Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by delgado View Post
    Naravno da su Gerges,Ciba,Pironkova , Li, Kwitowa losije od Karo, ali to ih nece spreciti da je oduvaju na nekom turniru kada ima svoj dan.. Slicno je i sa Marejem..
    Ja stvarno ne znam po čemu vi zaključujete da je Kvitova lošija od Karoline i Na Li.A da li imate neke argumente za vašu tvrdnju,što su one lošije?
    http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
    Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

    Comment


    • Originally posted by amnesiac View Post
      Budući da danas nijesam gledao Jacka Socka, interesuje me nešto više o njemu. Tu mislim na njegovu igru i karakteristike. Možemo li se od njega čemu nadati u budućnosti? Pitanje je prvenstveno upućeno CW-u ali i ostalima koji znaju nešto više ili koji su gledali današnji meč.
      Dzek je tipican predstavnik skole svoje zemlje a sto se tice ocekivanja, nezahvlano je prognozirati ali mislim da bi nam mogao prirediti dobre stvari u nastavku karijere (pore nekih mesec dana je odustao od koledza i postao profesionalac)

      Iako mu je zreb dao savrsenog protivnika, pokazao je smirenost i dobro se nosio sa brejk loptama i nekim tesnim momentima, bas sam bio zadovoljan njegovom igrom jer se vidi koliko je napredovao u odnosu na proslu godinu kada ga je Kjudineli dobio. Na turnir je dosao sa WC-om kao pobednik cuvenog USTA National Championships-a (vec drugu godinu za redom), koji se vec vise od 60 godina igra u Kalamazuu i okuplja najbolje juniore SAD-a. Takodje, postao je prvi sampion Kalamazua koji je prosao prvu rundu US Opena jos od Dzastina Gimelstoba 1995. Sta god uradio protiv Rodika ovo je za njega veliko iskustvo

      Od 2007. poceo je da igra turnire za starije juniore u SAD-u (one do 12 godina jer kupio redom) i vec tada je usao u jedno B18 finale.. medjutim, mucila ga je fraktura u stopalu od 2006. pa je morao da ceka 2008. za prave velike rezultate. Osvojio je tri vezane titule a najvaznija je naravno B16 The Easter Bowl, nacionalno prolecno prvenstvo. U tom trenutku to mu je bila 12. nacionalna titula, peta u singlu a sedam je uzeo i u dublu. Do kraja godine uzeo je jos tri titule

      2009. dobio je WC za svoje prve Fjucerse kada mu je jos bilo 16 godina a na kraju godine usledice i titula na jednom od njih (kao kada bi neko ove godine uzeo Fjucers a da je rodjen 1994.). Igrao je i juniorski US Open ali gubi od Bambrija, od koga se tada mnogo ocekivalo. 2010. prakticno prestaje da igra juniorske turnire i vidimo ga na Fjcuersima i u kvalifikacijama za Delrej Bic i Majami. Medjutim, dva juniorska turnira koja je igrao iskoristio je savrseno. Prvo je osvojio USTA National Championships u Kalamazuu, sto mu je donelo i mogucnost da odigra mec na US Openu. Odigrao je 7 teskih meceva u 9 dana a nakon meca trece runde zavrsio je u bolnici na 5 sati zbog dehidracije. Ipak, mnogo je vaznija juniorska titula koju je uzeo na US openu

      Rezultate ove godine mozes naci u mojoj temi o mladim igracima ali je najvaznije da je odbranio svoju titulu u Kalamazuu i dosao do pobede na US Openu
      Last edited by ClayWarrior; 01-09-11, 15:42.
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Kvitova za sada ne moze da se meri sa Karolinom po konstantoscu rezultata, ali ona je previse mlada i vec sada ima GS, tako da ne sumnjam da ce njena karijera biti mnogo bolja od Karolinine...

