Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prle! View Post
    Na mlađima svijet ostaje, a tada je bilo uobičajeno da mlađi igrači adekvatno zamijene starije. Nije bilo ovolikog hype-a, popularnosti, sve je bilo mnogo pitomije, smirenije, sporije. Nadolazeće mlade zvijezde nisu dozvoljavali sebi da gube mečeve u svlačionici, bili su u stanju da se nadigravaju sa višestrukim GS šampionima do besvijesti, da jednostavno ostave srce na terenu. Pretjeranog poštovanja nije bilo, sportske "mržnje" jeste i sa takvim stanjem stvari svaki igrač će uvijek dati 110 % svojih mogučnosti, jer ga ta "mržnja" prema suparniku primorava na to. Danas Tomik gleda u Rogera kao u Boga, zamisli tako Jimba prema Laveru, ili Beckera prema Johnu ili Lendlu

    Beckerova igra je bila savršeno kombatibilna travi. Dosta jak servis i fenomenalni voleji. Nije imao eleganciju i tehniku Edberga, ali je imao tu sirovu snagu, jačinu, a to mu se itekako isplatilo. Sigurno bi sa njima dvojicom Borg puno teže izlazio na kraj, naročito zbog reketa koji su se sveviše i više poboljšavali. Edberg i Borg?! Samo možemo zamišljati na šta bi taj meč ličio. Obojica vanserijski talenti, obojica imaju perfektne bekende, a obojica preferiraju različit stil igre. Sudar stilova, nema ništa ljepše. Mečevi Johna i Bjorna su najbolji primjer.

    Osamdesete su najbolje godine, ali i 60-te su mi jako jako drage, jer je tada nekako sve počinjalo, a bilo toliko velikih igrača. Međutim, tadašnji sistem organizovanja, popularnost i (ne)razvijenost sporta, naročito tenisa je učinilo svoje, tako da potencijal nije iskorišten onako kako je trebao biti. Ruku na srce, nije se ni moglo bolje sa tadašnjim stanjem u svim segmentima ljudskog života.

    Svaki veliki meč i svakog velikog igrača treba analizirati i posvetiti im se sa posebnom pažnjom. Kao što ti več ranije rekoh, da me ne podsjetiš na neke mečeve, ne bih ih nikad ni pogledao. A to što je radio te sezone, kako je uspio da se nadjačava sa Groznim sa osnovne bez obzira na podlogu je stvarno fascinantno. Tu je pokazao svoj maksimalni kapacitet i koliko može kada mu se određene kockice u glavi poslože. Šteta samo što je bio nešto ala Vladimir Klitschko - staklena brada. Onoga jedan udarac poremeti, ovoga i najmanja sitnica.
    Čim popravim laptom, počeću sa skidanjem tih mečeva i još nekih koje sam imao na umu, pa ću pokušati i ja da napišem analizu sličnu tvojoj. Naravno, ukoliko budem u mogučnosti, jednom sam pokušao, pa se nije dobro završilo.
    Rekao sam vec kako se Beker ophodio prema Lendlu, a uspeo je naravno da se zakaci i sa Mekinroom u prvom mecu koji su igrali no, bolje i tako, jer uvek znas da ce protiv njih pruziti svoj maksimum, nego da gledas smesnog Tomica koji samo ceka da vidi sa kojim ce rezultatom biti porazen

    15 od 20 najmladjih osvajaca ATP titula ostvarili su to izmedju 1980-1989, a vec sam u analizi pisao kako je ova decenija bila najbolja za mlade igrace i na Mejdzorima, ubedljivo. Neke stvari koje su se Vilanderu desavale 1982. danas su nezamislive. U istoj onoj rundi u kojoj je izbacio velikog Lendla, Vilander je Joakimu Nistromu nosio rekete na spanovanje tokom meca.. sad zamisli da Tomic u bilo cemu pomaze Hjuitu, coveku sa kojim je pre par godina odbio da trenira na VImbldonu. Onda je u 1/2 prokockao 5-1 u cetvrtom setu protiv Klerka ali to ga nije sprecilo da u dvanaestom gemu preinaci odluku sudije kada je imao mec loptu, i slavi tek nakon narednog poena kada se ponovio. Danas bi se apsolutno vsako u takvoj situaciji pravio blesav, posebno ako ti je 17 godina i ako trebas uci u finale Mejdzora. I tamo je na kraju morao da se tabana sa Viljasom 4 sata i 42 minuta, za titulu na debiju na Rolan Garosu. U razmacima od par godina sledice ga Beker i Ceng

