
        Za RObina nista ne kazem, ali da kazes da je Djokovic tada bio bolji od Federera na sljaci je apsolutno presmesno.
        A zar nije?
        Sta su radili njih dvojica te godine na sljaci:
        MC: Novak izduvao od Nadala u finalu (jos je pruzio dobar otpor) dok je Fed u trecem kolu ispao od Vavca coveka koga je trpao kad i gde je stigao
        RIM: Tu su se sastali u 1/2 i Nole ga je dobio. Znaci direktan okrsaj
        Pa je onda Novak igrao i Beograd (Serbian Open) i uzeo ga
        MADRID: Posle onog cuvenog 1/2 meca Federer osvaja Madrid i to je jedini turnir pred RG u kom je on napravio bolji rezultat od Novaka, a najvise zahvaljujuci tom ludackom mecu.
        Znaci bio je Rodzer bolji te godine na sljaci pred RG .... Zanimljivo
        Ali to ne mora nista da znaci jer Slem je Slem i treba tamo dobiti Federera, zato ja Kolija nisam ni spominjao kada sam govorio o zahvalnicama, samo Soderlinga.
        O hvala ti Mocni Robine!!!
        Last edited by Sandugp; 08-04-15, 19:47.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Jel bi se moglo odavde izračunati ko je GOAT

          https://docs.google.com/spreadsheet/...hl=en_US#gid=3

          Evo još jednog linka

          http://www.woodtennis.com/goat.htm

          A ovo je po meni pravi redosled

          http://www.ibtimes.com/top-10-tennis...ns-player-open
          Last edited by goku; 08-04-15, 19:53.

          Comment


          • ma.... radili su racune i nasli da statisticki (bas u vrijeme fedal rivalstva) su teniseri sa vrha dobijali u prvim kolima daleko cesce slabije i nizerangiranije igrace od ostalih nizepostavljenih nosilaca i ne nosilaca iako ne bi trebali imati razlike sa drugim nosiocima a tek neznatne sa nenosiocima. pa su priznali (neko je priznao ne sjecam se detalja) da su poludirigovali rane runde kako glavne zvjezde bi imale vecu sansu da dodju do zavrsnice. sto se tice tog zreba poznato je i da je nole u periodu 2008-2010 stalno dobijao feda na travi i tvrdom a rafu na RG-u. sto je potpuno statisticki nevjerovatna sansa i mjeri se u promilima a ne procentima. bio je samo 1 izuzetak a to je RG 2009. bas onaj jedniji u 10 godina kojega rafa nije osvojio. nole je u to vrijeme bio konstantno br3 a ovi br1 i br2. kako se kasnije nole probio na br2 i br1 onda po defaltu nije mogao da se nadje u istom kosturu kao br1 odnosno 2 i tu se sistem i razbija. interesantno je da sam bas ja pisao o tome na jednom forumu i da me je jedna cura puno ispitivala oko0 toga. dugo smo raspravljali i dokazivao sam nevjerovatnost toga. poslije se ispostavilo da je ona to sta sam joj objasnjavao iznjela na nekom veliom skupu. bio je video na jutjubu. svi su zanjemili. samo ona se ogranicila samo na meceve nole-fed i slemove van sljake. naravno da nista nije dokazano... ali se pisalo dosta o tome.

            PS bilo je malko komicno kako su na MTFu recimo u to vrijeme unaprijed uvjek znali kostur za top4. jednom prilikom su na vimbliju (ne sjecam se koje godine) svi mediji bili objavili u direktnom prenosu zreba da je nole dopao kod rafe... poslije su javili da je bila greska.
            Last edited by talicni; 08-04-15, 19:56.

            Comment


            • Dodjem do kompa posle "borbe" sa zenom napisem komentar i onda dodje kcerka i iskljuci mi komp bas kad sam zavrsio pisanje. Ajd' ispocetka ali skracenu verziju.
              Talicni, zahvalan si diskuntant ali i protivrecan, valjda od silnog pisanja. Kazes:
              Originally posted by talicni View Post
              ne izbjegavam ja rafu i noleta nego ti ne citas!
              Moj komentar se odnosio na ovaj tvoj komentar.

