Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa trenutno Djokovic ima sve sanse da to uradi i ja bih licno bila iznenadjenja ako ne kompletira GS do kraja karijere.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Ni ja ne sumnjam da ce Novak osvojiti i RG i USO do kraja karijere... ;)
      Ali realno, sad svi igraci koji osvoje jedan, mogu osvojiti sva 4... Marej ako se opameti i osvoji jedan (a valjda hoce), ne vidim razlog da ne osvoji sve... Osim ako mu pamet ne dodje sa 30, pa zakasni.
      Ali igra im je svakako vise od 90% ista na W i RG, tako da mi ovo za USO podlogu nije nista cudno... ;)

      Comment


      • Kao sto sam pokazao u clanku pre nekih 5 strana, dobar rezultat na Rolan Garosu i Vimbldonu vise nije problem, bez ikakvih promena u igri.. sve im je otvoreno
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • Marej ce tesko osvojiti sva 4, za RG treba bas dosta toga da mu se poklopi, a svi znamo pod kakvim pritiskom ce uvek igrati na W. Ali, Marej prvo treba da osvoji 1 GS onda ce ostala 3 lako

          Sto se tice Djokovica, njemu je najprolbmaticniji bio W, po nekom mom misljenju, ali sad kad je i to osvojio, ima stvarno ogromne sanse da kompletira GS, posto ima igru i za USO i za RG.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Originally posted by bojanaBG View Post
            Marej ce tesko osvojiti sva 4, za RG treba bas dosta toga da mu se poklopi, a svi znamo pod kakvim pritiskom ce uvek igrati na W. Ali, Marej prvo treba da osvoji 1 GS onda ce ostala 3 lako

            Sto se tice Djokovica, njemu je najprolbmaticniji bio W, po nekom mom misljenju, ali sad kad je i to osvojio, ima stvarno ogromne sanse da kompletira GS, posto ima igru i za USO i za RG.
            bravo bojana mada ,drugacije nisi ni mogla


            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
            sigpic

            Comment


            • Naravno da Novak može osvojiti i US Open i Roland Garros. Ipak, mene interesuje jedna stvar. Koliko će Novakovo tijelo izdržati ovakve napore zbog stila igre. Isto me interesuje i za Rafu koji je dosta skupo platio onako osvojen US Open prošle godine. Poslije onako vanzemaljsko odigranog US Opena dogodilo se dosta povreda. I ranije je Nadal imao problema sa povredama poslije Grand Slamova na hardu (pogotovo Australija) a Đoković ove godine trči nevjerovatno puno. Ukoliko i Nadal (25) i Đoković (24) nastave u ovakvom ritmu još par godina pri tom bez većih povreda, onda bez sumnje možemo reći da ljudsko tijelo može svašta taman koliko i ljudska mašta (eto i pjesmice)
              Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

              Comment


              • Originally posted by amnesiac View Post
                Naravno da Novak može osvojiti i US Open i Roland Garros. Ipak, mene interesuje jedna stvar. Koliko će Novakovo tijelo izdržati ovakve napore zbog stila igre. Isto me interesuje i za Rafu koji je dosta skupo platio onako osvojen US Open prošle godine. Poslije onako vanzemaljsko odigranog US Opena dogodilo se dosta povreda. I ranije je Nadal imao problema sa povredama poslije Grand Slamova na hardu (pogotovo Australija) a Đoković ove godine trči nevjerovatno puno. Ukoliko i Nadal (25) i Đoković (24) nastave u ovakvom ritmu još par godina pri tom bez većih povreda, onda bez sumnje možemo reći da ljudsko tijelo može svašta taman koliko i ljudska mašta (eto i pjesmice)

                No1e se do sad nije istrosio ni 30% Nadalovog trosenja. Nadal je fanaticno jurio po terenima i to mu je pomoglo da bude najbolji na svetu. Kod No1eta to nije bio slucaj tako da se o "istrosenosti" moze govoriti tek od ove godine. A to i nije bila neka istrosenost.

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Kao sto sam pokazao u clanku pre nekih 5 strana, dobar rezultat na Rolan Garosu i Vimbldonu vise nije problem, bez ikakvih promena u igri.. sve im je otvoreno
                  To je tacno..
                  Ali ne znam da li je to dobro ili lose za tenis( i gledaoce)..

                  Moze se lako desiti u buducnosti da svi teniseri igraju SVE podloge jako dobro(ne samo TOP)..

                  Comment


                  • Pa normalno da je lose za tenis, sta je zanimljivo u tome da se na svakoj podlozi igra isti tenis, bez ikakve varijacije
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by Panchev9 View Post
                      To je tacno..
                      Ali ne znam da li je to dobro ili lose za tenis( i gledaoce)..

