Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1. pa recimo da je verovatnoca 33.33333% jednostavno osim top 3, ja ne vidim ko drugi moze da osvoji RG i tu ce strasno bitno biti da li ce Fed da bude kod Djokovica ili kod Nadala, jer je poznato da sad u svetskom tenisu vazi da Fedu odgovara Novak, Novaku odgovara Nadala, a Nadalu odgovara Fed, a svi prizeljkuju Mareja
    2. strasno tesko, zato sto ja ne verujem da ce Djokovic uspeti da osvoji W ove godine. To je podloga koja njemu najmanje odgovara i mislim da je prosle godine imao veliku srecu sto je Tsonga izbacio Feda. I nemojte da se uhvatite za ovu recenicu, on je zasluzio taj trofej, u finalu je unistio Nadala, posebno u onom drugom setu, ali je i imao srece sto nije igrao protiv Feda u SF.
    3. 2 puta da osvoji W je tek neverovatno...
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by Torima View Post
      Hajde da se malko nadovežemo na celu priču, i proširimo temu (da razbijemo monotoniju zimske dosade).

      Da li ove godine može da se desi jedan od tri scenarija:

      1. Da li je realno i koliko, da Novak uzme RG?
      Samim tim osvaja tzv Nole-Slam , osvajanje četiri Majora u nizu ali ne u istoj godini

      2. Da li možemo da se uverimo da će Novak pokazati da je majstor na svim podlogama?
      Grand-Slam osvaja Nole (prvi posle toliko godina) i postaje istorijska ličnost

      3. Da li će i ko sprečiti možda najneverovatniji scenario ovde?
      Gold-Slam (4 Majora + zlato na OI) osvaja Nole i možda se upisuje kao mladić od 25 godina u besmrtne likove SVETSKOG sporta

      Samo bez prepucavanja, shminka je stvarno dao smernice kako treba da se svi ovde odnosimo prema sportu koji volimo.
      Respect za ovo.
      1. Moje sasvim skromno misljenje je da Novak 99% osvaja RG, zivi bili pa videli, maj je blizu. Ne zato sto je mnogo bolji od ostalih, o tome sam vec pisala, vec zato sto ima jasno zacrtane ciljeve, a coveku koji ide ka ciljevima na nacin na koji on to radi, uspesi ne izostaju.
      2. Nole je vec pokazao da je majstor na bas slim podlogama, posebno na sljaci, sto neki nikada nece uspeti.
      3. Tesko da ce uzeti bas sve to ove godine, ali ima realne sanse ako ovako nastavi. Novak je trenutno je broj 1 i psiholoski u odnosu na ostale, a to je zapravo jedino i vazno...
      Uzece sve osim US opena. Vraticete se tamo u septembru na ovaj moj post pa cu vam onda objasniti zasto sam to rekla
      Last edited by dreamy; 09-02-12, 15:31.
      ....

      Comment


      • ja mislim da je rano za to pricati sta Novak moze da uradi u ovoj godini

        Comment


        • Tuzan dan za tenis,nece to biti isto bez CELICNE RUKE!
          Inace i Sod ne moze da trenira punim intezitetom i ne moze da se vrati na ozbiljan nivo samim tim,Anciceva prica sve su prilike

          Sto se one slam wondera tice Marat je to najbolje rekao posle drugog koji je uzeo e sad niko ne moze reci da je slucajno,parafraziram
          Jasno je onda sve i Delpo je to jos uvijek,jer nema ni Masters titulu.
          Sto se Novaka tice kad bi preskocio Beograd to bi bilo sjajno,pa onda bi mogao i MC da igra.Donio je turnir,uzeo dvije titule ali Beograd mu opasno smeta i ako zeli RG treba da ga propusti.
          Novak nikako ne moze biti legenda USOa kad ima samo jedan trofej.Ipak mi se cini da mu USO mnogo bolje odgovara od AOa,ali se onih godina nije moglo protiv Rogera,a pretprosle protiv Rafe,no nesto brza podloga mu svakako vise odgovara.
          Last edited by shminka; 09-02-12, 15:45.
          sigpic

          Comment


          • Gonzo ce zatraziti WC za Majami, a pretpostavljam da ce mu i dati, da se tamo oprosti od svetskog tenisa.

