Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amnesiac,za tvoju nedoumicu postoji vrlo logicno objasnjenje a to je tehnologija izrade reketa,zbog toga je Sampras povecavao svoju brzinu servisa sa godinama,inace on je jedan od najboljih servera ikad a to sto su mu protivnici slabo vracali servise od 175km/h lezi u raznovrsnosti servisa kojeg je tesko procitati (imamo dobar primer danas Rogerovog servisa i tehnike bacanja loptice gde uvek isto baca lopticu a od petlje reketa zavisi koji servis udarac ce izvesti) i slabog atleticizma reternera(kod danasnjih igraca moze se primetiti sitan iskorak u stranu u koju ide loptica pre izvodjenja reterna),a sto se ice merenja brzine tehnologija je cesto zakazivala ili brljavila tako da sto se tice merenja sve je pod velikim znakom pitanja

    Comment


    • Na to zaista ne bih mogao da ti dam validan odgovor ali reket sigurno ima veliku ulogu

      Pre par godina (ne secam se vise gde je to bilo) komentatori na HRT-u su govorili da Goran i dalje servira 218, 220 na sat.. e sad, da li je to bio neki trenung na Vimbldonu ili za vreme nekog Davis Cup meca stvarno ne znam, mada verujem da je u pitanju SW19
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Bilo je to takmicenje svih boljih hrvatskih igraca i on je stvarno servirao tako,uglavnom bili su to revijalni mecevi...

        EDIT: Ovo je bilo prosle godine
        Last edited by AK47; 25-08-11, 19:35.
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by notorious View Post
          Kada bi se konvertovalo mislim da bi ispalo oko 15500, nema šanse da bi prešlo 16000, ali to više onako na prvu. Mrzi me računati, to nek odradi Bojana ili neko od njenih navijača.


          CW alal ti ćufte za te podatke prije OE. Ja sam nekad pokušavao detaljisati sa tim periodom, ali sam shvatio da su mnogi podaci zatureni i da je nemoguće pronaći ih, dosta toga je falilo pa sam odustao.
          Sad sam izracunala, 15745 poena 2006. godine.
          http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

          Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

          sigpic

          Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
          with experience.

          Comment


          • Vrlo interesantna tema ovo sa reketima, lopticama i servisima, ali mislim da je objašnjenje potpuno prosto, sve je u tehnologiji ...

            Inače, slažem se za Samprasov servis, takođe mislim da je najbolji ikada ...

            Comment


            • Nemoguce je ustanoviti ko je imao najbolji servis u istoriji igre jer postoje brojni aspekti koje mozemo uzeti u obzir ali liste najcesce smenjuju imena Pita Samprasa, Gorana Ivanisevica i Panca Gonzaleza

              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Imao je stvarno prelijepu tehniku servisa...
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Mislim da ovo nije vest samo za temu o Novaku Djokovicu.


                  Bolitijeri: Đoković je najkompletniji teniser svih vremena!


                  Bolitijeri je u intervjuu za nemački "Spoks" nedelju dana pre početka US Opena uprkos povredi ramena stavio Novaka na vrh liste favorita za osvajanje poslednjeg grend slema u sezoni.





                  "Novak Đoković je bez ikakve dileme glavni favorit i na njega bih stavio pare. Bože moj, pa taj dečko je pet puta pobedio Nadala ove godine. On je savladao sve najbolje igrače sveta i to sada kada imamo mnogo veću širinu nego osamdesetih i devedesetih. Mogu da kažem da je Đoković najkompletniji igrač svih vremena", rekao je Bolitijeri.

                  Comment


                  • A ja mogu samo da kazem da Bolitijeri ipak ima poprilican broj godina, koja ga izgleda stizu
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Evo kako genijalci koji su oduvali 50 svecica sa rodjendanske torte koriste blagodeti tehnologije. Mislim da ne mozemo ni zamisliti sta bi radili sa njima pre 25 godina, posebno u nekom od duela na tepihu kojih je izmedju 1980. i 1984. bilo 10

                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        A ja mogu samo da kazem da Bolitijeri ipak ima poprilican broj godina, koja ga izgleda stizu
                        Pa dobro nije bas tako , ko je kompletniji Fedja
                        http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                        Comment


                        • Video sam u novinama to sto je Bolitijeri rekao. Ne secam se da je nesto pametno rekao vec 2-3 godine...

                          Comment


                          • Zaboravio si ono sto si upravo procitao? Posle Bolijeterija stizu godine...

                            Comment


                            • Bolitijeri: Đoković je najkompletniji teniser svih vremena! /без првог сервиса/
                              Last edited by Žika; 26-08-11, 10:14.
                              sigpic

                              Comment


                              • Mislim da je jako teško diskutovati o kompletnosti jednog tenisera ,i da trebaš sa dubokim znanjem i argumentima to tvrditi ,što ja ne kažem za da Bolitijer nema to znanje ipak je on trenirao mnoge legende ,mnoge tenisere ,ali opet ja mislim da se ne bi usudio da kažem takvo nešto jer pogledajte prvu četvoricu,malo je teško odlučiti ko je kompletniji .
                                http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...46811721_n.jpg
                                Samo je jedan čekanja vrijedan - Roger Federer!

                                Comment

                                Working...
                                X