Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • barem sam bio blizu Jest poznat u pm. Daj neki hint

    Comment


    • To ne bi bilo to. Mnogi zovu Santora mađioničarem, ali je bio još jedan prije njega. To je ova budaletina sa mog avatara. Brz poput Changa, potezi kao kod Bahramia, a temperament sličan Jimbovom ili Johnovom. CW sigurno zna.

      @Prototype izvini zbog avatara.
      Last edited by Prle!; 03-08-12, 02:15.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Da ni je Nastase?

        Comment


        • Nema raje, raja prati olimpijski turnir ove zlatne teniske ere pa nema vremena da se mlati ovde.. inace bi sve prstalo od price o Agasiju i Samprasu da su tu, ne svodi se njima sve samo na 3 igraca i pricu o Najkiju i zrebovima

          Jos juce sam video da si promenio avatar ali sam mahinalno pisao kao da ti je i dalje Borg.. dakle, nije Nastase pobacao protivnike na Rolan Garosu, Svedjanin je

          Ovu analizu bih davno postavio nego na snimku koji sam imao fali 9 poena iz prvog seta.. razmisljao sam da li da uradim statistiku na osnovu toga, a onda sam nasao kompletan mec na jednom torentu, samo sto je trebalo skoro nedelju dana da ga skinem. Onda sam samo obradio te poene koji su falili, i napravio konacnu statistiku. E da, evo i ''zvanicne'' statistike sa ATP sajta, koja je ponovo potpuno pogresna, i po kojoj Sampras imam vise osvojenih poena


          Sto se tice finala Vimbldona 1981., nemam probleme sa kompletnim snimkom, ali zato imam sa kvalitetom slike. One bele loptice su bile smrt za gledanje ali valjda cu se nekako snaci, ovo je poslednji mec u kojem zelim da pravim greske u analizi
          Attached Files
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Jel to CW neces da pomognes raji

            Comment


            • Kojoj raji

              Ako je u pitanju ova zavrzlama oko avatara (opet sam je prespavao) rece NI ko je, ja sam samo potvrdio


              A nije ni bilo lako, Viljasa i njega, pa cak i Borga ponekad je tesko razlikovati, slicne su gradje i frizure
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • A Ni je pogodio slabo kopcam jutros

                Comment


                • Jučer sam promijenio avatar i htio da stavim Nastasea, međutim pogriješio sam i slučajno kliknuo na Villasa, a nisam ni skontao. Sad kažem @Prototype, da me nije napomenuo za kovrđavu kosu, ne bih ni skontao da sam pogriješio, iako se jasno vidjelo da je Argentinac na slici reket držao u lijevoj ruci.

                  Kroz historiju je odigrano bezbroj vrhunskih mečeva koje zaista treba ispratiti i analizirati sa posebnom pažnjom. Ti mečevi su krojili tenisku historiju i bez njihovih glavnih aktera i sirovih kvaliteta sve bi to bilo suhoparno. Koliko god volio što nekadašnja tehnologija nije uzimala toliko maha, jer je to od igrača zahtjevalo da pokažu veči kvalitet, toliko se nadam da će tehnologija još više uznapredovati i nekim čudom nam pružiti mogučnost da mečeve između Lavera, Rosewalla, Emersona, pa zatim Jimba, Johna, Borga i ostalih gledamo u HD-u.

                  Inače, na ovom channelu Tennis highlights sam našao dobar Highlights Wimbledonskog finala 1980 godine. Loptica se baš jasno vidi, tako da se ne moraju naprezati oči, već samo sjesti i uživati. Volio bih da nađem oba njihova meča sa Wimbledona u ovakvom kvalitetu, naročito ovaj iz 1980 godine.

                  Pogodili ste za sliku. To je Ilie Nastase poznat kao Bucharest Buffoon. Za njega kažu da je bio vanserijski talenat, ali i teška budaletina. Doduše, to se i na ovim snimcima iz 70-tih godina može vidjeti. Za njega mi i nije toliko žao, koliko za ove igrače u zadnjih 15-ak godina koji su se ugledali na njega. Hebo ih on, slika i prilika jednog Riosa, Safina ili Nalbandiana.



