Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by amnesiac View Post
    Primjer Marija Ančića koji se na Wimbledonskoj travi 2004 (koja je bila tek za nijansu sporija od 2003) osjećao kao riba u vodi. Na njegovu nesreću Roddick je tad bio u odličnoj formi, ali je Mario izgubio taj polufinalni meč više zbog psihe nego zbog igre. Ukupni broj poena je + 7 za Roddicka što samo potvrđuje koliko je to tijesan meč bio. Ančić je na tom Wimbledonu pokazao svo umijeće na tadašnjoj travi. Usuđujem se reći da je trava bila ona iz 2001 nikako on ne bi izgubio meč. Usred meča BBC grafika je dala statistiku serve & volley Roddick 0 %, Ančić 100 %. No, Ančić se morao prilagođavati usporavanju, a to jednostavno nije mogao jer je on stvaran da igra s&v igru koja je pripadala drugom vremenu a koja je postala samoubistvo. Protiv Federera na sada već osjetno sporijoj Wimbledonskoj travi 2006 smanjio je izlaske na mrežu a na istom turniru 2008 mislim da nije uopšte izlazio poslije drugog servisa a poslije prvog mnogo manje nego ranije. Glatko je izgubio oba meča, a da trava nije usporavana moguće da bi i dobio Rogera taman kao i 2002.

    Nakon tog poraza bilo je kritika na prekid meča zbog kiše, jer je djelovao bolje na terenu, ali Roddick je na ugled dobio prekid, mislim da se na ostalim terenima nije nikako prekidalo, još uvijek mi je u glavi Mićino kukanje i ponavljanje toga. Ne bih rekao da je samo zbog psihe i prekida izgubio, koliko se sjećam veliki broj zicera je fulao na mreži, možda da je imao 50% uspješnosti, to mu je bilo jedno od gorih izdanja na mreži i najgore na turniru (možda i vezano za psihu )
    Kako objašnjavaš poraz Ančića od Rafe, dok je ovaj cuclu držao u ustima i nešto kasnije od Novaka, podloge nisu bile usporene kao sad. Sa ostalim se uglavnom slažem.

    Comment


    • Uzbudljiv i kvalitetan nije isto.Uzbudljivo je bilo finale Wa izmedju Rogera i Andya ali taj mec nije bio kvalitetan ni blizu kao finale godinu dana prije toga izmedju Rafe i Rogera.Uzbudljiv je bio izmedju Roberta i Berdycha na RGu ove godine ako cemo tako.

      Djokovic-Federer USO

      Vidjeli smo sve,jedan izuzetan Rogerov nivo u prva dva seta,nesto sto je zaista tesko pratiti i ostati uz njega kad tako igra,uspio je Novak da ostane iako je izgubio oba seta ali posle izgubljena dva seta,jos na takav nacin imati snage da podigne nivo igre jos vise,da se vrati u mec i spasi na onaj nacin mec loptu je nesto sto se rijetko vidja.Mec godine sto se mene tice.

      Federer-Djokovic RG

      Izuzetan nivo tenisa,velika borba,samo sto je tu bilo manje tenisa i igre nego u mecu na USOu,vise je servis odlucivao.Vjerujem da ce ovo mnogima biti mec godine,posebno Rogerovcima.

      Djokovic-Nadal USO

      Nesto mislim da ce ovaj mec odnijeti tu titulu ili ce biti drugi na listi zbog gladijatorskog tenisa,posebno u trecem setu.Najnevjerovatniji poeni su vidjeni u ovom mecu,kakve su stvari vracali,izvlacili,nije bilo te neizvjesnosti i uzbudjenja ali nivo na kojem su se igrali neki poeni su vanzemaljski

      Nalbandian-Hewitt AO

      Bilo je stvarno uzivanje gledati ovaj mec,sjajni poeni,nadmudrivanja sa osnovne,svi udarci u repertoaru,jedan od najkvalitetnijih bez ikakve sumnje sto se mene tice

      Nadal-Del Potro W

      Strasan mec koji je pokazao da Delpo moze i na travi mnogo.Sta je sve Nadal uspijevao da vrati,kakve bombe,ali i Delpo je uspijevao da ostane uz Nadala kad bi ovaj diktirao igru,fantastican nivo.

