Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Софроније View Post
    Јел можеш да ми одговориш шта си овде хтео да кажеш? Да није играо мање турнире због ГС или шта...
    Evo kako je isla prica
    Originally Posted by bojanaBG
    Indigo, a vidis ja to mogu ovako da napisem 16>8, uvek bilo i uvek ce biti.

    A mogu i drugacije, Roger ima skoro 30 godina i sve je osvojio i svaka mu cast sto jos uvek ima motiva da igra, taj mali sa Majorke, po stazu na tour-u je blizi Federeru nego svojoj generaciji, Marej nema nijedan GS i raspao se u svakom finalu koji je igrao, znaci da je psihicki slab, a Delpo je toliko dugo bio povredjen da se jos uvek na njega ne moze ozbiljno racunati, makar ne na GS.
    ako pravilno cenim tvoja razmisljanja NOVAK u narednih 5 godina koliko ce verovatno vladati osvaja sve GS AU KOLIKO LI JE TO?
    Originally Posted by BOKI1969
    ako pravilno cenim tvoja razmisljanja NOVAK u narednih 5 godina koliko ce verovatno vladati osvaja sve GS AU KOLIKO LI JE TO?
    Postoji jedan mali problem, Djokovic nece moci da izdrzi da trci 5 godina kao sto sad trci, on ipak ima 24 godine.
    Originally Posted by bojanaBG
    Postoji jedan mali problem, Djokovic nece moci da izdrzi da trci 5 godina kao sto sad trci, on ipak ima 24 godine.
    Nece biti potrebe za tim vecina ce gubiti jos u svlacionici a spremace se za GS kao i Roger u njegovo vreme koje je nazalost proslo

    Prosto receeno dobijace meceve jos u vlacionici na isti nacin kao i Roger, nece morati da trci toliko koliko misli Bojana a GS ce biti prioritet nadam se

    Comment


    • Originally posted by Prototype View Post
      To sto je on osvojio 7 uzastopniih titulta ili 8 xD nema veze sa onim sto govorim. Ono sto je uradio uradio je i svaka mu cast na tome. Jednostavno mora se postovat ono sto je dosad uradio jer istina niko drugi nije tako nesto uradio dosada.

      Ali potpuno je glupo pripisivati mu nesto sto nije uradio tj sto bi tek trebao da uradi. Kao sto je na primer dolazak do 8GS titula. A u isto vreme nidopostavati sve ono sto su drugi uradili. Pa te trofeje koje su osvojili Federer i Nadal niko im nije tek tako dao u ruke vec su se dobro oznojili za svaki trofej.
      Dok je bila ona fama Federer - Nadal uvek sam vise voleo Nadala... Covek razbija. Npr pogledas njegovu 2009 godinu da se nije povredio bilo bi tu svasta... Ili kada je osvojio wimbledon po prvi put. Epski mec je to bio. Ovo sto Djokovic sada radi za to svako treba da mu skine kapu to svakako ali ono uvek sam pricao dok ne bude pokazao da moze da osvaja sve zivo kao sto su to uradili i Nadal i Federer ( mislim na GS obojica imaju po sva 4 kod sebe ) ako to Novak bude uradio tek tad mozemo da pricamo o svemu i svacemu Ovako treba samo da se nadamo da ce taj dan doci kada Novak bude dosao do tih visina u tenisu

      Comment


      • Kliknem posle 100 godina (figurativnih) ovu temu, na "frst anrid post", kad ono banovali Danijela Kollerera... Stvarno sramota za teniski establisment. Nije ima odgovarao onakav slobodan mislilac na turu...