                      Moze se lako desiti u buducnosti da svi teniseri igraju SVE podloge jako dobro(ne samo TOP)..
                      Pogledaj koliko nula ima u tabeli tokom devedesetih, nije to za dzabe bila najteza stvar u tenisu

                      Znaci jos jednom.. od 1990. do 2006. samo su Kurijer i Agasi usli u finala na oba turnira u istoj godini a Rafa je to uradio 5 puta posle toga (Federer 4). Izmedju 1994. i 2004. u 1/2 ''Channel Slam-a'' usao je samo Agasi 1999. (otisao je i u finala) a u zadnje 3 godine imamo 6 takvih slucajeva

                      Izmedju 1997. i 2003. samo su Agasi, Kuerten i Federer usli u 1/4 na oba turnira a u zadnje 3 godine imamo ih 11
                      Last edited by ClayWarrior; 28-08-11, 20:50.
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        Pogledaj koliko nula ima u tabeli tokom devedesetih, nije to za dzabe bila najteza stvar u tenisu

                        Znaci jos jednom.. od 1990. do 2006. samo su Kurijer i Agasi usli u finala na oba turnira u istoj godini a Rafa je to uradio 5 puta posle toga (Federer 4). Izmedju 1994. i 2004. u 1/2 ''Channel Slam-a'' usao je samo Agasi 1999. (otisao je i u finala) a u zadnje 3 godine imamo 6 takvih slucajeva

                        Izmedju 1997. i 2003. samo su Agasi, Kuerten i Federer usli u 1/4 na oba turnira a u zadnje 3 godine imamo ih 11
                        Mozda se to ipak na kraju moze svesti pod znanje, veliki rad i kompatabilnost koja je pobedila u slucaju Agasija, Federera i Nadala( svaka cast i Kurijeru, ali ovi su ipak iznad iako ga cenim i kao tenisera i kao coveka)..
                        Licno milsim da bi RF i RN isto to uradili i da su igrali 1995g.( mozda gresim)..

                        Comment


                        • Originally posted by Panchev9 View Post
                          Mozda se to ipak na kraju moze svesti pod znanje, veliki rad i kompatabilnost koja je pobedila u slucaju Agasija, Federera i Nadala( svaka cast i Kurijeru, ali ovi su ipak iznad iako ga cenim i kao tenisera i kao coveka)..
                          Licno milsim da bi RF i RN isto to uradili i da su igrali 1995g.( mozda gresim)..
                          Imali su i 90-ih znanje ali nisu imali ovakve rekete i podloge

                          Tesko je reci sta bi igraci iz danasnjeg vremena uradili tada ali znam kako se Rafa priprema za Vimbldon nakon Rolan Garosa i znam u koliko je vezanih finala igrao na najvecem turniru na svetu
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Kao sto svi znamo on to radi u rodnom selu,jos na sljaci...i to mu je dovoljno
                            Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                            #the return

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Imali su i 90-ih znanje ali nisu imali ovakve rekete i podloge

                              Tesko je reci sta bi igraci iz danasnjeg vremena uradili tada ali znam kako se Rafa priprema za Vimbldon nakon Rolan Garosa i znam u koliko je vezanih finala igrao na najvecem turniru na svetu

                              Tadasnji igraci nisu znali za bolje "uslove", pa su iz postojecih izvlacili maksimum.. Ko zna kakav ce tenis biti za 10g.?
                              To nekako ide sa godinama.. Kako teniser raste, tako "raste" i tehnologija, pa se oni zajedno privikavaju jedno drugome..
                              Moje misljenje je da bi najveci igraci u svojim vremenima, uz mali period privikavanja, mogli igrati odilcan tenis u svim vremenima( ili veliki broj njih).. Ali je to nedokazivo i samo je sbbkbb..
                              Meni je stvarno fascinantno kakve sve napore podnose danasnji igraci( a pritom ne znamo da ima nedozvoljenih sredstava).. Covek ima nesnosne razmere..

                              Comment


                              • Originally posted by Panchev9 View Post
                                Tadasnji igraci nisu znali za bolje "uslove", pa su iz postojecih izvlacili maksimum.. Ko zna kakav ce tenis biti za 10g.?
                                To nekako ide sa godinama.. Kako teniser raste, tako "raste" i tehnologija, pa se oni zajedno privikavaju jedno drugome..
                                Moje misljenje je da bi najveci igraci u svojim vremenima, uz mali period privikavanja, mogli igrati odilcan tenis u svim vremenima( ili veliki broj njih).. Ali je to nedokazivo i samo je sbbkbb..
                                Meni je stvarno fascinantno kakve sve napore podnose danasnji igraci( a pritom ne znamo da ima nedozvoljenih sredstava).. Covek ima nesnosne razmere..
                                Mislim da je kristalno jasno kakav ce tenis biti za 10 godina

                                Rastu organizacije koje ga drze i rastu bankovni racuni igraca.. sama igra ovako nece nigde napredovati sto se mene tice
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X