      Monfils-Raonic Stockholm

      Najbolji turnir ove godine,ubjedljivo sto se mene tice,kvalitetni mecevi,a ovaj je bio najkvalitetniji.


      Bilo je jos dobrih meceva,no neka ovo budu moji favoriti
      sigpic

      Comment


      • Federer and Murray will clean up in 2012

        Right from the outset I was pretty sure that Roger Federer would win the ATP World Tour Finals at the O2.

        Andy Murray seemed like the only player who could stand in his way, but clearly nobody had a clue how bad Andy's injury was apart from the player himself. He must simply have been hoping that somehow he'd be alright to play, but it didn't work out that way.

        And with Murray not fit, that was it: the way was clear for Federer.

        Rafael Nadal has simply not played at his true level all year, even in winning the French Open. At Roland Garros he was far from at his best, but somehow he found a way to win despite that -- yet before that, and since, he's struggled with his timing and not looked the same player he was last year. In London he looked ill - was ill, in fact - and it caps a tough season.

        As for Novak Djokovic? Well, it's been fascinating watching him over the last month or so. I have a theory that I'm happy to repeat to anybody who'll listen that Djokovic could well have peaked, and the rest of his career will be downhill from here.

        I'd be happy to be proven wrong, but at the moment I see signs that the old Djokovic is returning. His motivation simply doesn't seem to have been there in the last few weeks, and while I realise the shoulder problem doesn't help it just looks to me like he could be slipping backwards. Unless he has a stunning start to the season, I can't help but think 2012 will be one long anti-climax.

        His job is to prove me wrong, but I'm suspicious that his best days have been and gone.

        If that proves to be the case, Federer and Murray must surely mop up 2012 between the two of them.

        Murray has to make this his time. He will simply never have a better chance to win Grand Slams, and the only person standing in his way is Roger Federer.

        Federer, for his part, never really went away. He was overtaken by Nadal when the Spaniard enjoyed his moment in the sun, and Djokovic has blown everyone away in his amazing 2011.

        Throughout all that Federer's level has remained pretty much the same over the last few years, though he did have a poor 2010. His tennis has been superb this year, and when you analyse it he was really only a few points away from picking up a Grand Slam or two this season.

        Okay, so he's not what he was in 2006 or 2007, but the fact remains that as the year turns he is the best tennis player in the world. There's a distinct possibility - a probability, actually - that he'll win one or two Grand Slams next season, and if he does he'll likely become world number one again. Frankly, I'm amazed to be saying that, but there's no doubt that he enters 2012 as the clear favourite.

        Whether Murray can step up as well remains to be seen, though he'll never have a better opportunity. What he doesn't need, though, is to face Federer in a Grand Slam final - particularly in Australia, where another defeat in the last match of the tournament could set him back once again.

        Should Murray face up against anyone else in the world in a Grand Slam final next year, I'm convinced he'd win. Against Federer, I'd have serious worries that he will fall short once again.
        Upravo je unistio Federera i Murraya,najveci baksuz ikad
        Pred Novakom su dobri dani
        sigpic

        Comment


        • Zasto ovaj Reed ne cuti i zasto je morao da spomene Feda?

          jedino sto vadi celu situaciju je prethodni blog
          http://uk.eurosport.yahoo.com/tennis.../article/8003/

          ali jadan Marej, nije ni cudo sto nikako da osvoji GS kad je po Reed-u on uvek 1. favorit
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Federer i Nadal protiv plave sljake u Madridu :

            http://www.thehindu.com/sport/tennis/article2671494.ece
            Dayman (a-a-ah...)
            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
            Champion of the sun (a-a-ah...)
            You're a master of karate and friendship
            For everyone

