Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Federer ima nizove od 24 i 17, provericu za starije igrace mada tu stvari nisu 100% ispravne jer je nedeljni ranking krenuo tek u leto 1984.

    Izmedju Masters Kupa 2003. i Australian Opena 2005. nanizao je 24, posle tog poraza od Safina pa sve do Rolan Garosa 2006. gubio je samo od Rafe 5 puta, da bi od Vimbldona 2006. do Monte Karla 2007. imao tih 17. Izmedju Masters Kupa 2003. i Vimbldona 2007. izgubio je 8 meceva protiv Top 10 igraca, jedan od Safina i 7 protiv Nadala!
    Last edited by ClayWarrior; 16-03-13, 07:34.
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Mislim da tu ne bi ni trebalo govoriti o nekom posebnom rekordu, posto je nemoguce uci u trag rankingu pre leta 1984. a posebno tokom 70-ih. Posto je ATP jedini izvor, pokusao sam da sastavim Lendla, Borga i Mekinroa :

      Bjern je dobio preko 100 meceva protiv igraca iz Top 10, i izgubio manje od 40, uglavnom kao jako mlad. Sa 17 godina je uspeo da veze 5 pobeda protiv Top 10 igraca, sto narednih godina nije uspeo da ponovi. Medjutim, od aprila 1976. pa sve do Masters Kupa u januaru 1978. zabelezio je 23-3 (nizovi od 9 i 13) protiv igraca iz te grupe, Konors ga je dva puta dobijao u finalu US Opena 1976. i na ovom Mastersu, a Brajan Gotfrid dobio ga je u 1/2 malog turnira u La Kosti 1977.

      U 1978. dobio ga je samo Konors u finalu US Opena, protiv Nastasea i Gerulaitisa je imao po jedan W/O, ako njih ne racunamo imao je 14 vezanih pobeda pre nego sto ga je Mekinro dobio u Nju Orleansu 1979. Od Roterdama par nedelja kasnije krece novi Bjernov niz, izmedju tog turnira i Kupa nacija 1980. (gde ga je dobio Viljas) imao je 24-1, ukljucujuci 20 vezanih pobeda posle tog poraza od Mekinroa u Dalasu u maju 1979. U tih 20 meceva izgubio je 5 setova. Od Rolan Garosa 1980. do kraja karijere imace 15-5 protiv Top 10 igraca, 4 meca izgubio je od Mekinroa u finalima, (3 na Mejdzorima) i jedan od Genea Majera

      Izmedju aprila 1976. i kraja 1980. Borg je gubio samo od cetvorice Top 10 igraca.. Konorsa, Gotfrida, Mekinroa i Viljasa!


      Lendl je od januara 1985. do Masters Kupa 1991. gubio samo od Mekinroa, Vilandera, Edberga, Bekera, Noe, Mecira, Kesa i Kriksteina.. potonja cetvorica dobili su ga samo po jednom u tom periodu. Za nekih 70 dana u prolece 1985. dobio je 9 vezanih meceva protiv Top 10 igraca, i ukupno 25-4 zakljucno sa martom 1986. Od decembra 1986. do kraja 1987. zabelezio je 21-2, uz njegovih rekordnih 12 vezanih pobeda protiv Top 10 igraca


      Kod Mekinroa naravno odmah gledamo 1984. kada je od pocetka godine zabelezio 15 vezanih pobeda protiv Top 10 igraca, pre poraza u finalu Rolan Garosa od Lendla. Odmah nakon toga nastavlja sa novim nizom, ovog puta zaustavio se na 12 pre dva poraza od Lendla u maju 1985. Od pocetka 1984. pa do pred maj 1985. Dzon je izgubio samo taj jedan mec od Top 10 igraca, za 27-1. Nikada nista slicno nije uspeo da ponovi
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Sjetih se Thomasa Mustera,chovjek je imao fantastichne serije pobjeda,nenormalno dobro fizichki spreman,chak se i vratio pretproshle godine mada je to vishe bio neki aj da ne budem grub ali marketinshki potez.
        Last edited by shpageti; 16-03-13, 13:08.
        SignaturE se cheka ...sigpic

