Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Isner-Mahut najbolji mec u historiji nek se javi ova buranija kad dodje do dvocifrenog broja sati

    Smijesno mi je da Rosol nije dobio barem mjesto u prvih 5. Odigrao je vjerovatno najbolji set cijele godine i to 5. set protiv velikog sampiona
    Finale USOa uopste ne zasluzuje mjesto u prvih 5. Prva dva seta su se igrala u nemogucim uslovima. Novak se raspadao u drugom setu, pa se onda Andy raspadao 2 seta...da bi se naposlijetku Novak raspao...ni po kvalitetu ni po neizvjesnosti ne mogu u istu recenicu ni sa Rudar-Tipson...a ni Rafa-Rosol...
    Prije bih stavio Rafa-Novak na RGu umjesto njega

    Ne shvatam ove izbore ozbiljno vec neko vrijeme, tako da me od njih nista i ne cudi. Vazno je da su zvijezde u vrhu, a ostali kao da nisu ni igrali
    Last edited by shminka; 23-11-12, 17:40.

    Comment


    • Igrali su isto tako veliki majstori na tom istom terenu pre 7 godina, i u nenormalnoj borbi u kojoj je vidjeno dosta vise gemova zavrsili posao za sat i po ranije.. na istom terenu ali sa ''malo'' drugacijim betonom i filozofijom
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Originally posted by shminka View Post
        Isner-Mahut najbolji mec u historiji nek se javi ova buranija kad dodje do dvocifrenog broja sati

        Smijesno mi je da Rosol nije dobio barem mjesto u prvih 5. Odigrao je vjerovatno najbolji set cijele godine i to 5. set protiv velikog sampiona
        Finale USOa uopste ne zasluzuje mjesto u prvih 5. Prva dva seta su se igrala u nemogucim uslovima. Novak se raspadao u drugom setu, pa se onda Andy raspadao 2 seta...da bi se naposlijetku Novak raspao...ni po kvalitetu ni po neizvjesnosti ne mogu u istu recenicu ni sa Rudar-Tipson...a ni Rafa-Rosol...

        Ne shvatam ove izbore ozbiljno vec neko vrijeme, tako da me od njih nista i ne cudi. Vazno je da su zvijezde u vrhu, a ostali kao da nisu ni igrali
        Top igraci moraju biti u centru paznje, mec mora biti neizvjestan u smislu bar jednog preokreta i mora trajati toliko ga da normalan covjek bar jednom prekine gledati.

        Comment


        • Originally posted by shminka View Post
          Isner-Mahut najbolji mec u historiji nek se javi ova buranija kad dodje do dvocifrenog broja sati

          Smijesno mi je da Rosol nije dobio barem mjesto u prvih 5. Odigrao je vjerovatno najbolji set cijele godine i to 5. set protiv velikog sampiona
          Finale USOa uopste ne zasluzuje mjesto u prvih 5. Prva dva seta su se igrala u nemogucim uslovima. Novak se raspadao u drugom setu, pa se onda Andy raspadao 2 seta...da bi se naposlijetku Novak raspao...ni po kvalitetu ni po neizvjesnosti ne mogu u istu recenicu ni sa Rudar-Tipson...a ni Rafa-Rosol...
          Prije bih stavio Rafa-Novak na RGu umjesto njega

          Ne shvatam ove izbore ozbiljno vec neko vrijeme, tako da me od njih nista i ne cudi. Vazno je da su zvijezde u vrhu, a ostali kao da nisu ni igrali
          Ma za izbor se ne gleda kvalitet to je ocigledno nekome ko iole prati tenis, ali kao sto smo vec pricali tu se okrece mnogo para i kao sto su uspesno stvorili vazemaljsko rivalstvo Fedal (ne kazem da njiihovi mecevi nisu sjajni ali to je prenapumpano i izmuzeno do krajnjih granica) tako ce ugrabiti svaku priliku da promovisu zlatno doba tenisa i da sto vise spominju prvu cetvorku. Ja znam dosta ljudi koji kada bi videli ovu listu ( a neki ce videti) sa Rosol - Nadal na njoj , bi se nasmejali i rekli ma daj koji je ovaj Rosol. Sve je to marketing, nista oni ne rade bzvze
          Last edited by prskaj; 23-11-12, 17:44.
          It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

