Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evo jedan jako zanimljiv thread sa MTF. Radi se o najbolji igracima od '90 naovamo ukupno na touru kao i na pojedinim GS-ovima i turnirima iz serije super 9 (danasji Mastersi):

    http://www.menstennisforums.com/showthread.php?t=89043
    Last edited by ajmooooooo!!!; 01-02-12, 20:22.

    Comment


    • Nemoguce je napraviti uspesnu takvu listu, mada mu svaka cast na trudu.. zna taj covek posao

      Neki Masters 1000 turniri su bili prava smejurija a neko ce za ulazak u takvo finale dobiti vise poena neglo li za 1/4 Mejdzora. Uglavnom, za prvu cetvoricu nema zime, sa ili bez ove liste
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Ne znam da li je bila ova vest, ali Ljubicic najverovatnije na kraju sezone ide u penziju

        Ljubičić: Ne mogu više, na kraju sezone verovatno idem u penziju
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Mislim da je tako i najbolje, tesko ce do nekih rezultata a ne verujem da vise uziva u igri.. zavrsice karijeru sa 13 godina konstantnog obitavanja u prvih 100, sto svakako ne moze svako
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Znaci ja kao admin ne smem da iznesem svoje misljenje, a svi ostali mogu?
            Onda cu se ja povuci sa ovog mesta i konacno cu moci da diskutujem, a da niko ne moze nista da mi prebaci.
            Nije mi ni jednog trenutka namera bila da kažem to što ti izvlačiš kao smisao moje poruke.

            Ja samo želim da ukažem na neke negativne strane koje mogu nastati kada se polemiše takvim tonom sa pozicije nekoga ko je u isto vreme i u poziciji da tuđe, mnogo blaže izrečene kritike, cenzuriše.

            Ma, ja sam to onako, dobronamerno....

            Comment


            • @MGS
              Nekad se stvarno zapitam otkud nama pravo da sudimo o tome kako se neko osjecao na terenu u datom momentu...posto nam to samo igraci mogu garantovati...
              Primjetno je da Roger u zadnjih godinu-dvije kasni po pola koraka,korak na neke od svojih udaraca...logicno je da je to do godina...
              Logicno je,takodjer,da je slabije pripremljen nego je bio prije 4-5 godina...te da mu se desavaju fizicki padovi koji prije nisu...to smo u ovoj situaciji nazvali "matoroscu"
              MOJE misljenje je da je i na RG u 3. i 4. ostao bez gasa...treci set je izgubio,i cetvrti je trebao izgubiti...do polovine seta ga je u igri drzao servis,a u set vratilo par vanserijskih udaraca,BHa prije svega
              MOJE misljenje je da se ista stvar desila u istim setovima i na USO...
              Nije mi jasno sta si htio postici sa spominjanjem Falle,Roger je rekao da se povrijedio u mecu sa Hewittom u Halleu i da nije bio na 100% na tom Wimbledonu...ja nemam razloga da mu ne vjerujem...napomenut cu samo da su igrali svoj mec i u Halleu,te da je Kolumbijac osvojio 3 gema...
              Drago mi je da sam izmamio osmijeh na tvom licu pomenuvsi Roddicka...zaboravio si,mahinalno vjerovatno, pomenuti njegov H2H sa Novakom...
              Razumijem da ti je zao sto je Novak ispao u polufinalu 1/2,ali ne mogu da shvatim zasto si kivan na to da je upravo protiv njega pokazao zube...nije li to nesto na cemu mu zamjerate? nedostatak sportskog duha i volje...
              Tenis se igra da bi se osvajali turniri,a ne da bi se pobijedio Novak Djokovic...na putu za osvajanje RG 2011 Rogeru je na put stao Nole,i ostao uz put...
              Naredni protivnik je bio Nadal,tvrdnju da je u taj mec usao turisticki ne vrijedi komentarisati...da li je turisticki ulazio i u ostalih 16 meceva koje je izgubio od spanca?
              Meni kao fanu RFa je apsolutno nebitno iz kog ce razloga on igrati narednu sezonu,dvije,pet...bitno mi je da igra sto duze,kako bih mogao uzivati u tome sto on radi!
              Last edited by shminka; 01-02-12, 21:48.