    Sto se tice analiza, moracu malo da usporim jer me cekaju ispiti a i rad na blogu. No, obecao sam mec Samprasa i Agasija sa Vimbldona 1999. i do kraja septembra cu ga uraditi. Super, samo odaberi koji ces mec da radis pa da se spremim, jedva cekam jer verujem da mozes to uraditi bolje od mene
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • @Sandgup

      Naravno da ćemo sve staviti na vagu kada završe karijeru, ali Safin, Roddick, Agassi, Nalbandian, Hewit, Coria, Blake, Davydenko, Gonzalez itd su igrači sa kojima je Roger prije 2003 mahom imao negativan H2H. Ne svi, samo neki od njih. Kada su se kockice počele slagati, svi su batine počeli dobijati. Nisu oni krivi što su redovno gubili, kriv je Roger što ih je napravio takvima.
      Novakov prime je 2011 godina ?! Za konkurenciju imao 30-godišnjeg Rogera i Rafaela Nadala. Ako samo oni čine tu jaku konkurenciju, onda ne znam šta da kažem.

      Sada ja moram da idem, pa se izvinjavam CW-u što nemam vremena da odgovorim na njegov post.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • @ Sandgup samo cu se obratiti za jednu stvar, kada si nesto napisao da Fed ne bih pobedio da se Nadal nije povredio (ne secam se za koji turnir, a nije ni vazno).

        To je opet ona prica, sta bi bilo kad bi bilo. Da ne igra Nadal na nacin na koji igra, verovatno ne bi bio povredjen, da Fed tuce i dvorucni BH, verovatno ni Nadal ne bih bio toliko nadmocan sa svojim spinovima kojim unistava Fed-a, pogotovo na BH. I tako u krug.


        Ono sto je osvojeno je osvojeno, sada trazenje dlake u jajetu da se neka pobeda preuvelica ili da taj dan nije bilo 32 stepena nego 31, onda ne bih i da se pokusa ukaljati ili ti umanjiti necija pobeda (ne kazem da ti to radis, samo da razjasnim).

        Slazem se sa Prletom sto je rekao da je on prosao te razmene generacija, sto je vece iskustvo, da je ovoj dvojci "namesteno" da budu usporene podloge (u smislu da se Fed morao menjao i prilagodjavao da bih mogao da igra sada, dok ovoj dvojici mnogo vise odg, i manje su morali da se prilagodjavaju). Sto se mene tice, Fed je sada ako je neko sumnjao da je naj ili ajde da kazemo ukupno jedan od Bogova ovog sporta, samim tim sto se vratio na prvo mesto i igrao odlicno.


        Ono sto mene fino iznenadjuje i raduje sto se tenisa tice, je Marej.


        Uglavnom, sve u svemu, svi imaju svoje Ahilove pete, a neko uvek ima oruzije za to, ja mislim da je Fed bolji od Nadala, ali Nadal na sljaci ubija, plus ima igru za Feda i ako mislim celokupno kao igrac da je Fed bolji. (nadam se da smo se razumeli sta sam mislio)

        I to je sve normalno, niko nije perfektan. Ono sto najvise postujem kod Nadala je tolika kolicina zelje za pobedom, koju nema niko, ili ja ne primecujem. Nadalova najjaca strana, njegova igra, ujedno je i njegova slaba strana, zajebava ga telo. Isto tako mislim da bi se losije snasao na brzim podlogama na kojima je Fed igrao. (opet kazem mislim, ne pisem nista sa 100% sigurnoscu)

        Dovoljno od ja. ;)

