Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma smiješno. Prvo po mraku je nemoguće vratiti servis? Sudijske greške su vrlo moguće? Ma šega...

    Comment



    • Comment


      • Originally posted by Ivan bg View Post
        Evo moje liste Vladane ;)

        Servis: Federer
        Bekhend: Djokovic, Nalbandijan
        Forhend: Federer
        Ritern: Djokovic, Marej
        Volej: Federer
        DS: Djokovic, Federer
        Noge: Djokovic, Nadal
        Snaga: Nadal
        Psiha: Djokovic, Nadal
        Lob: Nalbandijan, Hjuit
        Ja sam za lob stavio Murray,ali vjerovatno Lleyton ima najbolji od aktivnih tenisera ;)
        A Fed se kasno sjetio da u tenisu postoji i drop
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Vladan View Post
          Ja sam za lob stavio Murray,ali vjerovatno Lleyton ima najbolji od aktivnih tenisera ;)
          A Fed se kasno sjetio da u tenisu postoji i drop
          Da, on je ranije govorio da je to znak slabosti.
          Mozda se kasno setio, ali ga izvodi savrseno. Nema sta majstor, on moze sve ;)

          Comment


          • Originally posted by Vladan View Post
            Ja sam za lob stavio Murray,ali vjerovatno Lleyton ima najbolji od aktivnih tenisera ;)
            A Fed se kasno sjetio da u tenisu postoji i drop
            Kasno se setio da postoji , ali ga je brzo naucio, moze Djokovicu casove da daje
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by Ivan bg View Post
              Da, on je ranije govorio da je to znak slabosti.
              Mozda se kasno setio, ali ga izvodi savrseno. Nema sta majstor, on moze sve ;)
              Da,za njega je drop bio udarac koji se izvodi kad vise nema opcija,a da ga nije ubacio u repertoar,nikad RG ne bi osvojio
              sigpic

              Comment


              • Ma simpatican je meni Roger,kada je izgubio tragicno ono finale protiv Nadala na RG-u citav turnir igra DS,a onda u finalu 1,al vazno je da je i tada Mats imao skandalozne najave pisanja istorije ITAKOTO(sto bi Tuta rekao)
                Last edited by AK47; 07-04-11, 21:54.
                Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                #the return

                Comment


                • Originally posted by Vladan View Post
                  Da,za njega je drop bio udarac koji se izvodi kad vise nema opcija,a da ga nije ubacio u repertoar,nikad RG ne bi osvojio
                  Pa dobro, da nije bilo i nekih drugih stvari ne bo osvojio RG, ali necemo sada o tome

                  Comment


                  • Originally posted by Ivan bg View Post
                    Pa dobro, da nije bilo i nekih drugih stvari ne bo osvojio RG, ali necemo sada o tome
                    A zasto se njegova titula uvek dovodi u pitanje, sa sbbkbb raspravama?
                    Je l' pobedio 7 protivnika?
                    Je l' mu je mozda neko predao neki mec pa je samo zbog toga prosao dalje?

                    Njegova titula je validna koliko i svaka druga.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • pa zašto nećemo?
                      eto,imao je sreće da mu se sklope sve kockice..
                      kao što je i Nadal imao sreće za W..
                      Originally posted by gokara
                      Valjda ćemo dočekati dan da kloniraju Federera pa da možemo da ne gasimo televizore kad igraju svi koji nisu Federer i uživamo u meču Federer-Federer.

                      Comment


                      • Jeste li gledali onu novu emisiju na ES-u koja ide mesecno, zove se Mats Point, a narrator pa ko drugi nego Simon Reed.

                        Comment


                        • Originally posted by bojanaBG View Post
                          A zasto se njegova titula uvek dovodi u pitanje, sa sbbkbb raspravama?
                          Je l' pobedio 7 protivnika?
                          Je l' mu je mozda neko predao neki mec pa je samo zbog toga prosao dalje?

                          Njegova titula je validna koliko i svaka druga.
                          Salim se ja Bojana, pa morale su i njemu jednom da se poklope kockice.
                          Rodzer je to i vise nego zasluzio ;)

                          Comment


                          • Nema kockica u tenisu.

                            Comment


                            • Ovo sam sad procitala na forumu rf.com-a

                              I just heard from Rome tournament director on italian tennis TV this year Rome "will be very fast. Less clay and speedy balls. It's a pity Roger Federer couldn't win this tournament so far. We want him to win".
                              bas fin taj direktor turnira
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Nadam se da ce i sljaku RG-a ubrzati,sjajne vijesti u svakom slucaju
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X