              Comment


              • Jedan sportski pozdrav za LJUBU:

                ZDRAVO, ZDRAVO, ZDRAVO

                Respect za legendu

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Mislim da je tako i najbolje, tesko ce do nekih rezultata a ne verujem da vise uziva u igri.. zavrsice karijeru sa 13 godina konstantnog obitavanja u prvih 100, sto svakako ne moze svako
                  Sad sam ga gledala malo protiv Berera, izgubio je bas lagano 6:4 6:4 i ono je izgledalo poprilicno lose.
                  Meni je samo drago sto je uspeo da osvoji onaj Masters onda, to je bukvalno bila labudova pesma
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • @puder
                    Sve to sto kazes ima svoju pozadinu, i moze biti tacno, ali mislim da su je veca vjerovatnoca da su moje tvrdnje tacnije. A gledaj sad ovo. Ja nisam fan Novaka Djokovica. Ne navijam za njega. Nisam kivan uopste zasto je Novak bio "zrtva". I pogledaj sad jedan rezon. Uopste nisi uspio da skapiras intencije svog sagovornika, ali si zato uspio da proniknes u svu problematiku vezanu oko RF-a, Halea, Falje, pobjede protiv Novaka... Sto znam. Nekako mi to djeluje manje moguce, ako vec ne uspijevas da "provalis" ljude cije postove citas, i s kojim ulazis u "razgovor", ali u fazonu "ne znam sto ce mi ovo, ali ajde da probam".

                    Comment


                    • Originally posted by ClayWarrior View Post
                      Nemoguce je napraviti uspesnu takvu listu, mada mu svaka cast na trudu.. zna taj covek posao

                      Neki Masters 1000 turniri su bili prava smejurija a neko ce za ulazak u takvo finale dobiti vise poena neglo li za 1/4 Mejdzora. Uglavnom, za prvu cetvoricu nema zime, sa ili bez ove liste
                      Pa mislim da i period koji se pokriva, nekim površnim sakupljačima aduta za navijačka prepucavanja mogu dati "vetra u leđa"


                      BTW nisam znao i da se u klesanje kamena razumeš;)

                      Comment


                      • Originally posted by Torima View Post
                        Pa mislim da i period koji se pokriva, nekim površnim sakupljačima aduta za navijačka prepucavanja mogu dati "vetra u leđa"


                        BTW nisam znao i da se u klesanje kamena razumeš;)
                        Pazi, praviti ovakvu listu bilo bi nemoguce pre 1990. jer nije postojao organizovan sistem turnira. Ideja je sasvim dobra ali bismo ti ili ja verovatno drugacije bodovali odredjenu rundu i u drugacijem odnosu postavili Mejdzore i Masters 1000 turnire.. uostalom, ima dobrog tenisa i ispod nivoa Mastersa a cesto se u finalima moralo igrati na 3 dobijena seta

                        http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_P...ries_1970-1989

                        Ovo bi trebala biti serija koja je prethodila Masters 1000 turnirima ali ja nikada nigde nisam procitao da je neko u 80-im ovo pominjao, a ludost je ici cak do 1970. jer tek tad se nije znalo ko za kog promotera igra i kojoj organizaciji pripada a kamoli da imaju ovako izdvojenu seriju turnira. Zbog toga je ta 1990. znacajna jer je ATP uzeo stvar pod svoje, egzibicije koje su krasile 80-e i koje su nekad okupljale bolje igrace od Australian Opena su polako nestajale i sve je postalo zvanicno

                        Imam jedan rad o tome koliko su se igraci cesto sastajali na istim turnirima u proteklih 30 godina, tacno se vidi rasulo u 80-im i i postepeno dovodjenje u red nakon 1990.
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • http://www.sportklub.info/forum/thre...-CW-radna-tema

                          Evo iz ove teme mozete da izvucete milion tema i da vodite tenisku raspravu, pa izvolite. Malo da se skrene sa jedne te iste teme, dosadilo u pm.

                          Comment


                          • Pokusacu za nekih 20 dana da malo pokrenem i sajt Sportkluba kada je tenis u pitanju, jer televizija koja prenosi preko 80% turnira zasluzuje da pokrivenost ovog sporta bude bolja. Nadam se da ce za to biti sluha jer imam prilicno dobru viziju kako napraviti jednu bogatu bazu, sa mnogo tekstova, listama sa rekordima i svim mogucim podacima. Tu bi se naslo mesta i za analize velikih meceva Open ere (starije kompletne na zalost nemamo), od prvog do poslednjeg poena, da vidimo kako je ko igrao i u kojim su se poenima odlucivali pobednici velikih turnira. Zamislio sam nekih 5 odeljaka : Open era, Grand Slam turniri, ATP Tour, Masters 1000 turniri i Mladi igraci.. tu bih se, pored kompletne 2011. i rada na ovoj sezoni, voleo vratiti bar do 1990. i izdvojiti U20 igrace na svim turnirima ATP Tura, kako bismo dobili pravu sliku kada i zasto je pocelo ovoliko da skripi

                            To bi bio jedan ogroman posao ali bi rezultati, siguran sam, veoma brzo bili vidljivi
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Pa što se tiče 70-tih tu je i počelo ponašanje tenisera (bukvalno su sami birali gde će da igraju) koje je dovelo do stvaranja jednog sistema sa jasnim kriterijumima, pa se sa tim otišlo tako daleko da se dešavalo da su teniseri bukvalno plaćali letove neke privatne avio kompanije 90-tih da bi stigli da se odmore bar dan-dva između turnira (pogledajte samo broj mečeva Samprasa u to vreme) da bi se sve to dovelo u sadašnji nivo organizacije koja ruku na srce nije idealna, ali ....