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Prle! .... kontamo se mi vrlo dobro, samo se ne slazemo u prici da je Federer imao lakse-teze protivnike u odnosu na Nadala, Djokovica. U svemu ostalom se slazem sa tobom ali u tome sa protivnicima ne mogu nikako. Jer ti si napisao da je on sa njima dvojicom kao konkurentima osvojio 8 GS sto je totalno netacno. Osvojio je cetiri, a ne bi 3 od ta cetiri uzeo samo da je Nadal bio zdrav. Dovoljno govori podatak da on od 2007 nije dobio Rafu na slemu ( niti ce ga dobiti vise ikada u karijeri), sa Novakom ima polovican skor na slemovima (tj vodi 6-5 ) ali je pola od tih pobeda doslo dok je novak jos bio mlad i u periodu kada se "trazio" kao igrac... RG2011 i ovaj W za to mu skidam kapu, ostale meceve koje je Rodzer dobio protiv Nola je vise Novak izgubio nego sto je Federer dobio (jer je tada ili bio suvise neiskusan 2006 2007 ili bio u opasnoj buli 2008 2009 US) ali je Rodzer ipak dobio tako da cestitke i za to
          Ma jedno vreme u njegovom primeu, glavni konkurent mu je bio Agasi sa 34 godine (veliki plus za Agasija), i o cemu mi onda pricamo (pisemo) ne zelim vise da pisem o ovome, POZZ
          Potpisujem
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Prle! .... kontamo se mi vrlo dobro, samo se ne slazemo u prici da je Federer imao lakse-teze protivnike u odnosu na Nadala, Djokovica. U svemu ostalom se slazem sa tobom ali u tome sa protivnicima ne mogu nikako. Jer ti si napisao da je on sa njima dvojicom kao konkurentima osvojio 8 GS sto je totalno netacno. Osvojio je cetiri, a ne bi 3 od ta cetiri uzeo samo da je Nadal bio zdrav.
            Poenta.

            Sve vise sam siguran da samo likovima koje boli rec Nadal moze da bude smesna konstatacija da je Nadal najbolji teniser u 21. veku, a moza i duze.

            Comment


            • Kako objasnjavas njegovih 7 vezanih poraza protiv Novaka?

              Comment


              • Logicno kao i uvek Tih 7 poraza cini upitnim tvrdnju da je Nadal najbolji ikada, ali nesto sumnjam da ce takva upitnost izazvati galamu kao kada se dirne Svajcarac.

                Comment


                • Bolje da nisi nista ni pisao;)

                  Comment


                  • Pisacu dokle god vam se migolje poente.

                    Comment


                    • Originally posted by Prle! View Post
                      @Sandgup

                      Naravno da ćemo sve staviti na vagu kada završe karijeru, ali Safin, Roddick, Agassi, Nalbandian, Hewit, Coria, Blake, Davydenko, Gonzalez itd su igrači sa kojima je Roger prije 2003 mahom imao negativan H2H. Ne svi, samo neki od njih. Kada su se kockice počele slagati, svi su batine počeli dobijati. Nisu oni krivi što su redovno gubili, kriv je Roger što ih je napravio takvima.
                      Novakov prime je 2011 godina ?! Za konkurenciju imao 30-godišnjeg Rogera i Rafaela Nadala. Ako samo oni čine tu jaku konkurenciju, onda ne znam šta da kažem.

                      Sada ja moram da idem, pa se izvinjavam CW-u što nemam vremena da odgovorim na njegov post.
                      Samo s tim sto je Rodzer i sa svojih 30 godina veca konkurencija (najmanje duplo jaca konkurencija) od svih malopre pomenutih zajedno, a jos kada se na to dodaju Nadal, pa i Marej.....
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • To opet govori o njegovoj veličini. To što je Federer izdominirao taj period, ne znači da bi svako na njegovom mjestu. Jedino ako nemaš neku kuglu koja ti daje odgovore na takva pitanja.

