Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by natašadal View Post
    Novak nije bio previse miran na AO zbog Andy-ja jer je posle u svlacionici Djokovicev tim lumpovao dok je Andy pored to sve slusao, cak je o tome govorio i u medijima, da to nije bilo bas korektno. Inace, udarao se Novak u grudi ili ne, njegova stvar pa nek radi sta hoce jer on se cima po terenu i muči se zbog sebe te je i njegova stvar kako će da ispoljava svoje ”emocije”, mada je za mene to poprilicno animalan stil (majmunski) za kulturu tenisa te verovatno na to cilja Emerson kad mu zamera. No, stvar ukusa i vaspitanja. Ono sto ne razumem zasto jedino Novak ne ume da proslavi pobedu u svojim krugovima elegantno(kao sto ume srdačno da cestita pobedu protivniku), vec u njegovom timu moraju da vrište,skidaju majce,penju se na automobile(alla scena u Madridu) i dozivaju trubače dok je protivnik jos uvek prisutan u prostorijama terena... Tenis nije kao drugi sportovi, on ima odredjeni Codex ponasanja koji je potpuno različit od fudbalerskog stila
    Argumentovano,objektivno i bez ruzičastih naočara..
    "emocije" u nobles sportu (alla) tenis treba pokazivati samo na vamos način,da se ne bi rušio (Codex) ponašanja..
    animalan stil nije prikladan za pomenuti Codex..
    i ovo moze biti stvar ukusa,a i kulture (teniske ili bilo koje druge)..



    Olja,izvini,morala sam..
    Originally posted by gokara
    Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

    Comment


    • Originally posted by Vladan View Post
      Sta nekoga zanima svlacionica?On na terenu respektuje protivnika,sta radi kuci,na ulici,u svlacinonici je samo njegova stvar i niko ne moze da mu prigovori za to,pa Andy nije,stavise vidi se da su najbolje slazu od svih iz vrha,mada se i Novak i Delpo fenomenalno slazu i to se vidi.Nadal mu je prigovorio za Madrid i to sto je radio ispred hotlea,kakav nosens,igraci mogu samo da prigovore za ono sto se desava na terenu.
      Opet kazem Federer je to najbolje rekao za Nadal-a,moze da se valja i pola sata sto se mene tice,zasluzio je.Sto bi valjanje bilo bolje od padanja na koljeno i udaranja u grudi?Previse su neki osjetljivi na neke po meni potpuno nebitne stvari,normalno je da ce svako da slavi pobjedu i normalno je da nisu svi ljudi isti i da drugacije reaguju.Novak ne moze protiv sebe,protiv svojih emocija,niko ne moze,pa je opet na terenu proslavljao svoj 2. Slam kao da mu je 22. samo zbog dobrog druga.Nisu oni roboti i ovaj sport pamti i veliku mrznju najvecih rivala i svakakva ponasanja na samom terenu...
      Reći mnogo ali ne i svašta!
      ”Stanujem u svom imenu,iz svog sam prezimena,nemam druge otadžbine sem svojih ideja i jedino se istinski osećam kod svoje kuće u okviru duhovnih porodica koje sam sam izabrao”...Saint-John Perse

      Comment


      • [QUOTE=jagodica;617320]Argumentovano,objektivno i bez ruzičastih naočara..
        "emocije" u nobles sportu (alla) tenis treba pokazivati samo na vamos način,da se ne bi rušio (Codex) ponašanja..
        animalan stil nije prikladan za pomenuti Codex..
        i ovo moze biti stvar ukusa,a i kulture (teniske ili bilo koje druge)..



        kao što sam rekoh,meni ne smeta ni udaranje u prsa. smešno je to što se odjednom SVE svali na Nadala, baš ne možete da mu oprostite što je veći i to goooodinama...svašta!
        ”Stanujem u svom imenu,iz svog sam prezimena,nemam druge otadžbine sem svojih ideja i jedino se istinski osećam kod svoje kuće u okviru duhovnih porodica koje sam sam izabrao”...Saint-John Perse

        Comment


        • Originally posted by natašadal View Post
          smešno je to što se odjednom SVE svali na Nadala, baš ne možete da mu oprostite što je veći i to goooodinama...svašta!
          Ma cini ti se, volimo mi Nadala on je Noletov dobar ortak a ko je dobar sa Noletom dobar je i sa nama.