                              Izjava Nadala kojom potvrđuje da preskače Dubai i nastup za reprezentaciju:

                              http://www.youtube.com/watch?feature...&v=DAl5nv7tIR4

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Pazi, praviti ovakvu listu bilo bi nemoguce pre 1990. jer nije postojao organizovan sistem turnira. Ideja je sasvim dobra ali bismo ti ili ja verovatno drugacije bodovali odredjenu rundu i u drugacijem odnosu postavili Mejdzore i Masters 1000 turnire.. uostalom, ima dobrog tenisa i ispod nivoa Mastersa a cesto se u finalima moralo igrati na 3 dobijena seta

                                http://en.wikipedia.org/wiki/Grand_P...ries_1970-1989

                                Ovo bi trebala biti serija koja je prethodila Masters 1000 turnirima ali ja nikada nigde nisam procitao da je neko u 80-im ovo pominjao, a ludost je ici cak do 1970. jer tek tad se nije znalo ko za kog promotera igra i kojoj organizaciji pripada a kamoli da imaju ovako izdvojenu seriju turnira. Zbog toga je ta 1990. znacajna jer je ATP uzeo stvar pod svoje, egzibicije koje su krasile 80-e i koje su nekad okupljale bolje igrace od Australian Opena su polako nestajale i sve je postalo zvanicno

                                Imam jedan rad o tome koliko su se igraci cesto sastajali na istim turnirima u proteklih 30 godina, tacno se vidi rasulo u 80-im i i postepeno dovodjenje u red nakon 1990.
                                Bodovi su podijelijeni bas ko i danas. GS : Masters je 2:1. To je ok. Makar bi ja i uvijek vise bodova davao za osminu GS-a nego titulu na 250 ili za finale GS-a nego za titulu na Mastersu ko sto bi i naravno puno vise davao za polufinale GS-a nego za finale Mastersa. ALI po ovakvom omjeru su radjeni bodovi i zda danasnje liste (a vjerovatno i prijasnje) tako da je sve 100% ispravno. Po meni je i sve ok.
                                Jedna stvar se sasvim sigurno cista i lako razumljiva: rang lista za svaki turnir.


                                Originally posted by bojanaBG View Post
                                Ne znam da li je bila ova vest, ali Ljubicic najverovatnije na kraju sezone ide u penziju

                                Ljubičić: Ne mogu više, na kraju sezone verovatno idem u penziju
                                Ne znam odakle ove gluposti, doduse kad se radi o Blicu, Pressu, Kuriru i sl znas da je izmisljena vijest.
                                Evo istine, a pazite radi se o istome danu kad je i ova "vijest" u Blicu objavljena:

                                Nakon meča Ljubo se osvrnuo na sve češče napise o svom igračkom umirovljenju.

                                - Kada pročitate naslove u medijima dobijete jedan zaključak, a kada pročitate cijeli članak shvatite da je u pitanju nešto sasvim drugo. Da budem sasvim jasan – igrat ću dok god budem imao osjećaj da se mogu nositi s igračima u ovom rangu, pa i onim najboljima. Od mene nećete čuti nikakve bombastične najave i izjave po pitanju mog povlačenja. Tu sam i namjerevam još neko vrijeme igrati – izjavio je Ljubičić, te se osvrnuo na vrlo skromnu posjetu prvog dana kako se igraju mečevi glavnog ždrijeba. Naime, na tribinama ledene dvorane zagrebačkog Doma sportova na ogledu Ljubičića i Becka teško da se moglo izbrojati više od tristotinjak ljubitelja tenisa...

                                http://www.jutarnji.hr/ivan-ljubicic...becka/1003434/


                                Kaze da nema smisla da se povlaci dok je jos uvijek u vrhu i moze igrati ravnopravno sa igracima iz vrha. A zasto bi i isao kad je top 30? Imao je on i u proslim sezonama puno losije rezultate i serije. Uostalom Berrer je zadnje 2 godine finalist Zagreba a i Lacko (kojeg je trebao dobiti) je dobar igrac. Kazem imao je on i puno losije rezultate i igre, tako da se ja ne bojim za njega. Bit ce on dobar i ove godine kao i proslih.
                                Pitanje kako se i pripremao u off-sezoni jer mu se rodilo dijete i bilo je dugo upitno hoce li u Australiju.
                                Last edited by ajmooooooo!!!; 02-02-12, 10:09.

                                Comment

                                Working...
                                X