                        Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Rekao sam vec kako se Beker ophodio prema Lendlu, a uspeo je naravno da se zakaci i sa Mekinroom u prvom mecu koji su igrali no, bolje i tako, jer uvek znas da ce protiv njih pruziti svoj maksimum, nego da gledas smesnog Tomica koji samo ceka da vidi sa kojim ce rezultatom biti porazen

                        15 od 20 najmladjih osvajaca ATP titula ostvarili su to izmedju 1980-1989, a vec sam u analizi pisao kako je ova decenija bila najbolja za mlade igrace i na Mejdzorima, ubedljivo. Neke stvari koje su se Vilanderu desavale 1982. danas su nezamislive. U istoj onoj rundi u kojoj je izbacio velikog Lendla, Vilander je Joakimu Nistromu nosio rekete na spanovanje tokom meca.. sad zamisli da Tomic u bilo cemu pomaze Hjuitu, coveku sa kojim je pre par godina odbio da trenira na VImbldonu. Onda je u 1/2 prokockao 5-1 u cetvrtom setu protiv Klerka ali to ga nije sprecilo da u dvanaestom gemu preinaci odluku sudije kada je imao mec loptu, i slavi tek nakon narednog poena kada se ponovio. Danas bi se apsolutno vsako u takvoj situaciji pravio blesav, posebno ako ti je 17 godina i ako trebas uci u finale Mejdzora. I tamo je na kraju morao da se tabana sa Viljasom 4 sata i 42 minuta, za titulu na debiju na Rolan Garosu. U razmacima od par godina sledice ga Beker i Ceng

                        Sto se tice analiza, moracu malo da usporim jer me cekaju ispiti a i rad na blogu. No, obecao sam mec Samprasa i Agasija sa Vimbldona 1999. i do kraja septembra cu ga uraditi. Super, samo odaberi koji ces mec da radis pa da se spremim, jedva cekam jer verujem da mozes to uraditi bolje od mene
                        To je ono što fali danas. Ta sportska mržnja, međutim, znamo zašto je to tako. Sve je izvještaćeno, hypovano, znamo šta bi jedan mali ekces između dvojice najboljih igrača izazvao u teniskom svijetu, pa i šire. Jednostavno, misli se na svaki detalj i dok klinci poput Tomika na igrače poput Federera, Nadala i Novaka gleda kao u Bogove, sve je "dobro" iako znamo da sa takvim stavom ne može ništa ozbiljnije napraviti.

                        Becker je to dobro znao. Kada pokažeš damu, petlju i stav onda će i protivnik osjećati strahopoštovanje prema tebi. Ako ti sam ne vjeruješ da možeš pobijediti i da imaš kvalitet za to, kako onda očekuješ da napreduješ i da te protivnik poštuje ?! Koliko god igrači poput Lendla, Johna, Jimba, Beckera mrzili jedni druge u "pozitivnom smislu" ako postoji takva mržnja toliko su imali i poštovanja jedan prema drugom, samo su ga pokazivali na drugačiji način ili ga nikako nisu pokazivali.

                        Upravo zbog činjenice da su 80-te dali najveći broj extra kvalitetnih mladih igrača koji će vremenom postati i ATG igrači ovog sporta dovoljno govori o svemu. Sama raznolikost u podlogama i prilagodba u zavisnosti od istih govori sama za sebe. A o sudaru stilova koje su sudionici tog vremena imali priliku gledati da i ne govorimo. Edberga su svi vidjeli kao osvajača RG-a i onda se nioutkud pojavio Chang i "oteo" mu titulu. Chang, prvi igrač koji je uveo 2HBH iz skoka i koji je bio osvježenje tenisa 90-tih. Wilander se također "klao" u tinejđerskim godinama sa velikanima poput Lendla, Gerulaitisa, Clerca i Villasa. Koliko god to nama sada čudno zvučalo, tada je bilo sasvim normalno i uobičajeno da mlađđi igrači pobjeđuju starije, pa radilo se o Grand Prix tour seriji, WCT ili GS-ovima. Tada je to bilo pravilo, danas je više iznimka.

                        Mislio sam da fino obradim meč između Edberga i Couriera sa Australian opena 92 i 93. Neki od ta dva, period kada je Courier igrao najbolji tenis.
                        Ili ću u konačnici uzeti Casha i Wilandera sa AO-a 1988 i detaljno ga analizirati. Uglavnom, obavjestiću te na vrijeme, nema nikakvih problema.
                        “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                        Comment


