Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Overlord View Post
    Na osnovu tvoje tabele se moze zakljuciti da je NADAL GOAT ,ali taj isti Nadal ima losiji GS rezultat na 3 od 4 GS i to barem za 3 GS na svakom od njih od Rogera . Novaka necu ubacivati u ovu pricu za GOAT -a jer jer previse propustio sansi zadnje 2 godine za tu pricu , iako on je po ovoj statistici bolji od Rogera .
    GOAT i najveci sampion nije isto. Ja nigdje ne kazem da je Nadal GOAT. Mozda postane, ali ima jos posla. Novak i GOAT, bar za sada, ne mogu u isto recenicu.

    Uz put budi receno, Novak je po ovoj, vrlo vaznoj statistici, samo na hardu bolji od GOATA. Jasno losiji na sljaci. Daleko losiji na travi i malo losiji u dvorani.
    Last edited by NI; 18-11-13, 21:33.

    Comment


    • tennis.com dodeljuje neke svoje nagrade i nagradu za igrace koji su najvise napredovali su dobili Halep i Stan

      Most Improved: Simona Halep and Stanislas Wawrinka
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        GOAT i najveci sampion nije isto. Ja nigdje ne kazem da je Nadal GOAT. Mozda postane, ali ima jos posla. Novak i GOAT, bar za sada, ne mogu u isto recenicu.

        Uz put budi receno, Novak je po ovoj, vrlo vaznoj statistici, samo na hardu bolji od GOATA. Jasno losiji na sljaci. Daleko losiji na travi i malo losiji u dvorani.
        Ovo je moja zadnja replika na ovu temu , samo zelim da objasnis koja je razlika izmedju GOAT i najveci sampion u individualnom sportu ? I jos jedno pitanje , kako komentarises da je Roger bolji od Novaka na najsporiju i na najbrzu podlogu a recimo na betonu kao podlozi srednje brzine je losiji , zanima me tvoje strucno misljenje ?

        Comment


        • Originally posted by Overlord View Post
          Ovo je moja zadnja replika na ovu temu , samo zelim da objasnis koja je razlika izmedju GOAT i najveci sampion u individualnom sportu ? I jos jedno pitanje , kako komentarises da je Roger bolji od Novaka na najsporiju i na najbrzu podlogu a recimo na betonu kao podlozi srednje brzine je losiji , zanima me tvoje strucno misljenje ?
          1.
          GOAT je najbolji igrac svih vremena. Da pojednostavnim, najtrofejniji, sa najvise godina na prvom mjestu...

          Sampion je neko ko igra najbolje kad je najpotrebnije. Ko izvlaci maksimum iz svojih mogusnosti. Tu je Nadal nenadmasam, kao sto one statistike na brejk loptama pokazuju.

          2.
          Ja nisam strucnjak, nego amter i ljubitelj tenisan. Amater nije isto sto i diletatnt. Ti si mi postavio tesko pitanje. Zasto nije Novak onako dobra na sljaci kao sto bi se ocekivalo? (Ti si ga malo drukcije formulisao.)

          Moras shvatiti da pricamo o necemu sto je relativno. Novak je jedini igrac koji je koliko toliko ravnopravan Nadalu na sljaci. Novak ima pozitvni H2H sa Federerom na sljaci itd. Ali isto tako je Novak koga zna da namuci Sepi na sljaci, da izbaci Kolsrijeber ili Melcer itd. Ako nije u top formi on ne dobija tako lako na sljaci.

          Ja vidim tri razloga. Prvi, i najvaznije je ketanje. Novak se daleko najbolje krece na hardu. Na sljaci nema tu prednost u odnosu na druge igrace.

          Drugi, je manjak snage u odnosu na Berdihe, Vavrinke, DP-ove, Nadale s jedne strane a losije ubrzanje gave reketa u odnosu na Federere, Dimitrove i slicne. To cini da njegov napad malo vise pati na sljaci nego nepad pomenutih.

          Treci, nepravilni odskok cini da Novakovi udarci nisu jednako duboki i konsistentni na sljaci, kao na hardu. Time njegov prepoznatvlji pritisak na protivnika gubi na snazi. Gubi svaciji ali njego nesto vise nego drugih igraca. Donekle slican efekat koji ima vjetar na novakovu igru.
          Last edited by NI; 18-11-13, 22:59.

          Comment


          • Ja imam osecaj da NI zatvara kladze s teniskim znanjem

            Comment


            • Originally posted by Vladan View Post
              Nadal ima 75-7, a Djokovic 74-9. Ipak Nadal je igrao miki maus turnire, Novak nije.
              Nisu to Miki Maus turniri nego ALMAGRO turniri
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Top lista prekoračenja 25 sec
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by pecaros View Post
                  to smo vec znali samo kad ce izgubiti poen zbog toga?-nikad

                  Comment


                  • Malo o podlogama, o kojima toliko pricamo, tj. makar ja pricam

                    The Speed of Every 2013 Surface
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • za brze podloge
                      sigpic

                      Comment


                      • Comment


                        • Rfa poceo da prevodi sa Englekog na Engleski Mozda sutra izadju Rafa recnici

                          Comment


                          • http://www.b92.net/sport/tenis/vesti...&nav_id=779928

                            Endi na terenu. Evo nama muke

                            Comment


                            • Jel' ovo majami il' se meni cini?
                              Boze oprosti nista mi nije zgresio ali ovog "gospodina" ne podnosim.

                              Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

                              Comment


                              • Majami.


                                http://sport.blic.rs/Tenis/243398/Ra...urniru-u-Pragu

                                "Nije tajna da volim takmičenje i to je upravo ono što volim kod pokera. To je igra veštine koja zahteva mentalnu snagu i sposobnost da pročitate protivnika, što je slično tenisu" Kljucna recenica, izmedju redova vezana za Novaka Bar ja tako mislim.

                                Comment

                                Working...
                                X