Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni od ovih mladjih igraca Safin, a od starije ekipe ... Mozda je ovo moje subjektivno misljenje, ali sam ubedjen da su Borg i Lendl (pogotovu Lendl) mogli mnogo vise titula (mislim na GS prevashodno, jer Lendl je i onako imao brdo trofeja) ... Ali se sve to tako nekako namesti i na kraju nikom nista
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Taj drogas je sramota za sport i trebalo mu je oduzeti sve titule kad je napisao onu sramnu knjigu.
      No doci ce i to jednoga dana, kad je Armstrongu sve uzeto i ovome ce.
      sigpic

      Comment


      • Nije DROGAS Vladane nego DROGERAS ....
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Lendl je po prirodi bio peh. Agassi je, s druge strane, sam sebe napravio pehom. Teško bi uz maksimalno zalaganje tokom tih godina, uspio napraviti onakve rezultate u poznijim igračkim godinama. Sumnjam da bi mu 'mileage' to dozvolio. A da bi karijeru završio sa više osvojenih titula i dosta boljim plasmanom na ATG listi, to je nesumnjivo. Čovjek je nevjerovatno dobro podnosio veliku Australsku vrućinu, a sam je krivac što je njegov prvi osvojeni GS bio Wimbledon, a ne Roland Garros. Ipak, kasnije je u paketu sa RG-om dobio i Šteffi Graff, pa mu ubijanje 'dvije muhe jednim udarcem' svakako izgleda ljepše.

          Njegov najveći problem je bio taj što je previše kasno zavolio ovaj sport. Da je prvu polovicu svoje igračke karijere igrao sa žarom kojim je igrao od 2000 do 2006, čovjek bi doslovno pucao na titulu GOAT-a.
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • U CG je drogas

            sigpic

            Comment


            • A meni je Vladane bas zbog toga jos vise impresivna njegova karijera... jer izvuci se iz droge, i vratiti se na vrh (bilo kog posla kojim se bavis a pogotovu sporta) ne moze svako... To pokazuje njegovu mentalnu snagu... i zbog toga ga jos vise gotivim ... Naravno da bi najbolje bilo da nikada i nije bio narkoman (drogas, drogeras zovi kako hoces) ali sta je tu je ...
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Inače, da se nadovežem na @Sandgupa. Lendl je mogao više, ali Borg mnogo više. Da je taj lik igrao Australiju u godinama najveće dominacije, do 1981 i povlačenja bi imao bar 17 GS-ova i več tada bi priča o GOAT-u bila završena i tad i za sva vremena i galaksije koje dolaze.

                Međutim, od ATG igrača sa mogučnošću još večeg napredovanja, za Edbergom najviše žalim. Od ovih koji su osvojili jednu ili dvije GS titule, Safin je najtužnija priča, a kada govorim generalno o nekom protraćenom talentu, onda mi je to trojac Rios-Nalbandian-Haas, naročito ovaj prvi. Nick Bolttieri je trenirao i Agassija i Riosa i sam se slaže da je Čileanac mogao izvesti ono što niko nije.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Rios nije imao mentalitet sampiona .... To ga je najvise zezalo, glava ... jeste on bio prvi na svetu, i jeste umeo igrati kao nenormalan ali ....
                  A Safin je sampion po prirodi - rodjenju Samo sto je njega glava -luda- sjebala vise nego sve ostale zajedno, pogotovu sto je on mogao biti taj koji ce da iskoristi onu tranziciju u svetu tenisa i da ako nista drugo onda barem prvi deo GOAT-EREROVE karijere ucini zanimljivijom - naravno da mu otme koji slemic (ona jedna australija je EPIC, ali je problem sto je samo ona u pitanju, mogli smo mnogo vise takvih 1/2 i finala gledati da je Safin bio "normalniji")
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Ne govorim o glavi, već isključivo o tehničkim sposobnostima da protivnika na terenu, bez obzira kako se on zvao, napravi amaterom. Nije njemu bilo strano pobijediti najbolje, sa Agassijem se poigravao kad je htio. Sa svojih 1-75 imao servirao je kao da je 10-tak cm visočiji, a onakav touch na mreži po meni je imao još samo John McEnroe.
                    A inače, svi vanserijski talenti su malo udareni u glavu, tako da u jednačini ti to dođe ovako ' što si mentalno labilniji, to si talentovaniji'.
                    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                    Comment


                    • I Edberg danas ima razlog za salvlje posto je pre 23 godine na danasnji dan u Sinsinatiju pobedio Cenga i preuzeo prvo mesto od Lendla po prvi put u karijeri
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Čestitamo.



