Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iskopah ovo dok sam pregledao sampione US-opena :
    "If earth was on the line in a tennis match, the man you want serving to save humankind would be Ricardo Alonso Gonzalez." The American tennis commentator Bud Collins echoed this in an August 2006 article for MSNBC.com: "If I had to choose someone to play for my life, it would be Pancho Gonzales."
    Omaz velikom igracu.... Opasno je tukao po loptici, pogotovo iz servisa
    Last edited by Sandugp; 13-11-12, 22:28.
    sigpic

    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

    Comment


    • Da, koliko cujem, kazu da nikada nije izgubio servis kada je servirao za mec. Ili bar niko ne moze da se seti

      Comment


      • Jest, neko tom podatku moze da udje u trag kad postoji toliko nepoznanica u karijeri koja je trajala preko dve decenije.. a da je imao ubitacan servis jeste, mozda i najubojitiji udarac u istoriji sporta, udarac koji je menjao bazicna pravila tenisa
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Koliko ja znam zbog njega su menjali i podloge na kojima se igralo, i rekete cak, statijaznam sve, ali nista ga nije moglo "poremetiti"
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • CW, mozes li reci koja su pravila menjana zbog njega?

            Comment


            • Kako je CW imao običaj reči, "ako bi organizatori zaboravili da sprejom pređu preko podloge, ovaj bi zadovoljno trljao ruke i ubijao ih servisima" Školski primjer servisa, od položaja tijela, izbačaja loptice, povlačenja torza, zamaha i samog udarca.
              Nema šta, svako vrijeme rađa svoje heroje, ali neki ostaju takvi za sva vremena. To ih čini večim u odnosu na ostale.
              “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

              Comment


              • Nisu bas mogli da promene reket i podloge ali zato je Krejmer uveo pravilo da loptica mora da udari o tlo pre nego sto je vratis (mozda i dva puta).. a menjali su i poziciju iz koje se serviralo, sve ne bi li mu otezali servis i volej posto na svetu nije bilo igraca koji bi ga pobedio kada bi mu radila oba udarca (i servis je uglavnom bio dovoljan)

                Jako bih voleo da se o karijeri ovog izuzetnog coveka zna vise, da se mitu koji ga okruzuje doda sto vise cinjenica i da ga vise niko nikada ne zaboravi u pominjaju onih par najvecih igraca koje je beli sport video u poslednjih 140 godina
                Last edited by ClayWarrior; 13-11-12, 23:18.
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Pančo je uveo SV igru, u obliku u kojem je mi danas poznajemo, extreman idealno izveden servis i eksplozivan prilaz mreži, ali nije zaostajao ni u all-court game.

                  Imao je veliki uticaj na Agasija, jer su i neki rod bili, al po koje linije ne znam

                  Ne znam za detalje oko ograničenja koja su mu nametali, ali me ne bi čudilo, jer je tad sve bilo smućkano na gomilu, i pro i amateri i šminkeri i paceri....igralo se po ceo dan jer nije bilo TB

                  Comment


                  • Bili su blizak rod jer je Panco ozenio Andreovu sestru Ritu, koja je od njega bila mladja 32 godine

                    Jedno vreme su mu branili da igra volej nakon riterna protivnika, i da servira sa linije koja je bliza mrezi.. sve dzaba
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Bili su blizak rod jer je Panco ozenio Andreovu sestru Ritu, koja je od njega bila mladja 32 godine

                      Jedno vreme su mu branili da igra volej nakon riterna protivnika, i da servira sa linije koja je bliza mrezi.. sve dzaba
                      Nisam znao za Andreovu sestru, ali me ne čudi da je uzeo toliko mlađu jer je inače bio malo "na svoju ruku" i svima je bio trn u oku, iz ono malo tekstova koje sam svojevremeno našao o njemu, sa svima je bio u nekom posebnom odnosu.

                      Zato su te zabrane i bile nametane, jer da je bio belac i to još iz high-class krugova, malo morgen bi nešto od toga bilo nametnuto.

                      Bio je u to vreme mislim za klasu iznad ostalih, kao Fed u prime-u, i onda su ga svim silama ograničavali jer je ugrožavao reputaciju tadašnjih miljenika, ali je zbog njegovog sukoba sa svima jako malo ostalo zapisano za istoriju. Problem je što je on više igrao za svoju dušu nego za tadašnju publiku.

                      Kad je umro, da nije bilo Agasija, mislim da bi ga sahranili kao skitnicu o javnom trošku.