          Kad smo gotivili Nadala kad je drao Noleta nema razloga da sad bacamo hejt prema njemu kad nam je postao redovna musterija.

          Nego su malo prosla ta vremena kad smo bili saveznici i jurili ,,savrsenog''. Ali ko ce ga znati mozda opet budemo na istoje strani, okrece se kolo "srece" sto bi rekao ujka/stric Toni.

          Comment


          • Pre 40 godina Bili Džin King je postala prva sportiskinja koja je zaradila preko 100.000$ u sezoni...

            http://www.wtatennis.com/page/OffCou...469294,00.html
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • ejej o cemu vi diskutujete...kako se ko raduje,ejj ejj ejj ejjjj...neverovatno...pa koliko sportista radi onaj pokret rukama kao pravimo vam decu,pa koliko sportista pokazuje rukama u fazonu,polno opstim sa vama koliko sam dobar,a nikada ih niko nije osudio...a vi se prepirete oko udaranja u grudi i vamos...ej ej ej
              Cuj prvi maj

              Comment


              • Originally posted by unagi View Post
                Smara Emerson opsano kao i vecina koji su odredili da su Fedal i osnvna jedinica za nesto. Nije tenis fizika i matematika. Necemo kalupe hocemo raznovrsnost u tenisu i sto se tice igre i sto se tice stvari koje prate igru.

                Tenis nije vise snobovski sport kao sto je bio pre 20-30 godina. Tu pre svega mislim na navijace koji dolaze na meceve.

                Sto se tice proslavljanja u svalcionici nek proslavlja kako ko hoce bas me briga. Sad je tenis nesto izuzetno pa mora da se cuti u svalacionici dok je protivnik tu. U svim sportovima su svlacionice blizu i zna se onaj koji je pobedio peva, divlja po svalcionici, lomi, prskaju se sampanjcima a ovde mora drugacije. E pa ne mora.

                Dosta je tenisu sto se cuti za vreme poena.
                Kalupe ces dobiti hteo ti ili ne jer tako svi zgrcu pare! Ko nece kalupe neka gleda Borga protiv Mekinroa

                Jos me nesto zanima o ovim drevnim snobovima navijacima.. da li u snobove spadaju 7800 srecnika koji su 14. maja 1972. mogli da prate jedan od najboljih meceva ikada igranih, izmedju Lejvera i Rozvela u finalu WCT-a u Dalasu, kada su tokom vise od tri sata neprestano bodrili jednog ili drugog? Ili da zamislimo atmosferu u finalu Davis Cupa 1954. poslednjih dana decembra, kada su se u Sidneju domacini tukli sa SAD-om do iznemoglosti pred 25500 ljudi?
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Kalupe ces dobiti hteo ti ili ne jer tako svi zgrcu pare! Ko nece kalupe neka gleda Borga protiv Mekinroa

                  Jos me nesto zanima o ovim drevnim snobovima navijacima.. da li u snobove spadaju 7800 srecnika koji su 14. maja 1972. mogli da prate jedan od najboljih meceva ikada igranih, izmedju Lejvera i Rozvela u finalu WCT-a u Dalasu, kada su tokom vise od tri sata neprestano bodrili jednog ili drugog? Ili da zamislimo atmosferu u finalu Davis Cupa 1954. poslednjih dana decembra, kada su se u Sidneju domacini tukli sa SAD-om do iznemoglosti pred 25500 ljudi?
                  Naravno kad iza igraca stoje celi PR timovi i odredjuju sta se sme a sta ne sme.

                  Prvo svako cast za ove podatke o broju gledalaca. I napisao sam pre 20-30 godina a ti ode mnogo daleko.

                  Salim se, mislio sam na to da tenis ranije gledala publika koja je iz visih slojeva drustva nego sto je danas i u tome je razlika. Tenis raste sto se tice popularnosti pa se to odrazava i na kolorit na tribinama.

