Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Upravu je Murray, iskrenost im uvek donese vise zla od dobra. Eno videli smo kako se ovde kod nas docekao Federer posle izjave na USO 2011. Covek bio frustriran, ali barem iskren. Nista dobro mu to nije donelo.

    Comment


    • Karlovic dobro, polako se oporavlja: http://www.jutarnji.hr/-dobro-sam--s...-kuce/1105824/

      Comment


      • 40 LOVE MOMENTS: MARY JOE'S MIRACLE

        Down 61 51, 56 minutes on the clock, five match points - you cannot be serious. Mary Joe Fernandez overcame all of it in the quarterfinals of the 1993 French Open, 20 years ago to this day.


        Mary Joe Fernandez
        PARIS, France - It was exactly 20 years ago when the unthinkable happened at Roland Garros, perhaps the greatest comeback in WTA history. Down 61 51 to Gabriela Sabatini in the quarterfinals, Mary Joe Fernandez crafted a comeback for the ages, fighting off five match points and winning.

        "Gaby and I grew up playing together, since we were about eight or nine years old, so we were great friends and it was a great rivalry back and forth," Fernandez recalled. "She was so good on clay though, so I knew it was going to be more challenging, but I felt good and went in with a lot of belief.

        "That's why it was so strange that I was so down and out in the match. Down 61 51 in 56 minutes, it was actually embarrassing. I remember I started to stall - tying my shoelaces, going to the towel - I just wanted to make it last to the hour mark. I guess that took some of the pressure off me that day."

        Sabatini double faulted on her first match point at 61 51 and lost the next two games, but not to worry, there were more coming. She had three at 61 53, but missed backhands on all three of them - one going for a down the line winner, the other two off of huge Fernandez returns. Game Fernandez.

        The fifth and final match point came at 61 54. After going up 40-0, Fernandez lost four points in a row to get to ad-out, then missed her first serve. A second serve on match point down - but she put it in. And then came another surprise - Sabatini sent a backhand return long, well beyond the baseline.

        From there it was neck and neck and after three hours and 35 minutes Fernandez blasted one last backhand winner down the line to seal the victory, 16 76(4) 108. They met at the net with a big hug.

        "It was really hard - of all the people to come back against, that was the last one I wanted," Fernandez commented. "I remember being in the training room afterwards and she was there too, and I felt so bad for her. I couldn't believe out of everyone, we were the ones who played a match like that."

        Fernandez would beat Arantxa Sánchez-Vicario in the semifinals, 62 62, then nearly beat Steffi Graf in the final, winning the first set and leading in the third set but eventually going down, 46 62 64.

        "After the match with Gaby I felt the stars were aligned - I played so well against Arantxa, and for the first time I really thought I could beat Steffi," Fernandez said. "I was up 3-0 in the third against Steffi in Berlin a few weeks before the French, and I really felt I was ready to finally win against her.

        "I won the first set and was up 2-0, 40-30 in the third set in that final, and 4-3 as well, but she was known for playing better when she was behind, and that's what she did that day. She was just on another level. I was so close to winning, but still, it was just an amazing tournament for me."
        www.wtatennis.com

        Comment


        • http://sport.blic.rs/Tenis/234139/Pr...-Jelena-Gencic

          Ajoj... Neka joj je laka zemlja...

          Comment


          • Neka pociva u miru
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Jako mi je žao, nek počiva u miru...
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • neka pociva u miru

                Comment






                • Poen od 1:09s..

                  Na kraju karakteristično kretanje ka mreži Gaskea.. Bilo je i vreme kada je mogao da dobije Nadala..
                  Last edited by Panchev9; 01-06-13, 22:12.

                  Comment




                  • Srpski sport izgubio je veliku rukometašicu, tenisera, trenera i čoveka - u Beogradu je u 77. godini života preminula Jelena Genčić.

                    Jelena Genčić rođena je 9. oktobra 1936 u Beogradu. Rano je počela da se bavi sportom a iza nje je stajala karijera višestruke prvakinje države u tenisu, reprezentativke u rukometu i 45 godina rada u kulturnom i obrazovnom programu RTS-a.



                    Sredinom sedamdesetih godina počela je da se bavi tenisom otkrivajući talente. Njeno ime stoji iza dva velika šampiona, Monike Seleš i Novaka Đokovića.



                    Moniku je upoznala kada je imala osam godina, odnosno kada joj je, kako je govorila u intervjuu za Blic Puls prišlo "sićušno, malecno stvorenje, vrlo inteligentno, koje je kao spužva upijalo sve savete".