                        Druže, šta je po tebi veči uspjeh, biti #1 ili osvojiti GS ?! Meni ovo prvo, bez obzira što su GS-ovi opipljiviji i više se cijene, manje je igrača koji su u historiji bili prvi na svijetu, od onih koji su osvajali GS-ove.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Nemam pojma, slika je i tu kao i kod mnogih drugih stvari iskrivljena. Zbog cudnog sistema bodovanja imamo igrace koji su trebali da budu broj 1 a nisu (Vilajs) i one kojima je zakinuta YE Number 1 pozicija (Konors i Beker). Sa druge strane imamo slabe osvajace Grand Slam turnira dok se recimo u istoj nedelji igrala 10 puta snaznija egzibicija koja cak nije ni zvanican ATP turnir. Treba uzeti u obzir i bodovanje jer danas recimo Muster nikada ne bi bio broj 1

                          Tacno je da se mnogo vise pamte svi igraci koji su bili broj 1 od svih koji su osvajali Slemove ali ogromna je razilka i u broju igraca u tim grupama
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Možda će čudno zvučati, ali ja sam uvijek simpatizirao Samprasa u trenucima dok je on igrao. Zaključio sam da je to iz jednog razloga, a to je što u dječjim očima "bog" je onaj koji pobjeđuje. Baš je mene tada zanimalo jel' on teški škrtac ili "loša" osoba velikog ega ?

                            Gledao sam ga, divio se lakoći njegovog pobjeđivanja i titulama. Čovjek je doručkovao, ručao i večerao tenis. Kada sam malo ostario više sam čitao o njemu i da je u biti bio takav kakav je bio, ali on je za mene uvijek ostao "kul" - možda čudno zvuči, ali je tako...

                            Inače kada se priča o tome za koga Sampras/Agassi svi vele Andre, Andre, Andre... Ja sam uvijek više volio Pistol Petea - mašinu. Jebiga.
                            "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                            Comment


                            • Originally posted by Prle! View Post
                              Druže, šta je po tebi veči uspjeh, biti #1 ili osvojiti GS ?! Meni ovo prvo, bez obzira što su GS-ovi opipljiviji i više se cijene, manje je igrača koji su u historiji bili prvi na svijetu, od onih koji su osvajali GS-ove.
                              Nije meni upućeno, ali već kada sam tu...

                              Ovo gledam sa aspekta da sam ja igrač i što bi više želio u karijeri - No1 ili GS titulu. Pa da moram birati radije bih birao GS titulu. Bio bi upamćen kao osvajač Grand Slam turnira.

                              Isto tako kada netko kaže, bio je prvi igrač svijeta, a nikada nije osvojio GS(kao što se znalo događati kod cura i to u nedavnim vremenima) - pa i ne zvuči baš lijepo niti "zasluženo". Dok recimo, Osvojio je GS, ali nikada nije bio prvi igrač svijeta i nije nerealno i događa se naravno. Osvojiti GS titulu može i neki teški(barem je mogao) autsajder . To daje tu dodatnu draž, tu su bajke, tu su romantične priče... E sada, to je što bih ja volio, a sada gledajući što je značajnije, pa mislim da je No1, jer za biti No1 nije dovoljno dva tjedna iz bajke, nego konstantno pobjeđivanje onih najboljih... U kontinuitetu(barem prema današnjem pravilu bodovanja).

                              PS. CW - onaj tenkre od frenda mi je uzeo fotoaparat, čim se domognem njegove blentave glave šaljem ti to. Oprosti...
                              Last edited by Clint_Eastwood; 12-08-13, 22:12.
                              "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                              Comment


                              • Malo je bilo 'indijanaca' koji su bili #1, što se ne može reči za osvajače GS-ova. Bilo je svakakvih, od Briana Teachera do Petra Korde. Kako rekoh ranije, jesu GS-ovi opipiljiviji i za neke od igrača koje sam simpatisao, više bih volio da su bili GS šampioni ili one slam wonderi nego #1 na svijetu, međutim, to ne znači da taj uspjeh više cijenim od ovog drugog. Jednostavno, biti 'šampion svijeta' izgleda posebno i čini mi se da je večini igrača kada prvi put uzmu reket u ruke to najveći cilj. To je neki vrhunac koji teniser može dostići, nevezano za obaranje rekorda i suvu statistiku koju ne uključujem u ovo.
                                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                                Comment

                                Working...
                                X