        Comment


        • Originally posted by Destroyer View Post
          Za sve fanove gospodina Rogera ako ste toliki fanovi onda sigurno znate i njegovu tamnu stranu Elem dok je Federer imao oko 24 godina on je na skoro svakom mecu izlivao bes... Lupao rekete psovao sudije... I angazovali su mu tim psihologa da ga smire. Uspeli su u tome potisnuli su taj bes i on je postao najbolji ikada. Ali onda se pojavio fenomen NOVAK DJOKOVIC. Elem nista nije slucajno. Djokovic je prvi covek koji je naterao Rogera da lomi reket posle jedno 5 6 godina. Pa me onda posle pitajte zasto ga ne volim. Volim ja da gledam i druge tenisere pored Noleta ali dva lika na turu koje ja ne volim su Federer i Marej. Dva naj antipaticnija stvorenja koje sam ja ikada video. Ne moram da ih upoznam da bih znao kakvi su... Dovoljni su mi njihovi postupci da mi sve kazu...Svako ima svoje misljenje a moje je da Nole i Nadal salju Rogera polako ali sigurno u zasluzenu penziju.
          Ne bih se složio, iako smo na istoj strani, i ja sam veliki Novakov fan ali malo više poštujem ono što je uradio Federer a još više Nadal. To su veliki igrači, možda najveći i glupo ih je omalovažavati. U tenisu , kao i u svakom drugom sportu bitni su rezultati a ne stil i karakter igrača. Za Murray-a se može reći da igra dosadno ali za Fed-a baš teško, naprotiv uživanje je gledati kako "gospodski" igra. A što se samog Murraya tiče, na terenu vjerovatno djeluje kao svaki prgavi Britanac, psuje, lupa, ali to radi i Novak često, a sve i jedan sportski komentator ga hvali kao jako dobrog momka, nimalo bahatog i sve naj... Sjećam se npr meča kada je Novaku sam priznao poen iako je bilo na betonu i tada još bez elektronske provjere, a niko nije sumnjao u sudijsku odluku...
          Dakle, veliki respect za Rodžera i Rafu i napred Nole

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Odakle ti to da je bila slabija konkurencija?
            To sto je Federer dominirao ne znaci da je bila slabija konkurencija, nego znaci da je bio ubedljivo najbolji i da mu niko nije mogao nista, to i znaci dominirati.
            Ma daj gde nije bila slabija molim te Huit stalno povredjen Nalbandian isto ,Ferero ne znam kako je bio uopste prvi a i ostali nista bolji
            http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

            Comment


            • Ju sta se sve ovde pise. Ljudi, potpuno je suludo da mi obicni smrtnici dovodimo u pitanje uspeh jednog FEDERERA. I ne, nisam njegov fan, tj jesam, al mi nije omiljeni teniser. Ove price oko konkurencije, da je bila slaba, nemaju mnogo argumenata. Jako je tesko porediti razlicite ere, razlicite genracije tenisera. Ali u svakom slucaju Rodzeru niko nije dao sve te titule na tacni. A cak i da recimo kazemo da je konkurencija bila slaba (a ja mislim da nije), opet, jel on birao kad ce da se rodi i kad ce da igra? Nije, jednostavno je radio ono sto najbolje zna, a to je da igra tenis, i osvajao je svojom sjajnom igrom. Meni je iskreno zao sto sam propustio da vidim njegovo uzdizanje do vrha, iz prostog razloga sto sam bio klinac, a i tenis nije bio bas tako popularizovan kod nas kao onda.

              A sto se tice Novaka, kladim se da bi i za ta 2 GS mnogi dali muda, da oprostite. Neka uzme par komada i bude sila na turu koliko moze, i ja srecan Al da ga poredimo s Fekijem, moze, al za 5 godina.

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Indigo ja se ne slazem sa tvojom konstatacijom, da nije bilo Federera, svi ti silni igraci bi bili visestruki osvajaci GS, a on je, da ponovim kao papagaj, dominirao i niko mu nista nije mogao.
                Ja ne znam zasto je to tako tesko priznati i reci, nego je potrebno osporavati njegove uspehe?

                A kao sto sam vec rekla, i ja ovu Djokovicu sezonu i sve ove pobede mogu da osporim, Nadal nije u nekoj formi, Fed je mator, Marej je psihicki los, ostatak tura je presmesan.
                Bolje da ne komentarisem ove dve zadnje recenice
                http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                Comment


                • Ti u to vreme nisi imao ni 10 godina, ne znam zasto se uopste petljas
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by swichi View Post
                    U tenisu , kao i u svakom drugom sportu bitni su rezultati a ne stil i karakter igrača
                    Ne bih se slozio.

                    Publiku kupuje i jedno i drugo. Ne verujem da bih mogao da navijam za nekoga za kog mi je utisak da je los covek, pa makar mi taj bio prvi komsija i najtrofeniji igrac forever and ever.

                    naprotiv uživanje je gledati kako "gospodski" igra.
                    Ovo zvuci uzasno gej.

