Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Samo upozori da su ono kodovi za smaljije sa starog foruma, ovako ispada da psujete na kraju svake recenice

    Nadam se da ce dobiti WC za SO i da cu gledati njegov mec, pa cu onda reci svoje misljenje. Gledala sam ga pre neki dan na celendzeru u Rimu, ali samo par gemova i to je izgledalo ok, narocito kad se zna da je toliko dugo bio povredjen
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Dobro vidim da ga ne gotivis od ranije. Al Fica je zakon.
      Al gde covece napisa ono za Markovu BH paralelu
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Ma tu je bio smajli ali stari forum pa se nisu prenijeli
        No bas ga je ludacki sluzio BH u tom mecu,dijagonala pogotovo;)
        sigpic

        Comment


        • dobro jutro ludi ja sam novi clan na ovom forum nadam se na dobra saradnja sa vama oce li nashi viktor pobediti danas?

          Comment


          • Originally posted by banana_man View Post
            dobro jutro ludi ja sam novi clan na ovom forum nadam se na dobra saradnja sa vama oce li nashi viktor pobediti danas?
            Nashi Viktor ce da danas da pobedi! I tebi dobro jutro od ludih.

            Comment


            • Originally posted by Indigo View Post
              Mozda je tebi besmisleno ali ljudima kojima ce ta sljaka doneti lovu sigurno nije, to ti je marketinski trik, tako se to radi, sada svi pricaju o Madridu i o plavoj sljaci, poseta ce sigurno biti veca a samim tim i profit ce biti veci.
              Treba da shvatite da je ovim ljudima oduvek profit bio na prvom mestu pre tenisa, bole njih patka kako ce to uticati na igrace.
              naravno da je tako, ali pricam sa igrackog i teniskog aspekta. o ovome drugom ne vredi raspravljati, jer sve se danas radi iskljucivo zbog profita, kako u tenisu tako i u svemu ostalom, i mi tu ne mozemo nista da promenimo

              Comment


              • http://www.profesionalnitenis.com/pr...rnir-open-ere/

                Osvrt na jednu vaznu godisnjicu, delom na 27. a delom na 28. april 1968.
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • CW, super clanak, obozavam da citam o istoriji tenisa
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Nemam podataka onoliko koliko bih zeleo ali retko ko danas zna kroz sta su prosli Britanci dok nisu sproveli svoju viziju Open tenisa. Tokom '67. su na nizu sastanaka pokusavali da ubede Francuze, Amerikance i Australijance da ih podrze, njihovi glasovi bili su visestruko vazniji od svih ostalih zemalja ali ovi nisu smeli na to da se odvaze, plaseci se ILTF-a. Pored toga, istocni blok okruzen oko Sovjeta nije zeleo ni da cuje za tenis koji ce zajedno igrati amateri i profesionalci, bili su suvise zadrti da bi tako nesto prihvatili. I pored pretnji izopstenjem ili da na ostrvo niko nece slati svoje igrace, Britanci su radili po svom i u avgustu organizovali Pro Vimbldon.. prvi put su profesionalni igraci krocili na najveci teniski turnir, a mozemo samo da mastamo koliko bi bio kvalitetan kroz citave 60-e da su svi bili na okupu i igrali ga. I tu su u finalu igrali Rozvel i Lejver, samo sto je Rod dobio. Od tog avgusta pa sve do februara ili marta 1968. nastavili su da ubedjuju najvece saveze da im se pridruze. Kao sto znamo, Australian Open 1968. nije bio Open Mejdzor, ali nakon uspesnog turnira u Bornmautu nije bilo sumnje da je stvar krenula i da ce na Rolan Garosu amateri i profesionalci igrati po prvi put zajedno na jednom velikom turniru. Prvi Open Vimbldon takodje je bio beskrajno zanimljiv i doneo mnogo iznenadjenja, videcu da ga obradim za par dana
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Kada su prvi put postali profesionalci tj kada je krenuo da se obrce kes?
                      Koje turnire su igrali pro a koje amateri?
                      It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                      Comment


                      • Lenglenova je presla u profesionalce vec sredinom 20-ih, dok se trend jos vise povecao tridesetih. Badz je postao Pro igrac nakon svog Grand Slam-a 1938. Ipak, nije to bilo toliko organizovano. Posle rata stvari vec postaju mnogo ozbiljnije. Rozvel je postao Pro igrac 1957. i odmah je bacen u vatru protiv Panca, odigrali su 76 meceva za par meseci i skor je bio 50-26 za Panca. Lejver se pridruzio 1963., nakon svog Grand Slam-a. Uglavnom, Krejmer je vrbovao sve te bolje igrace, obicno sa ponudama koje nisu mogli da odbiju. Recimo, 1970. iste nedelje kada se igrao Australian Open za par hiljada dolara, Gonzalez i Lejver su igrali u Medison Skver Gardenu u winner takes all mecu za 10000 dolara

                        Amateri su nastavili da igraju nacionalna prvenstva i amatereske Slemove, dok je kod profesioanalaca bilo komplikovanije. Bilo je vise organizacija, pa su neki igrali turnire po principu svako sa svakim, dok je obicno postojala jedna serija u kojoj bi dva igraca igrali do iznemoglosti svake veceri u drugom gradu sirom Severne Amerike. Krejmer je 1959. izjavio da svesno baca novajlije u duele sa onim najboljim Pro igracima, bukvalno je koristio izraz ''saljem jaganjce protiv lavova.'' Te godine igrali su Gonzalez, Hod, Anderson i Kuper, a za vece su delili 1500$, u zavisnosti ko koga dobije. To su bile zadimljene mracne dvorane, na kojekakvim podlogama, pocevsi od drveta, preko parketa, asfalta i ostalih. Ako bi recimo zaboravili da stave neki sprej na sinteticku podlogu ona bi bila toliko brza da je bilo dobro ako bi razmena trajala 4 poena. Uostalom, mozemo da zamislimo tenis na parketu

                        Posto u to vreme godine stvarno nisu bile problem, mislim da smo izmedju neke 1955. i pocetka Open ere propustili zlatnu eru tenisa zbog podele na amatere i profesionalce, verujem da je koncentracija kvalitetnih igraca i stalnih novih talenata bila bolja nego u 80-im. Naravno, morala bi se naci vaga izmedju dvoranskog i tenisa na otvorenom ali to ne bi bio problem
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Brian Baker je obezbedio WC za Roland Garros.Cestitke!

                          Andrea Petkovic najverovatnije nece igrati na OI...steta...
                          Last edited by Aleksa9; 29-04-12, 11:28.
                          http://www.avangarda.in/forum/viewforum.php?f=56

                          Comment


                          • Andrea ima minimalne sanse da igra OI, posto ide na operciju

                            Andrea Petkovic will undergo surgery..chances for London 2012 now almost zero
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • svaka cast cw pravi si poznavalac tenisa

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Andrea ima minimalne sanse da igra OI, posto ide na operciju
                                Jao, ovo je bas losa vest. Kakva steta, ne mogu da verujem kakav je maler prati.
                                One and only - Rafael Nadal

                                Dream it, and then make it happen!

                                Verdasco: "If you did not leave friendship aside on court, Rafa would have no friends, since he's crushing everybody!"

                                Ferrer: "Rafa is a great tennis player and as a person even better"

                                Comment

                                Working...
                                X