Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I Cilic je svakako overrated po meni,mozda cak i ovi Amerikanci,ali Ferer
    sigpic
    http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

    Comment


    • Slozio bih se ja za jos neke,ali navesti Ferrera kao primjer stvarno ne ide,a gdje je tu Monfils,pa cak i onaj Dolgopolov,koja je prica bila o njemu,ne moze mec da dobije kako treba
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Ne znam kako Izner i Kveri mogu da budu overrated, Kveri je stvarno prosle godine izvukao maksimum iz svoje ogranicene igre i mislim da to niko nije ocekivao od njega, da osvoji toliko titula i to na razlicitim podlogama, pa cak ni on sam.
        Zar overrated igrac nije neko od koga se ocekuje top 5 ili top 10, a on nikako to da ostvari i maksimumalno stize, recimo, do 4. kola GS.
        tako da je i Izner ovde zlautao, posto ja ne znam ko misli da on moze da bude konstantni top 10 ili jos gore top 5 igrac
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          A od 1968. je sve bilo divno i vise nije bilo problema sto imamo dve razlicite organizacije?

          Podsecam, Dzimi Konors je 1974. zbog tih gluposti i zabrana propustio veliku priliku da ispise tenisku istoriju a dve godine kasnije Borgu nije dozvoljeno igranje na Frens Openu jer je zbog novca igrao na suparnickom Turu.. na zalost, nisu se kupali u parama kao danas

          Vimbldon 1973. je mozda i najbolji primer kako je i to u mnogome i dalje bio ''divlji zapad''
          Pa, da... Sama činjenica da je u počecima open ere situacija još bila zamršena dovoljno govori o tome kako su stvari stajale i u pred open eri, što je sve utjecalo na h2h i koliko je turnira bilo, turnira koji se često miješaju jedni s drugima.

          Možemo diskutirati o teniskoj umješnosti Rosewalla ili Budgea naspram onoj Federera ili Nadala, možemo i Lavera ili Rosewalla staviti uz bok Samprasu ili Fedu ali spomenuti sve igrače za koje smo čuli iz pred open ere i usporediti ih sa velikanima iz zadnjih 20 godina je nerealno.

          Comment


          • Pa,Sem je svakako veci potencijal od Iznera,i mladji 2 godine,da je njemu do tenisa,usudjujem se da kazem da bi bio danas u top 15,mozda i vise,sa ozbiljnim rezultatima na mastersima i GS turnirima.Covek ima udarce,BH jako,jako dobar za jednog amerikanca ali dzaba mu kad ga mrzi da trenira
            sigpic
            http://www.youtube.com/watch?v=Ziqdpca6bBw

            Comment


            • Upravo to,napravio je skroz pogresnu listu,ko ocekuje previse i precjenjuje ovu dvojicu visokih Amera i Thomaza Belluccia...
              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


              #the return

              Comment


              • Originally posted by ulysses View Post
                Pa, da... Sama činjenica da je u počecima open ere situacija još bila zamršena dovoljno govori o tome kako su stvari stajale i u pred open eri, što je sve utjecalo na h2h i koliko je turnira bilo, turnira koji se često miješaju jedni s drugima.

                Možemo diskutirati o teniskoj umješnosti Rosewalla ili Budgea naspram onoj Federera ili Nadala, možemo i Lavera ili Rosewalla staviti uz bok Samprasu ili Fedu ali spomenuti sve igrače za koje smo čuli iz pred open ere i usporediti ih sa velikanima iz zadnjih 20 godina je nerealno.
                U zadnjih 20 godina tenis ima 4 velikana

                A ko je pominjao sve igrace iz tog perioda, cak i da hocu ne znam ih.. ni blizu. Nema tu nicega nerealnog
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • On je tu pobrkao babe i zabe, malo prica o ocekivanjima sirokih masa od pojedinih igraca, a malo o njihovom najvisem renkingu.
                  A otkud Ferer i Marej tu ne zna ni on sam...
                  Mada su mi skoro svi zalutali na neki nacin, samo Cilic od njih mi je overrated u pravom smislu rijeci.
                  A nikako mi nije jasno sta je htio da kaze s ovim honorable mentions: Vavrinka, Gaske i Herison.

                  Comment


                  • Samo da se vratim na pricu o Roger-u.Ako on ovo radi u super modernom dobu i to na nacin na koji je dosao do 16 Slamova,ne smijem ni da zamislim sta bi radio prije 30,40,50 godina kad je osjecaj bio sve.Uzeo bi 30 Slamova
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by BOKI1969 View Post
                      a ti mi daj tvoje misljenje i tome da nije vazno sa kim igras do titule, koliko kvalitetnih igraca pobedis ili dal treba pobediti u nizu 2 ili 3 igraca koji imaju bolje rezultate od tebe
                      Boki, odgovoriti ću ti isključivo na ovo pitanje budući da je prošli post bio pomalo zahebantski i bavio se s mojim promišljanjima i usporedbama s Nadalom a ne s izričitim odgovorom na tvoje pitanje.

