Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da li je tacno da je podloga na AO zamenjena zbog uslova( visoke temperature i sl..).. Ako sam lose zapamtio objasnjenje da ne budem u zabuni..
    Gotivio sam zeleni AO..

    Comment


    • Originally posted by AK47 View Post
      Hajde hocu,ali iz najbolje namjere i svaka ti cast na ovom,jer ne reagujes kao neki,nego vrlo pristojno

      2005. i 2006.,Nadal je bio(usudit cu se reci) za klasu losiji igrac nego sada,sa svakog aspekta osim zelje za pobjedom,tada je igrao dosta dobro i duboko FH(samo dijagonalu),tek 2007. je kupio paralelu i poceo se s njom vise sluziti,a fh mu je danas daleko ubitacniji nego tada...

      Bh je igrao iskljucivo na sigurno,vrlo,ali vrlo rijetko napadao,dosta dobro je igrao i tada pashing,ali je danas u stanju da zestoko napadne iz tog udarca(briljirao na AO 2009.,ali i kasinije),iskljucivo je po meni izgubio od Soderlinga na RG-u zato sto je stao bh da radi,odnosno bio je plitak iz tog udarca

      Servis mu je tih godina bio prosjecan,samo je pocinjao poene,ali to danas kao sto mozes vidjeti nije slucaj,nego je ima dosta dobre varijacije iz servisa

      Tada mu konkurencija nije bila nesto posebno(Federer tada je bio solidan na zemlji po meni,danas daleko vise od toga),tako da je on morao svaki udarac da unaprijedi da bi se nosio sa konkurencijom...
      A nekako sam sve to gledao drugacije Upravo oni njegovi passing shotovi su mu malo dali za pravo da kazem da je tada igrao fenomenalno, danas ih igra nesto za nijansu slabije. Tada se kretao ko lud, bukvalno je leteo po terenu, verovatno zato sto je bio tako mlad i nije morao da razmislja o kolenima. Verovatno nisam primecivao da je tada imao losu FH paralelu, jer sam bio pod utiskom njegovih passing shotova po paraleli. Nisam obracao paznju da nije tada diktirao tempo sa tim udarcem.

      Comment


      • Ukupna slika o igracu je iz godine u godinu drugacija,ali je cinjenica,mozda za Nadala to sa najvise sigurnosti mogu reci,daleko je bolji igrac sada nego sto je bio i generalno na svim podlogama,a i na samoj sljaci...
        Zeljko Malnar-Nocna mora <3


        #the return

        Comment


        • Originally posted by Panchev9 View Post
          Da li je tacno da je podloga na AO zamenjena zbog uslova( visoke temperature i sl..).. Ako sam lose zapamtio objasnjenje da ne budem u zabuni..
          Gotivio sam zeleni AO..
          Da, Rebound Ace je 2008. zamenjen Plexicushion-om zbog manjeg odskoka i sigurnijih i manje promenljivih uslova igre na vrucini. Na Rebound Ace terenima su postojale znacajne razlike u uslovima, cak ponekad i na razlicitim delovima jednog terena. Loptica bi se drugacije ponasala na suncu ili u delu koji je u hladovini. Govorilo se kako ce nova podloga biti manje stetna za clanke i kukove igraca. Promena je inace bila najavljena za 2009. ali ih je vreme posluzilo i uzurbano su je spremili za 2008.

          Federer je recimo jos tada rekao kako mu se odluka ne svidja jer im sve vise zameraju igru sa osnovne linije na sporim podlogama.. Australija se prikljucila tom sablonu
          Last edited by ClayWarrior; 24-07-11, 23:36.
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Nadal je sada sasvim sigurno bolji igrač.
            sigpic

            Comment


            • E sada prvo procitajte sve pa mi recite vase misljenje i imali smisla to racunati
              Ovo je kao neka formula za izracunavanje statisticki najboljeg tenisera u Open eri, ustvari samo cu probati da izracunam jer to ko je najbolji statistika ne moze pokazati ali evo da vidimo sta brojke kazu...
              Ovako...
              Ako teniser osvoji sva 4Gs u godini dobija 250 poena
              Ako ostvari Carrer GS tj ako osvoji sva 4 GS turinra u karijeri dobija 100 poena
              Wimbledon 50 poena
              US OPen 50 poena
              RG 50 poena
              AO 50 poena
              E sada to je veoma diskutabilno jer neki smatraju da npr Rg vredi vise ili Wimby vredi vise ali ja cu ih sve podjednako posmatrati.

