Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ali se Slam mnogo vise cijeni,najvise u tenisu.Andy je bolji igrac i za mene,iako mi je Delpo drazi mnogo ali bi istorija vise pamtila osvajaca Slama zar ne?
    Sto se mene tice Andy je bolji i od Roddicka i od Komarca i od Moye
    sigpic

    Comment


    • Videcemo mi jos od Delpa, sigurna sam u to. Jeste Marej bolji igrac, ali ima i Delpo sta da pokaze, mislim da su ga povrede omele da napravi mnogo bolje rezultate, ali da ce svakako doci i njegovo vreme.
      ....

      Comment


      • Endi je vec sad mnogo bolji igrac,usudicu se da kazem da Delpo uzme jos jedan slem Marej ce mi biti bolji.Jednostavno je igracki kompletniji,vise godina u svetskom vrhu od Argentinca kome je naravno i povreda odmogla.Ali Delpu bi stvarno bolje bilo da dokaze da nije da nije jedan od onih one slam igraca barem sad kad je zdrav.Ono ciscenje od Federera nimalo nije prijatno
        sigpic
        http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Ali se Slam mnogo vise cijeni,najvise u tenisu.Andy je bolji igrac i za mene,iako mi je Delpo drazi mnogo ali bi istorija vise pamtila osvajaca Slama zar ne?
          Sto se mene tice Andy je bolji i od Roddicka i od Komarca i od Moye
          Pa pamti, ali otisao bi kao one slam wonder, nema tu mnogo filozofiranja
          Tako da ako uzmemo, hipoteticki, da oni sad prekinu karijeru, za 20 godina bi za njih dvojicu znali samo pravi teniski fanovi.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Ali se Slam mnogo vise cijeni,najvise u tenisu.Andy je bolji igrac i za mene,iako mi je Delpo drazi mnogo ali bi istorija vise pamtila osvajaca Slama zar ne?
            Sto se mene tice Andy je bolji i od Roddicka i od Komarca i od Moye
            Zamisli da neko za 30 godina krene od nule da proucava tenis u periodu u kom obojica budu igrali, pa da pored tih Slemova potrazi Masters 1000 titule, ranking, konstantnost, snalazenje na svim podlogama (iako je to danas otislo do vraga), mislim da je Argentinac taj koji bi bio ''zaboravljen.'' Prednost od 1-0 u Mejdzorima bi brzo bila anulirana poredjenjem sledeceg ranga takmicenja i pregledom karijera igraca od kojih je Endi gubio finala Slemova

            Danasnji tenis je tesko porediti cak i sa onim od pre 10 godina ali ako nema prednost nad Rodikom (zbog US Opena i finala na Vimbldonu), od Spanaca je svakako bolji
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Pa pamti, ali otisao bi kao one slam wonder, nema tu mnogo filozofiranja
              Tako da ako uzmemo, hipoteticki, da oni sad prekinu karijeru, za 20 godina bi za njih dvojicu znali samo pravi teniski fanovi.
              Andya niko ne moze zaboraviti,pa vala sad da okaci reket o klin.Nije mala stvar 22 titule i 8 Mastersa,na 5 uzastopnih Slamova ide bar do polufinala.
              Ali vidim pricu po MTFu da je Delpo bolji zbog tog Slama

              Originally posted by ClayWarrior View Post
              Zamisli da neko za 30 godina krene od nule da proucava tenis u periodu u kom obojica budu igrali, pa da pored tih Slemova potrazi Masters 1000 titule, ranking, konstantnost, snalazenje na svim podlogama (iako je to danas otislo do vraga), mislim da je Argentinac taj koji bi bio ''zaboravljen.'' Prednost od 1-0 u Mejdzorima bi brzo bila anulirana poredjenjem sledeceg ranga takmicenja i pregledom karijera igraca od kojih je Endi gubio finala Slemova

              Danasnji tenis je tesko porediti cak i sa onim od pre 10 godina ali ako nema prednost nad Rodikom (zbog US Opena i finala na Vimbldonu), od Spanaca je svakako bolji
              Apsolutno,Andy je bolji igrac.Sta bi bil osa Delpom da se nije desila povreda ne znamo ali sad kad se povuce crta janso je ko ima prednost.
              Mozda ipak jos nije ali ocekujem i da brzo pretekne Roddicka.Mada ne volim price o konkurenciji mladji Andy nije previse srece sa istom imao,to je cinjenica.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by bojanaBG View Post
                Obojica da zavrse karijere u ovom trentuku, nema sumnje da bi Marej otisao u istoriju kao bolji igrac, ali i igrac koji nije glavu ili kako god to nazvali, da uzme slem i da odigra najbolje kad je najpotrebnije. A Delpo bi otisao u istoriju kao one slam wonder.
                Za mene je Marej mnogo bolji igrac i nije da ovim vredjam Delpa, ali je teniski mnogo inteligentniji.
                Sta to tocno znaci one slam wonder? Kao neko ko je slucajno osvojio Slam ili kao neko ko je samo jednom dosao u polufinale i osvojio Slam? Slucajno ne mozes osvojiti Slam (pod slucajno bi moglo biti da ti se otvori zdrijeb ali nikad se tolko ne otvori da mozes doci do titule a da nisi pobijedio nikog od bas odlicnih igraca). Za mene bi to bilo ok napisati tako ako se radi o ta 2 slucaja. Za ostalo, ne.
                Last edited by ajmooooooo!!!; 09-02-12, 00:29.

