Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Niko sretniji od mene da David još koji put 'bljesne' i pošamara konkurenciju, ali teško je to očekivati. Osim Riosa, ni zbog jednog igrača se nisam tako nervirao kao zbog Nalbandiana. Svake godine sam od njega očekivao da će se uozbiljiti i napraviti nešto više od svoje karijere, ali džaba. Eto, opet očekujem od njega bar jednu titulu sljedeće sezone i bljesak na nekom GS turniru, pa ćemo vidjeti.

    @CW, odradio sam 3 seta finala AO-a iz 1988. Do nedelje će (ako ne i ranije) sigurno biti gotov i ostatak, pa možemo i o tom meču koju prozboriti, ako si za.
    “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

    Comment


    • Sigurno necu imati vremena da odgledam ceo mec, radim finale Monte Karla iz 2005., treba da napisem i clanak o Mekinroovom prolecu 1977. za tamo nekog Prleta i da spremim analizu najboljih izdanja igraca na Channel Slam-u u istoj godini u Open eri

      No, potrazicu na kom mi je disku i imati ga u pripravnosti da pogledam bar zavrsnice setova ili prelomne momente koje procitam u tvojoj analizi, tako da cu se ukljuciti
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • A i taj Prle neki bezobrazan frajer, sad hoće Mekinroovo proljeće, sad Australijansko ljeto.

        Nema veze, analiza će stajati, pa ti dodaj onoliko koliko možeš, odnosno koliko ti mogučnosti budu dozoljavale.
        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • To obecanje mi nije neki problem, finale US Opena 2009. svakako jeste i brzopleto sam ga dao

          Nema veze, rukovodicu se analizom i kretanjem rezultata pa cu znati sta da gledam, bar da steknem uvid u to kako su resavali oni najvazniji poeni. Mozda naletim i na neku zanimljivost o samom mecu
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ClayWarrior View Post
            To obecanje mi nije neki problem, finale US Opena 2009. svakako jeste i brzopleto sam ga dao

            Dzaba ti, ajd sto si ga dao brzopleto, nego si ga meni dao i sad probaj ne ispuniti ga...

            Comment


            • Videces ga pre nove godine, zato sad i zurim da zavrsim sve svoje stvari koje sam planirao pa da onda radim njega.. kada krene nova sezona uzelecu se pracanja Celindzera i zanimljivog rada na novoj grupi U20 igraca tako da bi tad postojale velike sanse da slazem

              Analiza samog meca nije neki problem, izuzev brojanja udaraca u poenu (Nadal i Koria mi dusu vade), vec dosadna statistika koju posle moram da vadim, a ganjali su se 5 dugih setova
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Javi sta mislis da bih ja mogla da radim, tipa okacim slike Delpa s peharom ispod analize.
                Salim se, ako mislis da mogu da pomognem nekako (tipa da brojim udarce ili nesto slicno), javi, ipak sam te ja na neki nacin natjerala da analiziras ovaj mec... ;)

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Duzina meca nema veze sa kvalitetom, finale Rima 2006. nije jedan od najvecih meceva ikada zato sto je trajao preko 5 sati vec zbog svega (razlicitog) sto su titani tog dana pokazali na terenu

                  Evo malo zanimljivosti sa jos legendarnijeg finala US Opena 2012... pravo mucenje!!! http://www.fawcette.net/2012/09/murr...hot-rally.html
                  Oces da kazes da mec Djokovic - Nadal na AO-u ove godine nije bio kvalitetan ?
                  sigpic

                  Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                  Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                  Without error there can be no brilliancy.

                  Comment


                  • Mnogo mi vremena ode i na sam tekst vezan za panoramu meca.. to naravno nije problem ako se radi o nekom mecu iz sedamdesetih ili osamdesetih jer su mi to dragi periodi, ali zato jeste kada je u pitanju 2009. Sa druge strane ne mogu da se ne osvrnem na to jer da dugajlija nije uzeo taj US Open zabrojao bi se svako ko bi pokusao da izbroji koliko su vezanih Mejdzora uzeli Federer, Nadal i Djokovic, tako da mu to dugujem

                    Ja cu prvo odraditi mec, i onda preci na tu pricu o stvarima vezanim za obojicu (kako se ne osvrnuti na Federerov niz na Felsing Medouzu) pa ti na kraju procitaj i dopuni pre nego sto objavim tekst na blogu.. neke stvari ce mi sigurno promaci
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Sto se Nalbya tice on nema sanse u Australiji, ne smijem ni da zamislim kako bi ga iscijedili Djokovic, Nadal, Murray, Ferrer, lijepo bi bilo vidjeti labudovu pjesmu na Wu ali mislim ni da tu nema sta da trazi. Na sljaci zna da igra ali i na RGu bi ga iscijedili najbolji + sljakasi samo tako, pa mi se cini da je njegova sansa za dobar Slam rezultat USO. I dalje je koliko - toliko brz, zna odlicno da igra u Americi i mogao bi da proba da tempira formu pred USO. Ali stvarno ne vjerujem da ce se vise previse cimati, ima da grize u DCu i to je to. Njegova zelja je ogromna no pitanje je moze li on bolje da igra od Monaca. Nema sumnje da su on i Schwank najbolje rjesenje u dublu ali u singlu je treci reket na bilo kojoj podlozi se usudjujem reci.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Bonomo View Post
                        Oces da kazes da mec Djokovic - Nadal na AO-u ove godine nije bio kvalitetan ?
                        Daleko bilo, to niko ne moze reci.. jedan stari novinar prekinuo je stampanje svoje knjige o najvecim mecevima ikada da bi ga ukljucio

                        Hteo sam samo da kazem da je Federeru i Safinu u nista manje kvalitetnom i dramaticnom mecu (naprotiv) sa vise gemova trebalo sat i po vremena manje da ga zavrse. Slika gde se obojica na ceremoniji drze za kolena sve govori, a ja sam vise za one meceve gde se ne ceka ko ce prvi pasti od umora, ili gde ce obojica jedva zavrsiti duel na nogama
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Malo duzi intervju sa Soderlingom, jos uvek ne odustaje, ali bas je veliko pitanje da li ce se vratiti

                          Robin Soderling not giving in just yet
                          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                          sigpic

                          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                          with experience.

                          Comment


                          • Originally posted by ClayWarrior View Post
                            Daleko bilo, to niko ne moze reci.. jedan stari novinar prekinuo je stampanje svoje knjige o najvecim mecevima ikada da bi ga ukljucio

                            Hteo sam samo da kazem da je Federeru i Safinu u nista manje kvalitetnom i dramaticnom mecu (naprotiv) sa vise gemova trebalo sat i po vremena manje da ga zavrse. Slika gde se obojica na ceremoniji drze za kolena sve govori, a ja sam vise za one meceve gde se ne ceka ko ce prvi pasti od umora, ili gde ce obojica jedva zavrsiti duel na nogama
                            Ok sad smo se skapirali . Pa da i ja sam vise za te meceve gde obojica stoje posle meca. Da mec bude uzbudljiv i sve to ali toliko kao taj pomenuti mec... Pa ne bas. Ne bih preziveo jos jedan . Pogotovo ako bi igrao Djokovic...
                            sigpic

                            Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

                            Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

                            Without error there can be no brilliancy.

                            Comment


                            • Najveca iznenadjenja ove godine:
                              http://www.atpworldtour.com/News/Ten...2-6-To-10.aspx

                              svi znamo da ce na prvom mestu biti Rosol
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • I ova lista dovoljno govori o sezoni iza nas

                                Ispade Monako neki majstor
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X