Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I da se odjavim sa momkom kome su bogovi podarili sav moguci talenat ali i jako malo pameti

    Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

    sigpic

    Comment


    • Originally posted by AK47 View Post
      Mnogo postujem sve tenisere iz SAD-a,ali ih nikada nisam volio,osim Samprasa,mislio sam da nikog necu gotiviti kao njega,koliko sam samo volio gledati njegov tenis,prosto zastrasujuca eksplozivnost,mnogo sam volio ovog igraca i mislio sam nikad niko kao on,dok Agassi-a sam uvijek postovao,ali ga nisam volio nikako,skroz mi je bio antipatican...u medjuvremenu se sve promijenilo,uvijek sam volio pogledati i dobar i los teniski mec,ali mi se teniski ukus skroz promijenio,sve je zaboravljeno onog trenutka kada je na teren izasao balavac s majicom bez rukava i najduzim sorcem ikad vidjenim na ATP-u,jos u vojnickim bojama...od tada samo on,nakon njega ne znam koliko cu gledati tenis
      AK, skroz te shvatam, ja sam bila Samprasov navijac, a za Agasija nikad nisam mogla da navijam, nesto me je nerviralo kod njega. Malo se promenilo pred kraj njegove karijere, poslednje 2,3 godine mi je postao simpatican.

      ISto, samo sto se kod mene radi o Federeru, mislim da mi je unistio gledanje tensia, posto kad on ode u penziju, uverena sam da cu smanjiti gledanje i da necu ovoliko intenzivno pratiti tenis, a sigurno necu ustajati u 2,3h nocu zbog nekog teniskog meca
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Umesto odgovora:
        "Ever since last year's U.S. Open, Djokovic has been trying to improve his fitness by climbing into a rare $75,000 egg-shaped, bobsled-sized pressure chamber.


        The machine, which is made by a California-based company called CVAC Systems and hasn't been banned by any sports governing bodies, is one of only 20 in the world. Unlike the increasingly trendy $5,000 hyperbaric chambers many professional athletes use to saturate the blood with oxygen and stimulate healing, the CVAC is a considerably more-ambitious contraption. It uses a computer-controlled valve and a vacuum pump to simulate high altitude and compress the muscles at rhythmic intervals"

        http://online.wsj.com/article/SB1000...Tabs%3Darticle

        To se zove "koriscenje nauke i tehnologije u pozitivne svrhe" a ne insinuacija da je nesto nedozvoljeno u pitanju...

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          AK, skroz te shvatam, ja sam bila Samprasov navijac, a za Agasija nikad nisam mogla da navijam, nesto me je nerviralo kod njega. Malo se promenilo pred kraj njegove karijere, poslednje 2,3 godine mi je postao simpatican.

          ISto, samo sto se kod mene radi o Federeru, mislim da mi je unistio gledanje tensia, posto kad on ode u penziju, uverena sam da cu smanjiti gledanje i da necu ovoliko intenzivno pratiti tenis, a sigurno necu ustajati u 2,3h nocu zbog nekog teniskog meca
          Kada je poslije jednog WB-a gdje su igrali njih dvojica(to mi je bio najdrazi mec dok se nije Spanac pojavio),Agassi dosao i rekao odigrao sam jedan od najboljih meceva u karijeri i izgubio sam 3:0,to je sve sto imam reci,Sampras ga je demoliorao,ne vidi se to toliko na rezultatu koliko je to bilo vidljivo na terenu,tada sam bio toliko ushicen da to ne mogu opisati

          Onda se sjetim AO-a 2009 i skontam da je ovaj prethodni osjecaj bio smijesan,taj Rafin mec mi je najdrazi,ta pobjeda i taj turnir,mnogo mu hvala zbog toga,samo to mogu reci
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Originally posted by AK47 View Post
            Kada je poslije jednog WB-a gdje su igrali njih dvojica(to mi je bio najdrazi mec dok se nije Spanac pojavio),Agassi dosao i rekao odigrao sam jedan od najboljih meceva u karijeri i izgubio sam 3:0,to je sve sto imam reci,Sampras ga je demoliorao,ne vidi se to toliko na rezultatu koliko je to bilo vidljivo na terenu,tada sam bio toliko ushicen da to ne mogu opisati

            Onda se sjetim AO-a 2009 i skontam da je ovaj prethodni osjecaj bio smijesan,taj Rafin mec mi je najdrazi,ta pobjeda i taj turnir,mnogo mu hvala zbog toga,samo to mogu reci
            I meni je isto Federer potisnuo Samprasa u drugi plan i mozda ce zvucati cudno, ali jedna od najdrazih titula mi je zlato u Pekingu, ja ne mogu da opisem koliko sam ja bila srecna
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Kad ste vec pominjali Santora,evo jednog njegovog umetnickog dela!



