Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Vladan View Post
    Bolje da smo sastavljali ultimativnog igraca po udarcima nego sto smo ocjenjivali Slamove

    Prototype dok je ovoliko Francuza u vrhu koji znamo da se bolje snalaze sto je podloga brza nece RG biti nikad spor kao MC
    Pa nadam se, jer da je sporija ko bi tek tada uzeo set onoj spanskoj zivotinji

    Comment


    • Originally posted by Prototype View Post
      Sve zavisi ko igra, jer prebacivanje loptice do inzemoglosti i cekanje protivnicke greske ne bude uvek najbolji tenis
      Jel to opisujes hard ili sljaku...gore je porebacivanje ove godine bilo na hardu 100 puta

      Nije ni trava daleko iza,barem ona sa WB-a
      Zeljko Malnar-Nocna mora <3


      #the return

      Comment


      • Ako se gleda istorijski, Rolan Garos i posebno Australian Open zaostaju za Vimbldonom i US Openom
        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

        sigpic

        Comment


        • E ajmo onda ovako
          Drop-Murray
          Ritern-Murray

          sigpic

          Comment


          • svi udarci-Fed
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Bodovanje je corava posla..
              Mada po meni je redosled: Wimbledon( ipak je jedinstven po svemu), AO( mada sam ga vise voleo zelenog), US Open( ima nesto, mozda sto je posledji GS u sezoni, pa se vidi ko je Jack) i RG( ima vremena kada mi se sljaka smuci-sada traje taj period inace bi mogao i na mesto broj 2)..

              Comment


              • Originally posted by Vladan View Post
                E ajmo onda ovako
                Drop-Murray
                Ritern-Murray

                I glava..

                Comment


                • Originally posted by AK47 View Post
                  Jel to opisujes hard ili sljaku...gore je porebacivanje ove godine bilo na hardu 100 puta

                  Nije ni trava daleko iza,barem ona sa WB-a
                  Ma kazem uopste za sve podloge, sve zavisi ko igra. Murray ce uvek imati dosadna prebacivanja pa koja god da je podloga, Nadalova igra iz 2005 i 2006 na sljaci za mene je bila perfekcija. Jer tad je manje taktizirao za balonima i forsiranja BH strane bilo kojeg protivnika. Sada previse taktizira i dosta ceka gresku protivnika, jer stvarno mrzim kad odigra po 3-4 jaka top-spina u BH stranu protivnika pre nego sto pokusa da odigra winer ili neku duboku loptu. Mec izmedju Federera i Djokovica takodje i finale RG su bili odlicni. Iz razloga zato sto su igrali dosta agresivno, bez kampovanja 5-6 metara iza osnovne linije i nije bilo bespomucnog prebacivanja loptice.

                  Comment


                  • Originally posted by Prototype View Post
                    Ma kazem uopste za sve podloge, sve zavisi ko igra. Murray ce uvek imati dosadna prebacivanja pa koja god da je podloga, Nadalova igra iz 2005 i 2006 na sljaci za mene je bila perfekcija. Jer tad je manje taktizirao za balonima i forsiranja BH strane bilo kojeg protivnika. Sada previse taktizira i dosta ceka gresku protivnika, jer stvarno mrzim kad odigra po 3-4 jaka top-spina u BH stranu protivnika pre nego sto pokusa da odigra winer ili neku duboku loptu. Mec izmedju Federera i Djokovica takodje i finale RG su bili odlicni. Iz razloga zato sto su igrali dosta agresivno, bez kampovanja 5-6 metara iza osnovne linije i nije bilo bespomucnog prebacivanja loptice.
                    Nazalost vecina ovog posta nije bas tacna,ali to je tvoje misljenje,a ja ga postujem
                    Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                    #the return

                    Comment


                    • slažem se sa onima koji kažu da je slem - slem. svaki donosi isto bodova, a sve ostalo je subjektivno.
                      mada, koliko sam primetila većina igrača izdvaja Vimbldon, kao prvi među jednakima. čak je i Nadal, kralj šljake, rekao nešto u tom stilu, čini mi se prošle godine.

                      ja lično više volim beton.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by AK47 View Post
                        Nazalost vecina ovog posta nije bas tacna,ali to je tvoje misljenje,a ja ga postujem
                        Pa jbg ispravi me, ako vec imam pogresno misljenje o necemu ispravi me. Pratis Nadala bolje od mene

                        Comment


                        • Originally posted by tennis View Post
                          slažem se sa onima koji kažu da je slem - slem. svaki donosi isto bodova, a sve ostalo je subjektivno.
                          mada, koliko sam primetila većina igrača izdvaja Vimbldon, kao prvi među jednakima. čak je i Nadal, kralj šljake, rekao nešto u tom stilu, čini mi se prošle godine.

                          ja lično više volim beton.
                          Uopste se ne radi o bodovima, neki ATP 500 turniri takodje donose isto bodova a razlika izmedju njih je ogromna

                          Ako je pitao za ovo danasnje ustogljeno vreme, svi su jednaki.. ako je mislio generalno kroz istoriju tenisa, svakako da nisu
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • pa valjda pričamo o današnjem uštogljenom vremenu.

                            nisu svi turniri isti, naravno, ali to se ne vidi na atp listi u ukupnom broju bodova.
                            sigpic

                            Comment


                            • Hajde hocu,ali iz najbolje namjere i svaka ti cast na ovom,jer ne reagujes kao neki,nego vrlo pristojno

                              2005. i 2006.,Nadal je bio(usudit cu se reci) za klasu losiji igrac nego sada,sa svakog aspekta osim zelje za pobjedom,tada je igrao dosta dobro i duboko FH(samo dijagonalu),tek 2007. je kupio paralelu i poceo se s njom vise sluziti,a fh mu je danas daleko ubitacniji nego tada...

                              Bh je igrao iskljucivo na sigurno,vrlo,ali vrlo rijetko napadao,dosta dobro je igrao i tada pashing,ali je danas u stanju da zestoko napadne iz tog udarca(briljirao na AO 2009.,ali i kasinije),iskljucivo je po meni izgubio od Soderlinga na RG-u zato sto je stao bh da radi,odnosno bio je plitak iz tog udarca

                              Servis mu je tih godina bio prosjecan,samo je pocinjao poene,ali to danas kao sto mozes vidjeti nije slucaj,nego je ima dosta dobre varijacije iz servisa

                              Tada mu konkurencija nije bila nesto posebno(Federer tada je bio solidan na zemlji po meni,danas daleko vise od toga),tako da je on morao svaki udarac da unaprijedi da bi se nosio sa konkurencijom...
                              Zeljko Malnar-Nocna mora <3


                              #the return

                              Comment


                              • Tesko je dati realnu vrednost svakom GS jer svaki nosi u sebi svoje specificnosti od podloge do tradicije mozda je najpostenije ih rangirati isto meni subjektivno odgovaraju svi GS a jedino ih cenim vise ili manje po tome kakve sam meceve gledao na tom turniru i kojih se meceva rado secam i gledam ih ponovo s vremena na vreme naravno kao Novakov navijac najvise volim Novakove meceve ali je za mene neke od najboljih meceva u novijoj teniskoj istoriji (otkad se preslo na igru sa osnovne linije recimo nekih 20.-tak godina)odigrao Roger Federer na sva 4 GS mada je neke dobio a neke izgubio ali je bio ucesnik najboljih meceva koje sam gledao i to na AO Federer-Safin FO Federer-Djokovic W-Federer-Nadal i US Federer- Djokovic

                                Comment

                                Working...
                                X