              Masters cup 15 poena.
              Broj nedelja provedenih na broju 1. 1 poen po nedelji
              Broj osvojenih titula u karijeri: 4 poena
              Broj pobeda u karijeri 0.3 poena
              minus
              Broj poraza u karijeri 0.3 poena
              Evo ovako to ide:
              Federer: 100+800+75+285+268+(234.6-54.9)=1528+179.7=1707.7 poena
              Sampras: 700+90+286+256+(228.6-66.6)=1332+162=1494 poena
              Lendl: 400+75+270+376+(321.3-71.7)=1121+249.6=1370.6 poena
              Connors: 400+15+268+432+(372.6-83.1) = 1115+289.5=1404.5 poena

              Eto o tome se radi...jeste bezobrazno sa moje strane sto sam cele karijere ovi teniskih legendi stavio u 1000 poena ali eto......E sad formula nije kompletna, da li bih trebao dodati recimo:
              Svaki Davis cup 20 poena
              Olimpijske igre: singl 30 poena, dubl 15 poena
              Pobede na GS turnirima recimo 0.6 poena
              I osvojeni dubl turniri, 1 poen
              I da im recimo dodam - 0.2 poena pa izgubljenim finalima
              Da li vredi ovo raditi
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Uvek vredi raditi sve sto je opste i sto prozima razlicite ere tenisa ali ja cu za nekih 10 dana zavrsiti clanak koji ce tu suvu matematiku davanja poena potpuno obezvrediti

                Ako imas vremena radi
                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                sigpic

                Comment


                • Originally posted by ClayWarrior View Post
                  Da, Rebound Ace je 2008. zamenjen Plexicushion-om zbog manjeg odskoka i sigurnijih i manje promenljivih uslova igre na vrucini. Na Rebound Ace terenima su postojale znacajne razlike u uslovima, cak ponekad i na razlicitim delovima jednog terena. Loptica bi se drugacije ponasala na suncu ili u delu koji je u hladovini. Govorilo se kako ce nova podloga biti manje stetna za clanke i kukove igraca. Promena je inace bila najavljena za 2009. ali ih je vreme posluzilo i uzurbano su je spremili za 2008.

                  Federer je recimo jos tada rekao kako mu se odluka ne svidja jer im sve vise zameraju igru sa osnovne linije na sporim podlogama.. Australija se prikljucila tom sablonu

                  Hvala puno na detaljnom odgovoru..

                  Eh a da su mogli da nekako unaprede taj Rebound Ace..

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Uvek vredi raditi sve sto je opste i sto prozima razlicite ere tenisa ali ja cu za nekih 10 dana zavrsiti clanak koji ce tu suvu matematiku davanja poena potpuno obezvrediti

                    Ako imas vremena radi
                    Hmm jedva cekam to da vidim, da li bi mogao neki nagovestaj da mi das kako ce to izgledati?
                    Probacu da uradim u narednih par dana....
                    There's something wrong with me chemically
                    Something wrong with me inherently
                    The wrong mix in the wrong genes
                    I reached the wrong ends by the wrong means
                    It was the wrong plan
                    In the wrong hands
                    With the wrong theory for the wrong man
                    The wrong lies, on the wrong vibes
                    The wrong questions with the wrong replies

                    Comment


                    • @Indigo

                      U svakom slucaju ja ti cestitam,bilo kakva teniska inovacija od mene zasluzuje i dobija cestitke,svaka cast
                      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                      #the return

                      Comment


                      • Originally posted by Indigo View Post
                        Hmm jedva cekam to da vidim, da li bi mogao neki nagovestaj da mi das kako ce to izgledati?
                        Probacu da uradim u narednih par dana....
                        Prosto (ali treba mnogo vremena).. pregled najboljih 5 igraca u sezoni od 1980. do 2010. i njihovi odigrani turniri. Mislim da sam do sada obradio 13 sezona i Australian Open su samo jednom igrali svi igraci koji su godinu zavrsili u prvih 5. To naravno nije sve, tacno se vidi koliko se stanje popravilo osnivanjem ATP Tura 1990. ali te godine i dalje ne lice u potpunosti na ove danasnje kada bukvalno sa laserskom preciznoscu moras vrsiti odabir turnira u sezoni radi sto manjeg trosenja snage, cime ce ti se put sa najvecim konkurentima mnogo cesce ukrstati

