Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Lejver je dobio najbolji Pro ugovor ikada i debitovao na slavnom Belom stadionu u Sidneju u subotu 5. januara pred preko 8000 gledalaca. Dobio je prvi set 8-6 ali onda Hod dobija naredna 3 za pobedu, posle je izjavio da Rod mora jos mnogo da uci posto je prethodnih godina igrao protiv dosta slabijih rivala amatera. Sutradan ga je i Ken dobio a tu nije uzeo set. Treba reci da je Pro ugovor poceo da ''isplacuje'' prakticno odmah posle obaveza u Davis Cupu, dok su Hod i Rozvel bili svezi i sa velikim motivom da dokazu superiornost u odnosu na osvajaca amaterskog Slema. Zatim su ga cedili po citavoj Australiji do kraja januara, uglavnom, dobio je 2 meca od 21. koliko je igrao protiv njih dvojice u januaru

    Kada je otisao u Sjedinjene Drzave tek tamo prakticno zapocinje ono sto ce ga cekati u godinama koje su dolazile. Ni tu mu nije islo i iskreno je priznao da su ovi igraci daleko bolji od onih sa kojima je igrao dok je bio amater, da ne prave greske i da vrse pritisak od starta do kraja meca. Takodje, trebalo se navici i na uslove, u Bostonu je recimo igrao na nekoj vrsti sintetike postavljene iznad leda, noge su mu se smrzavale. Igru je morao da digne na visi nivo, nisu se igrali klasicni setovi pa je svaka greska znacila skoro siguran poraz. No, brzo se konsolidovao i u seriji sa Rozvelom, Bucolcom, Himenom, Ajalom i Makijem zavrsio je kao drugi, ne toliko daleko iza Kena pa su njih dvojica nastavili play-off od jos 20 meceva. I tu se Rod dobro drzao ali nije uspeo da postane prvi ruki posle Dzeka Krejmera 1948. koji je osvojio Pro seriju
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Warrior,

      Dobrodosao nazad ali nemoj da odvlacis Prleta! od analize sutrasnjeg meca. Teniska istorija moze da ceka. Sutra se mozda pise nova.

      Comment


      • Da ne pisem ovo u temi RG , s obzirom da je Ferer izborio finale opet ce on da bude 4-ti tako da ce Nadal da bude 5-ti nosioc na W-u Bice zanimljivo videti hoce li zavrsiti u Fererov delu zreba , verujem da hoce
        Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

        Comment


        • Hoce li ista uticati ono Wimbledonsko rangiranje?Skroz sam to smetnuo sa uma,lose

          Comment


          • W ima posebno rangiranje, vjerujem da je Nadal i dalje u TOP 4 kad se iskombinuje njihov ranking i ATP lista.
            sigpic

            Comment


            • Jel ono oni gledaju rezultate u zadnje dvije godine sa W?

              Pa s obzirom da ce biti razlika oko 500 poena (ako Rafa osvoji) a Nadal prosle godine ispao u 2.kola,nisam bas siguran

              Comment


              • Ja koliko znam rangira se atp lista i rezultati na travi u poslednjoj godini ili tako nesto. Po tome Nadal nije u 4.
                Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                Comment


                • koliko ja znam formula je rang lista + 100% poena sa turnira na travi od prosle godine + 75% poena od turnira na travi od pretprosle godine
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Take ESP points at 18 June 2012
                    Add 100% points earned for all grass court tournaments in the past 12 months
                    add 75% points earned for best grass court tournament in the 12 months before that.

                    Ovo je od prosle sezone , ovde nema nicega sto bi Nadala stavilo medju 4 a verujem da nece praviti iznimke tako da bi mogao zreb da bude zanimljiv.
                    Sale Stanojevic : , ,,Misija će biti ispunjena kada sa Partizanom ostvarim evropske snove, a to je veliki korak napred u Ligi šampiona ,.

                    Comment


                    • Jos Ferer ima 1/4 od prosle godine,bogami Rafa no.5 nosilac na W

                      Comment


                      • Stigao sam odgledati i malo proanalizirati prvi set dvoboja između Lavera i Rochea na US Openu 69'. Ono što mi je odmah upalo u oko, a to si i ti Clay spomenuo je katastrofalno stanje trave, pogotovo tamo na sredini osnovne linije gdje je doslovno to liči na nogometni teren nakon što ukliže Marco Materazzi sa željeznim kramponima. Nema teoretske da bi se danas dopustila igra na tome, odnosno da bi primadone igrale na takvoj travi. Danas se gleda koliko vjetar puše i dali će biti sunca i koliko će stupnjeva biti... Primjetite odmah na početku kako Laver čak i miče komadiće trave s reketom prije serviranja, na otvaranju meča. He-he-he... Onako mrtvo-hladno... Vidi se i par puta kako nakon serviranja i izlaska naprijed, obojica stavljaju travu na svoje mjesto nogama, kao nogometaši kada izruju pa popravljaju, nevjerojatno. Lupanja loptice o pod su bila ili jedan udarac ili nijedan ... Inače, dosta sklizavo mi se činilo...(oba su igrača padali jer je bilo vlažno, a Laver je čak promijenio i patike krajem seta)