                        • Naravno da ne znaci da bi neko drugi izdominirao kao Federer tada , ali takodje znaci da je Novaku mnogo teze da osvaja najjace turnire nego Fedu tada ( to si i ti indirektno potvrdio) kada si napisao kako moj post govori o Federerovoj velicini a tek +Nadal + Marej .... svaki od ove trojice je za klasu bolji od bilo kog federerovog protivnika 2004 do 2007 (Agasi je bio mator a ostali nisu vredni spominjanja - kada se porede sa njim i ovom trojicom)
                          Jedino je Marat Safin maestralno odigrao AO 2005 i pogodi sta? Federer izgubi od njega u 1/2 Slicno kao i sa Delpom 2009
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Opet relativizuješ stvari kako tebi odgovara. Ja jedno napišem, ti se vratiš na drugo iako sam ti već replicirao na isto.
                            Sama činjenica da je Federer dominirao u dvije ere govori da je imao jaču konkurenciju. Dosta Rogerovih prime konkurenata ima u najmanju ruku ravnomjeran H2H sa Nadalom i Novakom. Da je Roger dominirao samo 2004-2007 tvoja priča bi možda imala smisla, ali ovako nema. Igrač koji uzme 8 GS ova u eri Novaka i Nadala i 9 GS-ova u eri gore spomenutih igrača nikako ne može imati slabiju konkurenciju od njih dvojice, može u poređenju sa Petom, Lendlom ili Borgom, ali sa njima dvojicom ne.
                            Kada jedan igrač dominira nad određenim konkurentima, ne mora značiti da bi svaki drugi igrač to radio. To je sva poenta.
                            Blake je redovno držao lekcije Nadalu, Roddick Novaku, Nalbandian Nadalu, počesto i Federeru, Kolja Nadalu, Hewitt je često pobijeđivao Nadala, Safin Novaka itd. A svi nabrojani su bili Rogerovi konkurenti. Generalno, priča o lošijoj konkurenciji sada nego tada ne pije vode, slagao se neko sa tim ili ne. ;)
                            “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                            Comment


                            • Originally posted by Prle! View Post
                              To je ono što fali danas. Ta sportska mržnja, međutim, znamo zašto je to tako. Sve je izvještaćeno, hypovano, znamo šta bi jedan mali ekces između dvojice najboljih igrača izazvao u teniskom svijetu, pa i šire. Jednostavno, misli se na svaki detalj i dok klinci poput Tomika na igrače poput Federera, Nadala i Novaka gleda kao u Bogove, sve je "dobro" iako znamo da sa takvim stavom ne može ništa ozbiljnije napraviti.

                              Becker je to dobro znao. Kada pokažeš damu, petlju i stav onda će i protivnik osjećati strahopoštovanje prema tebi. Ako ti sam ne vjeruješ da možeš pobijediti i da imaš kvalitet za to, kako onda očekuješ da napreduješ i da te protivnik poštuje ?! Koliko god igrači poput Lendla, Johna, Jimba, Beckera mrzili jedni druge u "pozitivnom smislu" ako postoji takva mržnja toliko su imali i poštovanja jedan prema drugom, samo su ga pokazivali na drugačiji način ili ga nikako nisu pokazivali.

                              Upravo zbog činjenice da su 80-te dali najveći broj extra kvalitetnih mladih igrača koji će vremenom postati i ATG igrači ovog sporta dovoljno govori o svemu. Sama raznolikost u podlogama i prilagodba u zavisnosti od istih govori sama za sebe. A o sudaru stilova koje su sudionici tog vremena imali priliku gledati da i ne govorimo. Edberga su svi vidjeli kao osvajača RG-a i onda se nioutkud pojavio Chang i "oteo" mu titulu. Chang, prvi igrač koji je uveo 2HBH iz skoka i koji je bio osvježenje tenisa 90-tih. Wilander se također "klao" u tinejđerskim godinama sa velikanima poput Lendla, Gerulaitisa, Clerca i Villasa. Koliko god to nama sada čudno zvučalo, tada je bilo sasvim normalno i uobičajeno da mlađi igrači pobjeđuju starije, pa radilo se o Grand Prix tour seriji, WCT ili GS-ovima. Tada je to bilo pravilo, danas je više iznimka.

