Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Izvinjavam se sto ovako upadam.Vjerujem da ce ovo mnoge zanimati.

    ES je produzio prava za RG i USO.Za AO je produzio prosle godine.

    http://uk.eurosport.yahoo.com/300120...eurosport.html
    Ako komsija, vise si nego dobrodosao...

    Steta, ponadao sam se da ce SK uzeti makar RG, da mogu da se slusaju kvalitetni komentatori. Pffffffffffff...

    Comment


    • Originally posted by Vule_89 View Post
      Pa jel mi zabranjeno da skinem sa interneta snimke njegovih meceva ako nisam rodjen kad je on igrao?
      Nije. I ne sumnjam da si odgledao NEKOLIKO meceva. Torima bi trebalo da je generacija koja je pratila Dzona, kao sto ja i ti sad pratimo Novaka, Federera... Iako manje pokriveno prenosima, sigurno da ljudi iz tog vremena znaju nesto vise. Odgledali su bar taj jedan mec vise, procitali bar taj novinski clanak vise (ovo drugo je tek tacno).

      Comment


      • Pa dobro,dosta je malo neodredjeno ali svakako sam imao sta da vidim Takav tenis mi se svidja,napadacki,brz i sa dosta voleja

        Comment


        • Originally posted by Vule_89 View Post
          Pogledao sam mnogo njegovih meceva,tako da te molim da komentarises samo ako imas nesto pametno da kazes..
          Evo da ti "pametno" i polako odgovorim, pošto vidim da ti olako i brzo prelećeš preko posta:

          Rekoh - o nekima koje nisi gledao, tj gledao si ih samo za to što si čuo za tog nekog McEnroe.

          Jer da si ih stvarno gledao video bi da je to bio Sportista (s velikim S) jer je na terenu davao uvek 110% od svojih mogućnosti, i nikad nije diskutovao i bio prznica prema protivnicima nego prema sistemu. Toliko je on unapredio neke stvari u tenisu i to u kakvoj konkurenciji....

          Džaba je bacati bisere, kad su zidovi svuda oko nas....

          Comment


          • Originally posted by Torima View Post
            Evo da ti "pametno" i polako odgovorim, pošto vidim da ti olako i brzo prelećeš preko posta:

            Rekoh - o nekima koje nisi gledao, tj gledao si ih samo za to što si čuo za tog nekog McEnroe.

            Jer da si ih stvarno gledao video bi da je to bio Sportista (s velikim S) jer je na terenu davao uvek 110% od svojih mogućnosti, i nikad nije diskutovao i bio prznica prema protivnicima nego prema sistemu. Toliko je on unapredio neke stvari u tenisu i to u kakvoj konkurenciji....

            Džaba je bacati bisere, kad su zidovi svuda oko nas....
            Tesko bogami!! Mozemo da pitamo Zivojinovica ili Gilberta
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Nisam ni mislio da branim stav da McEnroe nije prznica CW, bio je jedan od najvećih, jer je to radio u doba kada je tennis bio jedna od najdosadnijih oblasti sporta i kada je pokazivanje ličnih osećanja bio "smrtni greh"

              Sa Gilbertom je imao lični sukob i tu ne bih ulazio u komentare, ali sa Bobom je sukob bio na nivou "tuk na luk" tj dva slična temperamenta i slična profila igrača po načinu igre, tako da u suštini jeste bilo dobacivke ali je Boba i te kako znao da mu inteligentno uzvrati. Nije mu ostajao dužan nikada

              McEnroe je igrač koji nikad nije hteo da bude Gospodin, već da bude Najbolji u svojoj oblasti kojom se bavi. Doneo je novi talas koji je malo uzdrmao tadašnji elitistički status tenisa.

              Moja intencija nije ni bila da JPM opišem kao Gospodina (što on nikada nije ni hteo da bude), već samo da ukažem da je bio Sportista koji izgara sa 110% kapaciteta da bi bio najbolji u tome što radi. Energija i emocije koje to prate on nikada nije suzdržavao.
              Last edited by Torima; 30-01-12, 19:38.