        Comment


        • Nije marketing, nista on od toga nije dobio trenirao je kao manijak i stvarno imao zelju da se dokazuje protiv daleko mladjih igraca, samo je previse vremena proslo od povlacenja i to nije mogao da nadoknadi. Gledao sam mu meceve na Celindzerima i iz Kicbila, koliko god sve to ozbiljno shvatao nije fizicki mogao da se nosi sa momcima koji mu skoro svi od reda mogu biti deca. Bez nekih ocekivanja, radovao sam se svakom poenu koji je uzeo
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • I ja sam chak nekoliko puta svjesno bacio pare na njega da bih samo navijao,no nije se spremao ochigledno kako treba,mislim da bi imao shanse protiv mnogih da je to malo ozbiljnije odradio mislim da mu je trebala malo duza priprema
            SignaturE se cheka ...sigpic

            Comment


            • Prle druze ipak su morali da iseku par poena bio sam potpuno miran jer se duzina meca poklapala sa snimkom a cak ni na rekalme nisu isli, i onda pred kraj treceg seta zakinu dva (mozda i 4 ali najverovatnije 2) poena na Agasijev servis. Odmah mi je splasnulo raspolozenje i polet oko meca, mada cu ga zavrsiti do prekosutra

              Ne znam da li si primetio da ljudi nisu progovorili 2 sata i 40 minuta, a verovatno nece ni do kraja meca Sampras je pokazao emocije kod onog nadljudskog bekhend voleja na set lopti, a Agasi ni to
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Primijetio sam da fali, ali kad si već počeo, uradi to do kraja. Meč svakako zaslužuje jednu takvu analizu, poen dva neće ništa suštinski promijeniti.

                Nisam mogao svojim očima vjerovati kakav volej je ondje uhvatio. Koja improvizacija, način na koji je instiktivno postavio reket i štopirao udarac je vanzemaljski, a radovanje nakon osvajanja seta dovoljno govori koliki ulog je bio u pitanju

                Strašan meč, ne postoje riječi hvale koje imam za obojicu.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • In the War on Doping, Discourse Trumps Bio Passport
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • sta se opet dogadja sa brajanom bejkerom??
                    I jeli se soderking definitivno kanio tenisa??

                    Comment


                    • I ja sam se danas pitao gdje se nalazi tip...Baker...
                      SignaturE se cheka ...sigpic

                      Comment


                      • Tipsa: "Nadal i Marej jači od Noleta"

                        vec vidim da Tipsa vise nece biti omiljeni teniser i najveci kralj na raznoraznim srpskim sportskim sajtovima
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          Tipsa: "Nadal i Marej jači od Noleta"

                          vec vidim da Tipsa vise nece biti omiljeni teniser i najveci kralj na raznoraznim srpskim sportskim sajtovima
                          Komentari ispod tog txt-a dovoljno govore.

                          Comment


                          • Počeo Janko da spinuje u Novakovom interesu
                            Ostaje da se `Boli me članak` i `Kuku moje koleno` na spin navuku
                            sigpic

                            Comment


                            • US Open to Raise Prize Money to 50 Million Dollars by 2017

                              The Associated Press’ Howard Fendrich reported on Tuesday evening that the US Open will up its prize money to 50 million dollars.
                              Fendrich also reports that the men’s final will revert back to Sunday in 2015. Also the women’s semifinals will be held on Thursday, men’s semifinals Friday and the women’s final Saturday.
                              All of the changes will be formally announced on Wednesday as the USTA has scheduled a media conference call.
                              “Roger Federer said it perhaps best of all: It’s time for us to work together, as opposed to working against each other,” USTA Executive Director and Chief Operating Officer Gordon Smith said to the Associated Press in terms of negotiations with the ATP.
                              I od 2015. godine, finale ce ponovo biti u nedelju, ali ce polufinala biti petkom, sto je najbolja odluka.


                              Izvor
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Ako je ikoga zanimalo,sta se dogadja sa Brajanom Bejkerom...

                                http://www.usatoday.com/story/sports...overy/1879875/

                                Naime,opet je u pitanju ozljeda,operacija i par mjeseci oporavka...Covjek stvarno ima pretesku karijeru,ali kaze da se opet vraca..
                                SVAKA CAST!

                                Comment

                                Working...
                                X