                              Mislio sam da fino obradim meč između Edberga i Couriera sa Australian opena 92 i 93. Neki od ta dva, period kada je Courier igrao najbolji tenis.
                              Ili ću u konačnici uzeti Casha i Wilandera sa AO-a 1988 i detaljno ga analizirati. Uglavnom, obavjestiću te na vrijeme, nema nikakvih problema.
                              Kakav crni ekces bestraga im glava, svet bi o tome brujao danima a ATP i ITF to ne smeju da prisute. Lako je Ljubicicu da se povuce i laprda sta mu padne na pamet, ovi iz vrha moraju da cute. Ne znam kako mladi igraci danas ne pronadju motiv vise protiv velikih igraca, u godinama kada pred njima ne bi smele postojati bilo kakve granice. Tu se jasno vidi sta je Nadalu usadjeno u glavu od pocetka karijere.. za Majami 2004. sa svojih 17 godina bio je pre svega da na terenu ostavi 110% protiv Federera, a ako mu se ukaze makar i najmanja sansa i da pobedi. Tomic moze da sanja njegov kvalitet ali barem moze da ostavi utisak da je dao sve od sebe, no izgleda da se samo mi koji ga pratimo osecamo jadno posle meca, njega zabole uvo

                              Nema sumnje da se veliko trojstvo medju sobom moralo postovati, uprkos gestovima na terenu i netrpeljivim recima. Lendl, Mekinro i Konors medjusobno imaju preko 150 zvanicnih i nezvanicnih meceva, a ko ce bolje od direktnog rivala znati sta svako od njih poseduje i koliko je dobar. Mislim da su se 1982. Lendl i Konors sastali u nekom dobrotvornom mecu, za takve stvari nije bilo zime, a primera ima jos. U citavoj ovoj prici ni ti ni ja ne pominjemo Borga! Osim otvorene netrpeljivosti sa Viljasom, Bjern je imao veoma dobar odnos sa svim rivalima, koliko god sa Mekinroom i Konorsom bilo tesko normalno komunicirati. 1982. i 1983. sastajali su se cesto na egzibicijama dok ih je Borg jos igrao, i svi su govorili kako im fali na Turu i kako bez njega nije isto. Jos jedan ogroman plus velikom Svedjaninu. Da malo odem u stranu ali opet moram da pomenem egzibiciju Konorsa i Lejvera u Las Vegasu 1975. Dzon je morao imati ''balls'' velika kao dinje da se onako ponasa protiv hodajuce legende sporta.. nije ga bilo briga ni za Lejvera ni za publiku koja je otvoreno bila protiv njega, on se drzao svog stila i stava

                              Ovi rezultati u 11 sezona sve govore o mladim igracima na Mejdzorima :

                              Code:
                              1980 :  
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Yannick Noah (FRA, 1960) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Nema U20 igraca
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Ivan Lendl (TCH, 1960) - poraz u 1/4
                              Yannick Noah (FRA, 1960) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Australian Open :
                              
                              Nema U20 igraca
                              
                              
                              1981 :   
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Thierry Tulasne (FRA, 1963) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Nema U20 igraca
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Ramesh Krishnan (IND, 1961) - poraz u 1/4
                              
                              
                              * Australian Open :
                              
                              Nema U20 igraca
                              
                              
                              1982 : 
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - TITULA 
                              Joakim Nystrom (SWE, 1963) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Australian Open :
                              
                              Pat Cash (AUS, 1965) - poraz u 1/4
                              Sammy Giammalva (USA, 1963) - poraz u 1/4
                              Wally Masur (AUS, 1963) - poraz u 1/8
                              
                              
                              1983 :  
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - poraz u finalu
                              Henrik Sundstrom (SWE, 1964) - poraz u 1/8
                              Jimmy Arias (USA, 1964) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Pat Cash (AUS, 1965) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Jimmy Arias (USA, 1964) - poraz u 1/2
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - poraz u 1/4
                              Aaron Krickstein (USA, 1967) - poraz u 1/8
                              Greg Holmes (USA, 1963) - poraz u 1/8
                              Joakim Nystrom (SWE, 1963) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Australian Open :
                              
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - TITULA
                              Wally Masur (AUS, 1963) - poraz u 1/4
                              Pat Cash (AUS, 1965) - poraz u 1/8
                              Joakim Nystrom (SWE, 1963) - poraz u 1/8
                              
