Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cinjenica je koliko god to nekom smetalo,da nadal ako igra najbolji tenis na sljaci bez obzira da i nole igra najbolje ne moze da pobedi rafu..Ne omalovazavam noletove uspehe,decku svaka cast,ali ne moze neko da kaze da je nole bolji od rafe na sljaci jer ga je dobio dva puta prosle godine.Ta dva poraza na sljaci su i napravila kljucnu razliku izmedju rafe i noleta,sve bi bilo drugacije da je nadal dobio,jeste nole igrao vrhunski ali nadal nije bio na svom najboljem nivou

    Comment


    • Originally posted by milka86 View Post
      cinjenica je koliko god to nekom smetalo,da nadal ako igra najbolji tenis na sljaci bez obzira da i nole igra najbolje ne moze da pobedi rafu..Ne omalovazavam noletove uspehe,decku svaka cast,ali ne moze neko da kaze da je nole bolji od rafe na sljaci jer ga je dobio dva puta prosle godine.Ta dva poraza na sljaci su i napravila kljucnu razliku izmedju rafe i noleta,sve bi bilo drugacije da je nadal dobio,jeste nole igrao vrhunski ali nadal nije bio na svom najboljem nivou
      E za ovo je malo Facepalm. Ne slazem se sa tobom uopste.
      Novak owns Rafa uvek.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • To je ta objektivnost. Isto kao sto najbolji Novak ni na jednoj podlozi ne moze da izgubi od Rafe. A to sto se radi o legendama ovog sporta, o mecevima u kojima i bukvalno nijanse odlucuju je potpuno nebitno. Razlika izmedju sljake i betona je sve manje, skoro da je vise i nema, eto dje ide tenis

        Ali postoji jedna nepobitna cinjenica, Novak je najgori match-up za Rafu, kao sto je Rafa za Rogera, a Roger za Novaka.
        Last edited by Vladan; 29-04-12, 13:41.
        sigpic

        Comment


        • Milka86, u velikoj meri se slazem sa tobom, ali mislim da ovde niko i ne pokusava da kaze da je Novak bolji na sljaci od Rafe. AKo to neko to zaista misli, samo na osnovu one dve pobede prosle godine, neka se zamisli.

          Veliko je pitanje kakvi bi bili mecevi kad bi obojica igrali na 100%. Verovatno kao onaj na AO. Ili na USO 2010. Ne mogu reci da je Rafa prosle godine bio u losoj formi, ali je mentalno bio istrosen od one sjajne sezone 2010. U velikoj meri, Rafino mentalno stanje citave prosle sezone je uticalo da bude 7 puta porazen. Ne kazem da bi dobio sve te meceve da je imao malo vise motiva i zara, ali ne bi sigurno svih 7 izgubio.

          Mislim i da bi konacno prosla sezona trebala da se zaboravi, da se vise ovi porazi ne analiziraju i da se okrenemo ovoj sezoni, koja ce se sigurno znacajno razlikovati od prethodne
          One and only - Rafael Nadal

          Dream it, and then make it happen!

          Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

          Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

          Comment


          • Originally posted by Rafanatic View Post
            Milka86, u velikoj meri se slazem sa tobom, ali mislim da ovde niko i ne pokusava da kaze da je Novak bolji na sljaci od Rafe. AKo to neko to zaista misli, samo na osnovu one dve pobede prosle godine, neka se zamisli.

            Veliko je pitanje kakvi bi bili mecevi kad bi obojica igrali na 100%. Verovatno kao onaj na AO. Ili na USO 2010. Ne mogu reci da je Rafa prosle godine bio u losoj formi, ali je mentalno bio istrosen od one sjajne sezone 2010. U velikoj meri, Rafino mentalno stanje citave prosle sezone je uticalo da bude 7 puta porazen. Ne kazem da bi dobio sve te meceve da je imao malo vise motiva i zara, ali ne bi sigurno svih 7 izgubio.

            Mislim i da bi konacno prosla sezona trebala da se zaboravi, da se vise ovi porazi ne analiziraju i da se okrenemo ovoj sezoni, koja ce se sigurno znacajno razlikovati od prethodne
            Ja sam mislio da si ti objektivna, ali ovo me je razuverilo potpunosti, Novak nije bio na 100% na AO, Wimbledon je prava mera ili Madrid prosle godine, kada je vaseg heroja bacio na dupe, bez uvrede, to se stvarno desilo.
            There's something wrong with me chemically
            Something wrong with me inherently
            The wrong mix in the wrong genes
            I reached the wrong ends by the wrong means
            It was the wrong plan
            In the wrong hands
            With the wrong theory for the wrong man
            The wrong lies, on the wrong vibes
            The wrong questions with the wrong replies