                  Comment


                  • Originally posted by unagi View Post
                    Naravno kad iza igraca stoje celi PR timovi i odredjuju sta se sme a sta ne sme.

                    Prvo svako cast za ove podatke o broju gledalaca. I napisao sam pre 20-30 godina a ti ode mnogo daleko.

                    Salim se, mislio sam na to da tenis ranije gledala publika koja je iz visih slojeva drustva nego sto je danas i u tome je razlika. Tenis raste sto se tice popularnosti pa se to odrazava i na kolorit na tribinama.
                    Pa ispada da se ne sme nista, bar ne od strane prve cetvorice jer bi to mnogo kostalo

                    Otisao sam daleko jer su to sigurno bili obicni ljudi koji su uzivali gledajuci svoje heroje u borbi za trofej koji je vredeo mnogo vise nego danas. A priznaces da ni u tom mecu u Dalasu 1971. nije bilo bas mnogo ''snobova'' vec je publika zaista volela tenis (posebno u SAD-u)

                    Tenis se danas zaista igra u svakom kutku nase planete a za pracenje sporta ti je dovoljna solidna internet konekcija.. ko je zaludjenik moze da gleda i Celindzere, bukvalno stalno ima nekih meceva. Nekada bi se odredilo koji mec ide pred TV kamere a svi ostali su zavisili od izvestaja reportera. Tokom 90-ih je ATP bukvalno ziveo na TV pravima koja je prodavao nemackim TV stanicama (ni malo slucajno se tamo igrao Masters Kup od osnivanja ATP Tura 1990. pa sve do 2000. kada je turnir premesten) a danas je sport u ekspanziji u mnogo vise zemalja i prati se (opet zahvaljujuci medijima modernog sveta) vise nego ikad

                    Sve ovo nije mnogo vazno, samo mi je ta rec snob malo zasmetala
                    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                    sigpic

                    Comment


                    • Novak definitivno ne igra ni u Shangaju ja mislim da je to odlicna i pametna odluka
                      http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                      Comment


                      • e, pošto ja mnogo volim taj "majmunski stil", a i nosim ga u potpisu, moram da kažem da malo animalnog nije na odmet, čak ni u tenisu. animalni instinkt nas je održao, njemu hvala.

                        "majmunski stil"
                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by unagi View Post
                          Ma cini ti se, volimo mi Nadala on je Noletov dobar ortak a ko je dobar sa Noletom dobar je i sa nama.

                          Kad smo gotivili Nadala kad je drao Noleta nema razloga da sad bacamo hejt prema njemu kad nam je postao redovna musterija.

                          Nego su malo prosla ta vremena kad smo bili saveznici i jurili ,,savrsenog''. Ali ko ce ga znati mozda opet budemo na istoje strani, okrece se kolo "srece" sto bi rekao ujka/stric Toni.
                          videcemo kako ce braniti poene sledece sezone...
                          ”Stanujem u svom imenu,iz svog sam prezimena,nemam druge otadžbine sem svojih ideja i jedino se istinski osećam kod svoje kuće u okviru duhovnih porodica koje sam sam izabrao”...Saint-John Perse

                          Comment


                          • seko,sto toliko mrzis covjeka iz svoje zemlje sa 'majmunskim stilom jos kazes'....i mi bi mogli da nazovemo nadalov stil,za ono uvlacenje prsta u dupe...ili ceskanje po dupetu,ali eto...na sta ti ono lichi,seko!


                            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by natašadal View Post
                              videcemo kako ce braniti poene sledece sezone...
                              To vam je jedina nada da se Novak sam smoubije, treba malo i sami da poradite na tome a ne da vam Federer donosi nove slemove.

                              Skupljajte vi bodove dok ne igramo to vam je bolja sansa jer sledece godine ni vi nemate lako posao sto se tice poena, sve sama finala i po neke titule na turnirima na kojima nismo ucestvovali.

                              Comment


                              • Nisam znao da je Novak podvojena licnost.
                                Genius, outrageous, the best ever! RF!

                                Comment

                                Working...
                                X