        Comment


        • Originally posted by Prototype View Post
          Najbolji stil je kad mixas i konstatno prelazis iz defanzive u ofanzivu, ili se cas branis cas napadas. To je moguce jedino ako si fizicki veoma dobro pripremljen, ali je dosta i zahtevan taj stil i pitanje je koliko mogu igraci zadrzati konstatnost sa takvim stilom. Sampras je ceo zivot igrao s&v i mnogo se manje trosio od danasnjih igraca i nije ni cudo sto mu je karijera bila tako duga
          Samprasova karijera nije trajala predugo, nekih 14 godina (pri tom nikada nije imao neku sezonu u kojoj bi bas dosta toga poosvajao i zamarao se, osim kraja 1998. i pocetka 1999.) i odigrao je nesto manje od 1000 meceva. U poslednje tri sezone uzeo je samo 3 titule, na njegovu srecu sve tri velike
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ClayWarrior View Post
            Samprasova karijera nije trajala predugo, nekih 14 godina (pri tom nikada nije imao neku sezonu u kojoj bi bas dosta toga poosvajao i zamarao se, osim kraja 1998. i pocetka 1999.) i odigrao je nesto manje od 1000 meceva. U poslednje tri sezone uzeo je samo 3 titule, na njegovu srecu sve tri velike
            Pa uspevao je da odrzi visok nivo igre dugo godina. Evo recimo od kad je poceo da dominira 1993 pa sve do 2000 je igrao fenomenalan tenis konstatno. Dok na primer Feder je 4 sezone igrao nepogresivo i bez menjanja mnogo u svojoj igri. Nadal zbog svog iscrpljujuceg stila danas deluje nekako istroseno pa je cak i on morao da se menja i da igra barem malo vise agresivnije u odnosu na nekada. Ono sto hocu reci, a da mozda nisam napomenuo, jeste da je Sampras uspeo igrati nekih 7 sezona na visokom nivou a da pritom u svojoj igri nije nesto Bog zna sta menjao. Eto to je neka moja konstatacija ali ako gresim ispravi me.

            Ove spore podloge vise nece davati prostora buducim sampionima da budu na vrhu 5-6 godina jer na betonu su ionako igraci izlozeni vecem riziku od povrede nego li na prirodnim podlogama, a jos ih sad usporili i za svaki poen moras da krepas da bi ga osvojio. A vecina turnira su na tvrdoj podlozi.

            Comment


            • Ne ne, za to ne gresis... njemu je konstantnost i donela slavu. Imao je 8 vezanih pobeda u finalima Mejdzora bez poraza, on Federer i Borg imaju 8 vezanih godina sa osvojenim bar jednim Slemom (Rafa je na 7) i mozemo reci da je Sampras izvukao sve sto je mogao iz svoje karijere

              Pre par dana sam stavio ovde tabelu sa najvise osvojenih titula tokom 90-ih i Federer ih je lagano sakupljao u kontinuitetu, da bi do kraja premasio brojku od 60. Sampras u svojoj karijeri nema za cim da zali
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Dzek je tipican predstavnik skole svoje zemlje a sto se tice ocekivanja, nezahvlano je prognozirati ali mislim da bi nam mogao prirediti dobre stvari u nastavku karijere (pore nekih mesec dana je odustao od koledza i postao profesionalac)

                Iako mu je zreb dao savrsenog protivnika, pokazao je smirenost i dobro se nosio sa brejk loptama i nekim tesnim momentima, bas sam bio zadovoljan njegovom igrom jer se vidi koliko je napredovao u odnosu na proslu godinu kada ga je Kjudineli dobio. Na turnir je dosao sa WC-om kao pobednik cuvenog USTA National Championships-a (vec drugu godinu za redom), koji se vec vise od 60 godina igra u Kalamazuu i okuplja najbolje juniore SAD-a. Takodje, postao je prvi sampion Kalamazua koji je prosao prvu rundu US Opena jos od Dzastina Gimelstoba 1995. Sta god uradio protiv Rodika ovo je za njega veliko iskustvo

                Od 2007. poceo je da igra turnire za starije juniore u SAD-u (one do 12 godina jer kupio redom) i vec tada je usao u jedno B18 finale.. medjutim, mucila ga je fraktura u stopalu od 2006. pa je morao da ceka 2008. za prave velike rezultate. Osvojio je tri vezane titule a najvaznija je naravno B16 The Easter Bowl, nacionalno prolecno prvenstvo. U tom trenutku to mu je bila 12. nacionalna titula, peta u singlu a sedam je uzeo i u dublu. Do kraja godine uzeo je jos tri titule

                2009. dobio je WC za svoje prve Fjucerse kada mu je jos bilo 16 godina a na kraju godine usledice i titula na jednom od njih (kao kada bi neko ove godine uzeo Fjucers a da je rodjen 1994.). Igrao je i juniorski US Open ali gubi od Bambrija, od koga se tada mnogo ocekivalo. 2010. prakticno prestaje da igra juniorske turnire i vidimo ga na Fjcuersima i u kvalifikacijama za Delrej Bic i Majami. Medjutim, dva juniorska turnira koja je igrao iskoristio je savrseno. Prvo je osvojio USTA National Championships u Kalamazuu, sto mu je donelo i mogucnost da odigra mec na US Openu. Odigrao je 7 teskih meceva u 9 dana a nakon meca trece runde zavrsio je u bolnici na 5 sati zbog dehidracije. Ipak, mnogo je vaznija juniorska titula koju je uzeo u Njujorku jer od 2000. i Rodika Amerikanci nisu imali juniorskog sampiona na svom Mejdzoru