              Comment


              • "Zanimljiva" diskusija se vodi, ali "nazalost" trenutno nemam vremena da joj se posvetim. Ipak, zanimljivo je citati sta pojedinci misle o Rodzeru.
                Dayman (a-a-ah...)
                Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                Champion of the sun (a-a-ah...)
                You're a master of karate and friendship
                For everyone

                Comment


                • Originally posted by Torima View Post
                  Nisam ni mislio da branim stav da McEnroe nije prznica CW, bio je jedan od najvećih, jer je to radio u doba kada je tennis bio jedna od najdosadnijih oblasti sporta i kada je pokazivanje ličnih osećanja bio "smrtni greh"

                  Sa Gilbertom je imao lični sukob i tu ne bih ulazio u komentare, ali sa Bobom je sukob bio na nivou "tuk na luk" tj dva slična temperamenta i slična profila igrača po načinu igre, tako da u suštini jeste bilo dobacivke ali je Boba i te kako znao da mu inteligentno uzvrati. Nije mu ostajao dužan nikada

                  McEnroe je igrač koji nikad nije hteo da bude Gospodin, već da bude Najbolji u svojoj oblasti kojom se bavi. Doneo je novi talas koji je malo uzdrmao tadašnji elitistički status tenisa.

                  Moja intencija nije ni bila da JPM opišem kao Gospodina (što on nikada nije ni hteo da bude), već samo da ukažem da je bio Sportista koji izgara sa 110% kapaciteta da bi bio najbolji u tome što radi. Energija i emocije koje to prate on nikada nije suzdržavao.
                  Znam, ali ne mozes onda reci da nije bio prznica prema protivnicima kad se tom istom Gilbertu u januaru 1986. na Masters Kupu prodere "You punk, you don't belong on the same court with me." Sta su jedni drugima radili on, Konors i Lendl da ne pominjemo

                  Uopste ga ja ne osudjujem, bili su mnogo iskreniji od danasnjih igraca
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Znam, ali ne mozes onda reci da nije bio prznica prema protivnicima kad se tom istom Gilbertu u januaru 1986. na Masters Kupu prodere "You punk, you don't belong on the same court with me." Sta su jedni drugima radili on, Konors i Lendl da ne pominjemo

                    Uopste ga ja ne osudjujem, bili su mnogo iskreniji od danasnjih igraca
                    CW

                    Mislim da je deo moje rečenice izvađen iz konteksta i da se oko njega sada vodi rasprava. Ali, dobro je dok se ta rasprava vodi argumentovano bez raspirivanja strasti.

                    JPM nije bio prznica prema igračima, u toj meri, koliko je bio prznica i svađalica sa sudijama, organizatorima i uopšte sa organizacijom sistema u kome se tada odvijalo takmičenje. To, da li jeste ili nije Sportista, nisam siguran da možemo da mu osporimo, jer je na terenu izgarao do poslednjeg trenutka. Takođe je tačna i činjenica da je mogao mnogo više biti popularan, da je imao ponašanje Borga, ali...

                    Priznajem da nisam naglasio tu razmeru, i tu uvažavam tvoju primedbu u potpunosti. Gospodin nikada nije bio, niti je želeo da ga prepoznajemo kao gospodina, ali Sportista jeste celim svojim bićem.

                    Moja diskusija je ponukana stavom koji provejava u teniskom svetu već duže vreme, ali se ne iznosi u javnost, a ovde je izložena od strane M_G_S u njegovom postu o karakteru Federera.

                    Ja ne osporavam rezultate RF, i ponavljam da je on jedan od Najvećih tenisera, a sigurno se mora reći da je Majstor i Umetnik teniske veštine, ali je činjenica da veliki Sportista u toj meri nije.
                    Ceo taj konglomerat u teniskoj organizaciji je jedva čekao da se pojavi neko ko može da uspostavi neki stepen rivaliteta sa Federerom, jer je već postajalo dosadno i monotono njegovo dobijanje mečeva još u svlačionici. Sve to je doprinosilo sve manjoj gledanosti teniskih turnira, a samim time i opadanju prihoda tog istog konglomerata.