            Comment


            • Originally posted by notorious View Post
              Kako objašnjavaš poraz Ančića od Rafe, dok je ovaj cuclu držao u ustima i nešto kasnije od Novaka, podloge nisu bile usporene kao sad. Sa ostalim se uglavnom slažem.
              Nikako, jer nijesam gledao meč . Mada ni Mario nije bio veteran, ako ćemo pravo . 19 godina protiv Rafe sa 17. Blizu su bili i kad je ranking u pitanju, oko 70-og mjesta. Ali što kažeš, 2003. je bila dosta brža podloga od ove sad što se može jasno vidjeti u Federerovim mečevima i njegovom načinu igre koji se bazirao mahom na s&v igri. Još je to bilo prvo kolo i jasnog objašnjenja nema. To ti je otprilike kao kad je Federer 2001 sa nepunih 20 godina dobio Samprasa a iduće godine izgubio u prvom kolu od Ančića sa 18 godina (154. igrač protiv devetog). Ali činjenica je da je Mario puno napredovao 2004. u odnosu na godinu ranije. Zbog povrede koja ga je odvojila od terena ne možemo to isto reći za Rafu i njegovu igru na travi jer je nije bilo te godine. Treba reći da je i tada ritern bio i tada vrlo bitan i da se sa njim moglo puno toga postići što se najbolje vidi na Hewittovom primjeru. Vjerovatno su reketi u pitanju, ali je problem što su usporavali i podlogu (ili lopte, zaista ne znam). Mislim da je djelimično uticao Lleytonov poraz u prvom kolu od bombardera Iva u prvom kolu 2003. Hewitt je tada bio broj 2 i osvajač Wimbledona 2002 i vjerovatno organizatori (ili ATP) su željeli što manje takvih iznenađenja. Ovo je moja pretpostavka i ne mora biti tačna. Karlović nikad ne bi osvojio Wimbledon ni da je podloga iz 2001 ili ranije, ali dovoljno da eliminiše jednog od favorita za koga se pretpostavljalo da će osvojiti minimum 5 GS turnira. A i osvojio bi toliko da Roger nije podigao nivo igre 2004. Ko je mogao pretpostavljati da če ostati na 2? Niko, vjerujem. Što se Ančića tiče ostajem pri tvrdnji da je kolateralna šteta tih usporavanja Wimbledonske trave. Sigurno je da je mogao više u karijeri i pored te za njega nepovoljne situacije. Što se tiče ovog poraza od Đokovića on je bio na US Openu 2005 a pobijedio je Novaka na Wimbledonu 2006 (dovoljno je tada bila usporena trava, ali ruku na srce Novak je imao tek 19 godina). Skoro sam negdje pročitao da je podloga na US Openu usporena poslije 2002, odnosno zadnjega Samprasovog osvajanja. Nijesam znao za taj podatak ranije.

              Originally posted by Vladan View Post
              Upravo je unistio Federera i Murraya,najveci baksuz ikad
              Pred Novakom su dobri dani
              Je li ti Reed neki rođak?
              Od skoro sam počeo da čitam njegov blog odnosno otkad je hvalio Novakovu sezonu i malo prelistao što je ranije pisao. Toliko kontradiktornih stvari u roku od mjesec dana da se čovjek zapita sprda li se ili je ozbiljan. Najavljivao je poslije US Opena Đokovićevu dominaciju par godina, a sad predviđa njegov pad. Samo prije 10-ak dana govori o Federovovoj sreći u Parizu jer su mu se poklopile zvijezde a sad ga stavlja kao glavnog favorita za 2012 zbog njegove sjajne igre u Londonu. Ranije je u članku poslije US Opena govorio o Rogerovoj "slabijoj konkurenciji u prvih par godina dominacije" a sad ga stavlja kao glavnog favorita za narednu godinu iako "nije na nivou iz 2006-2007". A konkurencija jača? Ko je ovđe lud??? Zaista nevjerovatno.
              I nije Reed izuzetak u tome. Svi teniski stručnjaci su takvi. Imaju pamćenje od par dana. Svaki bivši teniser kad bude gost na Wimbledonu govori o "nevjerovatnom nivou tenisa" i bukvalno svake godine kad su gosti igra se najbolji tenis . Naravno, niko neće reći riječ protiv sadašnjeg tenisa jer dobijaju dobre honorare i moraju da uzdižu tenis koji se trenutno igra svojim izjavama. I ko se može usprotiviti kad nešto kaže autoritet poput Beckera, McEnroea itd?
              Ja sam veliki Federerov navijač i tu ga ne priznajem nikome . Ali nijesam ostrašćen i pokušavam da realno sagledam stvari. Kad je Federer osvojio svoj peti GS turnir već su ga bili proglasili najboljim igračem svih vremena i to mnogi (?!). Sad gledam sajt BBC-a i članak "Igra li Federer svoj najbolji tenis ikad?". A razlog leži samo u dobrom kraju sezone. Svi sad zaboraviše Đokovića a kakvu je sezonu imao, mada mu, eto, priznaju. Najbolje je izgleda samo ono što je aktuelno za stručnjake i "stručnjake". Ako sad Španija osvoji Davis Cup mediji će vjerujem dizati u nebu Rafinu igru i najaviti iduću sezonu. Niko Novaka i Rogera pominjat jer oni neće igrati ove sedmice. Postaje smiješno, ali valjda je i to način da se popularizuje tenis.
              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

