Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sa strane postovanja protivnika teniski mec se zavrsava rukovanjem ne mrezi i pruzanjem ruke glavnom sudiji i to je uobicajen protokol pri zavrsetku meca ,e sad posto se vecina mecava izmedju Rafe i Novaka igra za titulu pa se u tom kontekstu treba i posmatrati njihovo ponasanje prema protivniku i ko ima kakvo postovanje prema protivniku.Novak uvek sa postovanjem govori o Rafi cak ga je u nekoliko govora posle finala oslovio kao najboljim igracam ikad za njega i na svakoj konferenciji sa postovanjem govori o njemu i kad je gubio finala i sada kad ih redovno dobija ,znaci kod njega se nista nije promenilo e sad Rafa svi znamo kakav je sportsmen i covek o tome netreba puno govoriti ali se ocigledno nesto dogodilo u njegovoj glavi kad je u pitanju Novak sto se moze videti do 2011 nista mu nije smetalo jer je sve vazne meceve dobijao pa je cak naterao Novaka u Rimu da ga imitira bilo je zabavno jer je on drzao pehar a Djoker tacnice ali se sad situacija promenila jer su tacne promenile vlasnika i tu nastaju problemi ,naravno kod 1.tacne jos se nekako i nastavilo normalno rukovanje na mrezi (onakvo kako je bilo kad je Rafa pobedjivao)ali vec posle druge evidentno se menja odnos nakon meca,a situacija kulminira u Madridu gde Rafa dozivljava bolan poraz koji definitivno znaci gubitak dominacije u odnosu na Novaka i to mu sigurno tesko pada kad shvatis da je neko bolji od tebe(nesto slicno se desilo Rogeru sa Rafom posle Wimbledona 2008)s tim sto Rogeru nije bilo problem to priznati jer je Rafa ipak svoja radovanja posle pobeda ispoljavao na drukciji nacin a Rogeru je trebao neko ko ce mu biti najveci rival i zajedno su ga i gajili sto uostalom potvrdjuju i u tome nema nista lose,dok se kolac delio na dvoje lako se bilo dogovoriti kome sta pripada a ostali su dobijali mrvice ali sad se pojavio Novak koji kupi veci deo kolaca posebno u 2011 i pocinje lagano tiha kampanja na Novaka prvo od strana Rogera posebno od US Opena 2010 i AO 2011 gde sa blagim omalovazavanjem govori o mecevima koje je izgubio od Novaka vec da ce se sve videti za nekih 5-6 meseci otprilike do Wimbledona a Rafa se nadovezao na tu pricu na svoj nacin o nepostovanju njega kao protivnika.Mislim da ce Rafa u narednom periodu morati da prihvati novu tenisku realnost a to je proces koji se uci nije lako prihvatiti da je neko trenutno bolji i biti svestan da ces vecinu meceva izgubiti ,to za jednog sampiona nije lako prihvatiti ali ce to morati a takodje mislim da ce i Novak u narednim situacijama sa malo manje emocija(ludovanja )proslavljati titule pa ce to Rafi lakse pasti (nece mu biti toliko tesko)

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      Nikad se nije verao po stadionu, a imao je u svojoj karijeri veliki broj bitnih pobeda.
      To je bilo samo jednom da se Nadal verao po stadionu i to sa razlogom da vidi Kralja i Kraljicu,samo jednom.

      Nadal i Federer su se valjali po terenu i jednina razlika izmedju njih sto se Nadal samo jednom verao da pozdravi kralja.

      Comment


      • Originally posted by FC Nadal View Post
        To je bilo samo jednom da se Nadal verao po stadionu i to sa razlogom da vidi Kralja i Kraljicu,samo jednom.

        Nadal i Federer su se valjali po terenu i jednina razlika izmedju njih sto se Nadal samo jednom verao da pozdravi kralja.
        a nije mogao da ih vidi sa terena?
        vidis to nisam znala, znaci protkol da vidis spanskog Kralja je da se veres po stadionu, zanimljivo je to

        i mozes da pogledas svih 16 GS, niti jednom nije otisao do svog boksa da proslavi titulu, uvek padne na kolena, ali i odmah ustane, pozdravi se sa protivnikom, posle pozdravi publici i sedne u stolicu...
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by FC Nadal View Post
          Ovo su samo dva video na kojima se valja,necu vise da trazim.A vjerovatno one prve GS koje je osvojio isao do svog boksa da sa njima proslavi pobjedu.Kao i Rafa.
          Ovo ti zoves valjanjem,pa sta je onda ono sto Rafa radi,kad padne na teren i ne ustaje dosta dugo.
          Roger je samo pao i odma ustao,iz postovanja prema protivniku.
          One prve GS koje je osvojio nije isao ka svom boksu da slavi sa njima

