Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tennis View Post
    uh, ti silni Mastersi na šljaci, koliko ih je samo!

    možemo i obrnuto da kažemo, taj skor je mogao biti još više u korist Nadala da je ovaj stizao dalje na US Openu npr ili u Australiji ili na nekim Mastersima na hardu. jer očigledno je da ima igru za Rodžera. ;)


    edit: moram da izađem na kratko, pa ću ev kasnije odgovoriti
    pa sto nije dolazio tada, kad je Roger igrao svoj najbolji tenis na HC?
    Moze da se gleda samo postojece stanje, a to je da se Roger uvek pojavljivao na finalima mastersa na sljaci i u finalima RG-a, a Nadal bas i nije, tj. jnega su dobijali ranzonrazni igraci.
    Kao sto rekoh, u njihovom slucaju, tj. skoro u svakom slucaju, h2h nije presudan.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Svaka cast za Konorsa koji ima 107 titula, ali je i izgubio 51 finale u karijeri..
      Ako je tacan ATP..
      Indigo: cekam rezultate..;)

      Comment


      • Originally posted by Panchev9 View Post
        Svaka cast za Konorsa koji ima 107 titula, ali je i izgubio 51 finale u karijeri..
        Ako je tacan ATP..
        Indigo: cekam rezultate..;)
        Zavrsio sam za Konorsa, ali dok ne uradim druge nemam sa kim da ga uporedim, inace Konors je osvojio 148 titula, medjutim tih 40-ak ne ulaze ni u jednu ATP statistiku....vecinom zbog toga sto su se ti turniri smatrani egzibicijama i na nekim je bilo po 8 i manje igraca.... ;)
        There's something wrong with me chemically
        Something wrong with me inherently
        The wrong mix in the wrong genes
        I reached the wrong ends by the wrong means
        It was the wrong plan
        In the wrong hands
        With the wrong theory for the wrong man
        The wrong lies, on the wrong vibes
        The wrong questions with the wrong replies

        Comment


        • Originally posted by Indigo View Post
          Zavrsio sam za Konorsa, ali dok ne uradim druge nemam sa kim da ga uporedim, inace Konors je osvojio 148 titula, medjutim tih 40-ak ne ulaze ni u jednu ATP statistiku....vecinom zbog toga sto su se ti turniri smatrani egzibicijama i na nekim je bilo po 8 i manje igraca.... ;)
          Primecujem da si ozbiljno prionuo na posao ajd daj to za Dzimba da vidimo kako izgleda pa kreni na Federera on mu je najblizi po mojim kalkulacijama;)

          Comment


          • Originally posted by BOKI1969 View Post
            Nadal ima sve realne predispozicije da u svemu pretekne Federera mada je u mnogim segmentima vec bolji (medjusobni skor ,broj mastersa)jedina veca prednost jesu GS ali ako je do sada uzeo 10 i ima jos bar 5 godina igranja na vrhunskom nivou realno je ocekivati da ce uzeti bar jos toliko a jedina ozbiljna pretnja da ga spreci je Novak tako da bi Roger trebao poceti navijati za Novaka;)ako ne zeli da ga Rafa prestigne i u GS a ne onako da zapne iz petinih zilakao na RG da bi ga Rafa posle pocistio lagano u finalu ,pametnije bi mu bilo da zapne protiv Rafe pa mozda i ostane najbolji po broju GS
            Cisto sumnjam da Nadal ima jos 5 godina vrhunskog tenisa,jos 3 godine najvise.I nece Rafa osvajati sve u naredne 3 godine,tu ce biti Federer jos dvije,Djokovic,Marej,Delpo,Raonic i mozda se jos neko pojavi.
            I taj h2h uopste nije toliko bitan.

            Comment


            • Originally posted by Panchev9 View Post
              Svaka cast za Konorsa koji ima 107 titula, ali je i izgubio 51 finale u karijeri..
              Ako je tacan ATP..
              Indigo: cekam rezultate..;)
              Nije tacan, dao sam jedan primer pre par jutara.. verovatno je izgubio 54
              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Nije tacan, dao sam jedan primer pre par jutara.. verovatno je izgubio 54
                Nisam bio tu.. Sorry..
                Po meni je to dosta i osvojenih titula, ali i izgubljenih finala(Konors)..
                Dosadicu sa Borgom , ali on je imao skor 64/24.. Opet ako pravilno net "govori"..

