Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prosle sezone Nadal je igrao bolje nego ove i tu nema diskusije.Ali,realno gledano na nekim turnirima(pre svega na sljaci)nije ni imao neke konkurente,pa je to izgledalo jako ubedljivo.Prosle godine Rafa je mogao da igra onoliko koliko m uje trebalo i cuva snagu za naredne turnire.Servis na US openu mu je bio fantastican i zbog ramena ce ga retko kad a mozda ga vise nece ni ponavljati.Ja mislim da je njemu pretprosla sezona bila najbolje odigrana,pocev od AO-a,preko Monte Karla,Rima,Madrida,gde se istrosio previse i to se osetilo pred RG,kao i porodicni problemi
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

    Comment


    • Originally posted by AK47 View Post
      Nadal bolji ove godine teniski nego prosle,hajde molim te uozbilji se i pisi realno

      Teniser koji je prosle godine razbijao,tacno taj WB nije isao glatko,ali pogledaj tenisa na US-u i RG-u toliko samopouzdanje i domancija je bila nevjerovatna,cija je pozadina bila odicno serviranje,veoma duboki bh i fantastican fh-bolesno dobar

      Nadal ove godine zna imati izmedju 30-40% prvog,jedan viner po setu,bh cak i kad je uzeo RG nije bio ni blizu dobar kao lani,budimo realni
      Da igrao je samo 8 finala ove godine nije to taj Nadal.
      Nikako nije igrao ni na proletnim Americkim mastersima ni na Wimbledonu i RG.
      Pisi i ti realno, i igracki i rezultatski je u nekim momentima delovao sjajno, samo sto trenutno ima neko mnogo bolji od njega i to mu unistava samopouzdanje.
      Igra koju je prikazao prosle godine na USO je bila fantasticna, to ne moze da se porekne, samo je pitanje da li ce ikada vise u karijeri zaigrati tako, i da li bi i taj nivo igre bio dovoljan za ovakvog Novaka.

      Meni on licno deluje kao da je sagoreo, kao da se preopteretio i da ne moze da se vrati na staro, nije ni cudo igrao je kao masina, osvajao sve, adaptirao je svoju igru kako bi se manje trosio, nenormalno poboljsao servu.... Ali meni ce u secanju uvek ostati onaj Nadal, masina koja je vracala sve, kralj passing shotova, niko nece imati passing shot kakav je imao Nadal.
      Skini Madrid 2009 i pogledaj finale, tu je ubijao passing shotom. Ustvari siguran sam da ti to vec znas.
      Ali ovo sto si rekao, delovalo je kao da si omalovazio sve Novakove pobede nad njim ove godine, i kao da bi Nadal iz 2010 bio bolji od Novaka 2011.

      Sto se tice ovog US opena mislim da ce doci do SF, sa onakvom igrom ne moze dalje od toga, to je daleko ispod njegovog nivoa, proletos je bio sjajan, ali to je Nadal on uzvrati kada mu ne daju neke sanse.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        AK47,

        Ako izuzmes 5 poraza od Djokovica, Nadal ima bolju sezonu nego prosle godine po svakom mjerljivom pokazatelju. Od osvajanja Uimbldona 2010. pa do kraja 2010. Nadal je ima samo jedan stvrano vrhunski rezultat - osvajanje USO-a. Tamo je je ima samo jedan ozbiljan mec - finale protiv Djokovica.

        Jedan, po mom misljenju najveci razlog, sto je dobio to finale je fenomenalno serviranje. U finalu Uimbldona ove godine je bolje servirao nego u finalu USO-a prosle godine. Razlika je sto je Novak bio jos bitno bolji.

        Njegovi porazi od Djokovica su dali drugima krila. Mit o Nadalovoj nepobjedivosti je srusen. Dodig ga ne bi dobio prosle godine.