                    To da je RF jako slab sportski karakter i poseduje jako nizak voljni moment, je nešto oko čega se lome koplja ovde, i oko čega treba diskutovati.

                    Tu se ubacio Vule sa tezom koja se uopšte ne poklapa sa tim :

                    "Pa dobro,i McEnroe nije bas bio blistav sportista ali je imao rezultate koje mu niko ne osporava.."

                    I još onako, odokativno izložio nivo moje pameti svom ličnom sudu, za koji ne sumnjam da je visok, ali pošto se lično ne poznajemo, ispada neprimeren.
                    Last edited by Torima; 31-01-12, 09:19.

                    Comment


                    • U te njihove price o Federeru zaista ne bih ulazio, ne zanimaju me.. hteo sam samo da resimo ovo oko Mekinroa

                      Ne znam koliko je zeleo popularnost ali mu je smetalo sto je recimo Konors neuporedivo vise bio voljen od strane americke publike, iako je Dzon i sam osvojio 4 Mejdzora na Flesing Medouzu. Novinari mu isto nisu pomagali, posebno u vreme kada je ozenio Tatum O'Nil i kada su trebali da dobiju dete. Znam da je jedne godine odmah po sletanju u Australiju jos na samom aerodromu uspeo da prevali jednog novinara preko fotelje a sa drugim da se medjusobno pljuje, samo zato sto su ga pitali za nju. Sve te gluposti su mu se skupljale i nakon meca sa Gilbertom koji sam pomenuo bilo mu je svega dosta, otisao je iz tenisa na pola godine. Da je bio drugaciji lik, nastavio bi i u narednim godinama tamo gde je stao 1984. (bar bi se borio sa Lendlom do krvi) i osvojio mnogo vise od 7 Mejdzora na koliko je stao.. medjutim, onda verovatno ne bi bio upamcen kao najveci zabavljac u igri
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Za shminku

                        NI je jako,jako dobro objasnio zbog cega se ovo desava. Ljudi su u rimsko doba izuzetno uzivali da gledaju gladijatorske borbe,tako da nema razloga da ni danas ljudi ne uzivaju u borbama modernih gladijatora,tenisera. Bojim se da ce se na kraju diskusija svesti na to da li su se ljudska razmisljanja uopste od tada promijenila? Da li smo mi stvarno razumna bica ili zivotinje?...
                        U ljudima postoji poriv da gledaju borbu. I ja tu vidim civilizacijski napredak od rimskog doma. Nasa potreba da gledamo borbu se zadovolja teniskom igrom a ne gladijatorskim igrama. Teniseri nemaju fizickog kontakta. Sve u svemu se igra jako fer. Nije dozvoljeno dobacivati protivniku. Istinski ljubitelji tenisa kao ti ce osuditi svaki nesportski ispad. Publika na terenu ne ometa igrace i cuti tokom igre... itd. Znaci zadrzava se borba ali bez krvi. Fizicki napor je povremeno neizdrziv, ali to je ipak psihicka borba lomljenje protivnikove volje. I ja ne poricem da uzivam u tome. Ali ne samo u tome. Uzivam u jos po necemu kada gledam tenis.

                        Teniski tereni na Kosevu su jako blizu stadionu Asim Ferhatovic Hase. Apsolutno je nemoguce odigrati teniski mec bez dobacivanja od strane navijaca koji idu na utakmice. Komentari tipa "Guzonjini sinovi","Pederi","Ovi i...oni". Nema sumnje da te ljude tenis kao sport ne zanima. Njihova stvar,njihov izbor. Ali cisto sumnjam da neko od njih jucer,ako nije imao nekih obaveza, nije pogledao finale AO. Ako nista,peti set sigurno jeste! Kratkorocno gledano,plus sto se tice popularizacije sporta. A ja na to postavljam pitanje: "Koliko ce tih ljudi pratiti desavanja u Zagrebu ili Vina Del MAru ove sedmice?"
                        Tacno tako. Ljudi koji ne vole tenis i koje ne zanima tennis su gledali finale prikovani za sest sati za ekrane. Borbi Novaka i Rafaela je pozamasna svota i laskava titula najboljeg na svijetu davala dodatnu draz.