                      Dakle, naravno da je važno s kim igraš. To je ono što čini šampione.
                      Međutim, kad si broj jedan ne možeš igrati s boljim od sebe. A da bi došao do broja jedan, moraš dobit one koji su bolji od tebe. Fed je bio negativan s Hewittom i Nalbandianom pa je h2h usmjerio na svoj mlin. Kasnije kad su se sretali neke su stvari bile definirane ali trebalo je doći do te definicije. Opet kažem, nemoj gledati Rogera iz prizme osvajača 16 GS naslova, gledaj ga kao golobradog klinca kojega je Hewitt ubijao. Gledaj ga kao nestabilnog klinca koji u prvom GS finalu igra protiv iskusnog Philipoussisa koji više nego išta želi taj Wimbledon do kojega bi i došao možda da se pred koju godinu nije ozlijedio protiv Samprasa (možda 1999., CW?). Dakle, sad je lako reći - Fed je ubio nedostojne Hewitta ili Phillipoussia. Trebalo je to napraviti u trenucima dok nije bilo zapisano da će postati jedan od najboljih.
                      O tome se radi, nemoj gledati iz kuta osvajača 16 GS naslova, gledaj kroz prizmu momka koji tek treba okrenuti 2:7 protiv Hewitta.
                      Kasnije je sve postalo stvar mehaničke prirode, šamaranje protivnika, glad za pobjedama, rad na sebi i slično. Ali, do toga je trebalo doći i pobijediti bolje od sebe.

                      Murray, Đoković, Nadal? Murraya je dobio dva puta na slamu, s Nadalom je van šljake 2:2, s Đokovićem 3:2 ako se ne varam (moguće da se varam, ovo ja iz glave). Dakle, nije da je sa svakim negativan (osim rafe ako kontamo i clay) i da sad možemo reći - slamovi su bili zbog konkurencije. I dalje ima edge nad Murrayem i Đokovićem i to iz mečeva koji su odigrani nakon Rogerovog peaka. Ne kažem da bi ih ubijao u razdoblju 2004-2007 ali činjenica da je i sad u pozitivi s njima nešto govori.

                      Usprkos svemu tome, da, imao je sreće u kontekstu toga da je trebao okrenuti 2:7 protiv Hewitta a ne Samprasa ili Đokovića (da se nekim slučajem rodio 1991. godine a ne 1981.) ali zbog svih stvari koje sam spomenuo, zbog činjenice da traje toliko dugo u tri različite konkurencije ta uvjetno rečeno sreća je stvar koja se na uvjerljivo posljednjem mjestu treba spomenuti kad govorimo o Rogeru Federeru. Meni se čini da se spominje malo prečesto, zbog toga i nastaju ovakve rasprave.

                      Comment


                      • Originally posted by ClayWarrior View Post
                        U zadnjih 20 godina tenis ima 4 velikana

                        A ko je pominjao sve igrace iz tog perioda, cak i da hocu ne znam ih.. ni blizu. Nema tu nicega nerealnog
                        Pa naletio sam na post gdje ih se dosta spominje.

                        Prema tvojem mišljenju, Sampras, Agassi, Fed, Nadal ta četvorica?
                        Gdje bi smjestio Beckera i Edberga?

                        Razdoblje od trideset godina, Lendl, Mcenroe, Connors, Borg, kako bi ih poredao?

                        Comment


                        • Originally posted by ClayWarrior View Post
                          U zadnjih 20 godina tenis ima 4 velikana

                          A ko je pominjao sve igrace iz tog perioda, cak i da hocu ne znam ih.. ni blizu. Nema tu nicega nerealnog
                          Dali je u zadjih 20 godina bilo samo 4 velikana je veoma diskutabilno sve zavisi koja se godina uzme kao tacka gledista ako uzmemo 1999 i o Federeru sa govorilo kao danas o Harisonu ili Dimitrovu mlad, perspektivan,kao uostalom za mnoge takve igrace Mozda ce Marej uci u tu grupu velikana ako ima put kao Lendl sto bih voleo jer je ocito jedan od najpotcinjenijih vrhunskih igraca i daj boze da ga pogleda teniska fortuna kao Federera npr u osvajanju 1.GS ima svima redom usi da zavrce ko Lendl svojevremeno

                          Comment


                          • Originally posted by ulysses View Post
                            Gledaj ga kao nestabilnog klinca koji u prvom GS finalu igra protiv iskusnog Philipoussisa koji više nego išta želi taj Wimbledon do kojega bi i došao možda da se pred koju godinu nije ozlijedio protiv Samprasa (možda 1999., CW?).
                            Jeste 1999... tukao ga je dobro a onda je pocetkom drugog seta kliknulo levo koleno i to je bio kraj. Sam Sampras je rekao da ga je Mark nadigrao do tog trenutka i da je imao dosta srece sto ce igrati u 1/2. Naravno, mec se tek zahuktavao ali je Australijanac ocigledno bio spreman da ide do kraja. Mark nikada ranije nije imao problema sa kolenom i mislim da nikada pre nista nije ni predao
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by ulysses View Post
                              Pa naletio sam na post gdje ih se dosta spominje.

                              Prema tvojem mišljenju, Sampras, Agassi, Fed, Nadal ta četvorica?
                              Gdje bi smjestio Beckera i Edberga?

                              Razdoblje od trideset godina, Lendl, Mcenroe, Connors, Borg, kako bi ih poredao?
                              Od onih koji su oko te 1990. zapoceli karijeru i imali dvadesetak godina tu su samo 4 koja si nabrojao
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Agassi?Stvarno?
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X