        U svi izjavama i Tonija i Rafaela Nadala se provlaci ista poruka - Rafael ne igra losije nego prosle godine nego Novak igra fenomenalno.
        Ni shvatam ja da ti hoćeš da kažeš da je Novak odličan ove godine ne moraš ,naglašavati imamo mi oči i vidmo dobro,drago mi je to sam do sada 100 puta rekao za Novaka.Slušaj ja neću da se petljam u ta mjerila da li su to tvoja ili bilo čija druga ,ali mislim da onaj Nadal iz prošlih godina ,nikada ne bi toliko pao u najznačjnijim trenutcima meča,ne bi dopustio sebi da ga ugrožavaju teniseri koj je inače toliko lagano dobijao predhodno ,ja mislim da Dodig jednostavno nema ni traćak onoga što ima Nadal ,i ne bi da njega komentarišem to je bila jedna njegova partija gdje je jednostavno pokazao sve šta ima ,a usput je bio to i početak na tvrdim podlogama ,mada ja iskreno mislim da bi Nadal taj meč sa lakoćom dobio da je malo prije tog meča igra ona podlozi poput ove ,nijedan teniser nije nepobjediv ,i taj mit što si ti nave čak i ne postoji Ndala je i u svojim najboljim danima bio pobjeđivan kao i svi ,evo Đoković samo dva poraza ove sezona ali opet je poraz i to odmah nije nepobjedivost .Nadal nikako nije kao prošle godine ,nije toliko psihički jak ,on sada puca na nekim stvarima na kojim nikada prije to ne bi radio,njegove razmjene odlična defanziva gdje je to Ni?Mislim da sve to ove godine on nije pokazao i to je prava šteta za tenis a ja ne znam zašto ,ima toga da je Novak malo uticao na njega ,ali ja to pripisujem i drugoj strani čovjek ima 10 GS igrao je odlično predhodne sezone ,pa i on je čovjek i on mora nekad stati a bolje da se to desilo u 25 nego u tamo nekad ja mislim da Nadl će opet pronaći svoj ritam a kad se to desi neka se čuvaju jer je tada pravo opasan.
        http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
        Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          Da igrao je samo 8 finala ove godine nije to taj Nadal.
          Nikako nije igrao ni na proletnim Americkim mastersima ni na Wimbledonu i RG.
          Pisi i ti realno, i igracki i rezultatski je u nekim momentima delovao sjajno, samo sto trenutno ima neko mnogo bolji od njega i to mu unistava samopouzdanje.
          Igra koju je prikazao prosle godine na USO je bila fantasticna, to ne moze da se porekne, samo je pitanje da li ce ikada vise u karijeri zaigrati tako, i da li bi i taj nivo igre bio dovoljan za ovakvog Novaka.

          Meni on licno deluje kao da je sagoreo, kao da se preopteretio i da ne moze da se vrati na staro, nije ni cudo igrao je kao masina, osvajao sve, adaptirao je svoju igru kako bi se manje trosio, nenormalno poboljsao servu.... Ali meni ce u secanju uvek ostati onaj Nadal, masina koja je vracala sve, kralj passing shotova, niko nece imati passing shot kakav je imao Nadal.
          Skini Madrid 2009 i pogledaj finale, tu je ubijao passing shotom. Ustvari siguran sam da ti to vec znas.
          Ali ovo sto si rekao, delovalo je kao da si omalovazio sve Novakove pobede nad njim ove godine, i kao da bi Nadal iz 2010 bio bolji od Novaka 2011.

          Sto se tice ovog US opena mislim da ce doci do SF, sa onakvom igrom ne moze dalje od toga, to je daleko ispod njegovog nivoa, proletos je bio sjajan, ali to je Nadal on uzvrati kada mu ne daju neke sanse.
          Ova prica je pocela tako sto je neko izrekao da je Nadal 2011 bolji ili jednako dobar kao Nadal 2010,nikog ja nisam omalovazavao niti spomenuo i nemoj da mi trpas rijeci kad to nigdje nisam rekao,ako jesam izvinjavam se

          Nemam ja potrebe nista da skidam,ja da nisam gledao gotovo sve Nadalove meceve u karijeri,ja ove rasprave ne bih ni vodio
          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


          #the return

          Comment


          • Originally posted by AK47 View Post
            Nadal servirao u finalu WB-a ove godine bolje nego u finalu Us-a prosle,naravno da jeste...samo ja to nisam gledao,ja sam ocigledno gledao nesto drugo
            Imas brojeve ako ne vjerujes. Imas i Nadalovu izjavu iza Uimbldona - Djokovic ima fenomenalan return.

            Comment


            • Rafa je ove godine fizicki najslabiji od kako je u samom vrhu...za njegovu igru ...prvenstveno za FH je potrebno jako puno snage....i trenutno on tu snagu nema...FH su plitki...i njima rijetko dolazi u poziciju za zavrsiti poen...a cak i kad dodje...promasuje...sto se stvarno stvarno rijetko desavalo...nevjerovatno je koliko je stegnut pri tom udarcu...pogotovo inside-out...koji se na prste mogu prebrojati ove godine
              Last edited by shminka; 27-08-11, 23:46.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Imas brojeve ako ne vjerujes. Imas i Nadalovu izjavu iza Uimbldona - Djokovic ima fenomenalan return.
                Pa sta je trebao,omalovazavati Novakovu odicnu igru,a hvala na brojevima,ona tri slema i oni mastersi su mi dovoljni ,znam brojati
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Originally posted by shminka View Post
                  Rafa je ove godine fizicki najslabiji od kako je u samom vrhu...za njegovu igru ...prvenstveno za FH je potrebno jako puno snage....i trenutno on tu snagu nema...FH su plitki...i njima rijetko dolazi u poziciju za zavrsiti poen...a cak i kad dodje...promasuje...sto se stvarno stvarno rijetko desava...nevjerovatno je koliko je stegnut pri tom udarcu...pogotovo inside-out...koji se na prste mogu prebrojati ove godine
                  Ja se tacno nekad zapitam sta ja gledam...al evo sreca ima neko slican vid kao ja,sreca
                  Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                  #the return

