Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Marat je spasio mec loptu u taj brejku cetvrtog seta (pre toga je imao zaostatak 2-5, sa dva mini brejka) a u petom setu je iskoristio sedmu mec loptu.. lud mec, jedno od obelezja prve decenije novog milenijuma)

    Protiv Davida slican cirkus, samo sto je sada i fizicka sprema odigrala svoj deo pa mec po kvalitetu nije bio kao onaj januarski. U trecem i cetvrtom ocigledni problemi za Federera ali se u petom vratio iz 0-4 i 0-30, brejknuo Davida tri puta i servirao za mec.. imao je 6-5 i 30-0 i ta dva poena su ga delila od izjednacavanja velike Mekinroove sezone 21. godinu ranije. Umesto 82-3, zavrsio je sa 81-4 ali David zaista jeste zasluzio nesto vece od Masters 1000 turnira ako vec nikad nece biti osvajac Slema
    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Shardonnay View Post
      Ja to gledam ovako - jednog dana, kad se vec uveliko bude penzionisao, pominjacemo to kao nesto sto je mozda uticalo na to da ne osvoji jos par dodatnih titula, ali ne kao neku veliku prepreku na putu zbog koje nije postao ono sto je mogao biti. Verujem da ce nam to tada biti simpaticnije nego sada, kada se i u trecem setu pribojavamo dal je to kraj meca ili tek pocetak
      Ma sigurno je to. Ali zaista više od ovoga je zaista neskromno tražiti, ali makar priznajemo da smo nezasiti pa nam se pola prašta ;). Ja se uvijek sjetim Australian Opena i nivoa Nalbandianove igre koji je bio mnogo veći od nivoa na US Openu 2003 jer je u međuvremenu poboljšao servis i više napadao. Četvrtfinale je bilo po svemu prikazanom prije toga finale prije finala o čemu govori ukupno 6 poena razlike na kraju meča u Federerovu korist. Rasporedio je poene bolje, a u kritičnim trenucima igrao mnogo bolje. U jednom takvom trenutku (zaista se ne mogu sjetiti koji je bio razultat jer prošlo je 8 godina od tada) Nalbandian ima dvije ili tri brejk lopte i Federer odservira kao od šale 4 asa zaredom. Nije to lako učiniti protiv takvog riternera kao što je Nalbandian koji ga je protekle 2003 godine izbacio sa dva GS turnira a pri tom ranije porazio u finalu juniorskog US Opena. To su neke situacije koje su vjerujem uticale na njegovu karijeru jer osim što je 2004 poboljšao udarce i kretanje postao je psihički ultra-jak. Zapravo, prije toga je Masters Cup 2003 označio prekretnicu i on se poslije toga rastaje sa trenerom Peterom Lundgrenom i možeš zamisliti da je čitave 2004 godine počeo dominaciju bez trenera i tada osvojio 3 GS turnira, Masters Cup i 3 turnira Masters Serije. Da mi je neko rekao 2003 da će osvojiti 16 GS turnira slatko bih se nasmijao jer sam očekivao da možda osvoji 4 ili 5, a i to pod znakom pitanja. Kad je osvojio AO 2004 sanjao sam o stizanju Agassija i njegovih 8 titula kako bi postao jedan od velikana. O Samprasu ni najmanje nijesam razmišljao. Nekad nas igrači za koje navijamo prijatno iznenade. Vjerujem ni da najveći optimisti koji navijaju za Novaka nijesu mogli ni sanjati ovakvu njegovu godinu. Vjerujem da bi ogromna većina početkom godine potpisala jedan osvojeni Grand Slam i dolazak kako tako do prvog mjesta pa makar i povredom nekog konkurenta, a ne ovakvom dominacijom.
      Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

      Comment


      • Amnesia, kao sto si rekao, izgleda da je u nasoj prirodi da se secamo tih negativnih rezultat i da zamisljamo, sta bi bilo kad bi bilo. Ali samo kad pomislimo koliko je on meceva iscupao da ne odu u 5 set, onda neke pobede u 5 setova bez kojih ne bi osvojio titulu ( Andreev 2008 USO, Agasi USO 2004, Has, Delpo RG 2009,...), a da ne pricam recimo o pobedi nad Tipsarevicem 2008 na AO-u ili Faljom na W 2010., pomoci kojih je odrzao niz uzastopnih SF tj QF na GS ;)
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • David je te 2003. propustio sansu da uzme US open i mozda preokrene svoju karijeru! Imao je dva seta prednosti protiv Rodika u 1/2 i 3-0 u taj brejku, pa onda i mec loptu ali nije mu se dalo da zavrsi mec bez izgubljenog seta. Pri 3-4 u petom, na brejk lopti za Rodika, poslao je jedan dobar pasing sot iz bekhenda ali su sudije preinacile odluku i u sledecem je Endi lagano zavrsio posao za svoje finale i titulu protiv Ferera
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ClayWarrior View Post
            Marat je spasio mec loptu u taj brejku cetvrtog seta (pre toga je imao zaostatak 2-5, sa dva mini brejka) a u petom setu je iskoristio sedmu mec loptu.. lud mec, jedno od obelezja prve decenije novog milenijuma)