                        Tako da bih ljude koji su jucer gledali mec bih razvrstao u dvije grupe: istinske zaljubljenike u tenis kao igru koju krasi toliko razlicitosti i ljude koji su mec gledali da vide ko ce na kraju ostati na nogama. Da li vrijedi zanemarivati i potiskivati sve teniske razlicitosti kako bi se svi strpali u "ladicu" gladijatori,kako bi se dobila gledanost ove druge skupine? A u neko dogledno vrijeme,izgubila gledanost prve.
                        Ne sumnje da su bile dvije grupe. Prva grupa u koju spadamo i ti i ja su ljubitelji tenisa. Mi volimo i prikazano umijece. Mi uzivamo u tehnicki savrseno izvedenom BH, Novakovom returnu prve serve 10 santimentara daleko od osnovne linije, proklizavanju... Neki, kako Bojana, nadam se da mi nece zamjeriti sto je uzimam kao primjer, uzivaju dodatno u eleganciji, lakoci, skladu udaraca... Daleko od toga da se meni to ne svidja ali ja preferiram efikasnost. Dajem joj prednost pred elegancijom.

                        Postoji tu i jedan element saha, koji neupuceni uopste ne shvataju. Hoce li server ici u tijelo ili BH ili FH stranu. Hoce ici na kik, slajz ili ravnu. Hoce ici na agresivnui drugi servis ili ne. Sto ce u razmjenama forsirati. Hoce li kad napada iz strah ici na pretjerano blizu liniji itd.

                        Ali cak i mi, u svakom slucaju to mogu reci za sebe, jos i vise uzivamo u svemu tome kad se sve tom odigrava u velikom mecu. Kad je ulog veliki. Kad je pritisak veliki. Kad se moraju pobijediti umor i nervoza.

                        Ali vecina uziva samo u ’gladijatorskim’ elementima – borbi, izdrzljivosti, volji. Tu i tamo u ponekom spektakularvom vineru. No ta vecina daje tenisu popularnost. Sa njom dolaze TV prenosi, novac... Slozices se bez toga ne be bilo profesionalnih tenisera. Niti bi mi mogli uzivati u prenosima na malim ekranima.

                        Tenis je genijalna igra. Brojanje poena u tenisu je fenomelano. Nije kraj dok zadnja loptica ne padne dvaput. Fantasticno! Sport u kom neki poeni vrijede jedan poen,neki dva,neki deset,a neki cijeli mec. Toga nigdje vise nema!Toliko toga tenis cini specificnim i jedinstvenim,da onaj ko zeli uvijek moze naci dovoljno razloga da bude pravi zaljubljenik! Pitanje je da li ce za deset godina uopste biti bitno koliko si takvih poena i gemova skupio i na koji nacin...ili ce biti bitno to koliko tvoj protivnik,gladijator, ima snage...i do kada ce se uspijevati drzati na nogama.
                        Brojanje je fantasticno. Ono je napravljeno da kumulira ukupni efekat koji igraci ostavljaju jedni na druge. Izgubleni set moze znaciti dobijeni set ako si umorio protrivnika vise nego sebe. Nista ti ne vrijede vec osvojeni gemovi ako pocnes sumnjati da li mozes osvajati nove gemove…

                        Rafa i Nole nisu nikakvi gladijatori. Rafa i Nole su vrhunski teniseri. Isto kao sto su to i Federer i Murray. Formirane licnosti,svaka od njih specificna na neki svoj nacin. Apsolutno dovoljno da se svaki od teniskih zaljubljenika moze naci u nekome od njih. Predstavljaju se,pak,kao gladijatori. Lako im je dok su oni tu...Sta kad ne budu? Kuda dalje?
                        Tu postoji neslaganje medju nama. Postoji jedan element gladijatorstva.