                    "Njeno mentalno stanje bilo je daleko iznad fizičkog. Imala je izuzetnu koncentraciju i želju da bude naj-naj. Radila sam na njenoj tehnici, naučila sam je da bude u terenu, jer je onda njena lopta bila jača. Igrala je i forhend i bekhend sa dve ruke jer je trenirala sa teškim profesionalnim reketom. Učila sam je da igra kratke dijagonale dok ne ojača i ne poraste, što je bila njena taktika", govorila je Genčić.



                    Što se Novaka tiče, nije nepoznata priča da joj je on prišao kao četvorogodišnji dečak koji je već imao pripremljenu torbu kao profesionalac, te da joj je upalo u oči što loptu udara sredinom reketa.

                    "Noleta nisam trenirala za danas, nego za budućnost. Tačno sam znala da će tenis u budućnosti biti atomski, udarački, da će se igrati na brzim terenima, a da će teniseri fizički biti pripremljeni do maksimuma. Tada su vladali Agasi, Edberg, Sampras, to je bio fin tenis, ali budućnost traži napadače, zato sam ga učila da napada. I on je bio vrlo nežan i nedovoljno fizički pripremljen. Roditelji su mu imali palačinkarnicu na Kopaoniku, niko iz Partizana nije hteo da uzme malog Noleta. Pitala sam ih zar ne vide budućeg pobednika. Ja sam ga videla u trenu, intuitivno, tu sam nepogrešiva. Postoje dve izuzetno važne stvari u tenisu, moć brzog reagovanja i koncentracija, i to sam odmah uočila. On je danima gledao, slušao, pitao, razumeo sve što sam mu govorila. Puštala sam mu Betovena i Vivaldija, terala ga da čita, učila ga da novac nikada ne sme da mu bude glavni motiv za igranje tenisa. Vežbali smo kako će podići prvi grend slem pehar. Bilo mi je jasno da će tenis u narednim godinama iziskivati fleksibilnost do maksimuma, agilnost, startnu snagu, ali ne i snagu. Srđanu sam rekla: 'Gledam visinu vas i vašeg oca, Nole će izrasti na oko 180 cm. Treba da bude strašno elastičan, ja ću tako da ga vežbam. Ako vežbamo snagu, patosiraćemo ga, razvićemo mu volumen mišića, snažne ruke i noge, tako će moći da izdrži puno, ali gubi elastičnost i parametre koji će biti potrebni za tri-četiri godine'. Bila sam u pravu, vidite kakav je danas, najelastičniji, ima najbolji rad nogu. Govorila sam mu: 'Ima da mi radiš fitnes na terenu, tu si ti gospodar'. Rekla sam mu da je budućnost njegova. On u sledeće dve godine mora da bude prvak sveta! Ako to sad ne postigne, teško da će to uraditi kasnije jer dolazi plejada strašno spremnih, talentovanih igrača od 19 godina. Novak mi je govorio da sam mu teniska majka", govorila je Genčić za Blic puls.



                    Novak je ispunio obećanje i posle osvajanja Vimbldona došao je kod nje u posetu.



                    U skorijim izjavama skromno je govorila da bi volela da vidi Novaka Đokovića kao šampiona Rolan Garosa.
                    http://sport.blic.rs/Tenis/
                    Neka joj je vecna slava,pocivaj u miru!
                    Nole ce dosanjati i taj san,ispunice zelju svom prvom treneru,velikoj zeni koja je toliko dala sportu.
                    Hvala g-dji Gencic!
                    Last edited by Pertla; 01-06-13, 22:31.
                    sigpicFokus Nole i ne zaboravi- u pertle... idemo Noleeeeeeeeeee

                    ''Na jedno uho ne čujem ništa, a na drugo sve. Zato slušam samo one koji mi priđu sa prave strane...

                    Comment


                    • http://uk.eurosport.yahoo.com/blogs/...124841569.html

                      Novak ce 2018. godine biti 5. na svijetu

                      Nek su oni Murraya ispred stavili
                      Last edited by shminka; 01-06-13, 22:57.

                      Comment


                      • Ovo je toliko nerealna lista da to nije normalno. Nema Nadala moram da primijetim.
                        sigpic

                        Comment


                        • ako procitas tekst R&R su se povukli

                          Comment


                          • Vidio sam, ne znam samo zasto Nadal, kao da ce on tako lako otici, samo na sljaci moze da zaradjuje dovoljno da bude u TOP 4, a tenis u kojem je Dimitrov prvi definitivno ne zelim da gledam. Mada sam ubijedjen da nema sile da se to desi. Bernard ako se smiri bice za klasu bolji igrac od njega. A i pojavice se vec neko novi. Tako da ce i za 5 godina Djokovic, Nadal i Murray ako budu igrali i ako budu posveceni biti clanovi TOP 5 drustva lagano.
                            sigpic

                            Comment


                            • Paire ne misli tako

                              Comment


                              • Lucas Pouille #1 2018-e

                                Comment

                                Working...
                                X