            Protiv Davida slican cirkus, samo sto je sada i fizicka sprema odigrala svoj deo pa mec po kvalitetu nije bio kao onaj januarski. U trecem i cetvrtom ocigledni problemi za Federera ali se u petom vratio iz 0-4 i 0-30, brejknuo Davida tri puta i servirao za mec.. imao je 6-5 i 30-0 i ta dva poena su ga delila od izjednacavanja velike Mekinroove sezone 21. godinu ranije. Umesto 82-3, zavrsio je sa 81-4 ali David zaista jeste zasluzio nesto vece od Masters 1000 turnira ako vec nikad nece biti osvajac Slema
            Bravo. U pravu si. Nijesu dvije meč lopte nego jedna i Marat je spasio jednim lobom koji Roger nije uspio vratiti.

            Što se ovog meča sa Nalbandianom 2005 tiče, vjeruj mi da ga nijesam gledao jer sam imao samo FTA risiver a Eurosport je u međuvremenu izgubio prava prenosa Masters Cupa. Pratio sam na teletekstu razvoj meča, a u petom setu sam se zakačio preko dial-up-a i pratio rezultat na zvaničnom sajtu. Kad sam vidio 30:0 rekoh, evo ga kad ono preokret. Mada se slažem da je David zaslužio takav trofej u kolekciji.
            Originally posted by ClayWarrior View Post
            David je te 2003. propustio sansu da uzme US open i mozda preokrene svoju karijeru! Imao je dva seta prednosti protiv Rodika u 1/2 i 3-0 u taj brejku, pa onda i mec loptu ali nije mu se dalo da zavrsi mec bez izgubljenog seta. Pri 3-4 u petom, na brejk lopti za Rodika, poslao je jedan dobar pasing sot iz bekhenda ali su sudije preinacile odluku i u sledecem je Endi lagano zavrsio posao za svoje finale i titulu protiv Ferera
            Mislim, a daleko od toga da sam siguran, da je neko iz publike uzviknuo "aut" i time zbunio Davida koji je naredni udarac poslao u mrežu. Klasična publika u Njujorku. Skoro sam gledao na youtube-u taj tie-break ali su ga makli u međuvremenu. Imamo osjećaj da je Andy snagom dobio onaj meč. Onakvi servisi su bili pravi meci i ne može se reći da nije zaslužio taj US Open. Prije toga je osvojio Kanadu po prvi put dobivši Federera pa zatim lako Nalbandiana pa onda Sinsinati a u finalu US Opena ga je sačekao puno odmorniji J.C. Ferrero koga je dosta lagano lobio. Imam, ipak, utisak da je Roddick "pregorio" te godine i da se previše isforsirao u toj US Open turneji što ga je koštalo kraće karijere na vrhunskom nivou. Očekivao sam više od njega, to je sigurno.

            Edit: Evo sad sam vidio što si zapravo napisao. Mislio sam na jedan poen u taj-brejku, a ti si napisao za jedan poen u petom setu. Moja greška.
            Last edited by amnesiac; 15-09-11, 15:21. Reason: ja pogriješio :)
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • Procesljao sam malo rivalstva koja su isla u bar 20 meceva u singlu da vidim broj sezona sa bar jednim odigranim mecom.. Federer i Hjuit bi mogli do izjednacenja rekorda ako se sastanu i naredne godine a jos postoji i neka mala sansa da Federer i Rodik dostignu 13 vezanih sezona sa bar jednim mecom, koliko su imali juniorski poznanici, Beker i Edberg. U zagradama su ukupni mecevi koje su igrali