                Comment


                • Borg 63/24

                  Lendl je malo ubojitiji od Konorsa sa 94/52


                  http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post553952
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Borg 63/24

                    Lendl je malo ubojitiji od Konorsa sa 94/52


                    http://www.sportklub.info/forum/thre...l=1#post553952
                    Auu.. Bruka.. Cak sam se i pojavio posle.. Mnogo je ovo podataka( i kasnih veceri) za matorog coveka..
                    Na ATP kad udjes u detalje pise 63/24, a na glavnom panou pise 64.. Posto gotivim Borga, dodao sam mu jednu i zaokruzio na 64..

                    Comment


                    • Originally posted by bojanaBG View Post
                      pa sto nije dolazio tada, kad je Roger igrao svoj najbolji tenis na HC?
                      Moze da se gleda samo postojece stanje, a to je da se Roger uvek pojavljivao na finalima mastersa na sljaci i u finalima RG-a, a Nadal bas i nije, tj. jnega su dobijali ranzonrazni igraci.
                      Kao sto rekoh, u njihovom slucaju, tj. skoro u svakom slucaju, h2h nije presudan.
                      a to je 17:8 za Nadala.
                      nema veze što su ga dobijali raznorazni igrači, on je dobio Rodžera 17 puta.

                      zašto Federer nije dolazio do finala kada je Nadal igrao svoj najbolji tenis (npr RG, W, USO prošle godine)? očekuješ da sledeće godine na OI osvoji 3 zlata, dakle, misliš da još uvek može mnogo.

                      razlika između njih je 5 godina i iako je Nadal igrački dosta iskusniji za svoje godine, rano je osvoji prvi gs i počeo da vlada na šljaci, on je ipak i dalje bio dosta mlad i trebalo mu je vremena da svoju igru unapredi i na drugim podlogama.

                      neko je spomenuo da ima primera gde lošiji igrač ima pozitivan skor... istina, ali da li ima toliko bolji skor, na toliko odigranih mečeva, gde većina nisu turniri serije 250 nego GS i Mastersi i finala istih? molim za takav primer.

                      au, bre, ljudi, ne određujem ja ko će biti najbolji ikada, samo sam iznela svoje mišljenje. slažem se da je Federer najuspešniji, ali za mene nije najbolji.
                      i samo da znate da nisam jedina koja tako misli.
                      sigpic

                      Comment


                      • http://www.zurnal.rs/2011/07/25/gde-...psi/index.html

                        ?

                        Comment


                        • Novak je najbolji!

                          Comment


                          • Originally posted by Sljaka View Post
                            Novak je najbolji!
                            slažem se!
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by tennis View Post
                              a to je 17:8 za Nadala.
                              nema veze što su ga dobijali raznorazni igrači, on je dobio Rodžera 17 puta.

                              zašto Federer nije dolazio do finala kada je Nadal igrao svoj najbolji tenis (npr RG, W, USO prošle godine)? očekuješ da sledeće godine na OI osvoji 3 zlata, dakle, misliš da još uvek može mnogo.

                              razlika između njih je 5 godina i iako je Nadal igrački dosta iskusniji za svoje godine, rano je osvoji prvi gs i počeo da vlada na šljaci, on je ipak i dalje bio dosta mlad i trebalo mu je vremena da svoju igru unapredi i na drugim podlogama.

                              neko je spomenuo da ima primera gde lošiji igrač ima pozitivan skor... istina, ali da li ima toliko bolji skor, na toliko odigranih mečeva, gde većina nisu turniri serije 250 nego GS i Mastersi i finala istih? molim za takav primer.

                              au, bre, ljudi, ne određujem ja ko će biti najbolji ikada, samo sam iznela svoje mišljenje. slažem se da je Federer najuspešniji, ali za mene nije najbolji.
                              i samo da znate da nisam jedina koja tako misli.
                              Ko kaze da je Nadal igrao svoj najbolji tenis 2010?Tad je bio najuspesniji ali ne i najbolji u svojoj karijeri . Primetices da prema H2H na GS-ovima kad god je Nadal pobedio Federera, van sljake, to je bilo u 5 setova. Sto je dokaz koliko je tesko pobediti Federera van sljake. AO 2009 je bio prilicno spora podloga slicno kao sljaka, jedina bitna razlika je sto loptica imala pravilan odskok i nije bilo proklizavanja :-) Cak je i ta podloga vise odgovarala Nadalu ali to nije opravdanje jer je Nadal odigrao mozda mec zivota kad je upitanju beton. Da je Nadal 5x igrao na USO protiv Feda cisto sumnjam da bi jednom pobedio, nije da podcenjujem Nadala ali bi bilo pretesko za njega da dobije Federera na brzom betonu. "Zeleni" AO je bio dosta "brzi" nego danasnji i na tom GS-U bi Nadal imao teskih muka da dobije Feda.