            A za Soda davno nisam nista procitala, ako je to istina, to je bas velika steta
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by Torima View Post
              Hajde da se malko nadovežemo na celu priču, i proširimo temu (da razbijemo monotoniju zimske dosade).

              Da li ove godine može da se desi jedan od tri scenarija:

              1. Da li je realno i koliko, da Novak uzme RG?
              Samim tim osvaja tzv Nole-Slam , osvajanje četiri Majora u nizu ali ne u istoj godini

              2. Da li možemo da se uverimo da će Novak pokazati da je majstor na svim podlogama?
              Grand-Slam osvaja Nole (prvi posle toliko godina) i postaje istorijska ličnost

              3. Da li će i ko sprečiti možda najneverovatniji scenario ovde?
              Gold-Slam (4 Majora + zlato na OI) osvaja Nole i možda se upisuje kao mladić od 25 godina u besmrtne likove SVETSKOG sporta

              Samo bez prepucavanja, shminka je stvarno dao smernice kako treba da se svi ovde odnosimo prema sportu koji volimo.
              Kada cetvorica istih koji ulaze u zavrsnice Mejdzora budu bili primorani da menjaju nesto u svojoj igri na ta 4 turnira onda mozemo da pricamo o majstorima na svim podlogama.. nema toga vise i svi su srecni i zadovoljni, i igraci i ATP/ITF. Australija je grozna, Rolan Garos lici na sve samo ne na sporu sljaku kakav je bio, o Vimbldonu ne treba ni pricati a i US Open je izgleda ostavio svoje brze terene iza sebe

              A posto je Djokovic najmladji igrac koji je usao u 1/2 na sva 4 Slema oko toga nema puno price
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Nisam uspio naci neki kvalitetan isjecak iz meca protiv Murraya na RG...vrijedilo bi pogledati jos malo kakve su tu bombe iz FH sijevale...steta stvarno sto je kraj...mogao je on jos toga pokazati...
                Steta za Soderlinga koliko god ga voljeli,il ne voljeli...mora se priznati da nedostaje vrhu...

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Gonzo ce zatraziti WC za Majami, a pretpostavljam da ce mu i dati, da se tamo oprosti od svetskog tenisa.

                  A za Soda davno nisam nista procitala, ako je to istina, to je bas velika steta
                  Sad procitah na MTFu da je rekao da ne moze da trenira 100% i da zato ne moze da igra na nivou na kojem je bio prije bolesti
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Torima View Post
                    Hajde da se malko nadovežemo na celu priču, i proširimo temu (da razbijemo monotoniju zimske dosade).

                    Da li ove godine može da se desi jedan od tri scenarija:

                    1. Da li je realno i koliko, da Novak uzme RG?
                    Samim tim osvaja tzv Nole-Slam , osvajanje četiri Majora u nizu ali ne u istoj godini

                    2. Da li možemo da se uverimo da će Novak pokazati da je majstor na svim podlogama?
                    Grand-Slam osvaja Nole (prvi posle toliko godina) i postaje istorijska ličnost

                    3. Da li će i ko sprečiti možda najneverovatniji scenario ovde?
                    Gold-Slam (4 Majora + zlato na OI) osvaja Nole i možda se upisuje kao mladić od 25 godina u besmrtne likove SVETSKOG sporta

                    Samo bez prepucavanja, shminka je stvarno dao smernice kako treba da se svi ovde odnosimo prema sportu koji volimo.
                    1. Sasvim realno ako ovako nastavi da igra. Ja mu dajem 60% sanse da osvoji RG, a samim tim i Nole-Slam.
                    2. Novak jeste majstor na svim podlogama vec sada, nema on tu sta vise da dokazuje/pokazuje.
                    3. Kao sto rece Bojana, Novaku najmanje odgovara trava tako da ce tesko osvojiti OI, ali Novak nas je vec navikao na cuda, sve je moguce. Ipak, ja mu dajem 30 % sanse da ce uspeti da osvoji Golden Slam.
                    Last edited by Mr. Wolf; 09-02-12, 15:50.
                    Dayman (a-a-ah...)
                    Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                    Champion of the sun (a-a-ah...)
                    You're a master of karate and friendship
                    For everyone

