Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za dominaciju su potrebne godine,ne mjeseci.I tek je jedan Slam prosao,da vidimo prvo hoce li uzeti jedan od ova dva koji dolaze pa onda mozemo da pricamo o nekoj dominaciji na duze staze,mislim da je jos uvijek rano o tome pricati ;)

    A mislim da nema sanse da dodje do 16 Slamova,kao da ne znate koliko je to masivno!
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by AcaGrobar View Post
      A zasto vi mislite da Nole nece dominirati kao sto je to Federer radio?Pa pogledajte kako igra.Ne moze to tek tako da se raspadne...
      Ali Aco budi realan da bi ga stigao morao bi nardnih 5 godina da osvaja barem po 3 GS-a. To sto je Federer radio je neverovatno tesko, ja bih najvise voleo da gresim i da Nole osvoji i 20 Slemova, ali to je u domenu naucne fantastike.

      Comment


      • Originally posted by AcaGrobar View Post
        Pa ne znam hoce li ga prestici,ali da ima sanse za to ima ih ;)
        Ima ali su minimalne

        Comment


        • Originally posted by BOKI1969 View Post
          Neznam sto se toliko lozite na izajve Rogera i komentare Matsa ljudi zive u proslim vremenima i rado ih se secaju naravno sa razlogom ali sadasnja situacija na terenu pokazuje apsolutnu dominaciju jednog tenisera i po svemu prikazanom to ce trajati malo duzi vremenski period po meni narednih 5-6 godina gde ci NOVAK potuci vecinu rekorda koji postoje u tenisu, sve nece sigurno ali sam ubedjen da ce prestici Rogera po broju GS i duzini provedenih nedelja na 1 mestu po meni pocinje apsolutna dominacija jednog tenisera u narednih 5-6 godina a to sujetni ljudi jos uvek nemogu prihvatiti a cini se da je jedino Rafa to shvatio a morace i ostali hteli to ili ne
          Wimbledon - 2003.,2004.,2005.,2006.,2007.,2009.
          US OPEN - 2004.,2005.,2006.,2007.,2008.
          AO - 2005.,2006.,2007.,2010.
          RG - 2009.

          Druze,ovo su veoma ali veoma impresivne brojke,trenutno najimpresivnije u svijetu tenisa... postujem trenutnu igru Djokovica,ali da li stvarno i ti smatras da ovako nesto moze bilo ko ( od aktuelnih igraca) da uradi???

          Comment


          • Ma i ta Novakova konkurencija je malo naduvana.

            uz duzno postovanje Federera,on nece jos dugo moci da parira Noletu i ostalim top igracima.Marej tesko da ce srediti ovu svoju psihu,i sve su prilike da ce njegov maksimum biti poneki ovako dobar mec kao protiv Noleta u Rimu i poneki masters,ali tesko da ce osvojiti neki pristojan broj slemova.Soderling takodje ume da izgubi mec jos u svlacionici,jes' da ga volim,ali zbog ovakve psihe nece ni on daleko.Mislim da su Noletu najveca konkurencija Nadal i Delpo.
            Jedan je Obradovic Zarko!

            Comment


            • Nisam se ranije prijavio na ovaj forum vec sam pisao komentare po novinama (blic i sl.)ali se to vrlo brzo zagubi a ovi postovi traju malo duze pa se moze procitati razmisljanja i predvidjanja ljudi i analizirati sta se dogodilo, mozda ja jesam navijacki opcinjen likom i delon NOVAKA ali kad se govori o realnosti da sam napisao da ga niko nece pobediti ove godine do finala RG npr.sto je sve izvesnije vi bi rekli da sam nerealan koliko ja cenim sadasnju situaciju u tenisu moja ocekivanja nisu nerealna a dali ce se ostvariti videcemo ja se nadam da hoce

