Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @condition23... nije to bas tako kao sto kazes. Mladima se salje pogresna poruka. Nema to veze sa zeljom za pobedom. To ima veze sa nemogucnoscu da se igrac izbori sa situacijom i samim sobom. Nije lomljenje reketa ventil za praznjenje, niti neka magicna formula "do sada sam bio los, polomicu 10 reketa pa cu biti bolji"... Ne bacaju se reketi svuda unaokolo. Ovo ti kazem kao neko ko je vise od 30 godina u tenisu, trenutno imam oko sebe vrsne juniorske igrace sa zavidnim rankingom u evropskim (ETA) i svetskim (ITF) okvirima i nikome ne odobravam da se "prazni" na ovaj nacin. Iz razloga sto to uopste nije praznjenje. U skoro svim slucajevima (juniorski) igrac koji je slomio reket nije posle toga pobedio taj isti mec.
    Igrac pokazuje zelju za pobedom svojim stavom, kretanjima, snagom svojih udaraca, kontrolom situacije i nadasve - samokontrolom. Sampion je onaj koji sve to sjedini u jednu igru.

    P.S. Mozda ces reci, bacao je Federer, Djokovic...da ne pricamo o nesrecnom Safinu... Bacali jesu, ali su u tom trenutku bili daleko od velicine koje jesu sada. Tek kada su se okrenuli kontroli i drugim stvarima, postali su veliki sampioni. Safin nikada nije postao sampion bez obzira sto je bio spakovan u najbolje ikada telo za bavljenje tenisom. Precesto je ulazio u faze lomljenja tako da nije mogao da se ustali u "sampionskoj". Sa Bagdatisom sam direktno razgovarao nakon "lomljenja" i momak kaze da ga je blam pojeo posle i da su ga SVI treneri ostalih pro-igraca "kao kroz salu" ismevali zbog ucinjenog. Shvatio je poruku. Znaci, ne baca se i ne lomi se oprema.

    Comment


    • Pozdrav za sve clanove najboljeg teniskog foruma na svetu .Posecujem ovaj forum veoma dugo,mozda 2,5-3 godine,ali ne znam ni sam zasto nisam nista pisao do sad.Tenis pratim od 2007. godine,a prvi mec u zivotu koji sam gledao bio je Fed-Gonzales finale Ozi opena 2007.Evo sad gledajuci mec izmedju Novaka i Iznera ne mogu da se otmem utisku da je Izner dobio vise od pola poena na svoj servis upravo posle servisa,a znamo koliko je ova podloga spora,pa se zapitam ponekad kako bi to izgledalo da se igra na brzim podlogama od ove.Znam da je ovde bilo diskusija na ovu temu,ali,moje misljenje je da se podloge usporavaju upravo iz razloga sto je sve vise igraca poput Iznera.
      Pozdrav.

      Comment


      • On, Karlovic i ostali slicni se naosvajase titula.. moraju se usporiti podloge
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • I Kevin Anderson uzeo Johanesburg, i odmah ga ukidose naredne godine.

          Comment


          • Po kratkom postupku!! A sa onim tribinama mogli su i Masters 1000 turnir postati
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Hm,a mlada nada svetskog tenisa Milos Raonic ove godine?

              Comment


              • Originally posted by chypa View Post
                Pozdrav za sve clanove najboljeg teniskog foruma na svetu .Posecujem ovaj forum veoma dugo,mozda 2,5-3 godine,ali ne znam ni sam zasto nisam nista pisao do sad.Tenis pratim od 2007. godine,a prvi mec u zivotu koji sam gledao bio je Fed-Gonzales finale Ozi opena 2007.Evo sad gledajuci mec izmedju Novaka i Iznera ne mogu da se otmem utisku da je Izner dobio vise od pola poena na svoj servis upravo posle servisa,a znamo koliko je ova podloga spora,pa se zapitam ponekad kako bi to izgledalo da se igra na brzim podlogama od ove.Znam da je ovde bilo diskusija na ovu temu,ali,moje misljenje je da se podloge usporavaju upravo iz razloga sto je sve vise igraca poput Iznera.
                Pozdrav.
                dobrodosao na forum
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  dobrodosao na forum
                  Hvala Bojana

                  Comment


                  • Originally posted by cyman View Post
                    @condition23... nije to bas tako kao sto kazes. Mladima se salje pogresna poruka. Nema to veze sa zeljom za pobedom. To ima veze sa nemogucnoscu da se igrac izbori sa situacijom i samim sobom. Nije lomljenje reketa ventil za praznjenje, niti neka magicna formula "do sada sam bio los, polomicu 10 reketa pa cu biti bolji"... Ne bacaju se reketi svuda unaokolo. Ovo ti kazem kao neko ko je vise od 30 godina u tenisu, trenutno imam oko sebe vrsne juniorske igrace sa zavidnim rankingom u evropskim (ETA) i svetskim (ITF) okvirima i nikome ne odobravam da se "prazni" na ovaj nacin. Iz razloga sto to uopste nije praznjenje. U skoro svim slucajevima (juniorski) igrac koji je slomio reket nije posle toga pobedio taj isti mec.
                    Igrac pokazuje zelju za pobedom svojim stavom, kretanjima, snagom svojih udaraca, kontrolom situacije i nadasve - samokontrolom. Sampion je onaj koji sve to sjedini u jednu igru.

                    P.S. Mozda ces reci, bacao je Federer, Djokovic...da ne pricamo o nesrecnom Safinu... Bacali jesu, ali su u tom trenutku bili daleko od velicine koje jesu sada. Tek kada su se okrenuli kontroli i drugim stvarima, postali su veliki sampioni. Safin nikada nije postao sampion bez obzira sto je bio spakovan u najbolje ikada telo za bavljenje tenisom. Precesto je ulazio u faze lomljenja tako da nije mogao da se ustali u "sampionskoj". Sa Bagdatisom sam direktno razgovarao nakon "lomljenja" i momak kaze da ga je blam pojeo posle i da su ga SVI treneri ostalih pro-igraca "kao kroz salu" ismevali zbog ucinjenog. Shvatio je poruku. Znaci, ne baca se i ne lomi se oprema.

                    Ili ja ne kontam ili mi imamo chast sa nekim ko je direktno razgovarao i to sa Bagijem ?
                    SignaturE se cheka ...sigpic

                    Comment


                    • Mnogo mi je drago sto se vratila posle svega



                      Sony Ericsson Open ‏ @SEOpen Close
                      3 months after her last treatment @akleybanova hits the practice court for her 1st event since beating cancer.
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by shpageti View Post
                        Ili ja ne kontam ili mi imamo chast sa nekim ko je direktno razgovarao i to sa Bagijem ?
                        Da. Marcosa vidjam/srecem cesto. Hvala sto mislis da je to za chast. Ali, ne treba da je tako - to je normalna posledica posla kojim se bavim.

                        Comment


                        • Kad je zrijeb za Miami i kad ce tema?
                          sigpic

                          Comment


                          • Zreb je sutra koliko znam.

                            Comment


                            • Zreb za kvalifikacije je danas, za glavni sutra u 12 i 15 po nji'ovom
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Je l' ima dobrovoljaca za temu?
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X