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      2. strasno tesko, zato sto ja ne verujem da ce Djokovic uspeti da osvoji W ove godine. To je podloga koja njemu najmanje odgovara i mislim da je prosle godine imao veliku srecu sto je Tsonga izbacio Feda. I nemojte da se uhvatite za ovu recenicu, on je zasluzio taj trofej, u finalu je unistio Nadala, posebno u onom drugom setu, ali je i imao srece sto nije igrao protiv Feda u SF.
                      Vrlo je bitno ovo "nemojte da se uhvatite za ovu rečenicu" kako bi ljudi pravilno shvatili. I meni se čini da Novak ne bi pobijedio Rogera na Wimbledonu prošle godine iz više razloga, a da bi kasnije Roger protiv Rafe maksimum uzeo set. Novak je zablistao baš u finalu. Sve je osim lagan bio put do finala za njega.

                      Ipak, to je bilo PROŠLE godine. Ove godine ima nekoliko olakšavajućih okolnosti na putu ka odbrani titule
                      a) zna da može osvojiti Wimbledon i da može još napredovati na travi
                      b) zna da je trenutno najbolji
                      c) mentalno je nevjerovatno jak
                      d) nema nikakav poseban pritisak odbrane titule

                      Sve to mu daje za pravo da se nada odbrani titule i zasad je favorit broj 1 po mom mišljenju. No, daleko je Wimbledon.

                      Što se tiče sva tri pitanja koja je postavio Torima, odgovori mogu biti i potvrdni, ali to je zaista teško. Ljudi znaju da pretjeraju poslije nekog uspjeha. Poslije World Tour Finalsa mnogi su Đokovića bili otpisali a Federera označili kao glavnog favorita za Australian Open. Jednostavno, ljudi imaju kratko pamćenje (računajući tu i bivše igrače) i ko god osvoji naredni Grand Slam odmah će ga označiti kao favorita za sljedeći. Već sam o tome pisao. I još nešto. Đoković je dobio sve tijesne mečeve koje je igrao prošle, a nastavio i ove godine. Pomenimo samo polufinale prošlogodišnjeg US i nedavno završenog Australian Opena. Pa i finale je takođe bilo 2:4 u petom ukoliko se dobro sjećam. U ova dva polufinala bukvalno je par poena donijelo prevagu. To neće uvijek biti tako. Osim ukoliko zbog tih mečeva nije svima nabio kompleks i nesigurnost, a o tome je rano govoriti jer još uvijek ne znamo .
                      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                      Comment


                      • @Torima

                        1. Nadalove sanse, kao glavnog oponenta, da ga ugrozi na sljaci manje su nego na HC-u. Videli smo prosle sezone kako je ekspresno pociscen u 2 uzastopna Masters finala na sljaci, dok je daleko neizvesnije bilo u njihovim mecevima na HC-u. Generalno gledano, Nadalova izdanja na njegovoj bazicnoj podlozi losija su u poslednjih par sezona, nije to vise onaj Rafa iz perioda 2005-2008, dok je, na drugoj strani, dosta unapredio igru na ostalim podlogama. Naravno, i takva igra(mislim na sljaku) je dovoljna za ostatak tour-a, ali ne i za Djokovica. Sto se ostalih tice, uz duzno postovanje, mislim da se ne pitaju mnogo vec da u ovom casu sve zavisi od Djokovica i njegove igre. 70% sanse za Nole GS. Dao bih i vise, ali da ne malerisem

                        2. Za CYGS sanse su manje prvenstveno zbog Wimldona. Slabije se krece na travi Novak, slajs mu pravi dosta problema, videli smo kako ga je Tomik namucio prosle godine. Nekoliko igraca moze da mu napravi problema na ovoj podlozi, najvise Federer. Zavisice dosta i od zreba, videcemo. Posle toga ostaje jos USO i veliko je pitanje koliko ce snage, zelje i motiva ostati u Djokovicu. Nimalo lak zadatak. Shodno svemu navedenom, sanse za kalendarski GS su negde oko 40%.