              Comment


              • Aco pa nije naduvana,Fed i Nadal imaju kombinovano 25 Slamova i jedini koji su pored njih zadnjih 5 godina uzimali Slam su Novak i Delpo,to dovoljno govori koliko su oni dobri i koliko znace za ovu igru.
                Ali je Federer imao igrace koji nisu mogli da mu naude,nisu oni bili losi,ali jednostavno sa takvim stilom igre mu nista nisu mogli,dok se nije pojavio Nadal i mucio ga spinom,pokazao drugima kako treba.Nalby ga je mucio jer ima strahovit BH,mnogo bolji i konstantniji od Roger-ovog.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by AcaGrobar View Post
                  Ma i ta Novakova konkurencija je malo naduvana.

                  uz duzno postovanje Federera,on nece jos dugo moci da parira Noletu i ostalim top igracima.Marej tesko da ce srediti ovu svoju psihu,i sve su prilike da ce njegov maksimum biti poneki ovako dobar mec kao protiv Noleta u Rimu i poneki masters,ali tesko da ce osvojiti neki pristojan broj slemova.Soderling takodje ume da izgubi mec jos u svlacionici,jes' da ga volim,ali zbog ovakve psihe nece ni on daleko.Mislim da su Noletu najveca konkurencija Nadal i Delpo.
                  Mislim da su Nadal, Marej i Delpo puno ozbiljniji rivali u odnosu na one koje je Federer imao u periodu od 2004 do 2007.

                  Comment


                  • Neka Nole prvo obori ovaj rekord od 42. pobede na pocetku godine za redom,pa onda da stigne Villasa po broju uzastopnih pobeda uopste,pa onda gledajte druge rekorde,jedan po jedan,ne moze sve odjednom,Novaku ce stvarno biti tesko da stigne tih 16GS-a,za mene bi bilo fantasticno i 5 da osvoji,ali Novak ce za mene uvek biti veci od Federera,prvenstveno zbog svog ponasanja na terenu i van njega,npr"koliko puta je priznao kada lopta jeste u autu ili nije na njegovu stetu,znaci najposteniji igrac ikada,i nikada nije omalovazavao svoje protivnike...a o nadmenosti da ne pricamo,Federer ne moze da se slozi sa cinjenicom da ima boljih od njega,to sto je on dominirao dok nije imao postene konkurencije,na betonu i travi,to je druga stvar....a cinjenica je da je Novak najkompletniji igraca ikada,tu me niko ne moze demantovati

                    Comment


                    • Originally posted by Ivan bg View Post
                      Mislim da su Nadal, Marej i Delpo puno ozbiljniji rivali u odnosu na one koje je Federer imao u periodu od 2004 do 2007.
                      Nadal i Delpo da,Marej kako-kad,ali svakako su i takvi jaca konkurencija nego sto je imao Rodja,realno.Naravno,ne smemo zaboraviti ni Rodika,Berdiha,Soderlinga i ostale!Umeju oni itekako dobro da odigraju.Sada je puno vise tih potencijalnih "problema iz senke" nego sto ih je bilo tada
                      Jedan je Obradovic Zarko!

                      Comment


                      • Originally posted by doZZeremus View Post
                        Neka Nole prvo obori ovaj rekord od 42. pobede na pocetku godine za redom,pa onda da stigne Villasa po broju uzastopnih pobeda uopste,pa onda gledajte druge rekorde,jedan po jedan,ne moze sve odjednom,Novaku ce stvarno biti tesko da stigne tih 16GS-a,za mene bi bilo fantasticno i 5 da osvoji,ali Novak ce za mene uvek biti veci od Federera,prvenstveno zbog svog ponasanja na terenu i van njega,npr"koliko puta je priznao kada lopta jeste u autu ili nije na njegovu stetu,znaci najposteniji igrac ikada,i nikada nije omalovazavao svoje protivnike...a o nadmenosti da ne pricamo,Federer ne moze da se slozi sa cinjenicom da ima boljih od njega,to sto je on dominirao dok nije imao postene konkurencije,na betonu i travi,to je druga stvar....a cinjenica je da je Novak najkompletniji igraca ikada,tu me niko ne moze demantovati
                        Mislim da Novaka rekordi po uzastopnim pobjedama mnogo ne zanimaju,ovo sto je uradio je nenormalno nesto i tesko da ce se ponoviti u narednih 20 godina,od kad se AO igra na pocetku godine niko nikad nije bio ni blizu Novakovog rezultata,mozda niko nikad i nece.Titule su ono sto se broji,velike titule koje Novak ove godine osvaja i treba nastaviti u tom ritmu,cini mi se da je gladan,podredio je sve tenisu,fokusiran je maksimalno i dobro je dok god je tako.