                  Spoiler
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Nadam se da cu vec dogodine u ovo vreme imati listu sa 50 takvih analiza, koliko god mi to resursi (vreme i novac) dozvole

                    Da, ovaj snimak je dobar ali na zalost samo najvazniji poeni. Pre neki dan sam skinuo to finale iz 1980., obradovao se jer je velicina 1 GB ali se jednostavno ne vidi loptica kako treba nadam se da cu uskoro moci kupiti neke teniske meceve, finale Vimbldona iz 1980. i 1981. taj kolekcionar je kupio preko Amazona i ocenio kvalitet slike sa 9.9 od 10.. dosta se gubi kad kacis na YT ali to je jedina opcija koju imamo trenutno. Cim kupim te meceve (i neke druge naravno), stici ce posiljka u Sarajevo, pa ti i Sminka lepo narezite jedan drugom

                    Do sada je malo toga ucinjeno da te meceve dobijemo u boljem stanju, valjda hoce u buducnosti. 1986. preslo se na zute loptice, ali ni tu se kvalitet slike nije bas previse popravio, cak i na snimcima iz 90-ih nije slika bas najbolja


                    Oni koji su gledali Nastasea kazu da je bio nenormalno talentovan, ali je stvarno bio budala
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Prosla godina je bila obiljezena rivalstvom Novaka i Nadala. Ove godine se stvari mijenjaju. Na pomolu je da imamo pet velikih. Del Potro i Mari su ozbiljno zakucali na vrata.

                      Del Potro

                      Nista u samom vrhu tenisa ne bi bilo isto da se DP nije povrijedio 2010. Poslije ove Olimpijade se konacno vratio. Na Olimpijadi me jako impresionirao. Njegov FH je uvijek bio zastrasujuci. Na brzim podlogama se defakto ne moze odgovoriti na njega. Servis, ma sto drugi misli, mu je jako mocno oruzje. Iznenadio me je BH. Mnogo ga je popravio. Isto tako me je iznenadilo kretanje. Uvijek se dobro kretao za nekog 198 viskog ali sada mi se to cini jos bolje.

                      Ipak, daleko najvise me je iznenadila nevjerovatna srcanost. Federer je bolji igrac od njega i ima igru za njega. Medjutim, Del Potro je nevidjenom zeljom i odlucnoscu, uspijevao da odrzi nivo cetiri sata. Na kraju je Rodzer pobijedio ali to je bila pomalo pirova pobjeda.

                      I protiv Djokovica je pokazao istu odlucnost. Istina da Novak nije imao zeludac za veliku borbu ali nacin na koji je Delpo izvlacio maksimum iz svoje igre zapanjuje. Imao sam osjecaj da on gadja linije i pogadja linije. Svako ko zeli da ga pobijedi u vaznom mecu mora da ga nadigra, ali bas nadigra. I to ne jednom nego dva, tri puta jer Delpo ne pada kad je jednom nadigran. Nije da se samo bori. On izvalci maksimu iz svoje igre dok se bori. Na brzom hardu on mora biti medju favoritima.

                      Rekavsi sve to u jednoj stvari nije testiran. Moze da dominira igrace od kojih je bolji, da izvuce iz sebe maksimum protiv igraca kojima je gotovo ravan kad udje kao autsajder. Zanima me kakav ce biti u mecu sa Marijem, Novakom, Nadalom ili Federerom kada udje kao favorit.