                              
                              1984 :  
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - poraz u 1/2 
                              Jimmy Arias (USA, 1964) - poraz u 1/4
                              Henrik Sundstrom (SWE, 1964) - poraz u 1/4
                              Emilio Sanchez (ESP, 1965) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Pat Cash (AUS, 1965) - poraz u 1/2
                              Jimmy Arias (USA, 1964) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Pat Cash (AUS, 1965) - poraz u 1/2
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - poraz u 1/4
                              Henrik Sundstrom (SWE, 1964) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Australian Open :  
                              
                              Mats Wilander (SWE, 1964) - TITULA
                              Pat Cash (AUS, 1965) - poraz u 1/4
                              Boris Becker (GER, 1967) - poraz u 1/4
                              Stefan Edberg (SWE, 1966) - poraz u 1/4
                              Guy Froget (FRA, 1965) - poraz u 1/8
                              John Frawley (AUS, 1965) - poraz u 1/8
                              
                              
                              1985 :  
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Stefan Edberg (SWE, 1966) - poraz u 1/4
                              Aaron Krickstein (USA, 1967) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Boris Becker (GER, 1967) - TITULA 
                              Stefan Edberg (SWE, 1966) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Boris Becker (GER, 1967) - poraz u 1/8
                              Stefan Edberg (SWE, 1966) - poraz u 1/8
                              Jay Berger (USA, 1966) - poraz u 1/8
                              Jaime Yzaga (PER, 1967) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Australian Open : 
                              
                              Stefan Edberg (SWE, 1966) - TITULA
                              
                              
                              1986 : 
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Boris Becker (GER, 1967) - poraz u 1/4
                              Andrei Chesnokov (URS, 1966) - poraz u 1/4
                              Horacio De La Pena (ARG, 1966) - poraz u 1/8 
                              Ulf Stenlund (SWE, 1967) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Boris Becker (GER, 1967) - TITULA
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Stefan Edberg (SWE, 1966) - poraz u 1/2
                              Boris Becker (GER, 1967) - poraz u 1/2
                              Aaron Krickstein (USA, 1967) - poraz u 1/8
                              Andrei Chesnokov (URS, 1966) - poraz u 1/8
                              
                              
                              1987 : 
                              
                              * Australian Open :
                              
                              Boris Becker (GER, 1967) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Boris Becker (GER, 1967) - poraz u 1/2
                              Kent Carlsson (SWE, 1968) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Alexander Volkov (URS, 1967) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Boris Becker (GER, 1967) - poraz u 1/8
                              
                              
                              1988 : 
                              
                              * Australian Open :
                              
                              Christian Saceanu (GER, 1968) - poraz u 1/8
                              Jason Stoltenberg (USA, 1970) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Andre Agassi (USA, 1970) - poraz u 1/2
                              Guillermo Perez-Roldan (ARG, 1969) - poraz u 1/4
                              Kent Carlsson (SWE, 1968) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Nema U20 igraca
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Andre Agassi (USA, 1970) - poraz u 1/2
                              Michael Chang (USA, 1972) - poraz u 1/8
                              
                              
                              1989 : 
                              
                              * Australian Open :
                              
                              Goran Ivanisevic (YUG, 1971) - poraz u 1/4
                              
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Michael Chang (USA, 1972) - TITULA
                              Alberto Mancini (ARG, 1969) - poraz u 1/4
                              Sergio Bruguera (ESP, 1971) - poraz u 1/8
                              Jim Courier (USA, 1970) - poraz u 1/8
                              Goran Ivanisevic (YUG, 1971) - poraz u 1/8
                              Guillermo Perez-Roldan (ARG, 1969) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Michael Chang (USA, 1972) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Andre Agassi (USA, 1970) - poraz u 1/2
                              Pete Sampras (USA, 1971) - poraz u 1/8
                              Michael Chang (USA, 1972) - poraz u 1/8
                              Alberto Mancini (ARG, 1969) - poraz u 1/8
                              
                              
                              1990 : 
                              
                              * Australian Open :
                              
                              Andrei Cherkasov (URS, 1970) - poraz u 1/4
                              Pete Sampras (USA, 1971) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Roland Garros :
                              
                              Andre Agassi (USA, 1970) - poraz u finalu
                              Michael Chang (USA, 1972) - poraz u 1/4 
                              Goran Ivanisevic (YUG, 1971) - poraz u 1/4
                              Jim Courier (USA, 1970) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * Wimbledon :
                              