                        Sto se pak Roger-a tice on samo govori ono sto misli,uvijek i ja to postujem.
                        Last edited by Vladan; 24-05-11, 00:19. Reason: ...
                        sigpic

                        Comment


                        • Verovatno ne mogu biti objektivna. Kako mogu kada me vodi, uglavnom srce i pomalo razum... Znači čist navijački poriv.
                          Ali, znam jedno... pošto se vodi polemika, između ostalog, oko toga da li će i kada Novak prestići Feda po osvojenim GS.
                          Novak to uopšte ne mora da uradi. Ko kaže da mu je cilj da pretekne jednog velikog Rodžera? Niko.
                          E, sad to što mnogi misle da može i da hoće, mislim da je nerealno. Ali, naravno, pokazaće vreme.
                          Ovo što Nole sada radi i što će, u to sa sigrna, tek uraditi, je fantastično.
                          I zato uživajmo!
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • U svemu je potrebna sreća tako i u tenisu. Mi se sad šprdamo sa Murray-om kako napuni gaće pred važne mečeve, a zamislite da je finale prvog GS igrao sa Philippoussis-om, možda bi njegova karijera otišla u drugom pravcu. To se zove sreća i roditi se u pogrešno vrijeme, dok je Hewitt uhvatio dosta turnira i mjesto broj 1 baš zbog krize i nepostojanja ozbiljne konkurencije. Dio te konkurencije je zahvatio Federer, i pokupio sve što se moglo. Novak ako osvoji 7-8 GS biće super, jer igra u pogrešnom vremenu, ali tako je najbolje, da odmjeri snage sa velikanima ove igre. Da se Novak rodio 3-4 godine kasnije, mogli bi pričati o sustizanju Federera, jer bi u najboljim godinama zahvatio vjerovatno smiješnu konkurenciju.

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Verovatno ne mogu biti objektivna. Kako mogu kada me vodi, uglavnom srce i pomalo razum... Znači čist navijački poriv.
                              Ali, znam jedno... pošto se vodi polemika, između ostalog, oko toga da li će i kada Novak prestići Feda po osvojenim GS.
                              Novak to uopšte ne mora da uradi. Ko kaže da mu je cilj da pretekne jednog velikog Rodžera? Niko.
                              E, sad to što mnogi misle da može i da hoće, mislim da je nerealno. Ali, naravno, pokazaće vreme.
                              Ovo što Nole sada radi i što će, u to sa sigrna, tek uraditi, je fantastično.
                              I zato uživajmo!
                              Pa naravno da kao fan mozes tesko sacuvati objektivnost ali takodje imamo argumenata koji pokazuju da pocinje nova dominacija tenisom od strane NOVAKA a kakva ce ona biti ja mislim i veca nego Rogerova

                              Comment


                              • Nije nit' realno nit' nerealno jeste da ovo sto sam napisao zvuci malo glupo,ali tako je!Bog zna samo koliko ce trajati ova Noletova forma.Moze vec sutra da izgubi i padne u krizu,a mozda da nastavi dominaciju ko zna koliko dugo...
                                Jedan je Obradovic Zarko!

                                Comment

                                Working...
                                X