Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    A je l' ikome palo na pamet da malo pogleda zrebove iz te 2002., nista vise? Video bi jednu zanimljivu razliku u odnosu na ovog danasnjeg Bye-a, tj. njegovo odsustvo. Na 66 ATP turnira imali smo ravnopravnih 66 zrebova, niko nigde nije bio slobodan u prvoj rundi. Ja ponovo pitam zasto danas igraci iz vrha igraju mec manje, kad vec dovoljno brukaju i samaraju jadnike iza sebe (ako se ovi ne ubiju sami tokom meca). Takodje, primeticemo i jos jednu podlogu, koja je danas prakticno izumrla

    Umesto svih tih bodova i racunica samo se zapitajte da li su tada igraci izvan prvih 10 bili blizi onim najboljima, i da li su oni na mestima danasnjih slina poput Souse, Lajovica i ostalih jednostavno bili bolji i mogli vise stete naneti favoritima. Na kraju, treba pogledati i same meceve, sto je cini mi se i osnovno, jer cu vas podsetiti da pre par godina ovde niste mogli sastaviti listu sa 5 postenih meceva odigranih u sezoni
    Sta ti ocekujes da će Kyrgios u prvom kolu turnira u Rimu pobediti ili namuciti Rafu i to će kao biti jedan od mečeva godine malo sutra samo zauzimaju preko potreban termin organizatorima.Shvatam da bi to bilo dobro za mlade da steknu iskustvo,možda ako bude neko imao los dan i pobede,ali ko je pravi igrač sam će zasluziti priliku da igra sa najvecima

    Comment


    • pa daj mi navedi 1 primjer da je neko osvojio 3 slema u godini a da nije bio br1. zasto diskutovati o stvarima koje su hipoteticke a gotovo nemoguce da se dese u stvarnosti. anaj ko osvoji 3 slema u godini je najbolji a to i atp sistem bodovanja pokaze. kao sto je to ubjedljivo bio nole 2011. ili rafa 2010. godine (iako je rafa te godine za 3 slema, 3 mastersa i atp500 morao da dobije samo 6 top10 igraca dok je nole za slicne trofeje 2011, 3 slema 5 mastersa i atp500, morao preko 3 puta vise top10 igraca, njih 18 a samog nadala 6 puta u 6 finala, feda 4 puta a i feda i rafe 2 puta na istom turniru). kao i fed nekih ranijih godina. ko god je od njih osvajao 3 slema je uvjek zavrsavao godinu kao ubjedljivo 1.
      Last edited by talicni; 07-04-15, 19:16.

      Comment


      • Originally posted by talicni View Post
        pa daj mi navedi 1 primjer da je neko osvojio 3 slema u godini a da nije bio br1. zasto diskutovati o stvarima koje su hipoteticke a gotovo nemoguce da se dese u stvarnosti. anaj ko osvoji 3 slema u godini je najbolji a to i atp sistem bodovanja pokaze. kao sto je to ubjedljivo bio nole 2011. ili rafa 2010. godine (iako je rafa te godine za 3 slema, 3 mastersa i atp500 morao da dobije samo 6 top10 igraca dok je nole za slicne trofeje 2011, 3 slema 5 mastersa i atp500, morao preko 2 puta vise top10 igraca njih 18 a samog nadala 6 puta u 6 finala, feda 4 puta a i feda i rafe 2 puta na istom turniru). kao i fed nekih ranijih godina. ko god je od njih osvajao 3 slema je uvjek zavrsavao godinu kao ubjedljivo 1.
        Samo sam naveo primer kako ja razmišljam o tome,mada nije nemoguće da neko sa 1gs,6mastersa i još Wtf bude ispred nekog sa 3gs i 2 mastersa

        Comment


        • Ala se raspisaste .... Trebalo mi je jedno pola sata da sve prcitam
          shminkeru djavolcicu jedan
          ali pokazao i NI da ume da zavuce
          talicni, dobro dosao na forum (zaboravih to ranije da ti kazem, pa se sada ispravljam), nadam se da ces biti aktivan.
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Originally posted by Srkisa View Post
            Sta ti ocekujes da će Kyrgios u prvom kolu turnira u Rimu pobediti ili namuciti Rafu i to će kao biti jedan od mečeva godine malo sutra samo zauzimaju preko potreban termin organizatorima.Shvatam da bi to bilo dobro za mlade da steknu iskustvo,možda ako bude neko imao los dan i pobede,ali ko je pravi igrač sam će zasluziti priliku da igra sa najvecima
            Ne očekuje on da će Lajović dobiti u prvom kolu, ali bi na Lajovića potrošio barem sat vremena, pa bi u nastavak turnira ulazio kao i svi ostali, sa istim brojem mečeva...pa bi možda neko u kasnijoj fazi turnira imao malo više šansi, jer bi tih sat vremena na terenu sa Lajovićem uzeli favoritu koji atom snage