                Rezultate ove godine mozes naci u mojoj temi o mladim igracima ali je najvaznije da je odbranio svoju titulu u Kalamazuu i dosao do pobede na US Openu
                CW, hvala na iscrpnom odgovoru. A po tebi kakve su mu karakteristike? Stil igre, servis, forhend, bekhend, kretanje...
                Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                Comment


                • N zalost, do sada sam imao priliku da ga gledam samo par puta ali mislim da mu je kretanje sasvim zadovoljavajuce, forhend mu je naravno najjace oruzje a iz servisa ce vremenom izvlaciti jos vise laksih poena. Na bekhendu treba da radi ali mislim da je posvecen igri i treningu i da ce biti jos bolji do kraja ove godine a posebno sledece
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by Prototype View Post
                    Ove spore podloge vise nece davati prostora buducim sampionima da budu na vrhu 5-6 godina jer na betonu su ionako igraci izlozeni vecem riziku od povrede nego li na prirodnim podlogama, a jos ih sad usporili i za svaki poen moras da krepas da bi ga osvojio. A vecina turnira su na tvrdoj podlozi.
                    To je suština svega. Sjećam se jednog od Rogerovih intervjua 2003 u toku Australian Opena. On je govorio da je tvrda podloga teška za tijelo. On je ipak evo preko 8 godina od tada u vrhu i to bez većih povreda, ali mislim da za to možemo zahvaliti njegovom stilu igre. Znamo dobro što se dogodilo ostalim igračima koji su forsirali taj "trkački" stil. Bojim se da će se ovakvim pristupom smanjiti dužine karijera igrača. Još uvijek je stanje dobro što se tiče nekih top 5 jer je većina u dobrim godinama, ali do kad će to tako biti pitanje je. Imam utisak da se sve svodi na ono "za sada je dobro" i da se ne razmišlja kako će biti. No, možda se i ti i ja prevarimo i možda je stvarno to ljudsko tijelo mnogo izdržljivije nego što mislimo.
                    Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                    Comment


                    • Endi Rodik je juce imao zanimljivu konferenciju koja je izazvala dosta komentara, bar ako je suditi po onima sa tvitera i sad sam nasla vremena i da procitam sta je govorio.
                      Pricao je o igri, o Soku i Herisonu, ali ovaj dio je izazvao najvise reakcija:

                      Q. Again tonight we saw what a great game tennis is. There's so much emotions. Many have said that the rules bottle up the emotions too much. Do you think the Code of Conduct, when it comes to no harm fouls, should be loosened up so we can show the emotions of players?

                      ANDY RODDICK: Yeah, I mean, I kind of talked about this a little bit after Cincinnati. It's the only thing I know where you can break your own stuff and get penalized for it, you know. If you take your shoe and throw it and break it, what happens to you?

                      Q. I'm pissed off.

                      ANDY RODDICK: You're out of a shoe, but it doesn't really affect anyone else. If you're hurting someone, or someone is in harm's way, you know, I think if you took a poll of who would want to see someone go mental and hit something into the stands or something, I mean, people would probably vote for that. I said in Cincinnati, there's a reason that Monday Night Raw gets better ratings than we do.

                      Q. So you think to loosen up players should be able to show their feelings, the fans would connect, and it would be more popular?

                      ANDY RODDICK: Let's put it this way: McEnroe is still getting endorsements and he's 87 years old, so... I mean, what does that tell you? Love it or hate it, but watch it.

                      Q. Where is line for you then?

                      ANDY RODDICK: I think if you're saying something at the umpire, I can certainly understand, you know I've certainly been verbally abusive to umpires in my career. I think they should be able to handle you for that. If you do that in the NBA to an official, you get penalized. And like most other sports. I haven't thought about it enough to give you a full rundown, you know. I'm purely looking at this from a business standpoint, not trying to justify my own actions by any means. Let's not get that confused.

                      Q. You talk about the Code of Conduct for players. Do you think there should be a Code of Conduct for fans during your matches?

                      ANDY RODDICK: Listen, they pay to come watch our game. I think it is up to the official to make that judgment. At the end of the day we are entertainment. We are a business. The reason that we play a game for stupid amounts of money is because of the guy yelling who has had too many beers in the stands. So I think I understand the scope of it. So the last thing I'm ever going to do is criticize our paying tennis fans.

                      Q. You brought up the Monday Night Raw thing. Do you remember two or three years ago when Youzhny was hitting himself in the head.

                      ANDY RODDICK: How good was that? Youzhny has never been so famous. Like Pacquiao, millions of hits. (Laughing.) No.

                      Q. At what does the chair umpire say to him...

                      ANDY RODDICK: Warning for hitting yourself in the head. You just concussed yourself and you get a warning.