                        Za koga cemo navijati za 15tak godina. U izboru izmedju 10 kineza, 5 rusa sa jako slicnim prezimenima (situacija slicna WTA turu na pojedinim turnirima proteklih godina,na kojima su dominirale ruskinje) koji su u TOP 20 i koji imaju jako slicnu igru...razlike ustvari i nema...mecevi svi haman isti...na pitanje koja su vam najveca oruzja odgovaraju: "Mislim da sam veci gladijator od ostalih..."
                        Meni je svejedno koje prezime nosi najbolji teniser svijeta. Meni je bitno kako on igra.

                        Tenis,po meni, ne smije da izgubi stvari koje ga razlikuju od ostalih sportova...ni po koju cijenu...ne smije se izgubiti poredjenje sa sahom...a ako ce se dodjele priznanja po zavrsetku GSova ubucuce odvijati na nacin na koji se odvijala ova ceremonija...sto se mene tice,mogu tenis slobodno staviti kao jednu od verzija boksa
                        U sahu ima boksa. Vjerovatno ne znas da je Vasilij Smislov, bivsi prvak svijeta u sahu, trenirao boks kao dio priprema za mece sa Botvinikom. I u boksu ima element saha. Treba znati koja je taktika najbolja za razlicite protivnike. Bitan je omjer.

                        Apsolutno se slazem sa Bojanom da je steta sto tenis gubi raznovrsnost. Moje resenje za to je sledece. Ubrzati terene i skratiti servis polje za 30 sentimetara. Mozda je previse radikalno da bi ga iko ozbiljno razmotrio.

                        Comment


                        • Originally posted by ClayWarrior View Post
                          U te njihove price o Federeru zaista ne bih ulazio, ne zanimaju me.. hteo sam samo da resimo ovo oko Mekinroa

                          Ne znam koliko je zeleo popularnost ali mu je smetalo sto je recimo Konors neuporedivo vise bio voljen od strane americke publike, iako je Dzon i sam osvojio 4 Mejdzora na Flesing Medouzu. Novinari mu isto nisu pomagali, posebno u vreme kada je ozenio Tatum O'Nil i kada su trebali da dobiju dete. Znam da je jedne godine odmah po sletanju u Australiju jos na samom aerodromu uspeo da prevali jednog novinara preko fotelje a sa drugim da se medjusobno pljuje, samo zato sto su ga pitali za nju. Sve te gluposti su mu se skupljale i nakon meca sa Gilbertom koji sam pomenuo bilo mu je svega dosta, otisao je iz tenisa na pola godine. Da je bio drugaciji lik, nastavio bi i u narednim godinama tamo gde je stao 1984. (bar bi se borio sa Lendlom do krvi) i osvojio mnogo vise od 7 Mejdzora na koliko je stao.. medjutim, onda verovatno ne bi bio upamcen kao najveci zabavljac u igri
                          Iskreno se slažem sa tvojom tvrdnjom, jer kao što rekoh, da se ponašao kao Bjorn, imao bi mnogo više lične koristi ali onda bi bio samo jedan od mnogih dosadnih likova koje bi samo

                          bilo zabavno gledati dok igraju (za razliku od Borga)

                          U vreme kada je JPM i ostali igrali, svaki TV prenos sa Mejdžora je bio extra događaj i morao se pratiti jer si samo tako mogao imati uvid u bilo kakvu promenu u igri velikana tog vremena

                          Izuzetno cenim tvoj trud i poznavanje tenisa na enciklopedijskom nivou, i tvoje zalaganje da se razborito iznose činjenice.