              Ovo se vise definitivno nece roditi!
              Jedan je Obradovic Zarko!

              Comment


              • Jeste bio majstor,to moram priznati,pravio je carolije nekad na terenu,pogotovo protiv Federera jer je protiv njega uvijek izlazio opusten,znao je da nece dobiti,pa je prosto uzivao

                Malo cudno,ali ja mislim da je njegov tenis samo Safin mrzio vise od mene,mozda ni on,ja njegovu igru nisam organski mogao da podnesem
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Evo da vam i ja dam svoje "strucno"misljenje o "izumiranju"jednorucnog bekhenda koji je po stilu izvodjenja daleko atrakrivniji nego dvorucni ali je nekoliko stvari uticalo na to da se sve vise igraca i trenera prilikom ucenja prvih teniskih koraka u startu odlucuju za dvorucni bekhend,prva stvar je sto deca sve ranije pocinju trenirati tenis(negde cak i sa 3-4 godine)a reketi su dosta teski pa je lakse(jednostavnije) udarati sa 2 ruke a posle je sve teze preci na jednorucni bekhend,sledeca stvar , kod jednorucnog bekhenda prvo se taj udarac mora dobro pripremiti nogama(teziste igraca mora biti na "prednjoj" nozi i maltene idealnom polozaju za udarac i nije ga moguce izvesti na efikasan nacin sa tezistem na "zadnjoj" nozi ili iz "streca")a to u danasnjem atomskom tenisu po brzini kojom ti se loptica vrati nije nimalo lako iskontrolisati i sledeca stvar koja je definitivno "ubila"jednorucni bekhend je "spin loptice "(kod takvih loptica vrlo je tesko oceniti njihov odskok a jednorucni bekhend nedaje mnogo varijacija po visini prilikom izvodjenja udarca)to se najbolje moglo videti u mecevima izmedju Rafe i Rogera koliko je Rafa spinovanih loptica slao na Rogerov bekhend i ili sacekao njegovu gresku ili naterao Rogera da toliko udje u idealno namestanje za bekhend tako da nebi posle mogao stici ubitacnu forhend dijagonalu i sa tom taktikom ubijao Rogera

                  Comment


                  • Ja sam prosto uzivao gledajuci ga!

                    Covek se igrao tenisa,uzivao je u tenisu!
                    Jedan je Obradovic Zarko!

                    Comment


                    • Nisam ga ni ja nikad nesto voleo,a generalno mozda malo cudno zvuci ali vise mi se svidja tenis sa osnovne linije nego servis volej tenis ;)
                      sigpic
                      http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                      Comment


                      • Ma znam,ali kada odigra 777 slajseva zaredom,ja bih da sam na protivnikovom mjestu,presao s druge strane i tukao ga,bas me je znao smoriti
                        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                        #the return

                        Comment


                        • Originally posted by Dacha View Post
                          Nisam ga ni ja nikad nesto voleo,a generalno mozda malo cudno zvuci ali vise mi se svidja tenis sa osnovne linije nego servis volej tenis ;)
                          Potpis za sve sto si rekao

                          Ja cu uvijek radije gledati mec kao sto su Monfils-Ferrer igrali ove godine na RG-u,nego recimo Stepanek-Llodra
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Mozda je to zato jer nisam gledao tenis kad se s&v igrao,ali sam gledao dosta meceva preko YT-a,ali meni je mnogo lepsi neki forhend ili bekhend viner sa osnovne linije,nego sa mreze,ali ukusi su razliciti.Santoro jeste uzivao na terenu i ponekad pravio magije,ali on je samo jedan vrlo solidan igrac koji nikad nije uzeo neku vecu titulu niti bio clan top 15
                            sigpic
                            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

                            Comment


                            • Originally posted by AK47 View Post
                              Ma znam,ali kada odigra 777 slajseva zaredom,ja bih da sam na protivnikovom mjestu,presao s druge strane i tukao ga,bas me je znao smoriti
                              Mene cudi kako Simona ne tuku! ne samo protivnici vec i publika Santoro je bar pravio zajebanciju...
                              Jedan je Obradovic Zarko!

                              Comment


                              • A ja volim nesto izmedju, tj. ne volim kad mi neko na svaki dobar servis trci na mrezu, ali volim kad s mjerom izlaze na mrezu… i to ne samo kod servisa, vec i inace, tokom poena… Ali danas to malo ko radi, uglavnom su to cisti bejzlajneri za koje mi se cini da ne znaju izaci na mrezu, pa mi zato nedostaje s&v igra, tj. njeni elementi… ;)

                                Ali ono sto meni posebno nedostaje jesu ove fine lopte koje ne idu 150 na sat i vise, vec sa puno osjecaja i elegancije...

                                Comment

                                Working...
                                X