            Suština je da su najbolji sad dosta zaštićeniji nego su bili 2002, a po sezoni zarade i odredjeni broj bodova samo iz razloga što postoje...dok je Lejton za iste bodove pomenute godine trebao odraditi 7-8-9 mečeva

            Comment


            • ATP objavio dve zanimljive tabele.





              http://www.atpworldtour.com/News/Ten...ic-Clutch.aspx

              Comment


              • Ta lista samo pokazuje koliko Novaku treba brejk lopti za bejk.... Vidite koliko je puta u protivnickom servis gemu dogurao do djusa, a tek malo vise od trecine tih gemova uspeo da dobije. Mislim da ubedljivo najvise poena uzima na protivnicki servis, ali to slabo realizuje.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Ne očekuje on da će Lajović dobiti u prvom kolu, ali bi na Lajovića potrošio barem sat vremena, pa bi u nastavak turnira ulazio kao i svi ostali, sa istim brojem mečeva...pa bi možda neko u kasnijoj fazi turnira imao malo više šansi, jer bi tih sat vremena na terenu sa Lajovićem uzeli favoritu koji atom snage

                  Suština je da su najbolji sad dosta zaštićeniji nego su bili 2002, a po sezoni zarade i odredjeni broj bodova samo iz razloga što postoje...dok je Lejton za iste bodove pomenute godine trebao odraditi 7-8-9 mečeva
                  Teško ,igrači su sada mnogo fizički spremniji nego pre deset godina,možda bi to malo ometalo ove sa 30+,ali ove malo mlađe,ne verujem

                  Comment


                  • Originally posted by Srkisa View Post
                    Teško ,igrači su sada mnogo fizički spremniji nego pre deset godina,možda bi to malo ometalo ove sa 30+,ali ove malo mlađe,ne verujem
                    A sta ako u tom 1. kolu naleti na nekog protivnika koji ga zadrzi 2h na terenu, pa i vise?
                    CInjenica je da su sad top igraci zasticenije nego ranije...
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • 285 bodova gratis, samo što se pojave na 9 turnira

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        A sta ako u tom 1. kolu naleti na nekog protivnika koji ga zadrzi 2h na terenu, pa i vise?
                        CInjenica je da su sad top igraci zasticenije nego ranije...
                        Igrači kao Novak,Rafa,pa i Endi mnogo su fizički spremniji nego sto su bili Sampras,Ivanišević,Agassi zbog savremeniih tehnika oporavka itd,a uz to da bi ih neko zadržao 2h na terenu mora odigrati jedan od najboljih mečeva života,a oni pritom da imaju los dan,a to moze da se desi možda na maksimum 2 od 8mastersa koliko najčešće oni igraju,no to bi moglo da se odrazi na njihovu dugotrajnost možda Federer npr ne bi ovako dugo trajao da je igrao još te meceve,ali ranije od 30 godine za takve igrače ne bi to uticalo
                        Last edited by Srkisa; 07-04-15, 20:37.

                        Comment


                        • Prespremni Andy

                          svejedno vala baš, jedan meč više ko nijedan

                          Comment


                          • Originally posted by Srkisa View Post
                            Igrači kao Novak,Rafa,pa i Endi mnogo su fizički spremniji nego sto su bili Sampras,Ivanišević,Agassi zbog savremeniih tehnika oporavka itd,a uz to da bi ih neko zadržao 2h na terenu mora odigrati jedan od najboljih mečeva života,a oni pritom da imaju los dan,a to moze da se desi možda na maksimum 2 od 8mastersa koliko najčešće oni igraju,no to bi moglo da se odrazi na njihovu dugotrajnost možda Federer npr ne bi ovako dugo trajao da je igrao još te meceve
                            2 od 8 nije uopste malo i ne znam zasto mislis da taj neko mora da odigra partiju zivota, kad na obicnim mastersima (ne racunam IW i Majami, oni imaju veci zreb), svako ko nije u top 16 nije nosilac i moze da izvuce nekog od 17. mesta pa nadalje.
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by bojanaBG View Post
                              2 od 8 nije uopste malo i ne znam zasto mislis da taj neko mora da odigra partiju zivota, kad na obicnim mastersima (ne racunam IW i Majami, oni imaju veci zreb), svako ko nije u top 16 nije nosilac i moze da izvuce nekog od 17. mesta pa nadalje.
                              Ne bas partiju života,ali mec koji igraju dva tri puta godišnje plus da se poklopi da favorit ima los dan(sve ovo se većinom odnosi na veliku cetvorku),2od8 nije malo ali kao sto napisah tek na duže staze se moze tek osetiti


                              Shminka,nećeš verovati ali Endi je fizički vrlo spreman igrač

                              Comment


                              • Ti nama prvo reci sta je to u 2002. bilo toliko lose, posto si znaci gledao meceve, pa mi onda onako iskreno reci koliko si puta u zivotu gledao tog nespremnog Samprasa i Agasija
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X