            Comment


            • Да ове година! Чињеница је да је Новак ове године много био оптерећен честиткама, наградама, одликовањима и да се мало погубио, за то време је Рафа вредно радио и мислио само на тенис.... у тако изједначеној борби важне су те околности... ко је више гладан тај побеђује, а Ноле је тренутно сит свега.... зато мислим да је ова година изгубљена што се тиче тог ривалитета са Рафом...
              sigpic

              Comment


              • Novak sa AOa ove godine je bar 10% gori od onog sa AOa, Wa ili zavrsnice USOa prosle godine, mada po meni i 20%
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  To je ta objektivnost. Isto kao sto najbolji Novak ni na jednoj podlozi ne moze da izgubi od Rafe. .
                  I to sto kazes, svi smo jako objektivni

                  Poenta je da ce u 10% njihovih meceva obojica igrati na svom najboljem mogucem nivou i tada ce stvarno jedan srecan poen da odluci. Najbolji Novak ne "poseduje" najboljeg Rafu, kao sto ni najbolji Rafa ne "poseduje" najboljeg Novaka. Ti mecevi uvek mogu da odu i na jednu i na drugu stranu. I nista me nece ubediti u suprotno.
                  One and only - Rafael Nadal

                  Dream it, and then make it happen!

                  Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                  Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                  Comment


                  • Originally posted by Indigo View Post
                    Ja sam mislio da si ti objektivna, ali ovo me je razuverilo potpunosti, Novak nije bio na 100% na AO, Wimbledon je prava mera ili Madrid prosle godine, kada je vaseg heroja bacio na dupe, bez uvrede, to se stvarno desilo.
                    Ja ni ne osecam potrebu da budem objektivna. Ja sam fan. To je prva stvar. Druga stvar, sto se Novaka i AO tice, tacno je da nije bio na 100%, ali do finala. U finalu je bio. Prosle godine je bio na svojih 120%, minimum. To ce tesko ikad vise da ponovi. Na W, ajde da kazem da je bio na 100%. Ceo taj W je odigrao solidno, samo solidno, najbolji mec je odigrao bas u finalu. Ali ja i dalje mislim, sa cim se ti sigurno neces sloziti, da Rafa nije bio sav svoj u tom finalu. Na USO je bio dobar, ali nedovoljno agresivan, a sa samom defanzivom se Novak ne moze pobediti. U IW i Miamiu su bili egal. (Miami narocito). U Rimu i Madridu je Djokovic bio bolji. U Rimu cak i bolji nego u Madridu. Rafa je Rim odigrao ocajno, ne znam ni kako je stigao do finala, u prvom kolu je jos mogao da izleti od Lorencija. To je bio jasan znak da on mentalno nije najbolje. A da bi dobio Djokovica, trebala mu je mentalna snaga koju je imao ranije. U tom segmentu je opasno zakzao prosle godine, a kad neko nema samopouzdanja, zara i starsti u igri, onda nije ni silovit, ni agresivan ni konkretan u poenu. Onda se smao povlaci, trci kao bez duse, vraca lopte. Ali avaj, ko je jos Djokovica tako pobedio?
                    Ne zelim da omalovazim Novakove pobede prosle godine. Ali 7 poraza je ipak previse za igraca Rafinog kalibra. Nije tu samo stvar ko je bolji teniser, bla bla. Novak je dobijao Rafu velikim delom na mentalnu snagu i svoje enormno samopouzdanje. Imao je ono sto je kod Rafe bilo u teskom deficitu.

                    edit: I vrlo je malo verovatno da ce se Rafini i Novakovi navijaci sloziti oko ovih stvari i razloga tih 7 poraza. Ja bih na dalje izbegla diskusiju o njima, jer me izuzetno umara i cini se kao mlacenje prazne slame. Niti cu ja tebe ubediti u moje, niti ti mene u svoje stavove. Svako vidi ono sto zeli da vidi, svesno ili nesvesno. Tako da nema svrhe dalje analizirati sezonu koja se ocigledno vise nece ponoviti.
                    Last edited by Rafanatic; 29-04-12, 14:07.
                    One and only - Rafael Nadal

                    Dream it, and then make it happen!

                    Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                    Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                    Comment


                    • kao prvo ja sam musko.bravo vladane to je tacno da sad noletova igra ne odgovara rafi,kao sto je i rafa bio i uvek ce biti bolji od malog coveka federera.niko nije rekao da kad igraju najbolji ne odlucuju nijanse,vec da to sto je nole dobio prosle godine na sljaci ne mora nista da znaci za ovu godinu kad budu igrali,jer monte karlo ne smatram merodavnim jer to nije bio onaj pravi nole zbog dede.takodje cinjenica je da je jedini nole prosle godine dobio i nadigrao rafu to nema sumnje,iako vise gotivim rafu.a federer i marej su dobili lekcije,uostalom medjusobni skor 3-1 to govori.