              Comment


              • Oces li ti to da kazes da sam kontradiktoran

                Da,nevjerovatno je ono sto je pisao posle USO i par mjeseci kasnije ovo sad,no takav je on.Na kraju se nada u Andya,sto je i normalno za Britanca ali mu sto se jinxovanja tice nisam ni do koljena,sa sve Notom

                I da su podloge brze,da je trava,da je tu tepih svi bi oni naucili da igraju tu kako treba,bar ovi najbolji bi
                sigpic

                Comment


                • Vladane, molio bih te da prognoziraš negativnu godinu za Federera, da bi nekako parirao Reedu kako bi napravili kakvu takvu ravnotežu
                  Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                  Comment


                  • Nista sad ne pomaze,veliki Reed je rekao svoje
                    Mada dijelim njegovo misljenje,dodao bih i da ce Nadal imati sjajnu sezonu
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Nista sad ne pomaze,veliki Reed je rekao svoje
                      Mada dijelim njegovo misljenje,dodao bih i da ce Nadal imati sjajnu sezonu
                      Tačno vidim Del Potra kako uzima iduće godine Grand Slam (komada 4)

                      Izvinjavam se na spamu ;)
                      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                      Comment


                      • Ovakav spam je dozvoljen, samo iz Vladanove tastature ne smije doci.

                        A ja mislim da ce Endi ili Delpo sljedece godine imati veoma dobru sezonu, ne kao Novak ovu, ali mislim da bi mogla biti godina jednog od njih dvojice.
                        Od Nadala ne ocekujem nesto pretjerano dobru godinu, kao ni od Federera, Djokovic kao do 2011. ;)

                        Comment


                        • A ja bas ocekujem dobru godinu za Federera, losu za Nadala, solidnu za Del Potra
                          Everything you want is on the other side of fear.

                          Comment


                          • Svaka druga je Nadalova,svaka parna

                            Delpo je imao par odlicnih meceva ove godine ali nijedan nije bio sa onog nivoa kad je ovosjio USO.Smije li on tako da opterecuje zglob je jos jedno pitanje.Mislim da se od njega ne moze ocekivati osvajanje Slamova u kontinuitetu,iako ne bi imao nista protiv da dodje do njih,izuzetno mi je drag i volim njegov tenis.Andy mora sam sa sobom da rascisti,mora agresivnije na Slamovima,mora da ne dozvoli pritisku da ga jede.Tesko ce mu biti.Roger je cudo,jos kad ima samopouzdanje onda je favorit za titulu na 3 Slama,ali da ne zaboravimo podlogu na otvorenom,nije to dvorana i ne moze toliko na servis da se osloni i da racuna na mnogo brzih i lakih poena.Nadal ce odgovoriti,ubijedjen sam u to.Svidja mi se ovo sto se prica da je Novak gotovo sve uradio na samopouzdanje,ne ide to bas tako,naravno da je u tenisu sve u glavi,ali on je svih ovih godina igrao tenis na najvecem nivou,kako je zbog nijansi gubio neke meceve tako ih sad dobija.Ne moze se tu mnogo sta mijenjati,servis mu pristojan treba,ostalo je sve na najvecem nivou.
                            Bice mi zanimljivo vidjet' Soderlinga i oce li imati snage za povratak u TOP 5.Naravno moze li David ponoviti ovakvu godinu,bar slicno ovome.Roddick ako odigra jos jednu ovakvu sezonu mozda i bolje da batali.
                            sigpic

                            Comment


                            • Nemoj Congu da zaboravis, pod uslovom da bude zdrav, on je izuzetno opasan, osim mozda na sljaci, tu je ipak malo slabiji.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Preveliki sivonja i stvarno ne vidim kako moze proci 3 teska protivnika i doci do Slama
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X