              Originally posted by talicni View Post
              OVO JE ZAISTA NEVJEROVATNO! AGASI I SAMPRAS SU BILI U SILAZNOJ PUTANJI kada su igrali protiv hjuita u njegovom prajmu 2001-2002 DOK FED ETO NIJE U SILAZNOJ PUTANJI NEGO JE FED U SVOM PRAJMU u vrijeme marejevog prajma 2010-2013! NEVJEROVATNO KOLIKO SE SELEKTIVNO GLEDA! hjut je kao imao premladog feda, prestare agasija i samprasa a marej je 2012-2013 u svojim najboljim godinama imao taman starog feda u prajmu!
              Gde ovde pominjes Novaka i Nadala?! Nigde ali zato pominjes Samprasa i Agasija.

              Originally posted by talicni View Post
              meni je od svega najfascinantnija rafina 2010!
              osvojio je 7 manje vise jakih turnira a evo kako:
              a da osvoji 7 manje vise velikih turnira (3 slema, 3 mastersa, atp500) mu je trebalo SAMO 6 top10 pobjeda!
              MC masters - bez top10 igrača
              rim masters - bez top10 igrača
              madrid masters - samo fed u finalu
              RG - samo soderling u finalu
              vimbldon - soderling i marej
              USO - verdasko i djokovic
              tokio atp500 - bez top10
              nole je 2011. za 2 mastersa vise morao preko 3 puta vise top10 igraca!
              Ne zavaravaj se, i da je u MC, Rimu, Madridu, RG igrao u svakom kolu sa igracem iz TOP 10 opet bi uzeo titulu, toliko je bio dominantan. A finale USO 2010 sa Novakom je njegovo najbolje finale na hardu pri cemu je Novak odigrao odlican mec. Nemam mnogo teniskih meceva na kompu ali ovaj imam. Moze se reci da Novakov prime pocinje upravo od to meca.

              A sad malo o prime i peak-u posto mesas te pojmove mada i ja neka upadnem u tu zamku.
              Peak = Absolute best
              Prime = Close to absolute best and includes your absolute best
              Prema tome Federerov prime nije od 2004-2009 kao sto tvrdis vec od 2003-2012 ( 2012 je bolja od 2008 ) sa peak-ovima 2004, 2005, 2006,2007, 2009 i ja bih tu dodao 2012. Nadalov prime 2005-2013 sa peak-ovima 2008,2010,2013. Novakov prime od 2011-do daljeg sa peak-om 2011.
              I ti sad imas jadnog Mareja koji treba da se bori ne sa jednim vec sa tri tenisera koji igraju/igrali svoj prime tenis od koja su prva dvojica kandidati za GOAT-a, a i ovaj treci ide njihovim stopama.

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Dodjem do kompa posle "borbe" sa zenom napisem komentar i onda dodje kcerka i iskljuci mi komp bas kad sam zavrsio pisanje. Ajd' ispocetka ali skracenu verziju.
                Talicni, zahvalan si diskuntant ali i protivrecan, valjda od silnog pisanja. Kazes:

                Moj komentar se odnosio na ovaj tvoj komentar.


                Gde ovde pominjes Novaka i Nadala?! Nigde ali zato pominjes Samprasa i Agasija.


                Ne zavaravaj se, i da je u MC, Rimu, Madridu, RG igrao u svakom kolu sa igracem iz TOP 10 opet bi uzeo titulu, toliko je bio dominantan. A finale USO 2010 sa Novakom je njegovo najbolje finale na hardu pri cemu je Novak odigrao odlican mec. Nemam mnogo teniskih meceva na kompu ali ovaj imam. Moze se reci da Novakov prime pocinje upravo od to meca.