                        Inače, Rod je imao nekako nervozan ulazak u meč. Napravio je odmah dvije duple, ponudio Rocheu dvije vezane break-lopte, ali je Laver obje spasio dobrim servisima. Prvi je bio as, drugi nevraćeni servis. Možda je razlog tomu bio što je Tony ljevak, a naglasio je i sam komentator na početku kako je Rod navikao servirati na BH stranu dešnjacima, a Roche je imao jako dobar forhend, a budući da je bio ljevak morao je nekako izbjegavati tu stranu, na što navodno nije baš navikao...( To se najbolje moglo vidjeti na 1-1 i dva FH return winnera od strane Rochea na oko 07:00 na klipu. Kome se da neka pogleda kako ga je Tony probušio. Baš se Laver dobro opekao i nije više tamo servirao he-he.)

                        Ono što treba naglasiti kako je Rod svojim greškama dao dvije vezane i još jednu BP u tom prvom gemu(dupla i dvije UE kada je loše odigrao poluvolej), no Roche zapravo nije imao kontrolu niti u jednoj. Imao je na A drugi servis, ali je Rod izletio na mrežu odigrao dobar volej bacio na BH stranu, a jedino što je Roche mogao bilo je vratiti na još jedan lagani volej Laveru.
                        U tim je trenucima to bila klasična priča ako ne iskoristiš svoje prilike, bome će ih iskoristiti tvoj protivnik. Roche je gubio 4-1, ali je imao iskorištenost break-lopti 0/4, dok je Laver imao jednu, ali vrijednu. Jednostavno, Tony nije iskoristio nešto slabiju igru Australca prvenstveno u prvom servisu gemu ( 4 neforsirane). Zatim svoju dobru igru na 1-1( 2 winnera), ali onda nevraćeni servisi koji su se mogli vratiti. Potom na 3-1 je opet Roche imao break-loptu, dobio 3 neforsirane od Lavera, ali niti to nije iskoristio.

                        Laver je recimo u tom gemu kada je brejknuo imao dva nevjerojatna pasinga, obratite pozornost na 12:05, to je onaj bekend top spin o kojemu smo pričali. Udarac koji je definitivno donosio prevagu. A zanimljivo što je komentator konstatirao – „Dajte mu previše vremena i on će BH pasing pogoditi 9/10 puta“. Impresivan udarac, a tehnika samog udarca je prelijepa, kako ruka završava, taj već često spominjani follow trough. Mislim i iz današnje perspektive gledano, taj njegov udarac, tehnika udarca je ono, nema mane. Da mi ga je samo vidjeti što bi radio sa današnjom tehnologijom sa tom tehnikom udarca...
                        Kada bi zaključivao taj dio prvog seta, to je kao što sam pripomenuo, jednostavno bila igra u kojima su oba igrača imali svojih šansi. Roche nije rezultatski uspio iskoristiti ukočenost Lavera, pogotovo na servisu, dok je Laver odigrao jedan dobar retern game i uzeo break.

                        Dolazimo do situacije da Roche gubi 4-1, a uopće nije odigrao generalno loše. U tim se trenucima vjerojatno i pitao dali bi trebao nešto mijenjati, što odigrati jer ja osobno sam dojma kako je upravo to najgore. Igraš dobro, odnosno ne igraš ništa lošije od suparnika, a pogledaš semafor kad ono 4-1. Mislim kako je Roche napravio ono najbolje, nastavio je s istim „živim“ pristupom, znao je kako će ponovno dočekati svoje prilike, koje je i dočekao u nastavku. Laver je napravio svoju četvrtu duplu što je dovelo do ponovno dvije vezane break-lopte za Rochea da se vrati u set. Prvu je spasio tako što je iznenađujuće po Rochea servirao na njegov forhend, a Tony nije uspio vratiti servis, dok je drugu i iskoristio, ali tek neforsiranim pogreškom Australca na mreži, te je u tim trenucima imao (1/6 break-lopte). No, momentum nije mogao zadržati, a Rod prvenstveno je vratio break za 5-3 zbog svoje odlične igre. Zapravo, Rod je odigrao možda i najbolji gem seta, posebno na BH strani s kojim je praktički i napravio break. Kome se gleda od 24 minute kreće taj gem. Pa ja mislim da je čak sve i jedan poen dobio bekendom... Tada je Laver i servirao za set, no ponovno je napravio previše pogrešaka, čak tri neforsirane u tom gemu.