                        3. Vazi sve sto sam napisao u drugom pasusu, s tim da kad se svemu navedenom doda jos olimpijski turnir na travi procenti dodatno opadaju. Tako da su sanse za Golden Slem nekih 25-30%.
                        Last edited by Navras 16950; 09-02-12, 16:18.
                        Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                        Comment


                        • Vjerujem da ce 2012. donijeti dosta odlazaka u penziju. Bas je puno igraca,koji su svojevremeno vazili za odlicne,a trenutno su u jako losem stanju...Gonzo,Haas,Ljubo, Davydenko,Roddick, Soderling,Nalbandian,Melzer,Llodra,Stepanek,Verdas co,Bagy,Ferrero,Rochus,Blake,Gulbis,Queery,Robredo ,Hewitt,Golubev,Bolelli,Clement, de Bakker
                          Uz preskakanje standardnih pacijenata koji se idalje drze u TOP 30,ali ne napreduju...
                          Ne znam otkud toliko izjava koje upucuju da se nalazimo u zlatnom teniskom dobu...kad gotovo 80% igraca igra slabije,nego se to od njih ocekuje...

                          Comment


                          • Ove godine ce biti puno manja razlika izmedju Djokovica i ostatka. Ne bi me zacudilo da se Rafa vragti na prvo mjesto. Djokovicu je pao motiv, nije to kao lani (nedavno je i njegov otac rekao da je jako tesko zadrzati isti motiv).
                            Djokovic je naravno svoje ciljeve nasao u RG-u i OI. Ima srece sto su mu ti turniri u 2 mjeseca razlike. Sasvim je sigurno da nece moci na sva 4 otici do kraja jer je to defacto 4 GS-a (dobro OI su na 2 dobijena i tu je 5 ili 6 meceva za top igrace) u razdoblju od 3 mjeseca i to na sve 3 podloge.
                            Nadal je bolji nego lani, a potovo je to Murray. Obojica su "imali" Djokovica na AO (Rafa u 5-om setu finala, Murray kod 2:1 u setovima i na 5:5 u 5-om). Sad kad su vidili koliko su mu blizu, jos ce jace zapeti. Nece ih ti porazi poljuljati nego ih jos jace motivirati. Za Rafu je poznato da je jake glave a Murray-ija ce ovo dignuti jer vidi koliko je blizu dosao. Sigurno su i Novaku te pobjede jos vise digle samopuzdanje jer se izvukao "iz mrtvih" ali mislim da bi ga njih dvojica mogli dobiti na GS-u. Tu je i Federer koji odlicno igra na Slamovima, osim kad mu Rafa nije sa druge strane Moram priznati da sam mislio da mu Rafa sa druge strane mreze vise nece stvarati kompleks, pogtovo nakon njihovog meca na RG-u i Rogerovog odlicnog kraja sezone ali ipak je.
                            Siguran sam da ce na Mastersima u Americi vodeca 4-kao puno manje voditi glavne uloge nego proslih sezona jer je kazem tu takoreci 4 GS u 3 mjeseca a k tome su olimpijske igre na travi a odmah poslije toga ide beton.

                            Comment


                            • Nije Novak igrao svoj najbolji tenis na ovom AOu.Murray je napredovao,Rafa bas i ne bih rekao ali on tek treba da dodje do izrazaja zbog promjene reketa i agresivnosti koju uvodi u svoju igru,dosta je i prepirema propustio zbog ramena pa to ne moze bas tako brzo ici.
                              Iako je uzeo dva seta nije mnogo promijenio u mecevima sa Novakom,a mora da mijenja.Kraj 4. i pocetak 5. su pokazatelj kako ce morati tokom citavog meca,ali to jednostavno jos uvijek ne moze,jer je Novak uglavnom taj koji odlucuje o poenima,pa i Novak koji ne igra najbolji tenis.
                              Isto tamo na izuzetno sporom hardu mu je i najveca sansa po meni,koliko to god cudno zvucalo...
                              Novaka uopste servis nije sluzio kao prosle godine kad je blistao,mnogo slabije je udarao FHom,vise neiznudjenih pravio.
                              Last edited by Vladan; 09-02-12, 19:26.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by Vladan View Post
                                Sad procitah na MTFu da je rekao da ne moze da trenira 100% i da zato ne moze da igra na nivou na kojem je bio prije bolesti
                                Nisam mogao nista da komentarisem do sada......mnogo mi je zao coveka.
                                Jedan je Obradovic Zarko!

                                Comment

                                Working...
                                X