                          Comment


                          • Originally posted by Torima View Post
                            CW

                            Mislim da je deo moje rečenice izvađen iz konteksta i da se oko njega sada vodi rasprava. Ali, dobro je dok se ta rasprava vodi argumentovano bez raspirivanja strasti.

                            JPM nije bio prznica prema igračima, u toj meri, koliko je bio prznica i svađalica sa sudijama, organizatorima i uopšte sa organizacijom sistema u kome se tada odvijalo takmičenje. To, da li jeste ili nije Sportista, nisam siguran da možemo da mu osporimo, jer je na terenu izgarao do poslednjeg trenutka. Takođe je tačna i činjenica da je mogao mnogo više biti popularan, da je imao ponašanje Borga, ali...

                            Priznajem da nisam naglasio tu razmeru, i tu uvažavam tvoju primedbu u potpunosti. Gospodin nikada nije bio, niti je želeo da ga prepoznajemo kao gospodina, ali Sportista jeste celim svojim bićem.

                            Moja diskusija je ponukana stavom koji provejava u teniskom svetu već duže vreme, ali se ne iznosi u javnost, a ovde je izložena od strane M_G_S u njegovom postu o karakteru Federera.

                            Ja ne osporavam rezultate RF, i ponavljam da je on jedan od Najvećih tenisera, a sigurno se mora reći da je Majstor i Umetnik teniske veštine, ali je činjenica da veliki Sportista u toj meri nije.
                            Ceo taj konglomerat u teniskoj organizaciji je jedva čekao da se pojavi neko ko može da uspostavi neki stepen rivaliteta sa Federerom, jer je već postajalo dosadno i monotono njegovo dobijanje mečeva još u svlačionici. Sve to je doprinosilo sve manjoj gledanosti teniskih turnira, a samim time i opadanju prihoda tog istog konglomerata.

                            To da je RF jako slab sportski karakter i poseduje jako nizak voljni moment, je nešto oko čega se lome koplja ovde, i oko čega treba diskutovati.

                            Tu se ubacio Vule sa tezom koja se uopšte ne poklapa sa tim :

                            "Pa dobro,i McEnroe nije bas bio blistav sportista ali je imao rezultate koje mu niko ne osporava.."

                            I još onako, odokativno izložio nivo moje pameti svom ličnom sudu, za koji ne sumnjam da je visok, ali pošto se lično ne poznajemo, ispada neprimeren.
                            Izvinjavam ti se,prenaglio sam malo sa tom izjavom..poznato je da Federer nema tu borbenost kao sto je imaju Novak i Rafa..ali ako je jedino to sto Federera ne mozes da uklopis u pravi profil sportiste,onda ne treba ni raspravljati vise na tu temu..
                            Last edited by Vule_89; 31-01-12, 10:41.

                            Comment


                            • Originally posted by Torima View Post
                              Iskreno se slažem sa tvojom tvrdnjom, jer kao što rekoh, da se ponašao kao Bjorn, imao bi mnogo više lične koristi ali onda bi bio samo jedan od mnogih dosadnih likova koje bi samo

                              bilo zabavno gledati dok igraju (za razliku od Borga)

                              U vreme kada je JPM i ostali igrali, svaki TV prenos sa Mejdžora je bio extra događaj i morao se pratiti jer si samo tako mogao imati uvid u bilo kakvu promenu u igri velikana tog vremena

                              Izuzetno cenim tvoj trud i poznavanje tenisa na enciklopedijskom nivou, i tvoje zalaganje da se razborito iznose činjenice.
                              Ja se zaista trudim da odem dalje od enciklopedijskog nivoa, u cemu sam cini mi se i uspeo ;)
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                Ja se zaista trudim da odem dalje od enciklopedijskog nivoa, u cemu sam cini mi se i uspeo ;)
                                Mislim da si izborom Ivana mnogo u stvari rekao i o samom sebi, jer Ivan je bio Iskreni posvećenik u tenis i tražio je savršenstvo u svakom svom potezu. Kapa dole

                                Comment

                                Working...
                                X