          Comment


          • Originally posted by BOKI1969 View Post
            Sa strane postovanja protivnika teniski mec se zavrsava rukovanjem ne mrezi i pruzanjem ruke glavnom sudiji i to je uobicajen protokol pri zavrsetku meca ,e sad posto se vecina mecava izmedju Rafe i Novaka igra za titulu pa se u tom kontekstu treba i posmatrati njihovo ponasanje prema protivniku i ko ima kakvo postovanje prema protivniku.Novak uvek sa postovanjem govori o Rafi cak ga je u nekoliko govora posle finala oslovio kao najboljim igracam ikad za njega i na svakoj konferenciji sa postovanjem govori o njemu i kad je gubio finala i sada kad ih redovno dobija ,znaci kod njega se nista nije promenilo e sad Rafa svi znamo kakav je sportsmen i covek o tome netreba puno govoriti ali se ocigledno nesto dogodilo u njegovoj glavi kad je u pitanju Novak sto se moze videti do 2011 nista mu nije smetalo jer je sve vazne meceve dobijao pa je cak naterao Novaka u Rimu da ga imitira bilo je zabavno jer je on drzao pehar a Djoker tacnice ali se sad situacija promenila jer su tacne promenile vlasnika i tu nastaju problemi ,naravno kod 1.tacne jos se nekako i nastavilo normalno rukovanje na mrezi (onakvo kako je bilo kad je Rafa pobedjivao)ali vec posle druge evidentno se menja odnos nakon meca,a situacija kulminira u Madridu gde Rafa dozivljava bolan poraz koji definitivno znaci gubitak dominacije u odnosu na Novaka i to mu sigurno tesko pada kad shvatis da je neko bolji od tebe(nesto slicno se desilo Rogeru sa Rafom posle Wimbledona 2008)s tim sto Rogeru nije bilo problem to priznati jer je Rafa ipak svoja radovanja posle pobeda ispoljavao na drukciji nacin a Rogeru je trebao neko ko ce mu biti najveci rival i zajedno su ga i gajili sto uostalom potvrdjuju i u tome nema nista lose,dok se kolac delio na dvoje lako se bilo dogovoriti kome sta pripada a ostali su dobijali mrvice ali sad se pojavio Novak koji kupi veci deo kolaca posebno u 2011 i pocinje lagano tiha kampanja na Novaka prvo od strana Rogera posebno od US Opena 2010 i AO 2011 gde sa blagim omalovazavanjem govori o mecevima koje je izgubio od Novaka vec da ce se sve videti za nekih 5-6 meseci otprilike do Wimbledona a Rafa se nadovezao na tu pricu na svoj nacin o nepostovanju njega kao protivnika.Mislim da ce Rafa u narednom periodu morati da prihvati novu tenisku realnost a to je proces koji se uci nije lako prihvatiti da je neko trenutno bolji i biti svestan da ces vecinu meceva izgubiti ,to za jednog sampiona nije lako prihvatiti ali ce to morati a takodje mislim da ce i Novak u narednim situacijama sa malo manje emocija(ludovanja )proslavljati titule pa ce to Rafi lakse pasti (nece mu biti toliko tesko)
            Objasni mi dvije stvari?
            Kako se izmedju njih nista osjetilo kada je Novak imao 3 vezane pobjede prije par godina?
            I kako je doslo do tako naglog zahladjenja odnosa nakon IW I Majamija,gdje su se grlili i igrali egzibicije?To su ipak bila vec 2 uzastopna poraza i onda u Madridu sve gotovo izmedju njih?

            Ono sto si napisao da je na tom turniru dokazao da je Novak bolji od Rafe i da znaci gubitak dominacije,to ne prihvatam.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              a nije mogao da ih vidi sa terena?
              vidis to nisam znala, znaci protkol da vidis spanskog Kralja je da se veres po stadionu, zanimljivo je to

              i mozes da pogledas svih 16 GS, niti jednom nije otisao do svog boksa da proslavi titulu, uvek padne na kolena, ali i odmah ustane, pozdravi se sa protivnikom, posle pozdravi publici i sedne u stolicu...
              Hajmo prvo uzeti u obzir kako se Nadal osjecao nakon tog meca.
              Prvi Wimbledon,nakon 2 izgubljena finala necu da pricam kroz sta je taj dan u tom mecu prosao i sta nije sve iskoristio i onda nakon gotovo 5 sati igre pobjedi no.1 igraca koji je na Wimbly imao mit o nepobjedivosti i da nakon svega toga ne moze otici do box i da pozdravi kralja i kraljicu,onda nemam rijeci.