                              Sto se tice mastersa na 75% meceva igrali su na sljaci. Na betonu igrali 3x i to sva tri u Majamiju. 2-0 ima tu Nadal kad su igrali na 2 dobijena seta, jednom ga je Roger dobio kad su igrali u 3 seta 2005 u finalu. Na svim mastersima na sljaci igrali su jedan protiv drugog. Sto se tice betona igrali su samo na jednom, Majamiju. Cincinati, Canada i Indian Wels prilicno brze podloge posebno prva 2 i nikad im se nije dalo da se sretnu na tim turnirima. Igrali su na zavrsnom turniru 3x i svaki put je dobio Federer, jer je to podloga koja mu bas odgovara. U dvoranama nema jbnog vetra i moze da gadja linije bez muke i gde sva njegova genijalnost dolazi do izrazaja.

                              Navedi mi mec pre 2011. a da je Nadal nadigrao Federera, za RG 2008 vec znamo svi zato navedi mi neki mec osim toga. Nadal zivi od Federerovih gresaka, videli smo protiv Djokovica kako prolazi kad ovaj ne gresi iz BH. Nadal stoji po 3-4 metra iza linije i ceka kratiku loptu za napad ili gresku Feda, retko ide u nadigravanja sa osnovne linije. Namerno sam naveo meceve pre 2011 jer realno Fed nije onaj stari tj nije u najbolje godine, dok je Nadal bukvalno u najacim godinama i verovatno ce samo jos vise poboljsati H2H jer tesko da se Federer u ovim godinama moze nositi sa Nadalom, ali sta da se radi zivot je surov.

                              Doci ce kasnije dosta igraca kao sto je Nadal, baseline kiborzi, ali tesko da ce se ikada pojaviti teniski genije kao sto je Federer. Zamislite nasta bi licila igra Nadala da nema svoj veliki biceps, da mora da se oslanja na tajming i na suvo "tenisko" znanje.

                              Fizicka snaga je vec sada postala presudan faktor. Pogledajte samo Djokovica, imao je on talenta i ranije, ali ovako fizicki spreman nikad nije bio i to je kljuc. Ne moze se BH za 2 meseca poboljsati ili bilo koji drugi udarac.
                              Last edited by Prototype; 26-07-11, 04:34.

                              Comment


                              • Originally posted by tennis View Post
                                a to je 17:8 za Nadala.
                                nema veze što su ga dobijali raznorazni igrači, on je dobio Rodžera 17 puta.

                                zašto Federer nije dolazio do finala kada je Nadal igrao svoj najbolji tenis (npr RG, W, USO prošle godine)? očekuješ da sledeće godine na OI osvoji 3 zlata, dakle, misliš da još uvek može mnogo.

                                razlika između njih je 5 godina i iako je Nadal igrački dosta iskusniji za svoje godine, rano je osvoji prvi gs i počeo da vlada na šljaci, on je ipak i dalje bio dosta mlad i trebalo mu je vremena da svoju igru unapredi i na drugim podlogama.

                                neko je spomenuo da ima primera gde lošiji igrač ima pozitivan skor... istina, ali da li ima toliko bolji skor, na toliko odigranih mečeva, gde većina nisu turniri serije 250 nego GS i Mastersi i finala istih? molim za takav primer.

                                au, bre, ljudi, ne određujem ja ko će biti najbolji ikada, samo sam iznela svoje mišljenje. slažem se da je Federer najuspešniji, ali za mene nije najbolji.
                                i samo da znate da nisam jedina koja tako misli.
                                Ne ocekujem da ce osvojiti 3 zlata sledece godine, ja sam rekla da na kraju moze da zavrsi sa 3 zlata, a jedno u dublu vec ima.
                                Pa h2h odlucuje koliko jedan igrac lezi drugom igracu, njegov stil igre itd. Imas toliko primera gde neki igrac nikako ne odgovara drugom, jedan od tih je Federer-Nadal match up o kojem je do sada milion puta bilo price. I razlog zasto ce Djokovic uvek lakse izlaziti na kraj sa Nadalom nego sa Federerom je isti taj match up.

                                Ti si navela 3 meca od prosle godine, a pogledaj koliko puta se Nadal nije pojavio u finalima nekog GS ili Mastersa na HC kad je Federer vladao tom podlogom.

                                I uopste nije problem sto ti nije najbolji Federer, svako ima svoje misljenje, ali treba da nadjes jos neki argument od h2h, posto je taj relativno lako oboriv.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X