Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • To je prvi i osnovni uslov: osvajanje velikih titula. Povecanju popularnosti najvise je sam doprineo sjajnim igrama i sto duze bude igrao na visokom nivou i osvajao velike titule popularnost ce sve vise rasti. Medjutim, jako je bitno kada iza sebe imas velike kompanije koje sa svojom masinerijom mogu sve to da podignu na jedan daleko visi nivo. Nivo brenda.
    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

    Comment


    • Ne moze se bez RF pa to ti je...

      Comment


      • Ja samo kazem da postoje piloti F1 koji uzimaju pare od sponzora koje Roger moze samo da sanja, o golferima da ne pricam. Najvece NBA zvijezde su svakako masu placeniji od Rogera, NFL zvijezde isto, a ima i fudbalera. Sponzorski ugovori u F1 i golfu su nenormalni. Eto tih 130 miliona koje je Bojana pominjala da je Roger uzeo za deset godina Tigar je nekad uzimao za dvije.
        sigpic

        Comment


        • Ne mozemo da poredimo sportove, golf je jedan od najplacenijih iako meni nikako nije jasno zasto i postoje mnogo placeniji sportovi od tenisa...a posebno sto u tenisu samo njih par mogu da racunaju na tako velike pare, dok u fudbalu raznorazni mediokriteti dobijaju neverovatne iznose
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Ne pricamo ko je kakav biznismen i koliko je para uspeo da uzme sebi vec koliki je ko marketinski potencijal. I koliko Federer doprinosi reputaciji Mercedesa npr a koliko neki drugi sportista, u smislu koliko je manekenski isplativ, i koliko ko ima potencijala da ubuduce donese nove potrosace.

            Comment


            • Pa sta mislis, da ce Mecki vise donijeti Roger od Sumija? Dajte budimo ozbiljni. Niko ne daje tolike pare ako se to ne vraca i ne vraca. Pa niko nije lud da nekome daje silne milione. Vraca im se desetostruko. Samim tim je najveci brend onaj koji najvise dobija od sponzora, da nije ne bi toliko ni primao.
              sigpic

              Comment


              • Nisam nikad rekla da je Fed ubedljivo najjaci, samo da nema bas toliko puno tih koji su veci brend od njega. I nije to tako prosta matematika, neko ce zeleti da iskoristi neciju mozda instant popularnost pa ce mu platiti ogromnu sumu, i zaraditi velik trenutni profit, ali nece postati brend i nije marketinski potencijal na duze staze.

                Comment


                • Da, ali i pomenute kompanije velikim delom ucestvuju u pravljenju tog brenda. Uzmu najboljeg iz odredjene branse, procene potencijal, krenu sa kampanjom koja ce rezultirati povecanjem popularnosti, a sve sa ciljem bolje prodaje svog proizvoda i stvaranja profita.
                  Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                  Comment


                  • Da, ali se zato dobro i ozbiljno planira od koga ce praviti brend, kratkorocna ili dugorocna marketing strategija.

                    Comment


                    • Originally posted by altlosta View Post
                      Nisam nikad rekla da je Fed ubedljivo najjaci, samo da nema bas toliko puno tih koji su veci brend od njega. I nije to tako prosta matematika, neko ce zeleti da iskoristi neciju mozda instant popularnost pa ce mu platiti ogromnu sumu, i zaraditi velik trenutni profit, ali nece postati brend i nije marketinski potencijal na duze staze.
                      Sumaher se povukao 2006. a zadrzao glavne sponzore do 2009. 10-ak miliona godisnje je dobijao od njemacke banke, samo je kapu morao stalno u javnosti da nosi, tako ih je reklamirao. Reklamira ih i dan danas. Tigrova zarada po godini je bila nenormalna, 90% toga samo od sponzora. I tako godinama do onog skandala, onda se prilicno upropastio ali i dalje uzima nenormalne pare i sve uglavnom od sponzora posto su mu rezultati prilicno losi. Da ne pricamo kakav je brend Jordan, a kad se povukao. Kobe je sad najveci od aktivnih kosarkasa, tu je i LBJ pa onda Alonso, Raikkonen, Vettel uzimaju ogromne pare od sponzora, mnogo vece od Rogera. Alonso nije osvojio titulu od 2006. ali je stalno u vrhu po zaradi. Messi sad i CR u fudbalu, koliko samo uzimaju od sponzora.
                      Ja ne pratim NFL i bejzbol ali i tamo su ogromne pare, pa bokseri, hokejasi...

                      edit: I ovoj prici svakako nije mejsto ovdje...
                      Last edited by Vladan; 23-05-12, 18:11.
                      sigpic

                      Comment


                      • Pa naravno. Oni koji se najbolje prodaju i najvise doprinose promocije odredjenog proizvoda imaju i najvece ugovore. Naravno, sve je to povezano i sa populacijom koja prati odredjeni sport i njenom brojnoscu.
                        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                        Comment


                        • http://www.profesionalnitenis.com/os...ubljenog-seta/

                          Obradio sam malo Masters 1000 turnire osvojene bez izgubljenog seta.. ni malo slucajno, nebo i zemlja u odnosu na periode 1990-2004 i 2005-2012
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Nisi trebao ulijetati sa tim glupostima dok čitam zadnje 2-3 strane pravih teniskih diskusija.

                            Comment


                            • Izvinjavam se. Valjda mi nece dati prvu opomenu od kad sam ovde

                              Jos samo slika Bekera koji u Stokholmu 1990. osvojio prvu Masters 1000 titulu bez izgubljenog seta, nije mi se bas uklapala za blog
                              Attached Files
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Pogledao osvajače, i vidim nema Rusa iz Parisa 2006, kad ono Robredo mu uzeo set, a živio sam u ubjeđenju da se prošetao bez izgubljenog seta sa takvom lakoćom. U suštini i jeste bila nevjerovatna lakoća, po meni mnogo lakše nego što su to uradili recimo Goaterer prošle ili Novak i Rafa ove godine.

                                Comment

                                Working...
                                X