                Comment


                • One 2009. godine je Delpo igrao fantastican tenis. Na RG-u gde nije njegova podloga, igra je 5 setova sa Rogerom iako ga je ovaj pocistio nekoliko mesece unazad na AO. Na USO pocisti Nadala i u 5 setova pobedi Feda. Nije bas da je on one slam wonder, neke tenisere koji su osvajali po jedna slam nije povreda omela za dalje osvajanje slamova. Delpa ipak jeste i to dosta. Pa ajd da ne kazem bas da ga je omela da osvaja slamove, ali sigurno bi bio u vrhu kao i Andy da je ostao zdrav.

                  Comment


                  • Murray ima puno vecu karijeru ali Del Potro je sampion za razliku od Murraya.
                    Jasno je ko dan da bi Del Potro sad imao vecu karijeru da je bio zdrav.

                    Comment


                    • Bolji je Endi svakako, vise je postigao do sada, ali bez Slema veliko je pitanje koliko ce ga se ljudi uopste secati za nekih 20-30 godina. Del Potro je imao tu nesrecu da se povredi u trenutku kada je bio u velikom usponu, sto je zaista velika steta. Ne zaboravimo da je Delpo prvi covek koji je savladao Fedal dvojac na nekom GS-u, back-to-back, sto svakako daje posebnu tezinu njegovoj tituli. To je nesto sto se ipak malo duze pamti od Masters1000 i ostalih turnira ;)
                      Last edited by Navras 16950; 09-02-12, 00:24.
                      Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                      Comment


                      • Originally posted by Navras View Post
                        Bolji je Endi svakako, vise je postigao do sada, ali bez Slema veliko je pitanje koliko ce ga se ljudi uopste secati za nekih 20-30 godina. Del Potro je imao tu nesrecu da se povredi u trenutku kada je bio u velikom usponu, sto je zaista velika steta. Ne zaboravimo da je Delpo prvi covek koji je savladao Fedal dvojac na nekom GS-u, back-to-back, sto svakako daje posebnu tezinu njegovoj tituli. To je nesto sto se ipak malo duze pamti od Masters1000 i ostalih turnira ;)
                        Vidisi, nisam isao za tim, i to je velika stvar. Ali slabo ce to ko zapamtiti. Zapamtit ce da je Del Potro osvojio GS.

                        Comment


                        • 1 GS ne moze imati vecu vrednost od svih ovih 8 mastersa Endi Mareja.1 GS ne moze imati vecu vrednost od 3 finala GS turnira za mene.Dakle,Endi Marej je u rezultatskom smislu iznad Juana Martina Del Potra.Omela je Juana Martina ta povreda,ali ne verujem da ce se nje neko secati za 10-20 godina.Prosle sezone nije pokazao mnogo i to je cinjenica,jeste bio povredjen ali i tad je zakazao,po mom misljenju.
                          Igracki takodje zaostaje za Endijem,jer osim servisa i forhenda ne vidim segmenat igre u kome je bolji od Endija,tako da je po meni Marej 100% bolji igrac od Juana i ako Bog da doci ce i on do titule na Grand Slamu.
                          A te price oko toga da Endi nije sampion za mene ne piju vodu,jer covek koji nije sampion nece uzeti 8 od 9 mastersa,a dosta ljudi ne obrati paznju na to.Jeste da je zakazao u GS finalima za sad ali ima vremena da ispravi to,a i Delpo ima vremena da pokaze onu igru sa US opena pre 2 ipo godine.Moje misljenje je da ce Endi do kraja karijere imati sigurno jednak broj Slemova a mozda i vise od Argentinca
                          sigpic
                          http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                          Comment


                          • Sta mislite, je li Djokovic postao legenda USO? Ja mislim da je (ima titulu, 2 finala i 2 polufinala).
                            Last edited by ajmooooooo!!!; 09-02-12, 01:18.

                            Comment


                            • On se priblizava da postane legenda AO-a, posto ima 3 titule i najverovatnije ce osvojiti jos neku, posto mu odgovara ova podloga. Ali jos uvek je strasno daleko od legende USO-a, ima samo 1 titulu, a samo titule se broje, a ne finala i polufinala.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Djokovicu ta podloga na AO veoma odgovara,a mozda se desi u buducnosti da postane legenda USO.Posto mu i podloga na USO odgovara.
                                "When I was young, I never wanted to leave the court until I got things exactly correct. My dream was to become a pro."-Larry Bird

                                "Da budale svijetle ja bi bio zvjezda danica".

                                Comment

                                Working...
                                X