          Comment


          • Ma najgore mi je sto ovdje vidim koliko nas budalama mogu praviti davanjem kojekakvih informacija...ovdje nas ne mogu zeznut

            Comment


            • 1.Nole-Rafa AO
              2.Nole Marej AO
              3.Nole-Conga FO
              4.Rafa-Rosol W
              5.Fed-Beneto W

              Comment


              • Vidljiv je kriterijum vaznosti,meceva, sve ostalo je sekundarno.
                sigpic

                Comment


                • Vrlo jednostavno rjesenje...promijeniti naslov cijelog cirkusa u najvazniji mecevi

                  Comment


                  • Originally posted by shminka View Post
                    Vrlo jednostavno rjesenje...promijeniti naslov cijelog cirkusa u najvazniji mecevi
                    Kriterijumi su raznoliki, slicna zamka je u anketi koju je NI postavio, moguce je resenje izbor u vise kategorija.
                    Ukoliko su kriterijumi vaznost-kvalitet izbor je realan.
                    sigpic

                    Comment


                    • Vazno je bilo i finale Rolan Garosa 1998. pa se publika vise obradovala Peleu na ceremoniji dodele pehara nego onome sto su igraci pokazali u mecu
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by NI View Post
                        Za GS prognoziram:

                        1. Djokovic Nadal (Melburn)
                        2. Mari Djokovic (USO)
                        3. Djokovic Mari (Melburn)
                        4. Nadal Federer (Melburn)
                        5. Ferer Tipsarevic (USO)
                        Oni su dali:

                        1. Djokovic Nadal
                        2. Djokovic Mari
                        3. Mari Djokovic
                        4. Federer DP
                        5. Ferer Tipsarevic

                        Dakle otprilike znam kako oni razmisljaju.

                        shminka je u pravu da bi tu moralo biti mjesta za Rosol Nadal.

                        Oni koji kritikuju izbor rade to uglavnom osnovano, ali najduze finale GS-a je nesto specijalno.

                        Comment


                        • Duzina meca nema veze sa kvalitetom, finale Rima 2006. nije jedan od najvecih meceva ikada zato sto je trajao preko 5 sati vec zbog svega (razlicitog) sto su titani tog dana pokazali na terenu

                          Evo malo zanimljivosti sa jos legendarnijeg finala US Opena 2012... pravo mucenje!!! http://www.fawcette.net/2012/09/murr...hot-rally.html
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Ko o cemu Nalby o DCu

                            http://www.tennis.com/news/2012/11/n.../#.ULKShiAr1Fk

                            Vala ga je stvarno zasluzio (sto je milo CWu kad vidi ovu rijec) i nadam se da ce mu doci, ali se bojim da su najvecu sansu propustili.
                            Sto se njega tice ne vidim da ce juriti bodove vise i da ce imati snage za jos jedno probijanje do vrha, iako bi mi bilo bas milo naravno.
                            sigpic

                            Comment


                            • Ja od njega ocekujem/zahtevam jos jedno probijanje na nekom GSu (AO ili W) nesto tipa QF/SF. Znam da sam nerealan, ali to mi nekako ide uz njega, da podivlja, postroji ove regulare i da ode uz prasak. Naivan sam,sta cu
                              It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                              Comment


                              • To se na vrelom pesku Australije sigurno nece desiti, nema on snage za to.. na Vimbldonu bio bio osvezenje deceniju posle iznenadjujuceg finala ali znamo svi da se ni to nece dogoditi
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X