                      Q. Tennis is not Monday Night Raw.

                      ANDY RODDICK: Really?

                      Q. Or maybe it is.

                      ANDY RODDICK: Well, it's not. What's the point?

                      Q. Basically at what point does the chair umpire say to Youzhny if he's bleeding all over his face, I know you're hurting yourself, but maybe you should calm it down a bit?

                      ANDY RODDICK: Listen, I have no issue if the umpire wants to punch himself in the head. I might encourage it. I mean, the guy hit himself in the head. What are you going to do? Give him a warning? It's not going to change anything. You give him a warning, he's not going to do anything else.

                      Q. Should there be less severe punishment if you're just mad at yourself?

                      ANDY RODDICK: If you're disrespectful to your opponent, I think that's a different issue. If you're disrespectful directly to the umpire, instead of saying to myself, You suck. I look at him and I say, You suck. He or she is at liberty to do what they want.

                      Q. That's what I mean, complaining about a line call as opposed to bad shots. Is there separation?

                      ANDY RODDICK: I think so. You're only doing damage to yourself. You get a warning on top of that? If anything, it's a disadvantage to your opponent if the umpire plays a part in you keeping composed. He should let you fall off the wagon. If I see some guy going mental, the umpire is like, No, no, no, warning. I'm like, No, let him go. Let him fall all the way off.
                      Ako neko hoce da procita citav intervju, evo ga ovdje.

                      Comment


                      • izuzetno je arogantan i antipatican ovaj rodik :/
                        Cuj prvi maj

                        Comment


                        • ANDY RODDICK: Let's put it this way: McEnroe is still getting endorsements and he's 87 years old, so... I mean, what does that tell you? Love it or hate it, but watch it.
                          87, gde nađe samo tu cifru

                          Evo na šta sam ja naišla na twitteru

                          Word offcourt is Roddick walked into ESPN studio last night & said 'no way I'm doing interview if HE's in there.' Take your guesses

                          Comment


                          • Hah, ja ni sama ne znam sta mislim o Rodiku, nekad me nervira svojim ponasanjem da je to nevjerovatno, a nekad mi je bas simpa.
                            Ne volim ga kad se svadja sa sudijama, naravno, ali mi je inace lik, bas je neki izrod u svakom pogledu. I njegove konferencije su najbolje...
                            I svidja mi se sto je iskren, cesto sarkastican, ali nema problem da kaze sta misli i originalan je.

                            A sto se tice ovog gore sto je rekao, ima to sve smisla...
                            Ali danas (tj. u posljednje vrijeme) se radi na tome da se tenis sto vise stavi u kalup, nema vise rivalstava i javnih prepucavanja kao ranije, sve rade na tome da se smanji psovanje i svadja sa sudijama... da tenis bude "gospodski" sport...
                            Meni je to OK, da se zna sta se smije, a sta ne smije... Ali opet mi je monotono i dosadno, fale tenisu likovi kao ovaj od 87 godina... Ali ja ga danas ne bi mogla zamislti u teniskom vrhu, zbog okolnosti i ljudi koji zele tenis povesti u smijeru zdravog rivalstva i predstavljanja glavnih konkurenata kako najboljih prijatelja...
                            Tako da ni sama ne znam sta da mislim o tome, lijepo mi je ovo postovanje koje imaju najbolji teniseri medju sobom ljepse mi izgleda kad se igraci kontrolisu na terenu, ali mi nedostaje i malo prirodnosti i impulsivnosti. A s druge strane, nakon Safina i nema igraca kod kojih bi to izgledalo prirodno i normalno, bar za sada... Kod Safina mi to nikad nije smetalo, stavise, bilo je simpa, a sad kad vidim recimo Herisona da baca reket, izgleda mi kao razmazeno deriste koje treba posteno kazniti zbog toga...

                            Comment


                            • safin je isto bio arogantan ali nije nikako bio ni priblizno iritantan kao rodik,safin je bio smeker dok je rodik vise onako alternativni pubertetlija sto vodi zamisljene ratove protiv svih
                              Cuj prvi maj

                              Comment


                              • Ma meni je to sto puta bolje nego kad izađu na konferenciju pa štancaju odgovore! Roddickovi intervjui znaju baš biti zanimljivi, i slažem se sa utiskom majebl u vezi njega otprilike... Možda me malo manje nervira, ali mi je drago da postoji takav kakav je, ne moram se ja slagati sa svakim njegovim odgovorom, bolje mi je i to nego da ih znam napamet. Ja imam samo problem kad on igra tenis, mislim da mi prenosi nervozu i ne mogu ga nekad gledati sa tim njegovim tikovima...
                                Last edited by altlosta; 02-09-11, 07:11.

                                Comment

                                Working...
                                X