                        Momentum je tada prešao na stranu Rochea. Lagano je odservirao za 5-5, a onda ponovno iskoristio čak tri neforsirane Lavera zaredom, napravio break i imao servis za set. No, Laver radi re-break, a posebno obratite pozornost na passinga prilikom 30-30 rezultata. Jednostavno, tu se vidjela ta neka razlika. Što je čovjek pogađao, ali važnije kada je pogađao. U najvažnijim trenucima je izvukao ono najbolje od sebe(u oba posljednja breaka). Istini za volju, nakon vodstva 7-6 izgubio je tri gema zaredom, ali treba spomenuti kako je tada imao 0-30... Ako ćemo gledati taktički, Laver se ponovno opekao servirajući na ubitačni FH Rochea koji ga je na 7-7 15-30 probio (46minuta)

                        Ono što treba naglasiti, barem što je moj dojam prvoga seta je to da smo vidjeli neobično puno breakova (7). No, nekako mi se tijekom cijelog seta činilo kako ga Laver mora dobiti, iako ga je izgubio(više je griješio i „zasluženo“ izgubio, ali već se tu vidjelo kako Laver ima puno toga za dignuti na razinu više što je u nastavku i učinio). Dojma sam da je radio previše grešaka i zapravo su svi breakovi od strane Rochea došli nakon teških poguranaca ili taktički krivih izbora udarac u tim trenucima od Lavera. Dok je s druge strane, Rod sve što je dobio, dobio dobrom igrom i ne može se reći kako mu je Roche puno toga poklonio. Sva tri breaka koje je napravio Laver su prštali od tog njegovo bekenda i upravo se u takvim trenucima najbolje vidio talent. Sve je nekako ovisilo o Laveru, njegovom izboru udaraca(barem je to moj dojam). No, dopustio je previše igre na svoj servis, napravio 5 ili 6 dvostrukih, par taktički loših poteza i to je to.

                        Sviđa mi se Rocheov taj neki njegov „živi“ stav. Kada bih ga usporedio s nekim igračem bliže našem dobu(ovo mi je prvi njegov meč što gledam, imajte na umu to), usporedio bih ga s Roddickom, čak i trenutak kada će servirati malo baca na Roddicka, kada drži lopticu uz reket. Odmah na početku je imao neka negodovanja, a govor tijela mu je sav neki u pokretu, tamo-vamo, živ je, dok je Laver miran, staložen, pomalo... Nešto kao Federer recimo... Treba spomenuti kako je Roche malo i „ispustio“ reket od pod u petom gemu...

                        Ipak, u nastavku je došla do izražaja kvaliteta Lavera koji je brzo riješio stvari. Dali je to do toga da je dan prije Roche igrao skoro tri sata protiv Newcombea, te dobio 8-6 u petom, ne znam. Osobno mislim da je nije, jer kao što sam rekao i gore, nekako se tu većina stvari Lavera pitalo. Očigledno je bilo barem u tom setu i meču, kako Rodima rezerve u svojoj igri, onaj dodatni dio čarolije, onaj začin igri... Kada je podigao razinu igre, bila je to jednosmjerna ulica...

                        Moram ponovno naglasiti - kriminalni uvjeti za igranje. Od jako skliske trave, pa do "travnjaka" kojeg ima moj seoski klub boljeg(igrači su jednom udarali lopticu od pod prilikom serviranja).

                        -čarolija Lavera koji je izvlačio neke poteze iz šešira, pogotovo bekendom.
                        -Ne baš sjajna igra Lavera općenito u tom setu, odnosno previše oscilacija u rasponu - "jako loše, do briljatnog".
                        -Vidio sam dva promašena smasha Lavera i to ZAREDOM
                        -Niti jedan igrač nije uspjevao zadržati momentum u prvom setu
                        -Dva suprotna igrača po ponašanju
                        -hladnokrvnost Lavera koji nije paničario niti kada je gubio 0-1 u setovima, te je osjećao da ima to u rukama

                        I najvažnije, ako zanemarimo greške u prvom setu i fokusiramo se samo na dobre strane njegove igre, imponira lakoća izvođenja udaraca kod Lavera, te bi tu povukao paralelu sa Federerom - znate kada kažu "kad on to uradi, izgleda tako lako". Takav osjećaj imam kada gledam Roda, lako, ko iz šale, tečno, ne vidim nikakvo naprezanje - upravo zbog svoje perfektne tehnike...

                        Treba dodati kako je ovdje Laver imao 31 godinu već, a Roche 24. Iako tenis nije fizički kao danas, opet zanimljivo, pogotovo pucanje po šavovima Rochea u nastavku meča..
                        Last edited by Clint_Eastwood; 08-06-13, 00:09.
                        "Postoji jedno nepisano tenisko pravilo koje kaže sljedeće - ako vidite da loptica ide vani, onda je pustite da ide vani"-- Mićo Dušanović - finale Wimbledona 07.07.2013. godine.

                        Comment


                        • Raonic pocinje saradnju sa Ljubicicem.
                          Vec je počeo da radi sa njim u Monte Karlu.

                          http://tennisconnected.com/home/2013...ics-new-coach/

                          Comment


                          • http://uk.eurosport.yahoo.com/news/t...101649171.html

                            Andy vec odradio 10tak dana treninga na travi

                            Comment


                            • Ma Marej trenira na travi pre nego sto je odradjen zreb za RG i bilo bi bas zanimljivo da rano pukne na Wimbledonu
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by shminka View Post
                                http://uk.eurosport.yahoo.com/news/t...101649171.html

                                Andy vec odradio 10tak dana treninga na travi
                                Gledaj kad izgubi od nekog servera na pocetku Queensa
                                Nadam se da ce igrati kao prosle godine, to bi bilo odlicno za turnir. Pricam za W naravno
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X