              Code:
              Boris Becker  vs Stefan Edberg   13 (35) 1984-1996
              Andre Agassi  vs Pete Sampras    13 (34) 1989-1996, 1998-2002
              John McEnroe  vs Jimmy Connors   13 (34) 1977-1987, 1989, 1991
              Ivan Lendl    vs John McEnroe    12 (36) 1980-1985, 1987-1992
              Roger Federer vs Lleyton Hewitt  12 (26) 1999-2005, 2007-2011
              Ivan Lendl    vs Jimmy Connors   11 (35) 1979-1988, 1992
              Jimmy Connors vs Roscoe Tanner   11 (21) 1971-1972, 1974-1981, 1984
              Roger Federer vs Andy Roddick    10 (22) 2001-2010
              Pete Sampras  vs Michael Chang   10 (20) 1989-1996, 1998, 2001
              Andre Agassi  vs Michael Chang   10 (22) 1988, 1990, 1992-1996, 1998-1999, 2003
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • "Previše igra ziheraški u takvim situacijama (osim protiv Nadala u Rimu 2006) umjesto da igra svoju napadačku igru on igra na sigurnije i omogućava protivniku da preuzme inicijativu a protivnik jednostavno neće da pogriješi."

                E definitivno je u tome problem, bar po meni, i sad je to uradio, i bas sam poceo da se nerviram i krsim komp (uvek je on pri ruci) kad sam video kako odjednom staje, postaje maksimalno pasivan i kao da ne sme da prosto opusti i pusti ruku i da nastavi da igra agresivno sto mu je i donosilo dobro, cim postane pasivan, raspada se skroz i samo se pita protivnik. Ta njegova losa navika me izludjuje, nek se oslobodi toga, i nema zime za Feda.

                Comment


                • Dejvis kup ekipa: Navijajte, bre!



                  U srpskoj teniskoj reprezentaciji nezadovoljni podrškom u Beogradskoj areni. "Ugledajte se na Francuze, Argentince, oni su uvek uz svoje igrače", rekao Tipsarević. Selektor organizatorima US Opena: "Izgradite krov!".

                  Nije išlo na terenu prvog dana polufinala Dejvis kupa protiv Argentine, a ni atmosfera na tribinama Beogradske arene nije bila na visokom nivou. Ne računajući grupu bučnih Argentinaca, koji su bodrili svoju ekipu kao na nekom fudbalskom meču.

                  Ta atmosfera bila je i predmet konferencije za novinare posle poraza Janka Tipsarevića od Huana Martina del Potra i vođstva Argentine od 2:0.

                  "Naši navijali su bili tihi, više se uzbudim kad sam u pozorištu, nego što je to bio slučaj u Areni. Mislim da i Teniski savez treba da razmili da li da prodaje karte ili da pusti besplatne, pa bismo imali pravu podršku. Što se tiče našeg totalnog preokreta, nada postoji i siguran sam da kod nas još ima dosta energije i želje", izjavio je selektor srpske ekipe Bogdan Obradović.

                  On je imao interesantnu poruku i za organizatore US Opena, koji su imali problema sa rasporedom turnira zbog kiše. Padavine su uzrokovale nešto zgusnutiji raspored, pa je i finale bilo odloženo sa nedelje na ponedeljak. Zato se Novak Đoković kasnije pridružio srpskom timu.

                  "Konačno bi neko trebalo da opomene organizatore US Opena u Njujorku zbog toga što i dalje ne nameravaju da učine nešto po pitanju izgradnje novog stadiona koji bi imao krov. To nije opravdanje za naša dva poraza danas, već prosto činjenica da smo bili hendikepirani, jer je naš najbolji igrač Đoković stigao iscrpljen na meč", rekao je Obradović.


                  Tipsarević je takođe imao poruku za domaću publiku.

                  "Jasno mi je da našim navijačima nismo dali preiše razloga da navijaju, ali isto tako, oni moraju da znaju da znaju da treba da nam daju podršku i kad nam ne ide. Mislim da treba da se ugledaju na publiku koja prati Francusku, Argentinu. Oni su uvek uz svoje igrače", rekao je Tipsarević.

                  Tipsarević je rekao i da igrao pod pritiskom zbog "moranja".

                  "Mislim da sam napravio sebi pritisak da moram da pobedim, jer je Viktor Troicki izgubio u prvom meču. To na početku nije uticalo na moju igru, ali sam kasnije postao nervozan. Del Potro igra mnogo bolje kada vodi, a danas je odigrao solidno, rutinski", rekao je Tipsarević na konferenciji za novinare.
                  Prema njegovim rečima, nije imao rešenje za odličan servis protivnika. "Trebalo je da budem mnogo opušteniji. On je danas bio bolji od mene", rekao je Tipsarević.