                A sad malo o prime i peak-u posto mesas te pojmove mada i ja neka upadnem u tu zamku.
                Peak = Absolute best
                Prime = Close to absolute best and includes your absolute best
                Prema tome Federerov prime nije od 2004-2009 kao sto tvrdis vec od 2003-2012 ( 2012 je bolja od 2008 ) sa peak-ovima 2004, 2005, 2006,2007, 2009 i ja bih tu dodao 2012. Nadalov prime 2005-2013 sa peak-ovima 2008,2010,2013. Novakov prime od 2011-do daljeg sa peak-om 2011.
                I ti sad imas jadnog Mareja koji treba da se bori ne sa jednim vec sa tri tenisera koji igraju/igrali svoj prime tenis od koja su prva dvojica kandidati za GOAT-a, a i ovaj treci ide njihovim stopama.
                Ako ćemo tako i Fedova 2014 moze biti njegov prime,ta sezona nije ništa lošija od 2011

                Comment


                • A ako Nadal poludi i krene da osvaja titule, onda ce mu ovo biti peak godina
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Nema dva prajam ili dva pika, samo jedan.

                    Fed 2004-2007

                    Rafa 2010

                    Novak 2011

                    Novak i Rafa mogu to da promene, ali teško s obzirom na dostignuća u tim godinama.

                    Fed je najveći ikada jer je njegov prajm trajao 4 godine, a kod ove dvojice samo jednu.

                    Comment


                    • Originally posted by Srkisa View Post
                      Ako ćemo tako i Fedova 2014 moze biti njegov prime,ta sezona nije ništa lošija od 2011
                      Ne moze zbog 2013. development>prime+peak>decline>retirement. On je sada u 3. fazi ali ko zna mozda nas sve razuveri po ko zna koji put.
                      Last edited by skeptik; 08-04-15, 20:21.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        A ako Nadal poludi i krene da osvaja titule, onda ce mu ovo biti peak godina
                        Nadal sigurno uzima 2 od 5 ove godine na sljaci,posle tesko da ce moci nesto da uradi...
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Originally posted by skeptik View Post
                          Ne moze zbog 2013. development>prime+peak>decline>retirement. On je sada u 4. fazi ali ko zna mozda nas sve razuveri po ko zna koji put.
                          Pa moze valjda covek malo odmoriti,a vi ga odma saljete u penziju

                          Comment


                          • Originally posted by gokara View Post
                            Nema dva prajam ili dva pika, samo jedan.

                            Fed 2004-2007

                            Rafa 2010

                            Novak 2011

                            Novak i Rafa mogu to da promene, ali teško s obzirom na dostignuća u tim godinama.

                            Fed je najveći ikada jer je njegov prajm trajao 4 godine, a kod ove dvojice samo jednu.
                            Vidi, oko toga postoji polemika po forumima. Da li peak moze da bude jedan ili vise. Upravo je Federer dokaz da ih mogu biti vise jer je veomo tesko razluciti koja je od 2004,2005,2006,2007 zaista njegova najbolja sezona.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Vidi, oko toga postoji polemika po forumima. Da li peak moze da bude jedan ili vise. Upravo je Federer dokaz da ih mogu biti vise jer je veomo tesko razluciti koja je od 2004,2005,2006,2007 zaista njegova najbolja sezona.
                              za mene licno, 2006. godina
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by skeptik View Post
                                Vidi, oko toga postoji polemika po forumima. Da li peak moze da bude jedan ili vise. Upravo je Federer dokaz da ih mogu biti vise jer je veomo tesko razluciti koja je od 2004,2005,2006,2007 zaista njegova najbolja sezona.
                                SAMO JEDAN.

                                Trenutno to izgleda ovako,

                                Fed 2004-2007
                                Rafa 2010
                                Novak 2011

                                ali tek na kraju karijera se može definitivno odlučiti koji period im je bio najbolji.

                                Comment

                                Working...
                                X