                    Meni je najlepse za oko kada Del Potro raspali njegov ubitacni forhend, ili Gaske bekhend, ili kada Nole ili Nadal pokidaju noge da bi stigli izgubljenu loptu.

                    Gospodski se pije caj, ja bih da gledam sirovine.

                    Originally posted by Miki90 View Post
                    Ju sta se sve ovde pise. Ljudi, potpuno je suludo da mi obicni smrtnici dovodimo u pitanje uspeh jednog FEDERERA.
                    Ma da, mi obicni smrtnici bi trebalo samo da crknemo.. Neobican smrtnik nema nikakva veca prava od obicnog.

                    Al da ga poredimo s Fekijem, moze, al za 5 godina.
                    Kad vec mozemo da ga poredimo sa Nadalom, Soderlingom, Del Potrom, Cilicem, Tipsarevicem... sta je problem u Federeru? Na kraju karijera mozemo da sumiramo rezultate, ali kao sto ti rece to je vec tesko za poredjenje. Dok su u vatri situacija moze da se podesi tako da neko sa mnogo vise tituala u duel udje kao autsajder.

                    Comment


                    • Big Nole Odlican post

                      Comment


                      • hello, people mogla sam da pretpostavim da ce se, zbog predstojeceg polufinalnog meca stvoriti negativna atmosfera, ali nisam ocekivala da ce to biti u ovoj meri. Donekle je razumljiva euforija Novakovih navijaca zbog rezultata i forme u kojoj se nalazi i mogucnosti da postane prvi reket sveta, kao i zelja da se to konacno desi i, naravno, traje godinama. Iako smo mi, kao nacija, do sada ostvarivali ODLICNE rezultate u kolektivnim sportovima, ipak tenis, kao svaki individualni sport, donosi malo vise strasti (zbog licnog dozivljaja poraza i pobeda), u kojoj se ponekad gubi mera. S'obzirom da su ovo istorijski trenuci za nas sport, tesko je shvatiti da ima ljudi koji ne vole Novaka. Ne radi se ovde o tome da se ne navija za Novaka, sto se i moze shvatiti, vec o cinjenici da ljudi u Srbiji mrze Djokovica(o razlozima ne bih, jer je to posebna tema,) i da uvek navijaju za njegove protivnike, ko god oni bili.To je cudno i neshvatljivo i to izaziva burnu, tesku i ponekad prenaglasenu reakciju iz suprotnog tabora. Nisu ni kritike onih koji ne vole Djokovica odmerene i korektne, ima i tu preterivanja, kao sto su bili , recimo, komentari Igora Josifovskog kada se igralo finale Rima. U svakom slucaju, da ne bih duzila previse, niko nikom ne ostaje duzan, ali daleko od toga da je to opravdanje. Niko nikog i nikakvim komentarom nece naterati da promeni misljenje i da pocne da navija za Djokovica ili Federera, zato su takvi, ostrasceni komentari, totalno uzaludni i nepotrebni. Omalovazavanje Federera koji je osvojio 16 GS titula je potpuno smesno i pored cinjenice da je pri kraju karijere. To je zavestanje koje se ostavlja buducim teniserima i cilj koji se zeli dostici. Nadal je takodje, do sada, ispisivao tenisku istoriju, a s'obzirom na njegove godine, jos ce je pisati. Sa druge strane, Djokovicevi rezultati govore da cemo pored pomenutog dvojca, dobiti, posle duzeg vremena, tenisera (i to naseg koji moze da osvoji vise GS TITULA. Koliko ce osvojiti, to niko ne zna. Da je trenutno najbolji, to niko ne moze da spori. Do kada ce ova luda serija trajati? Koga briga, bitno je uzivati dok traje, kao sto cemo sigurno uzivati u petak, pre svega u ODLICNOM TENISU, a onda i u pobedi NAJBOLJEG - ko je taj? Pa onaj za koga navijate ZIVEO TENIS I NARAVNO, NOVAK DJOKOVIC