                              Goran Ivanisevic (YUG, 1971) - poraz u 1/2
                              Michael Chang (USA, 1972) - poraz u 1/8
                              
                              
                              * US Open :
                              
                              Pete Sampras (USA, 1971) - TITULA
                              Andre Agassi (USA, 1970) - poraz u finalu
                              Andrei Cherkasov (URS, 1970) - poraz u 1/4
                              Bukvalno su u talasima dolazili i odmah pucali na vrh. Beker je 1986., malo pre 19. rodjendana, osvojio tri vezane titule u tri nedelje.. u Sidneju, Tokiju i Parizu, sto bas i nije mali trougao putovanja. Danas se klinci nakon jedne nedelje igranja razvlace kao ranjeni po terenu za vreme jednog meca sledece nedelje, koji u 90% slucajeva gube

                              Ko bi rekao da ce Ceng ostati na tom jednom Rolan Garosu, nakon bajkovitog starta karijere debelo pre 18. rodjendana. Mada, verujem da bi mnogo vise voleo da je rodjen 10 godina ranije, tenis tokom 80ih bi mu vise odgovarao od onog iz 90-ih, i imali bi jos vece cudo od deteta

                              Vise bih voleo da bude 1988. jer sam ova dva kasnija gledao ali odluka je tvoja, bice to super
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Prle! View Post
                                Opet relativizuješ stvari kako tebi odgovara. Ja jedno napišem, ti se vratiš na drugo iako sam ti već replicirao na isto.
                                Sama činjenica da je Federer dominirao u dvije ere govori da je imao jaču konkurenciju. Dosta Rogerovih prime konkurenata ima u najmanju ruku ravnomjeran H2H sa Nadalom i Novakom. Da je Roger dominirao samo 2004-2007 tvoja priča bi možda imala smisla, ali ovako nema. Igrač koji uzme 8 GS ova u eri Novaka i Nadala i 9 GS-ova u eri gore spomenutih igrača nikako ne može imati slabiju konkurenciju od njih dvojice, može u poređenju sa Petom, Lendlom ili Borgom, ali sa njima dvojicom ne.
                                Kada jedan igrač dominira nad određenim konkurentima, ne mora značiti da bi svaki drugi igrač to radio. To je sva poenta.
                                Blake je redovno držao lekcije Nadalu, Roddick Novaku, Nalbandian Nadalu, počesto i Federeru, Kolja Nadalu, Hewitt je često pobijeđivao Nadala, Safin Novaka itd. A svi nabrojani su bili Rogerovi konkurenti. Generalno, priča o lošijoj konkurenciji sada nego tada ne pije vode, slagao se neko sa tim ili ne. ;)
                                Ti sada pricas o klasicnom match-up-u ali ja ti govorim samo o tome kome je bilo teze da na startu svoje karijere napravi velike rezultate...
                                To sto je Rodzer odlican vec skoro 10 godina i u samom svetskom vrhu (znaci od n1 do n3) to samo govori o njegovom kvalitetu i teniskim kapacitetima, ali ja ne pricam o tome (ja to uopte ne sporim niti zelim niti mogu), ja samo govorim o tome koliko je kome bilo tesko da uzima najjace turnire... Pa Rodzer je u vecini svojih GS finala ili igrao protiv Rodika (stare mu musterije) ili protiv likova kojima je to (do tada) bio najveci uspeh u karijeri (Novak, Bagdatis, Gonzales, Marej....) ili ih je (izuzimajuci prva dva medjusobna okrsaja na W) gubio od Nadala. Dok je Novak jedino svoje prvo AO finale igrao protiv igraca takvog tipa. Ne pokusavam ja ovim postovima da osporim kvalitet Rodzera Federera, vec samo da skrenem paznju da nije bas sada , kao sto to ti tvrdis, lakse uzimati velike turnire nego pre 5-6 godina (gledano iz perspektive onih najboljih). Federer i dalje dominira pre svega zato sto je on super kvalitetan ( u mnogim aspektima igre i bolji nego ranije) a ne zato sto je sada konkurencija slabija...
                                sigpic

                                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                                Comment

                                Working...
                                X