                      Comment


                      • Zaljubila se u njega kada je pocela da trenira sa njim umesto sa Pasarelom.. bila je klinka ali posle su uspeli da se vencaju, valjda 1984. Postojala je velika mogucnost da ga njen i Andreov otac zadavi golim rukama, a posto je bio bivsi bokser ne bi se Panco dobro proveo tast je naravno samo jedna u nizu osoba sa kojima se nije slagao kao sto si rekao, mada mislim da se USTLA debelo ogresila o ovog coveka i ako ikada bude nekih rekonstrukcija na kompleksu US Opena ovaj covek mora dobiti omaz koji mu pripada, cak i pre Konorsa

                        Kada bi video da mu u par meceva losije ide ostavio bi pice i duvan, jeo malo zdraviju hranu i vise trenirao.. za par dana sve bi se vratilo u normalu. Covek je i u cetrdesetoj bez problema mogao da tuce one najbolje, pa mozemo da zamislimo kakvu bi karijeru napravio u periodu 1948-1970 da su stvari bile normalne i da nije pravio ogromne pauze

                        Umro je u bolnici gledajuci Andrea na Vimbldonu, verovatno nije mogao da pozeli lepsi odlazak
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Posedovao je reputaciju kao James Dean u tim godinama, buntovnik - ali s razlogom. Na svakom koraku je osećao netrpeljivost vladajuće bele rase u to vreme. Nije ni čudo da nije dobio, a sumnjam i da će skoro nešto dobiti. Ash je bio "dobri dečko iz komšiluka" po ukusu svih, i imao je sve privilegije.

                          Nisam znao da je umro gledajući Andrea, uvek se s tobom nešto nauči.

                          Comment


                          • Mozda ga nije gledao u trenucima smrti ali jeste tog ili prethodnog dana, bas se lepo namestilo da ovaj dobro gura na Vimbldonu te godine

                            Svala cast Arturu Esu za sve sto je uradio za americki tenis, ali ono cudo od stadiona zvalo bi se drugacije da su mene konsultovali

                            Kada bih mogao da se vratim u proslost i odgledam neki mec iz prvog reda tribina, zaobisao bih borbu titana iz Dalasa 1972. i otisao jos malo dalje nazad, na centralni teren Vimbldona 25. i 26. juna 1969. i duel Gonzaleza i Pasarela.. vise od 5 sati mogao bih da uzivam u majstorijama genija koji je vec imao 41. godinu. Na slici je 17-17 u prvom setu, a terace se do 24-22 za Pasarela. Gonzalez je uspeo da stigne zaostatak od 2-0 u setovima i pobedi, a u svlacionici je morao da pridje i zagrli Pasarela koji je plakao kao kisa

                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Ma pusio je on kao Turcin, i hranio se nezdravo totalno. Pn njemu je pored opreme umesto flasice sa vodom stajala flasica koka-kole. A i pored toga je uspevao da se sa cetrdeset i kusur godina ganja sa dosta mladjim igracima ... opasan baja
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Nisu bas mogli da promene reket i podloge ali zato je Krejmer uveo pravilo da loptica mora da udari o tlo pre nego sto je vratis (mozda i dva puta).. a menjali su i poziciju iz koje se serviralo, sve ne bi li mu otezali servis i volej posto na svetu nije bilo igraca koji bi ga pobedio kada bi mu radila oba udarca (i servis je uglavnom bio dovoljan)

                                Jako bih voleo da se o karijeri ovog izuzetnog coveka zna vise, da se mitu koji ga okruzuje doda sto vise cinjenica i da ga vise niko nikada ne zaboravi u pominjaju onih par najvecih igraca koje je beli sport video u poslednjih 140 godina
                                Ja mislim da Clay ovde nije bio bas najjasniji... da pojasnim zbog njega su uveli pravilo da ritern mora prvo da udari u teren pre nego sto server opet "odigra" . Znaci loptica koju bi riterner odigrao odmah posle servisa morala je da udari u podlogu pa bi tek onda server mogao da odigra svoj sledeci udarac. Jer Gonzales je u vecini slucajeva odmah posle ubitacnih servisa jurisao na mrezu i predobrim volejima zavrsavao poen . E i tada su se sjebali, jer se on i tome odlicno prilagodio i nastavljao da dominira, pa su nesto kasnije to pravilo ponistili. Jbt moglo je da se desi da zbog Gonzalesa vise ne postoji klasicna servis-volej igra
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X