                        Uradi sta si mislio pa cemo ga lako unaprediti, za to smo tu
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by Indigo View Post
                          Hmm jedva cekam to da vidim, da li bi mogao neki nagovestaj da mi das kako ce to izgledati?
                          Probacu da uradim u narednih par dana....
                          Ovo sad ozbiljno mislim ( iako smatram da je to lepa razonoda, ali i gubljenje vremena jer nije sve u brojkama)..
                          Dakle, ako uspes da dodjes do "priblizne istine", onda trebas da dobijes nekog "internet-statistickog Nobela" za taj rad..

                          Kada sam pre nekog vremena samo malo pogledao brojke, dosao sam do zakljucka da je Borg na samom vrhu..

                          Comment


                          • Indigo brate vidim da si se bas udubio u materiju i mene to muci kako najrealnije oceniti ko je najbolji igrac svih vremena ali sam vec kod prve prepreke stao i video da nema smisla jer je to hod po tankom ledu statistika neprecizna ,razne okolnosti neigranja profesionalaca pre i u vreme open ere a navijacki i da ne govorim mozda je najpostenije imati najbolje tenisere u vise kategorija (broj GS, osvojenih turnira,broja pobeda ukupno,mastersa pa po podlogama i slicno)time bi se pomirile neke nedoumice oko vrednovanja jer su tu podaci mnoco jasniji a tesko je izvagati pravedno recimo Rogerovih 16GS, 17 mastersa i 34 ostale titule sa Konorsovih 8GS i 100 titula na primer to je Sizifov posao i ko nadje pravednu formulu za tako nesto a da bude opste prihvacena mogu samo da mu skinem kapu i duboko se poklonim ali je po meni tako nesto moguce kao pronalazenje 5 agregatnog stanja

                            Comment


                            • Originally posted by Panchev9 View Post
                              Ovo sad ozbiljno mislim ( iako smatram da je to lepa razonoda, ali i gubljenje vremena jer nije sve u brojkama)..
                              Dakle, ako uspes da dodjes do "priblizne istine", onda trebas da dobijes nekog "internet-statistickog Nobela" za taj rad..

                              Kada sam pre nekog vremena samo malo pogledao brojke, dosao sam do zakljucka da je Borg na samom vrhu..
                              Za ono sto je Bjern Borg dao tenisu ne trebaju ti nikakve brojke, pogledas samo kratak rezime njegove karijere i godine koje je imao kad se povukao pa ti je sve jasno
                              Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                              sigpic

                              Comment


                              • Ok CW cekam taj clanak nadam se da ces sto pre to zavrsiti...
                                A sto se tice ovog mog unapredjivacemo nije to konacna formula
                                @AK nisam siguran da je inovacija ali vredi probati....
                                @Panchev videcemo to za Borga....
                                Ono sto me posebno fascinira i zanima je tenis pre OPEN ere a toliko malo znam o njemu , koliko bi to vremena i volje trebalo da se recimo izanalizira pregled sezona i najboljih igraca od 1930 do 1968, tek sam nedavno poceo citati o Donaldu Budge, Laveru, Pancho Gonzalesu, Emersonu ali ima toliko malo clanaka i jako se tesko nalaze...
                                Sama ta tehnologija i kada je tenis bio sport a ne marketing podrucje velikih korporacija me veoma zanima....

                                Sustina je da se Tenis ne igra 10 godina, nego da bi se sagledalo sve i da bi se tenis razumeo u srz moramo ici u proslost u njegove pra-pocetke u vreme kada je to samo bila zabava...
                                There's something wrong with me chemically
                                Something wrong with me inherently
                                The wrong mix in the wrong genes
                                I reached the wrong ends by the wrong means
                                It was the wrong plan
                                In the wrong hands
                                With the wrong theory for the wrong man
                                The wrong lies, on the wrong vibes
                                The wrong questions with the wrong replies

                                Comment

                                Working...
                                X