                  On je dodao da će ekipa imati večeras sastanak na kojem će se odlučiti ko će igrati sutra sa Nenadom Zimonjićem u dublu.
                  "Ne mislim da smo Viktor i ja odigrali teške mečeve. Bićemo spremni za sutra", rekao je Tipsarević.IZVOR(MONDO)
                  Troicki: Koliko? Zimonjić: Osmica!Posle pobede u dublu u našem timu vlada dobra atmosfera. Nenad veruje u konačni trijumf Srbije, a Viktor da mu se vraća samopouzdanje. Obradović nije potvrdio da u nedelju igra Đoković.

                  Viktor Troicki poražen je u petak od skoro 60 mesta slabije rangiranog tenisera od sebe, ali je dan kasnije bio dovoljno hrabar i imao je podršku saigrača da izađe na teren zajedno sa Nenadom Zimonjićem u odlučujućem meču.

                  “Sinoć je pala odluka da ću igrati ja", počeo je Troicki, kojem nije bilo svejedno zbog lošeg izdanja u petak protiv Davida Nalbandijana.

                  Ali, nije bežao od odgovornosti.

                  "Pitali su me kako se osećam, rekao sam da bih voleo da igram i kada bi mi se ukazala prilika da bih dao sve od sebe. Bila je moja inicijativa da igram. Ovo je bio veoma važan poen za nas, da ostanemo u meču, a meni pobeda znači mnogo na planu samopouzdanja”, rekao je 16. teniser sveta i apostrofirao da je publika bila fantastična.

                  Nenad Zimonjić se složio u oceni da su navijači bili znatno bolji nego u petak, a onda ih pozvao da dođu u nedelju. Prvo je rekao u 14.30, pa u 12.30. Iz petog puta pogodio je da prvi meč u nedelju počinje u 14 časova.

                  “Neka publika dođe pola sata ranije, da nas sačeka u neverovatnoj atmosdferi koja dočekuje košarkaše ili odbojkaše. Mislim da smo to zaslužili. Nikada se nismo našli u ovakvoj situaciji, ali sam veliki optimista. Interesantno je da se ništa ne dešava onako kako smo predvideli pre početka polufinala”, rekao je Zimonjić i dodao:

                  “Bio je ogroman pritisak na Viktoru i na meni, njemu da igra mnogo bolej i sigurnije, a ja sam imao pritisak da moram što više da mu pomognem. Bilo je kritičnih situacija, ali bilo je i dobrih momenata, kao na primer kada smo dobili osam gemova za redom”.

                  “Koliko?”, presekao ga je Viktor.

                  A, svi znamo tu “bezobraznu” rimu

                  “Osmica”, nije se dao Nenad, koji je posle na pitanje Troickom kako da Tipsarević pobedi Nalbandijana dobacio:

                  “Da osvoji poslednji poen”.

                  Dobra atmosfera vlada u našem timu, imali su priliku da se uvere i predstavnici medija.

                  Optimista je i Bogdan Obradović, koji je sa novinarima razgovarao pošto je Novak Đoković završio trening.

                  “Za vreme treninga Janko se smejao da Novak nije promašio dve loptice. Zaista je u fenomenalnom udarcu. Nad tim što on igra svi mi koji smo dugo u ovom sportu možemo da stavimo prst na čelo. Ne mogu da pomislim ni u najnegativnijim mislima da on može da izađe na teren i izgubi”, rekao je Obradović, mada nije želeo da potvrdi da li će prvi teniser sveta sutra izaći na meč.

                  “Mi smo se sada uzdigli, sve je izjednačeno, ali mislim da na neki način imamo prednost zbog naše publike. Taktički dobar potez je bio što je Janko preskočio dubl. Razgovarao sam do dugo u noć sa Tipsarevićem, jednostavno je izgoreo u želji da dobije Del Potra. Svestan je svojih grešaka u tom meču i nije mu palo samopouzdanje, želi da igra te velike mečeve”, dodao je selector Dejvis kup tima Srbije.

                  Za razliku od petka, kada je rekao da je publika bila mirnija nego u pozorištu, sada nije imao primedbi. Naprotiv…

                  “Sigurno da jesam zadovoljan, apsolutno razumem publiku koja je takođe indisponirana kada igraču ide loše. Danas nas je emotivno podigla. Možda smo malo i gazili pravila ITF, igrači na terenu su dizali publiku, što im nije dozvoljeno, ali gospoda iz ITF nam je malo progledala kroz prste”.

                  Tokom konferencije za medije dobro su bili raspoloženi i članovi argentinskog tima. Kažu da su optimisti.