                      Mari

                      Mari je konacno na velikom turniru pokazao sto moze. Ono sto je Delpova snaga, njegova je mana. On je u kljucnim mecevima davao manje nego moze. Za mene je jos uvijek nepoznata kako ce se Mari ponijeti na sledecem GS. Sada ce ocekivanja biti veca nego ikada ranije. Zamislivo i da ponovi igru sa Olimpijade ali isto tako da pukne kao nikada do sada. Naravno moguce je i nesto u sredini. Marijev problem je sto se lako miri da je objektivno cetvrti. Dok se DP nece nikada pomiriti da je objektivno peti. Ta vrlina/feler u Marijevoj glavi se nece nikada u potunosti ispraviti.

                      U Marijevoj igri nema mana, osim drugog servisa. Ima sve udarce, odlicno se krece, izvrstan je na mrezi, barem mjereno modernism standardima. To ujedno znaci da nema ni mjesta za popravljanjem. Za svakog od petorice je vazno da ih ide prvi servis. Onda je njihova igra stvarno mocna. Ali mislim da je to za Marija najvaznije. Neminovno je da ce biti dana kad ga ne ide prvi servis.

                      Na odredjeni nacin USO je za sve iz petorke jako vazan. Ali je najvazniji Mariju. Mora da potvrdi da Olimpijada nije bila slucajna. Na njegovu zalost, samo titula ce to da potvrdi. To nosi veliki pritisak.

                      Comment


                      • NI, ne znam zasto te iznenadila srcanost Delpotra i taj njegov stav da nikad ne odustaje, to je jedna od njegovih glavnih osobina, tj. ta osobina mu je bila glavna pre povrede.

                        a sa zakljuckom se u potpunosti slazem
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • Ne postoji velika petorka, postoji samo velika trojka i ostali, daleko je jos pricati o Murrayu i Delpu kao silama koje pucaju na osvajanja Majora.
                          Andy mora tek da se dokaze, ocekivanja za ovo nisu bila prevelika, sad cemo da vidimo kad porastu apetiti. I prosle godine je nekako bio favorit pred USO, pred polufinale se ocekivalo da zablista, da dodje do trofeja pa smo vidjeli kako se to zavrsilo.
                          Delpo mora u kontinuitetu da bije iz sve snage, tek mora da pokaze da to moze. Nece do cetvrtfinala morati previse da forsira ali ce onda morati, koliko ce zglob izdrzati, oce li udarci upadati, treba to kontrolisati.

                          Uopste ne ocekujem neka cuda sad, zna se ko vlada na tri dobijena i od trojke ocekujem titulu na USOu.
                          sigpic

                          Comment


                          • Ne znam u kakvoj ce formi biti njih dvojica,ali u svakom slucaju to je podloga i Slem koji bi trebao njima dvojici "autsajdera" najvise da lezi,najlakse im je tu doci do Slema nekako...
                            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                            #the return

                            Comment


                            • Ja bi prije rekao AO za Andya, da iskoristi najbolje pauzu, podloga mu bas lezi. Delpu je USO najveca sansa, no bude li usporen kao prosle godine onda su mu i nije prevelika
                              sigpic

                              Comment


                              • Ja dijelim misljenje da je jos uvijek rano govoriti o velikoj petorci!
                                Delpo je dobio jedan, a izgubio jedan mec na 2 dobivena seta. Mecevi na tri seta su sasvim druga stvar. On mora jos dosta toga pokazati da bi se smatrao favoritom za neki GS.
                                Murray je na ovim OI zracio nekom pozitivnom energijom. Pitanje je do kada ce to trajati. Ukoliko uspije zadrzati ovakav stav, bit ce rame uz rame sa trojkom. Mozda i najvaznija stvar za njega pred USO je cinjenica da nece igrati sa Rafom u 1/2. Koliko god mu uslovi tamo najvise odgovarali, on za Rafu nema odgovor u mecevima na 3 dobijena seta!
                                Previse puta sam pokusavao neke likove staviti u situaciju osvajanja GSova u proteklih par godina. Previse sam se puta opekao da bih to opet uradio.
                                Murray i Delpo svakako imaju jednu od boljih prilika da demantuju misljenje gradjeno godinama

                                Comment

                                Working...
                                X