              Comment


              • Stvarno necu da komentarisem,uhvatio si se za ta kola pa to tije , kao prvo nije uopste Novak bio na tim kolima nego Vajda , a Novak se skroz pristojno ponasao , tako da to nije nikakav izgovor za Rafu ;)
                http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                Comment


                • Originally posted by FC Nadal View Post
                  Hajmo prvo uzeti u obzir kako se Nadal osjecao nakon tog meca.
                  Prvi Wimbledon,nakon 2 izgubljena finala necu da pricam kroz sta je taj dan u tom mecu prosao i sta nije sve iskoristio i onda nakon gotovo 5 sati igre pobjedi no.1 igraca koji je na Wimbly imao mit o nepobjedivosti i da nakon svega toga ne moze otici do box i da pozdravi kralja i kraljicu,onda nemam rijeci.
                  Kako se Roger osjecao posle Wimby 2007?Mec isto u pet setova,mec za peti uzastopni Wimby i normalno je proslavio,pao na koljena i odma ustao,iz postovanja prema protivniku,a to Rafa nije mogao uraditi nakon finala 2008,nego je moram prvo se valjati pola sata na terenu,a onda otici ka svom boksu

                  Comment


                  • Originally posted by Fedex ba View Post
                    Kako se Roger osjecao posle Wimby 2007?Mec isto u pet setova,mec za peti uzastopni Wimby i normalno je proslavio,pao na koljena i odma ustao,iz postovanja prema protivniku,a to Rafa nije mogao uraditi nakon finala 2008,nego je moram prvo se valjati pola sata na terenu,a onda otici ka svom boksu
                    OK....


                    EDIT:Ustvari,ako pogledas ko se vise zadrazao na travi u ta dva meca vidjeces da je to bio Fed,samo sto je Nadal uradio nesto neoprostivo otisao do svog boxa

                    Comment


                    • ma mozda su kralj i kraljica zurili na avion i ne bi se videli posle ceremonije, pa je zato on to radio
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by FC Nadal View Post
                        Objasni mi dvije stvari?
                        Kako se izmedju njih nista osjetilo kada je Novak imao 3 vezane pobjede prije par godina?
                        I kako je doslo do tako naglog zahladjenja odnosa nakon IW I Majamija,gdje su se grlili i igrali egzibicije?To su ipak bila vec 2 uzastopna poraza i onda u Madridu sve gotovo izmedju njih?

                        Ono sto si napisao da je na tom turniru dokazao da je Novak bolji od Rafe i da znaci gubitak dominacije,to ne prihvatam.
                        Nisi pazljivo procitao ono sto sam napisao,nisu u pitanju vezane pobede vec o kojim se pobedama radi, realno gledano sve vazne pobede (GS,i Finala mastersa Novak je gubio pa mu sa tacke gledista nisu bili problem ta 3 vezana poraza jer je znao da ce ga pobediti kad je bitno =neko finale npr.US Open 2010,dalje finale IW Rafa nije jos fizicki bio najspremniji izasao iz povrede ,nije igrao od AO pa mu taj poraz nije tesko pao,vec kod Majamija je shvatio da je Novak bolji na hardu i cekala se sljaka tu epilog znamo tako da je Madrid prekretnica ,naravno po mom misljenju kao i dominacija koju ti ne moras prihvatiti ja sam samo izneo svoje vidjenje stvari i dogadjaja

                        Comment


                        • Mogu misliti kako je vama bilo u tom trenutku.

                          Ono veranje na kraju ce ostati upamceno i to je ono sto me veseli.

                          Comment


                          • Originally posted by FC Nadal View Post
                            Mogu misliti kako je vama bilo u tom trenutku.

                            Ono veranje na kraju ce ostati upamceno i to je ono sto me veseli.
                            meni je ostalo u pameti kao neko majmunce koje se vere po CC i koje nema pojma sta znaci Wimbledon i sta znaci biti sampion tog turnira
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by BOKI1969 View Post
                              Nisi pazljivo procitao ono sto sam napisao,nisu u pitanju vezane pobede vec o kojim se pobedama radi, realno gledano sve vazne pobede (GS,i Finala mastersa Novak je gubio pa mu sa tacke gledista nisu bili problem ta 3 vezana poraza jer je znao da ce ga pobediti kad je bitno =neko finale npr.US Open 2010,dalje finale IW Rafa nije jos fizicki bio najspremniji izasao iz povrede ,nije igrao od AO pa mu taj poraz nije tesko pao,vec kod Majamija je shvatio da je Novak bolji na hardu i cekala se sljaka tu epilog znamo tako da je Madrid prekretnica ,naravno po mom misljenju kao i dominacija koju ti ne moras prihvatiti ja sam samo izneo svoje vidjenje stvari i dogadjaja
                              Isto i ti moras prihvatati ono sto ja kazem,i moje vidjenje naglog zahladjenja odnosa.I to je jos Nadal indirektno potvrdio svojom izjavom nakon tog meca.Ne moramo vise o ovoj temi posto vodi u nedogled.

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                meni je ostalo u pameti kao neko majmunce koje se vere po CC i koje nema pojma sta znaci Wimbledon i sta znaci biti sampion tog turnira
                                I meni isto

                                Comment

                                Working...
                                X