                  “Obično se osećam loše posle poraza, ali imamo još uvek šanse. Del Potro igra dobro, verujemo u naš tim i pobedu”, rekao je Huan Monako, dok je selector Tito Vaskez otvoreno priznao da se nada da peti meč u nedelju neće biti igran.IZVOR(MONDO)

                  Last edited by MiljanVR; 17-09-11, 18:59.
                  http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                  Comment


                  • Tadićev telohranitelj zavrnuo ruku "teroristi" Troickom!


                    Srpski teniser Viktor Troicki doživeo je neprijatnost u tunelu Beogradske Arene kada je posle meča sa Argentinom, prolazeći pored predsednika zemlje Borisa Tadića imao bliski susret sa njegovim telohraniteljem.
                    Troicki i Nenad Zimonjić trčećim korakom su se uputili ka tunelu u kojem je stajao Tadić čekajući da da izjavu za RTS.
                    Jedan član njegovog obezbeđenja reagovao je impulsivno, ne prepoznavši Troickog te je blokirao njegovu kretnju uhvativši ga za ruku. Na sreću, odmah je u priču uskočio i predsednik Srbije koji je "oslobodio" našeg tenisera, izljubivši ga pritom u znak izvinjenja.
                    Informaciju koja je prostrujala gradom i internetom potvrdio je i stručni štab Dejvis kup reprezentacije Srbije uz konstataciju da je situacija razumljiva, jer je u Areni bila velika gužva, pa je obezbeđenje reagovalo onako kako je i naučeno za takve situacije.
                    Troicki i Zimonjić su bili raspoloženi i posle ove neprijatnosti, dok je Demokratska stranka na svom Tviter profilu posle tvrdnji na toj društvenoj mreži da je Viktor "oboren na zemlju" navela da to nije istina, te da je tako cela informacija "na sreću, delimično tačna".
                    "Troicki je naleteo na telohranitelja preskačući ogradu ka tunelu. Nije uopšte pao, već je zgazio telohranitelja", navodi se na Tviter profilu "demokrate".
                    Izvor
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Zasto ne moze da bude najbolja sezona,ne gleda se samo skor nego i turnire koje si osvojio tokom godine
                      Last edited by MiljanVR; 18-09-11, 17:24.
                      http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                      Comment


                      • Mozda je covjek mislio na sezonu sa osvojenim DC, a ne na pridodati poraz? Nego mozda nisam u pravu. Ne vazim za previse inteligentnog...

                        Jos jedan odlican mec u najavi... Bracciali Massu... Nego, ima li đe da se gleda Izrael na satelitu?

                        Comment


                        • Po skoru nece imati najbolju sezonu u istoriji, ali po osvojenim turnirima, dobijenim igracima i slicno, bi itekako mogao..
                          "Ne zelim da izadjem na teren i pruzim maksimum, zelim da izadjem na teren i pobedim." - Novak Djokovic

                          Comment


                          • Originally posted by MiljanVR View Post
                            Zasto ne moze da bude najbolja sezona,ne gleda se samo skor nego i turnire koje si osvojio tokom godine
                            U open eri Lejver ima Grand Slem. Po tom metru Novak ima losiju sezonu.

                            Federer ima sezonu sa tre slema, 4 mastersa i masters finalom. Djokovic moze imati bolju sezounu po tom metru, ali to nije metar koji ja preferiram.

                            Mekinro ima sezonu sa 82:3. Novaku treba 18 pobjeda i nula poraza da bi to dostigao. Novak po planu treba da igra jos 25 meceva. Ali ako bude igrao toliko meceva onda nije nista naucio. On treba da igra dva, najvise tri turnira do kraja godine. Pod uslovom da sanira povredu. (U protivnom i manje.)

                            Tri turnira daju Novaku u najboljem slucaju 79:3. To bi bila druga najbolja sezona po metru koji ja preferiram.

                            Comment


                            • Originally posted by dJOLEX View Post
                              Po skoru nece imati najbolju sezonu u istoriji, ali po osvojenim turnirima, dobijenim igracima i slicno, bi itekako mogao..
                              O tome i pricam,mada ko zna ima jos da se igra do kraja sezone,jedino ako je ova povreda neka ozbiljnija pa propusti nekoliko turnira zbog nje(mislim na skor)Ni Lejver nije imao toliku konkurenciju,tako da ja to doba tenisa uopste ne bih uporedjivao...
                              Last edited by MiljanVR; 18-09-11, 17:50.
                              http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                              Comment

                              Working...
                              X