                  Comment


                  • Originally posted by AK47 View Post
                    Ova prica je pocela tako sto je neko izrekao da je Nadal 2011 bolji ili jednako dobar kao Nadal 2010,nikog ja nisam omalovazavao niti spomenuo i nemoj da mi trpas rijeci kad to nigdje nisam rekao,ako jesam izvinjavam se

                    Nemam ja potrebe nista da skidam,ja da nisam gledao gotovo sve Nadalove meceve u karijeri,ja ove rasprave ne bih ni vodio
                    Izvini ti, ja sam te mozda napao bez razloga
                    Al ono sto ja hocu da kazem da je Nadal rezultatski odlican ove godine, bar po meni.
                    Ubrljao je sezonu sa slabijom igrom na ova dva poslednja Mastersa, na Ao je bio povredjen.
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • Originally posted by AK47 View Post
                      Pa sta je trebao,omalovazavati Novakovu odicnu igru,a hvala na brojevima,ona tri slema i oni mastersi su mi dovoljni ,znam brojati
                      Nadal nikada ne omalovazava. On je u tom pogledu sportsta.

                      Mi smo imali razlicito misljenje o tome da li je Nadal servirao dobro u Uimbldonu ili ne. Ja sam citirao Nadala kao argument da je DOBRO servirao.

                      Comment


                      • Originally posted by shminka View Post
                        Rafa je ove godine fizicki najslabiji od kako je u samom vrhu...za njegovu igru ...prvenstveno za FH je potrebno jako puno snage....i trenutno on tu snagu nema...FH su plitki...i njima rijetko dolazi u poziciju za zavrsiti poen...a cak i kad dodje...promasuje...sto se stvarno stvarno rijetko desavalo...nevjerovatno je koliko je stegnut pri tom udarcu...pogotovo inside-out...koji se na prste mogu prebrojati ove godine
                        Stegnutost dolazi od nedostatka samopouzadanja. Jedanak kao sto lakoca dolazi sa punim samopouzdanjem. Fizicki Nadal nije imao problema osim kad bi ga Novak izvozao. I tim slucajevima Nadal bitno vise trci pa prije ostane bez snage.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          Nadal nikada ne omalovazava. On je u tom pogledu sportsta.

                          Mi smo imali razlicito misljenje o tome da li je Nadal servirao dobro u Uimbldonu ili ne. Ja sam citirao Nadala kao argument da je DOBRO servirao.
                          Nisam ja rekao nikad,ali tada sigurno nije

                          Nadal jeste dobro servirao,ja nisam rekao da nije,ali nije bolje nego na US-u,nema sanse
                          Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                          #the return

                          Comment


                          • Originally posted by zdravkelja View Post
                            Zato sto su oni takvi da to nikada ne bi rekli. Nadal igra slabije. Nadal je prosle godine pocistio sezonu sljake, osvojio RG, Wim, US open, a ispao je i kasnije na turnirima pre US opena. Ni po cemu bolja sezona.

                            Koji oni?


                            Rafa je odigrao bolje Wimbledon 2011, nego 2010. Problem je samopouzdanje koje je izgubio, a da je imao Berdych-a ili bilo koga drugog u finalu, sa onim bolesnim servisom od 80% i bolesnim FH, niko ne bi imao šta tražiti. Rafa je servirao jače i preciznije nego na USO, ali samo u finalu, bar je to moj utisak bio. Treba potražiti statistiku pa to uporediti, za preciznost sam siguran, jer preciznije od onoga ne može

                            Comment


                            • Za mene je pravo pitanje sta li Nadal sada vezba(ili trenira) da bi dobio Djokovica?
                              Ne verujem da ce ove godine moci da dodje na max nivo igre od nekada, ali ako se sredi( a moze), onda bi od 2012. mogao da se vrati na staro..
                              Tesko je to psihologija kada imas vere da mozes da dodjes do finala, ali da onda imas igraca kojeg ove godine nisi pobedio..
                              Ipak, nadam se da ce se Nadal kao jedan od najvecih konsolidovati i priustiti nam jos dobrog tenisa..

                              Ova sezona vs 2010: ova bi mu bila jako dobra, da nije imao 2010g. u kojoj je rezultatski briljirao na vaznim turnirima..

                              NI: sta znaci jedanak? Hvala..
                              Last edited by Panchev9; 28-08-11, 00:04.

                              Comment


                              • Ne znam kako mozete rec...igrao je bolje...al je problem samopouzdanje valjda je samopouzdanje sastavni dio igre i kako onda moze biti da je igrao bolje bez samopouzdanja nego sa samopouzdanjem prosle godine...
                                Last edited by shminka; 28-08-11, 00:08.

                                Comment

                                Working...
                                X