Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I kako ide ovde..?

    Seven men who could win the 2015 Australian Open

    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Originally posted by ClayWarrior View Post
      Nema sta, to sam ti obecao i odradicu, samo ove nedelje imam bas malo vremena, a hocu da odradim dobro. Sudije ne diram, Nalbandian je osetljiv na to od US Opena 2003.
      Uzivaj, opusteno kad stignes, valja posteno odraditi taj mec.
      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Pogresan naslov, samo Noki moze da osvoji AO, svi ostali ce da ga ukradu
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Nece moci ni da ga ukradu, surova dominacija ce biti. prskaj guaranteed
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Pa ako svi budu na maksimumu , nego ne treba ni da izlaze na teren, ali shvatili su to vec u Londonu
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Originally posted by prskaj View Post
              Nece moci ni da ga ukradu, surova dominacija ce biti. prskaj guaranteed
              A sta ako Stefan bas ne bude lepo spavao pred finale
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                A sta ako Stefan bas ne bude lepo spavao pred finale
                Nece Novak saznati za to, veliki mag Beker ce sakriti to od njega
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • E da - Nalbi ga je brejknuo 11(!) puta. Da li je iko ikada vise puta brejknuo Feda u jednom mecu?
                  It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                  Comment


                  • Originally posted by bojanaBG View Post
                    Pogresan naslov, samo Noki moze da osvoji AO, svi ostali ce da ga ukradu
                    Ne brini neće Noki sve da uzme, ostat će i Rokiju nešto
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • Originally posted by prskaj View Post
                      E da - Nalbi ga je brejknuo 11(!) puta. Da li je iko ikada vise puta brejknuo Feda u jednom mecu?
                      Ovo bi mi skoro sigurno promaklo, niko ga u karijeri ovoliko puta nije brejknuo. Bio je ovo na neki nacin neslavan kraj tepiha kao podloge na velikim turnirima, sa dosta losim procentima osvojenih poena na servis, sto je sa druge strane donelo rezultatski triler
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        Pogresan naslov, samo Noki moze da osvoji AO, svi ostali ce da ga ukradu
                        Cilic, pa i Raonic, imaju barem jednako sansi koliko i Kirgios. Samo Novak, Rodzer, Rafa i Kei mogu da osvoje, mozda, mozda i Mari ako nekako vrati formu. Bilo ko drugi bi bio veliko iznenadjenje.
                        Last edited by NI; 09-12-14, 16:02.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Cilic, pa i Raonic imaju barem jednako sansi koliko i Kirgios. Samo Novak, Rodzer, Rafa i Kei mogu da osvoje, mozda, mozda i Mari ako nekako vrati formu. Bilo ko drugi bi bio veliko iznenadjenje.

                          kako bre da osvoje?!?!?
                          samo Noki osvaja, svi ostali kradu #peske
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Cilic, pa i Raonic, imaju barem jednako sansi koliko i Kirgios. Samo Novak, Rodzer, Rafa i Kei mogu da osvoje, mozda, mozda i Mari ako nekako vrati formu. Bilo ko drugi bi bio veliko iznenadjenje.
                            I meni su upitnici nad glavom, Federer na pragu penzije, Nadal izranjavan, Nishikori isto kuburi sa povredama i tek treba da dokaze da moze igrati na onakvom nivou a Djokovic na samom vrhuncu sto mi dovodi do zakljucka da ako Noki ne osvoji bice najveca kradja u historiji covjecanstva.
                            Last edited by DinoFC; 09-12-14, 15:58.

                            Comment


                            • Kladionice kazu:

                              Code:
                              [FONT=Courier New]Novak Djokovic	45.3%
                              Roger Federer	11.9%
                              Rafael Nadal	10.1%
                              Andy Murray	7.0%
                              Stan Wawrinka	6.5%
                              Kei Nishikori	5.4%
                              Grigor Dimitrov	3.2%
                              Nick Kyrgios	1.5%
                              Milos Raonic	1.4%
                              Marin Cilic	1.4%
                              Svi Ostali	6.2%
                              [/FONT]

                              Comment


                              • Rafa se vraca jaci nego ikada i osvaja,moje misljenje.Takodje mislim i da ce Grisa igrati fenomenalno.
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X