                      Comment


                      • Novak je u finalu bio na nekih 80% proslogodisnjeg, da je bio na 100% lagano bi on u cetvrtom zavrsio posao. Da ne pricam o greskama i mlakom FHu, mnogo losijem servisu nego prije godinu dana ;)
                        Ne postoji 120%, nemoguce je, maksimum je 100%

                        Malog covjeka? Nemamo vise o cemu da pricamo Milka.
                        sigpic

                        Comment


                        • Ma Vladane, razumeo si sta sam htela da kazem kad sam rekla 120%. Nije ni bitno, neka bude da si ti u pravu, ja i ovako rekoh da ne smatram sebe objektivnom kad je Rafa u pitanju, zapravo ne trudim se da budem. Iz mene govori fan koji je nekad u pravu, a nekad ne, ali je uvek bezuslovno uz svog omiljenog tenisera.
                          One and only - Rafael Nadal

                          Dream it, and then make it happen!

                          Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                          Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                          Comment


                          • Da, da, ti si pricala o onom nivou na kojem je Novak bio prosle godine, ali su i to previse naduvali ako mene pitas
                            Novak ni na jednom turniru nije briljirao i pocistio sve pred sobom, pametno je dodavao gas kako turnir odmice i u polufinalu bi bio prava zvijer. Najbolji po tome je mozda Rim, tu je pregazio sve do Andya, a Andy je Andy, tu nema sale i ne zavisi sve od Novaka.
                            Isto kao sto se pisalo da je Novak unistavao Nadala, da ga je razvaljivao, nije bas tako. Po meni razbio ga je na Wu, u Rimu i na USOu. Na ova dva Majora je Novak isao ka svom snu i tu nije Nadal nista mogao, koliko se god trudio, a trudio se itekako. Kao sto ni Novak nista nije mogao na USO 2010. tada je Nadal jurio svoj.
                            Ove godine Novak je u prvim setovima protiv Monaca i Ferrera pokazao taj nivo, ima i dalje to u sebi i nije bljesak kako su neki htjeli da predstave, meni je to strasno bitno. Jer pazi, prosle godine mu se masu toga pripisivalo zbog niza, forme, samopouzdanja. Odigra se jedan turnir zahvaljujuci samopouzdanju, eventualno dva, ali ne osvajas 10 najvecih u sezoni i nemas jednu od najbolji sezona u istoriji zbog toga, vec zato sto si postao bolji igrac.
                            Last edited by Vladan; 29-04-12, 14:28.
                            sigpic

                            Comment


                            • Видећемо, сада се одмара и можда ће добити тај мир.... турнири се котрљају један за другим, путовања... као на вртешци, верујем да не знају где се налазе када се јутром пробуде...на ком ли су континенту у опште?
                              sigpic

                              Comment


                              • @Vladan- Djokoviceve igracke kvalitete niko ne moze da ospori. Samo, moje je misljenje da je on psihu najvise popravio, i to mu je donelo rezultat prosle sezone. ZNaci, dobra igra+mentalna snaga=10 titula. Psiha Nadalu nije bila dobra, ja ne kazem da se on nije trudio u tim finalima, daleko bilo, pa on je fajter, ali znas, nije uspevao da se nosi sa pritiskom, doslo je kod njega do izvesnog zasicenja (ono sto mislim da Novak oseca ove godine). Jednostavno, dobro se nosi sa Novakom citav set i onda na kraju kiksne kad treba da odservira za ostanak u istom. To je taj psiholoski faktor. Kao sto se forma u fizickom smislu ne moze drzati zauvek, tako ni ona psiholoska forma nije konstanta. Sve se menja, ali cesto jedna forma uslovljava ovu drugu. Pritom, kako su se porazi redjali, svaki naredni mec je bio sve tezi. To nije beznacajan cinilac u celoj ovoj prici. Ali moras priznati da je Novak proslu sezonu igrao potpuno rastereceno, ipak je on bio u usponu forme, sve mu je islo od ruke, imao je i srece kad je trebalo, zaobisao neke ozbiljnije povrede, rivali mu nisu bili na vrhuncu i nije osecao pritisak, bar ne neki koji bi ga ogranicio. S druge strane, sve oci su bile uprte u Rafu, hoce li konacno uspeti da ga pobedi, branio boga i oca bodova i titula, medijski teror, prezasicenje, emotivna iscrpljenost, pad samopouzdanja... ma horor sezona i na sve to, raspolozeni i gladan trofeja Novak. Moglo li je gore? Bilo kako bilo, ova sezona ce nam mnogo toga reci. Jedino sto je potrebno jeste da obojica ostanu zdravi i motivisani.
                                One and only - Rafael Nadal

                                Dream it, and then make it happen!

                                Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                                Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                                Comment

                                Working...
                                X