                        Comment


                        • Originally posted by Destroyer View Post
                          Za sve fanove gospodina Rogera ako ste toliki fanovi onda sigurno znate i njegovu tamnu stranu Elem dok je Federer imao oko 24 godina on je na skoro svakom mecu izlivao bes... Lupao rekete psovao sudije... I angazovali su mu tim psihologa da ga smire. Uspeli su u tome potisnuli su taj bes i on je postao najbolji ikada. Ali onda se pojavio fenomen NOVAK DJOKOVIC. Elem nista nije slucajno. Djokovic je prvi covek koji je naterao Rogera da lomi reket posle jedno 5 6 godina. Pa me onda posle pitajte zasto ga ne volim. Volim ja da gledam i druge tenisere pored Noleta ali dva lika na turu koje ja ne volim su Federer i Marej. Dva naj antipaticnija stvorenja koje sam ja ikada video. Ne moram da ih upoznam da bih znao kakvi su... Dovoljni su mi njihovi postupci da mi sve kazu...Svako ima svoje misljenje a moje je da Nole i Nadal salju Rogera polako ali sigurno u zasluzenu penziju.
                          Izvini, to sto je lomio rekete i nervirao se mu je tamna strana?
                          Ili to sto je nakon 5 godina ponovo polomio reket?
                          Ne znam da li si ikada vidio Novaka kako lomi reket? Slomio ih je sigurno nekolko puta vise nego Roger. Ne znam da li su onda unajmili tim psihologa ili je onaj Cetojevic nesto uradio... ili je mozda sam prestao... Ali to ne radi vise, od DC-a je slomio samo jedan... Mislim da bi Lopez trebalo da bude ponosan jer je, gle cuda, nista nije slucajno, upravo on natjerao Novaka da polomi reket.

                          Originally posted by Big Nole View Post
                          Ne bih se slozio.
                          Publiku kupuje i jedno i drugo. Ne verujem da bih mogao da navijam za nekoga za kog mi je utisak da je los covek, pa makar mi taj bio prvi komsija i najtrofeniji igrac forever and ever.
                          Ovo zvuci uzasno gej.
                          Meni je najlepse za oko kada Del Potro raspali njegov ubitacni forhend, ili Gaske bekhend, ili kada Nole ili Nadal pokidaju noge da bi stigli izgubljenu loptu.
                          Gospodski se pije caj, ja bih da gledam sirovine.
                          Ma da, mi obicni smrtnici bi trebalo samo da crknemo.. Neobican smrtnik nema nikakva veca prava od obicnog.
                          Kad vec mozemo da ga poredimo sa Nadalom, Soderlingom, Del Potrom, Cilicem, Tipsarevicem... sta je problem u Federeru? Na kraju karijera mozemo da sumiramo rezultate, ali kao sto ti rece to je vec tesko za poredjenje. Dok su u vatri situacija moze da se podesi tako da neko sa mnogo vise tituala u duel udje kao autsajder.

                          Comment


                          • Hjuit i Nalbandian u to vreme nisu bili tako kilavi sa povredama...

                            Zaboravih da pomenem za to sto je Nole presao Rogerov niz od 41 pobede. Od svih stvari, Novaku ce najmanje biti bitan taj uspeh. Menjao bi ga za bilo koji turnir.


                            A i za ovo za Koellerera: Resili se budale

                            Comment


                            • Hjuit i Nalbandian u to vreme nisu bili tako kilavi sa povredama...

                              Zaboravih da pomenem za to sto je Nole presao Rogerov niz od 41 pobede. Od svih stvari, Novaku ce najmanje biti bitan taj uspeh. Menjao bi ga za bilo koji turnir.


                              A i za ovo za Koellerera: Resili se budale

                              Comment


                              • Koliko se ja secam, Federer je napunio 24 godine u avgustu 2005. a stvarno se ne secam da je nakon 2002. ili 2003. lomio rekete. On je imao problema pre dvadesete godine jer nije uspevao da kanalise talenat u rezultate na terenu (a ni fizicka sprema mu nije bila najjaca) ali se titulom u Minalu sve promenilo i sve je doslo na svoje mesto. 2002. pao je i prvi Masters 1000 turnir a godinu dana kasnije i pocetak pisanja istorije

                                Ako vec osporavate velicinu njegovih titula radite to na Opstim diskusijama, ionako nicemu pametnijem ne sluze
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X